Yüz Dolgusu

Dudak Dolgusu Ankara

Dolgun dudaklar insanları daha genç ve sağlıklı gösterir. Dudakların soluk, renksiz ve buruşuk görünümü toplum içinde de dikkat çeken “yorgun musun?” diye tepkilere neden olabilen bir durum yaratır. Günümüzde dudakların hacimlendirilmesi amacıyla hyaluronik asit içerikli dolgular ile kabul edilebilir iyi sonuçlar alınabilmekte ve dudak dolgunlaştırma, dudak kalınlaştırma işlemleri rahatlıkla yaygın bir şekilde yapılabilmektedir.

Dudak dolgusu kimlere uygulanır?

  • Dudaklarınız ince ve hacimsiz ise,
  • Dudaklarınız dudaklarınızın kalınlığı sizi tatmin etmiyor ise,
  • Dudaklarınızın kıvrımları belirgin değilse,
  • Dudaklarınız da dikey çizgiler gelişmiş ve kurumuş gibi bir görünümü var ise,
  • Dudak üzerinde barkod çizgileri görünmeye başlamış ise; dudak dolgusu ile sorunlarınız azaltılabilir. Ama bazı durumlarda doktorunuz size dudak dolgusunun uygun olmayacağını nadiren de olsa ameliyata ihtiyacınız olduğunu söyleyebilir.

Sizin için kaç ml dolgu yeterli olur?

Dudak kalınlaştırma işlemi için genellikle 0,7-1,0 ml dolgu yeterlidir. Nadiren daha fazla dolgu ihtiyacınız olabilir. Bu ek uygulama da 10 gün sonraki kontrolünüzde yapılırsa sizin dudaklarınıza uyumunuz ve elde edilecek sonucunuz daha sağlıklı olacaktır.

Dudak dolgusu ile dudaklarım çok şişer mi?

İşlem uyuşturucu kremler ile genellikle rahatlıkla yapılabilir ama bazen uyuşturucu iğnelere de ihtiyaç olmaktadır. Uyuşturucu iğnelerle yapılırsa fazlaca şişme ihtimali biraz daha artacaktır. Tabi işlem sırasında damar yaralanması olursa o zaman asimetrik şişme de kaçınılmaz olacaktır. Size önerimiz işlemden hemen sonra buz uygulamanızdır. Uygulama sonrasında 3-4 gün fazladan şişlik olabileceğini, asimetrik görünebileceğinizi kabul etmenizdir.

Dudak büyütme ve şekillendirmede dolgu uygulamaları yağ enjeksiyonu ve benzeri uygulamalar ile kıyaslandığında daha sorunsuz yöntemlerdir.

Ankara Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi edinmek için doktorlar ile görüşmeniz gerekmektedir.

dudak dolgusu ankara

Dudak dolgusu için yaş sınırı var mıdır?

Estetik tüm uygulamalarda olduğu gibi dudak dolgusu da reşit olduktan yani 18 yaşını doldurduktan sonra yapılmalıdır.

Hamileyken veya emzirirken dudak dolgusu yapılabilir mi?

Hamilelik ve emzirme dönemleri bebeğiniz için çok kıymetlidir ve bu dönemlerde estetik işlemlerin hiçbirinin yapılmasını önermiyoruz. Emzirmenin 6.ayından sonrasında yani ek gıdaya geçildikten sonrasında yapılmasında bir sakınca olmadığını belirtmekte de fayda var.

Dudak dolgusu yaptırmadan önce sonucunu görebilir miyim?

Burun estetiği ve göğüs büyütme ameliyatlarının 3 boyutlu planlamasını 3D Vectra cihazı ile kliniğimizde yapabiliyoruz ama henüz teknolojik olarak dudakların hacimlendirilmesinin önceden gösterilebilmesi mümkün değildir.

Erkeklere dudak dolgusu uygulaması yapılabilir mi?

Elbette. Erkeklerinde dudaklarının inceliğinin giderilmesi için erkek hastalarımıza dudak dolgusu uygulaması yapıyoruz.

Dudak dolgusu nasıl uygulanır?

Dudak dolgusu ile dudakların kalınlaştırılması pratik bir işlem olup hemen sonuç vermektedir. Uyuşturucu kremler ile 30 dakika bekledikten sonra rahatlıkla uygulanabilir. Bazı hastalarımızda ise lokal anestezik enjeksiyon gerekebilir. İşlem 10-15 dakika sürer. Dudaklar hemen şekillenir. Aynada dolgun dudaklarınızı görebilirsiniz. Ancak uyuşukluk etkisinden dolayı daha büyük hissedersiniz.

En fazla kaç defa dudak dolgusu yaptırabilirim?

Dudak dolgusu için kullandığımız hyaluronik asit size zarar vermeyeceği için tekrar edecek uygulamaların bir sakıncası yoktur.

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra nasıl görünür?

İşlemi takip eden saatlerde dudaklarınızda hafif bir şişme eğilimi olur. Bu sürelerde buz uygulaması şişliğin kontrolünde size yardımcı olacaktır. Önerimiz dudak dolgusu uygulandığı günün akşamında ve ertesi gün çok özel bir sosyal işiniz olmamasıdır. Bu şişlikler genelde 2-3 günde geçer. Morluklar olabilir. Asimetrik şişlikler olabilir. Bunlarda 5-7 günde geçer. 10 günden sonra ki bir zamanda da kontrol randevunuzda gerekiyorsa ek dolgu uygulamaları yapılabilir.

dudak dolgunlaştırma

Dudak dolgusunun kalıcılık süresi ne kadardır?

