Ameliyatsız Estetik

Plexr

Plexr Soft Surgery nedir?

İtalyan Plastik Cerrah Prof. Dr. Fippi tarafından geliştirilen bir yöntem olan Plexr cihazı ile, cildin en üst tabakasında yer alan çevre dokuların sıkılaştırılması, gerilmesi ve ince çizgilerin azaltılması mümkündür. İşlemde plasma enerjisinden faydalanılmaktadır. Plexr göz kapağı estetiği işlemlerinde elimizi giderek güçlendirmekte ve kolaylaştırmaktadır.

 • Plexr ile gerçekleştirilebilen tedavi seçenekleri nelerdir?

2015 yılı Şubat ayından bu yana kullandığımı bu yöntem ile ;

 • Ameliyatsız göz kapağı estetiği,
 • Kırışıklıkların azalması ( göz çevresi, ağız çevresi ve dudak üstü, alın bölgesi)
 • Vücuttaki izlerin azaltılması,
 • Yüzeysel lekelerin azaltılması,
 • Mevcut akne problemlerinin kontrol altına alınması,
 • Akneler sebebi ile ortaya çıkan izlerin azaltılması,
 • Deride mevcut olan kabarık benlerin izsiz alınması
 • Gibi pek çok konuda sonuç elde etmek mümkündür.

Plasma enerjisi ile cildin en üst tabakası olan epidermis süblimleştirilerek sıkılaştırma sağlanır. Elde edilen sonuçlar oldukça olumludur.

Uygulamanın ardından işlemin gerçekleştirildiği bölgede 4 ile 10 gün arasında değişecek sürelerde etki gösterecek bir kabuklanma gözlenir. Kabuklanma geçtikten sonra amaçlanan sonuç net olarak kendini ortaya koyacaktır.

İşlemde lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. İşlemin ardından bölgeye güneş koruyucu krem uygulanması önerilecektir. Yaz aylarında bu işlemin uygulanması önerilmemektedir.

orginal plexr cihazı
Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasının patentli ürünü Plexr cihazıdır
 • Plexr İle Hangi Sorunlar Ortadan Kaldırılabilir ?

Özellikle alt ve üst göz kapak kırışıklığına sahip olup ameliyat olma konusunda net olamayan kişilerde uygulanmaktadır. Ayrıca smokers line bölgesi olarak bilinen üst dudak kırışıklığı, boyun ve kulak önü çizgilenmeleri, kırışıklık, güneş ve hamilelik lekesi gibi kalıcı lekelerde, akne ve benzeri yara izlerinde, akne ve yüzeysel ben tedavilerinde etkili biçimde uygulanabilmektedir. Plexr tedavisinde cinsiyet ayrımı yoktur. Uygulamada yaş sınırı bulunmamaktadır.

Plexr’da Çalışma Prensibi Nedir?

Cihaz ile cilt arasında potansiyel fark kullanılarak oksijen plasma enerjisine dönüştürülür ve bu etki ile ortadan kaldırılması istenen lezyona değmeden bir ark oluşturmak sureti ile buharlaştırma sağlanır. Gücünü havadan alan bir işlem olan Plexr, maddenin 4. Hali olan plazma enerjisi ile sonuç alır.

 • Plexr Uygulamasının Avantajları Nedir?

Dolgu uygulaması ile bazı göz kapaklarındaki sarkma ve kırışıklıklarda düzelme gözlenmeyebilir. Bu durumlarda Plexr uygulaması avantaj sunan bir uygulamadır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Biyolojik lifting aşısı / İnnea aqua uygulaması

Düşük göz kapaklarında yaş fark etmeden etkili bir çözüm sunar. Bazı lekeler ilaçlara, lazer ya da diğer seçeneklere direnç gösterebilmektedir. Plexr ile yüzeysel lekelerde tek seansta, derin lekelerde ise 2 ya da 3 seansta kesin sonuç elde edilmektedir. İşlemin ardından bölgeye çok iyi bir kapatıcı koruyucu kullanılması gerekir.

Göz kapağından ameliyat olma sınırına gelmesine rağmen ameliyat olmak istemeyen kişilere etkili bir seçenek sunan Plexr, lokal anestezik kremler ile uygulanabilen bir işlemdir. İşlemin ardından kişi kısa sürede iyileşir ve acı, ağrı gibi durumlar ile karşı karşıya kalmaz.

Dudak üstü sigara çizgilerinde dolgu gibi metotlar ile kırışıkları ortadan kaldırmak her zaman mümkün olmamaktadır. Bu bölgelerin tedavisinde Plexr, 1-2 senede ciddi iyileşmeler sunmaktadır. Aynı zamanda boyun bölgesindeki kırışıklıklarda da bu yöntem etkili çözümler sunmaktadır.

 • Plexr İle Kaç Seansta Kesin Sonuç Elde Edilir?

Ayda bir yapılan seanslar ile her sorun 1-3 seans arasında ortadan kalkmaktadır. Gençlerde ve kırışıklıkları ameliyat seviyesine gelmemiş kişilerde tek seansta sonuç almak mümkünken kırışıklıkları ilerlemiş kişilerde 2 ya da 3 seansta net sonuç elde edilir. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu işlem, gerektiği durumlarda istenen aralıklar ile uygulanabilir.

 • Geri Dönüş Nasıl Olmaktadır? İşlemin Tekrarı Gerekir mi?

plexr ile üst kapak uygulaması
Plexr Soft Surgery ile üst göz kapağı estetiği uygulaması

Plexr, göz kapağı ameliyatları için verilen geri dönüş süresi olan 5-10 yıl garanti vermektedir. Daha erken sürelerde sorun gözlendiği durumlarda ise 2. Seans ile toparlamak mümkündür. Lekeler tedavisi en zor olan durumlardır. İyi korunması durumunda aynı bölgede leke oluşumu gözlenmez. Kırışıklıklar için ise yaş ve duruma bağlı olarak 1-2 senede geri dönüş mümkündür. Akne ve yara izi gibi durumlarda ise sorunun derinliğine göre tedavi birkaç seans sürebilir. Akne ve yara izinde tekrar etme durumu gözlenmez. Yüzeysel benler ve siğillerde ise tek seans kalıcı çözüm için yeterlidir, tekrarlama olmaz.

 • Plexr’ın Hangi Durumlarda Kullanılması Önerilir ?

Plexr; alt ve üst göz kapağı kırışıklıkları, yüz kırışıklık ve sarkmaları, güneş ve hamilelik lekeleri, akne ve yara izleri, akne tedavisi, yüzeysel ben ve siğil tedavisinde kullanılabilir.

Plexr fiyatları ne kadardır?

Bir çok işlem için hızlı ve kolay tedavi yöntemlerinden biri olan Plexr cihazıyla yapılan uygulamaların fiyatları yapılacak işleme ve işlemin süresine, uygulayan doktorun tecrübesine göre değişiklikler gösterebilir. Kliniğimizi arayarak, mail atarak plexr fiyatları hakkında randevu ve bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Özellikle benler ile ilgili tedavi mutlaka benlerin muayenesi sonrası konuşulabilir. Siz her ne kadar çok iyi sorununuzu anlatmış olsanız da sizi muayeneye davet etmek zorundayım. Kalan tüm sorularınızı da yüz yüze cevaplayabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı