Ameliyatsız Estetik

Plexr

Plexr nedir?

İtalyan Plastik Cerrah Prof. Dr. Fippi tarafından geliştirilen bir yöntem olan Plexr cihazı ile, cildin en üst tabakasında yer alan çevre dokuların sıkılaştırılması, gerilmesi ve ince çizgilerin azaltılması mümkündür. İşlemde plasma enerjisinden faydalanılmaktadır. Plexr göz kapağı estetiği işlemlerinde elimizi giderek güçlendirmekte ve kolaylaştırmaktadır.

Hakkındaki Videoyu Oynat plexr nedir
 • Plexr Plasma enerjisi ile gerçekleştirilebilen tedavi seçenekleri nelerdir?

2015 yılı Şubat ayından bu yana kullandığımız bu yöntem ile ;

Hakkındaki Videoyu Oynat plexr plasmapen ne işe yarar
  • Deriden kabarık ben ve lezyonların uzaklaştırılması,
  • Xsantolesma denilen kolesterol birikintilerinin (göz kapaklarında sarı birikmeler) uzaklaştırılması, 
  • Yüzeysel lekelerin azaltılması,
  • Mevcut akne problemlerinin kontrol altına alınması,
  • Akneler sebebi ile ortaya çıkan izlerin azaltılması,
  • Deride mevcut olan kabarık benlerin izsiz alınması,
  • Dövme sildirme işlemi dahi tanımlanmış olsa da kliniğimizde bu amaçla Q-Swiched Nd-YAG lazer kullanılmaktadır.
  • Gibi pek çok konuda sonuç elde etmek mümkündür.

Plasma enerjisi ile cildin en üst tabakası olan epidermis süblimleştirilerek sıkılaştırma sağlanır. Elde edilen sonuçlar oldukça olumludur.

Videoyu Oynat
Videoyu Oynat
Videoyu Oynat
Videoyu Oynat

Uygulamanın ardından işlemin gerçekleştirildiği bölgede 4 ile 10 gün arasında değişecek sürelerde etki gösterecek bir kabuklanma gözlenir. Kabuklanma geçtikten sonra amaçlanan sonuç net olarak kendini ortaya koyacaktır.

İşlemde lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. İşlemin ardından bölgeye güneş koruyucu krem uygulanması önerilecektir. Yaz aylarında bu işlemin uygulanması önerilmemektedir.

 • Plexr Pro ile hangi sorunlar ortadan kaldırılabilir ?

Özellikle alt ve üst göz kapak kırışıklığına sahip olup ameliyat olma konusunda net olamayan kişilerde uygulanmaktadır. Ameliyatsız göz kapağı estetiği sayfasında detaylıca inceleyiniz. Ayrıca smokers line bölgesi olarak bilinen üst dudak kırışıklığı, boyun ve kulak önü çizgilenmelerinde kullanılır. Ayrıca kırışıklık, güneş ve yaşlılık lekesi, akne ve benzeri yara izlerinde, yüzeysel ben tedavilerinde etkili biçimde uygulanabilmektedir. Plexr tedavisinde cinsiyet ayrımı yoktur. Uygulamada yaş sınırı bulunmamaktadır.

Plexr Çalışma Prensibi Nedir?

Cihaz ile cilt arasında ki potansiyel enerji farkı kullanılarak oksijen plasma enerjisine dönüştürülür ve bu etki ile ortadan kaldırılması istenen lezyona değmeden bir ark oluşturmak sureti ile buharlaştırma sağlanır. Gücünü havadan alan bir cihaz olan Pleksır, maddenin 4. hali olan plazma enerjisi ile sonuç alır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Ameliyatsız burun estetiği

Plexr plazma enerjisi uygulamasının avantajları nedir?

  • Ne için uygulanırsa uygulansın erken dönem iyileşme dönemi sonrası iz kalmaz.
  • En sık kullanıldığı alan olan göz kapağı estetiği uygulamasında ameliyatsız bir seçenek sunar.
  • Yine göz kapağı estetiği ameliyatı için uygun olmayan kişilere, anestezi veya ameliyattan korkan kişilere rahatlıkla uygulanabilir.
Hakkındaki Videoyu Oynat plexr avantajları
  • Uygun hastalarda özellikle alt göz kapağı işlemlerinden sonra oldukça tatmin edici bir sonuç ortaya çıkar.
  • Ağız çevresi sorunlarda, üst dudak barkod çizgilerinin azaltılmasında doğal sonuçlar verir.
  • Boyun çizgilerinin azaltılmasında, kırışıklıklarının azaltılmasında etkilidir.
  • İşlem istenildiğinde tekrar edilebilir.
  • Hangi sebeple ve hangi alana uygulanırsa uygulansın dermal kolajen ve fibroblast oluşumunu yani yara iyileşmesini tetikleyerek artırır ve gençleşme sağlar.
 • Plexr ile kaç seansta kesin sonuç elde edilir?

Genellikle tek seans yeterli olur. Ama ayda bir yapılan seanslar ile her sorun 1-3 seans arasında beklentilere cevap vermektedir. Gençlerde ve kırışıklıkları ameliyat seviyesine gelmemiş kişilerde tek seansta sonuç almak mümkünken kırışıklıkları ilerlemiş kişilerde 2 ya da 3 seansta net sonuç elde edilir. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu işlem, gerektiği durumlarda istenen aralıklar ile uygulanabilir.

 • İşlemin tekrarı gerekir mi?