Bu işlemde bilinmesi gereken en önemli husus dudaklara enjekte edilecek olan hyalüronik asit dudak dolgusunun 2 ile 6 ay arasında kalıcılık sağlayacağıdır. İşlemin geçici olarak adlandırılmasının sebebi de budur. Dudakların sadece kas dokudan meydana gelmesi ve bu bölgenin iyi kanlanıyor olması uygulanan dolguların hızlıca erimesine sebep olmaktadır. Dudak dışındaki bölgelerde 9-18 ay kalabilen hyalüronik asit dudakta 2-6 ay kalabilmektedir.

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra öpüşürken hissedilir mi? His kaybı yaşar mıyım?

Dudak dolguları hafif sert yapıdadırlar ve dudakların formda durabilmeleri için bu sertliğe ihtiyaç vardır. Bu yüzden ilk 7-10 gün elle, dudakla hafif sert hissedilebilir. Ancak bu sertlik zamanla geçer ve dolgun görüntü devam eder.

Dudak dolgusu uygulaması his kaybına neden olmaz.

Dudak dolgusu yaptırdım ama çok hızlı eridi? Neden?

Çok nadir görülse de bazı metabolizması hızlı çalışan hastalarımızda sadece dudaklarda değil hemen tüm yüzde uygulanan dolguların hızla eridiğine şahit olabiliyoruz. Ancak bazı hastalarımızda dolgu uygulamasına hızla alışıp dudaklarının eski hallerini unutarak eridiğini düşünebiliyorlar. Birde dolgunun 10 günden sonra sertliğinin geçmesi de hastanın dolgusunun eridiğini düşünmesine neden oluyor. Tüm bu nedenlerle dolgu uygulaması öncesinde mutlaka değişik açılardan fotoğraflarınızı çekiniz.

Dudak dolgusu uygulaması ne sıklıkla yapılmalıdır?

Genellikle dudak dolgularının kalıcılığı 4-6 aydır. Ancak bazen daha kısa bazen de daha uzun süreler dolgun görünüm devam edebilir. Her hastada farklı olmakla birlikte 6 ay arayla dolgunuzu yapan doktorunuz ile ek doz uygulaması için fikir alışverişinde bulunmanız iyi olacaktır. Tekrar eden dudak dolgusu uygulamaları dudakların eski haline dönmesine engel olur ve çok uzun süreler kalıcılık gösterir.

Dudak dolgusu dudaklara zarar verir mi?

Dudak dolgusu işlemleri pek çok insanı korkutmaktadır. Bunun sebebi ise bilinçsizce yapılmış dolgu uygulamalarıdır. Maalesef ülkemizde uzman olmayan(Plastik cerrah veya dermatolog) doktorlar, doktor olmayanlar, tıbbi eğitim almayanlar, kuaförler, dövmeciler bile dudak dolgusu yapmaya, halkımız da yaptırmaya başlamıştır. Bunların önünne geçilmesi ancak halkın bilinçlenmesiyle mümkündür. Bu işlemleri bir plastik cerrah veya dermatolog uygulamalıdır. Sonucunuz ile ilgili sorumluluğu alabilecek kişilere güvenmeli ve bu şekilde estetik işlemlerinize devam etmelisiniz. Dudak dolgusu için kullanılan madde hyaluronik asit ise size zarar verme ihtimali yoktur.

dudak botoksu ankara

Dudak dolgusu yaptırdım, dudaklarımda küçük kistler oluştu, ne yapmalıyım?

Hyaluronik asit dolgularının etki sürelerinin uzatılması için moleküller arası bağlayıcı proteinler kullanılır. Eğer sizin bu proteine bir hassasiyetiniz varsa ki bu düşük bir ihtimaldir dolgunun enjekte edildiği bölgede hyaluronik asit molekülü vücut tarafından eritilie ama bu protein eritilemez ve küçük kistik bir yapıya dönüşebilir. Bu kistler size veya dudağınıza zarar vermezler. Rahatsız olmanız durumunda da rahatça alınabilirler.

Dudak dolgusu yaptırdım ama memnun değilim. Dudak dolgusu eritilebilir mi?

Bugüne kadar dudak dolgusu yaptırıp eriten bir hastam olmasa da hyaluronik asit olmayan dolgular ile dudak dolgusu yaptırmış kişilerin bu maddeleri eritmek için başvurduklarına şahit oldum. Hyaluronik asit olmayan dudak dolgularının eritilmesi, çıkarılması daha ileri cerrahi işlemler gerektirebilmektedir.

Ama diyelim ki siz hyaluronik asit içerikli dudak dolgusu yaptırdınız ve memnun değilsiniz. Merak etmeyin Hyaluronidaz diye bir ilaç ile dudak dolgunuz çok hızlı bir şekilde eritilebilir.

Dudak kalınlaştırma ameliyatı var mı?

Çok nadir de olsa dudak dolgusu bazı kişiler için uygun olmayabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuz size dudak kalınlaştırma ameliyatı önerebilir. Dudağınız uzun (dudak burun hattı) ise, dudağınızın kırmızı kısmı hiç görünmüyor ise ameliyat olmanız gerekebilir.

Burun dudak hattınız uzun ise lip lift yani dudak kaldırma ameliyatı tercih edilecektir.

Dudağınızın kırmızı hattı çok ince ise dudağınızın iç kısmından kırmızı hattın ilerletilmesi ameliyatı planlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by