Yüz Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Ankara

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı bölgesi yüzümüzdeki en hassas bölgelerdendir. Gün içinde renk değişiklikleriyle yorgunluğumuzu ele verebilir. Bazen de bu durum yapısal ve genetik olarak renklidir ve sürekli çevremizden yorgun olduğumuza dair geri dönüşler alırız.

Bazı insanlarda bu bölge çukurdur ve ne yaparlarsa yapsınlar yorgun görüntüden kurtulamazlar. Bazende bu bölge de torbalanmalar olur ve akşamdan kalma görüntüsü hiç geçmez. Kısacası göz altı bölgesi yüzün zindelik ve sağlık bölgesidir. Bu kadar önemli olduğu için göz altı kremleri üretilmiştir. Ancak kremler en az etkiye sahip seçeneklerdir.

Göz Altı Morlukları

Göz makyajında göz altının ayrı bir önemi vardır. Göz altı cildi çok incedir ve altındaki tüm yapılardan etkilenir. Bu bölgenin hacim problemleri, renk problemleri, kırışıklıkları, çizgilenmeleri, torbalanmaları hepsi ayrı ayrı değerlendirilmeli ve probleme yönelik çözümler üretilmelidir. Göz altı renk problemleri için lazer göz altı morluğu ile ilgili bölümü okuyabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklıklarının Tedavisi

Göz altı kırışıklıklarının varlığı bu bölge cildinin fazla olduğu ve bu cildin o bölgeden uzaklaştırılması gerektiğinin göstergesidir. Bu amaçla cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemlerden bahsetmek gerekir.

Hem torbaların hemde kırışıklıkların azaltılması için göz kapağı estetiği (blefaroplasti) bölümünü okuyabilirsiniz.

Sadece kırışıklıkların azaltılması, buradaki fazla cildin buharlaştırılmasını sağlayacak ameliyatsız yöntem ise Plexr cihazı ile yapılan tedavidir.

Genç hastalar bu bölgenin botoks ile kırışıklıklarının azaltılması da mümkün olabilmektedir. 

Göz Altı Hacim Sorunlarının Tedavisi

ışık dolgusu ankaraGöz altı hacim problemlerinin tedavisinde ise bio-expander denilen; çok ince yapılı, içinde saf ve çapraz bağlı hyaluronik asitin birlikte bulunduğu dolgu çeşidi çok uygundur. Bu bölgenin özelliği yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkışını gösteren nazo-okuler sulkus denilen göz iç kısmından yanağa uzanan çukurun 30 yaşından sonra belirgin hale gelmeye başlamasıdır. Bu çukur göz çevresinde ki hafif çukurun yer çekimi etkisiyle aşağıya dönmesiyle oluşur. Yorgun, yaşından büyük görünmenin genellikle nedeni bu çukurun belirginliğidir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Yüz Dolgusu Ankara

Yüz germe ve orta yüz gençleştirme ameliyatlarında bu çukurun giderilmesi şarttır. Ancak genç yaşlarda da olabilen bu problemin tedavisi her zaman yüz germe değildir. O nedenle de bu bölgeye hacim ilave edilmesi gerekir. Bio-expander uygulamasıyla buradaki problem fazla bir zahmete girmeden rahatlıkla düzeltilebilmektedir.

bio-expander nedirGöz altı dolgusu veya ışık dolgusu diye tanımlanan işlem bu bölgenin krem veya iğne ile (pek tercih edilmez) uyuşturulmasından sonra kanül kullanarak yapılmalıdır. Cilt altı seviyelere değişik katmanlara yapılır ve hacim sorunu rahatlıkla çözülür. İşlemden sonra birkaç gün hafif şişlik normaldir. 10 gün sonra ki kontrolünüzde gerekiyorsa ek dozlar gerekli olabilir. Amaç yeterince yapmak, fazla yapmamaktır.

Göz altı hyaluronik asit dolgusunun kalıcılığı genellikle bir yıldan fazladır ve istenildiği zaman tekrar edilebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba. Goz alti isik dolgusu yaptirmak istiyorum. Bunun icin bir on gorusme/consultasyon yapip bilgi almam mumkun olur mu?

    1. Öncelikle göz altı ışık dolgusu uygulaması için uygun olup olmadığınıza karar vermemiz gerekmektedir. Bunun için sizinde dediğiniz gibi bir ön görüşme ayarlamamız için bize ulaşmanızı rica edeceğiz. 03124482361 nolu telefonu arayarak veya [email protected] mail adresine telefon numaranıza gönrererek size ulaşmamızı da sağlayabilirsiniz. İyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by