Özellikle göz kapağı uygulamaları için verilen geri dönüş süresi yaşlanma hızına bağlı olarak 3-5 yıl gibidir. Daha erken sürelerde sorun gözlendiği durumlarda ise 2. Seans ile toparlamak mümkündür.

Lekeler tedavisi en zor olan durumlardır. İyi korunması durumunda aynı bölgede leke oluşumu gözlenmez. Kırışıklıklar için ise yaş ve duruma bağlı olarak 1-2 senede geri dönüş mümkündür. Akne ve yara izi gibi durumlarda ise sorunun derinliğine göre tedavi birkaç seans sürebilir. Akne ve yara izinde tekrar etme durumu gözlenmez. Yüzeysel benler ve siğillerde ise tek seans kalıcı çözüm için yeterlidir, tekrarlama olmaz.

 • Hangi durumlarda önerilir ?

Alt ve üst göz kapağı kırışıklıkları, yüz, ağız çevresi ve üst dudak kırışıklıkları, dudak yüzey düzensizlikleri, boyun çizgileri, güneş lekeleri, akne ve yara izleri, akne tedavisi, yüzeysel ben ve siğil tedavisinde kullanılabilir.

Plexr fiyatları ne kadardır?

Bir çok işlem için hızlı ve kolay tedavi yöntemlerinden biri olan Plexr cihazıyla yapılan uygulamaların fiyatları yapılacak işleme ve işlemin süresine, uygulayan doktorun tecrübesine göre değişiklikler gösterebilir. Kliniğimizi arayarak, mail atarak plazma fiyatları hakkında randevu ve bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

26 Yorum

 1. Yüzüm de bir kaç tane ben var ama bunlar etli ben değil
  Bunların temizlenmesi için fiyat nedir?

  1. Özellikle benler ile ilgili tedavi mutlaka benlerin muayenesi sonrası konuşulabilir. Siz her ne kadar çok iyi sorununuzu anlatmış olsanız da sizi muayeneye davet etmek zorundayım. Kalan tüm sorularınızı da yüz yüze cevaplayabilirim.

  1. Tüm diğer uygulamalarımız gibi Plexr ile ilgili de fiyat bilgisini etik ve yasal nedenlerden dolayı internet üzerinden paylaşamıyoruz. Kliniğimiz arayarak veya randevu alıp gelerek muayene olursanız sizin için uygun işlem ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

   1. Merhaba kaş arası derin kırışıklık ve burun yanında olan kırışmalara etkilimidir. Fiyat bilgisi de verirseniz sevinirim

    1. Plexr kırışıklıklarda etkili bir işlemdir ancak uygulama sonrası süreçler hakkında yeterli seviyede bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu süreçleri size fotoğraflarla gösterdikten sonra işlemler yapılmalıdır. Plexr fiyatlarını da muayeneye geldiğinizde uygulanacak alan büyüklüğüne göre öğrenebilirsiniz. 03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlarımızdan randevu alabilirsiniz.

    1. Plexr uygulaması gibi tüm diğer estetik işlemlerin fiyatlarının burada internette paylaşılması ülkemizde yasal ve etik değildir. 03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlarımızdan fiyat bilgisi ve randevu alabilirsiniz.

 2. Merhaba benim göz altı torbalarım var bu tedavi işe yarar mı daha sonra tekrarlarmı birde Fiyat öğrenmek istiyorum

  1. Plexr göz altı torbalarına yani çok derinde ki yapılara etki edemez. Fazla olan cildinizi buharlaştırır ve toparlanmasını sağlar.
   Uygun olup olmadığınız ve ücret konusunda size muayene sonrasında yardımcı olabiliriz.
   03124482361 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

  1. Plexr uygulaması sonrası cilt incelmesi ile neyi anlatmaya çalıştığınızı anlamadım. Lütfen 03124482361 numaralı telefondan randevu alınız.

   1. Plexr sonrası cildim inceldi. Bu nornal bir durummu zamanla toparlar mı yoksa böyle mi kalacak. Ankarada değilim o yüzden size burdan yazdım.

    1. Plexr ciltte incelme yapmaz. Görüp değerlendirmek gerekir. Uygulama şekli veya plasma pen gibi bir cihaz ile yapılıp yapılmadığını kontrol edilmesi gerekir.

 3. Merhaba gözaltı çizgileri ve çevresi çizgileri işlem sonrası iyileşme süresi hakkında hiçbir bilgi verilmemiş. Inceledigim yazılarınız da yanılmıyorsam. Kisiye göre değişiyor mu bu süreç. İşlem sonrası normal hayata devam edebiliyor muyuz. Yoksa güneş veya bir enfeksiyona karşı risk varmi dır. Bilgi almak isterim.

  1. Plexra bağlı iyileşme süreçleri aslında yukarıda anlatılmıştır. Size özel süreçler için de lütfen 03124482361 numaralı telefondan randevu alınız.

 4. Merhabah Pleksr işlemidan ne kadar sonra roaccutane Hap kullanabilirim Kullanmam durumunda leke bırakır mı cevaplarsanız çok sevinirim

  1. Plexr sonrasında meydana gelecek olan iyileşme süreçlerinin bitiminde doktorunuzun kontrolünde başlayabilirsiniz.

 5. Merhaba 3 hafta önce göz altıma plexr uygulandı yağ bezeleri için şu an hala pembe bi görüntü var tam olarak ne zaman kendi ten rengime döner yardımcı olabilir misiniz?Birde bu süreçte üstüne güneş kremi kullanıyorum ama kapatıcı sürsem herhangi bir zararı olur mu çok hassas olduğu için endişeleniyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah