Yüz Dolgusu

Dudak Dolgusu Ankara

Dudak Dolgusu Nedir?

Bazı insanların dudak yapısı arzu edilen dolgunluk ve kalınlıkta olmayabilir. Böyle Dudak dolgusu ile durumlarda dudak dolgunlaştırma ve kalınlaştırma işlemleri gündeme gelmektedir. Dudak kalınlaştırma işlemleri pek çok insanı korkutmaktadır. Bunun sebebi ise bilinçsizce yapılmış dudakların aşırı şişirilme işlemleridir. Bu işlemde asıl amaç dudaklara bünyesinde gizli olan estetik görünümün kavuşturulması, gerekiyorsa kontur belirginleştirilmesi gibi kişiye özel şekillendirmelerin yapılmasıdır. Bu noktada en sağlıklı işlem hyalüronik asit dolguların kullanılmasıdır. Hyalüronik asit vücutta ve ciltte pek çok dokuda bulunan bir yapı taşıdır ve vücut tarafından reddedilmemektedir.

Dudak dolgusu ile dudakların kalınlaştırılması pratik bir işlem olup hemen sonuç vermektedir. İşlemi takip eden ilk 1-3 günlük süreçte dudakta olması gerekenden fazla bir şişlik olabilir. Bu şişlik 1-3 gün içinde geçerek dudaklar nihai görünüme erişir.

Hyalüronik Asit Dudak Dolgusu İle Geçici Dudak Büyütme İşlemi

Bu işlemde bilinmesi gereken en önemli husus dudaklara enjekte edilecek olan hyalüronik asit dudak dolgusunun 2 ile 6 ay arasında kalıcılık sağlayacağıdır. İşlemin geçici olarak adlandırılmasının sebebi de budur. Dudakların sadece kas dokudan meydana gelmesi ve bu bölgenin iyi kanlanıyor olması uygulanan dolguların hızlıca erimesine sebep olmaktadır. Dudak dışındaki bölgelerde 9-18 ay kalabilen hyalüronik asit dudakta 2-6 ay kalabilmektedir.

Dudak büyütme işleminde hyalüronik asit Dudak dolgusu kullanımını önermekteyim. Bunun sebebi ise vücudun hyalüronik asidi rahatça eritebilmesidir. Bu kişi ve dudakları için iyi bir özelliktir. Kalıcı olan ve vücut ile uyum sağlayamayan dolgular vücutta ciddi sorunlara sebebiyet vermektedir. Bazı durumlarda ise kullanılan dolgunun hyalüronik asit olmasına rağmen dolguda yer alan proteinler sebebi ile kimi insanlarda kistler oluşabilmektedir. Bu sorun ile karşılaşmamak için kişiye uygulanacak hyalüronik asit dolgusu içinde çapraz bağ özelliğinin proteinler vasıtası ile verilmemesi gerekmektedir.

Dudak büyütme ve şekillendirmede Eylük 2015’ten beri Needle Shaping cihazını kullanmaktayız.

Needle Shaping uygulaması ile dışarıdan dolgu yapmadan kişinin kendi kollagen dokusunun gereken bölgeye kaydırılması ile hacim kazandırmak mümkün hale gelmektedir. Bu işlemin 1 ay ara ile 3 kez uygulanması durumunda 3 yıl süre ile kalıcı sonuç elde etmek mümkündür. Dudak hacmi verilmek istenen bölgelere çok düşük seviyede galvanik akım verilerek vücuttaki kollagen dokunun mıknatıs gibi ihtiyaç bölgesine çekilmesi sağlanır. Bu işlem sonucunda dudakların vücudun kendi dokusu ile kalınlaştırılması sağlanır. İlk işlemin bir ay sonundaki kalıcılığı %30-40 civarındadır. Bu sebeple 3 tekrarda istenen sonuç elde edilir.

Bu Yazımızıda Mutlaka Okumalısınız:  Göz Altı Işık Dolgusu Ankara

Needle Shaping cihazı ile dudak dışında hacim sorunu gözlenen her bölgede 3 yıl süre ile hacim sorunu ortadan kaldırılabilmektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ya da sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi edinmek için doktorlar ile görüşmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun