lazer

Dövme Sildirme Ankara

Lazerle Dövme Silme Nedir?

Son dönemlerde oldukça tercih edilen lazer ile dövme silme, başarı ile uygulanan bir işlemdir. Çoğu kişi tarafından bir sanat olarak algılanan dövmeler bazen kişiyi pişman edebilir. Dövmeler çok geniş renklere başvurularak yapılan bir işlem oldukları için ve derine işledikleri için dönemimize kadar bunları silme konusunda çaresiz kalınmıştır. Lazer dövme silme uygulamasında dikkat edilen birkaç değişken bulunmaktadır. Bunların en önemlisi ise dövmede kullanılan renk ile dövmenin etki ettiği derinliktir. Açık mavi, açık sarı ve açık yeşil gibi renklerin mevcut olduğu dövmelerin lazer ile silinmesi oldukça zordur. Ancak siyah ve kırmızı gibi koyu renkler lazer ile kolayca silinebilmektedir.

Ankara da Lazer Dövme Sildirme

Lazer ile Kalıcı Makyaj Dövme Silme Uygulaması

Yapılan kalıcı makyaj uygulamalarında yanlış bir adım atılması sonucunda çok dramatik sonuçlar elde edilebilmektedir. Medlite C6 Lazer sistemi, kalıcı makyajların silinmesi konusunda çok özel çözümler sunmaktadır. Kaşlara uygulanan kalıcı makyajı silerken kaşlarda herhangi bir hasara yol açmayan bu uygulama, 4 ile 10 seans arasında tam olarak etki eder. Bazı durumlarda seans sayısı 10’un üzerine de çıkabilmektedir. Seanslar arasında ise 3 ay gibi bir süre konulması gerekebilir. Profesyoneller tarafından yapılmış olan dövmeler genel olarak cildin hemen altında yer alan dermiş tabakasının içine etki eder. Ancak dövmeyi yapan kişinin profesyonel olmaması durumunda ise dövmenin çok daha alt tabakalara etki ettiği gözlenmiştir.

Dövme uygulaması ne kadar yüzeye yakınsa lazer ile silme tedavisi de o kadar etkili ve başarılı olmaktadır. Seanslar ise genel olarak 4 ile 10 arasında değişir. 10 seansın üzerine çıkıldığı durumlar ise çok nadirdir. Dövmeye bakılarak seans sayısı vermek doğru değildir. Seansların ardından 2-3 ay sonra başka bir seansa gerek olmadığına doktor tarafından karar verilmelidir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi Ankara

Lazer İle Dövme Silme İşleminin Etkisi ve Sonuçları

Uygulanan lazer ışınları dövme tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülecektir ve pigment barındıran renkli hücreler tahrip olacaktır. Bu uygulama ile dışarı atılan pigmentler, lenfatik sistemde bulunan makrofaj isimli savunma hücreleri tarafından o bölgeden kovularak vücuttan atılır. Bu süreci bir yaranın iyileşme sürecine benzetmek doğru olacaktır. Aynı yaralara sahip olan iki kişinin iyileşme süreci farklı olabilir. Dövme silme işleminde de aynı durumdan söz edilebilir. Yeniden tedavi olabilmesi için bölgedeki yaranın iyileşmesi gerekir. Bu da 2-3 aylık bir süreçtir.

Lazer ile dövme silme uygulaması ardından bir süre bölgede yanma hissi gözlenebilmektedir. İşlemin tamamlanması ile kişiye antibiyotikli deri kremleri ile güneş koruyucuların kullanımı önerilecektir.

Kliniğimizde lazer ile dövme silme işlemi için Q-Switched Nd- Yag Medlite C6 Lazer cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz ile kırmızı ve siyah renkli dövmelerde oldukça başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by