Yüz Dolgusu

Alın dolgusu

Alın dolgusu nedir?

Alın bölgesinin hacim sorunları sık karşılaştığımız bir durum değildir. Alın bölgesinde alında ki çizgilerin azaltılması için botoks ve kırışıklıkların azaltılması için cilt içine yapılan dolgu uygulamalarını daha fazla duymuşsunuzdur. Hacim sorunlarını azaltmak için ise daha derine yapılan hyaluronik asit içerikli alın dolgusu uygulamaları gerçekleştirmek gerekir. 

Alın hacmini artırmak için derine yapılacağından alın kırışıklıklarına etki etmez. 

alın dolgusu nasıl yapılır
Alın yüzün dinamik görünümünde oldukça önemli ama ihmal edilen bir bölgedir.
  • Alın bölgesine dolgu kimlere uygulanır?

Alnın çıkıklığı ve oval görüntüsü kadınlarda az bilinen ama güzelliğin gizli parametrelerinden biridir. Alnın orta hatta aşırı olmaya oval görünümü yüzün hem karşıdan alacağı ışıkla, hem de profilden burun ve göz ilişkisine katkısıyla çekiciliğini artırır. Erkeklerde ise karakteristik olarak çıkık görüntü kaşların hemen üzerinde ve saç çizgisine yakın bölgede sağ ve solda birer tane hafif oval çıkıntı varlığı maskulen bir görünümü destekler.

Videoyu oynat

Bazende travmatik ve cerrahi sonrasında bu bölgede kemik yapıda yüzey sorunları ve düzensizlikler olabilir. Bu gibi durumlar dolgu ile daha kabul edilebilir hale getirilebilir.

  • Alın dolgu uygulaması için tercih edilecek dolgunun özellikleri nasıl olmalıdır?

Yüzün diğer bölgelerinde olduğu gibi alına hacim vermek için de hyaluronik asit dolgularını tercih ediyoruz. Ne zaman eriyeceğini ve hastaya kist ve benzeri başka bir sorun yaşatmayacağını biliyoruz. Ancak cildin altına enjekte edildiği ve kemik taklidi yapmasını beklediğimiz için yüksek moleküler ağırlıklı olan sert yapılı büyük moleküler yapılı formlarını kullanıyoruz. Bu bölge ve diğer bölgelerde kalıcı dolguları vücudun verebileceği olumsuz reaksiyonlar nedeniyle tercih etmiyoruz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Göz altı ışık dolgusu
Videoyu oynat
  • Alın bölgesine dolgu nasıl uygulanır?

Alın kemiği dolgusu için genellikle uyuşturucu kremler ile bekledikten sonra veya lokal anestezik enjeksiyon sonrasında cilt altı plan kanül ile uygulanır. Kadınlarda en az 1 ml erkeklerde ise en az 2 ml kullanımı beklenen sonucu elde etmek için gerekli dozlardır. Nadiren daha az veya daha çok da ihtiyaç olabilir. Kararı doktorunuz ile birlikte rahatlıkla verebilirsiniz.

Videoyu oynat

Alın dolgusu işlemi sırasında diğer estetik işlemler, botoks, alın çizgileri içine dolgu veya yüzün diğer bölgelerine, göz altı ışık dolgusu, çene dolgusu gibi dolgu uygulamaları rahatlıkla planlanabilir ve uygulanabilir.

Alın dolgusu fiyatları ne kadardır?

Alın kemiği dolgusu ücretleri uygulayacak doktorun tecrübesine, kullanılacak dolgu miktarına, dolgunun markasına göre değişiklik gösterebilir. Kliniğimizi arayarak dolgu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61