Vücut Estetiği

Bacak estetiği

Bacak Estetiği Nedir?

Bacaklar kadınlar için çok önemlidir. Estetik görüntüsü, bacak cildinin durumu, kalınlığı veya inceliği, uzunluğu gibi çok fazla faktör insanları etkiler. Topuklardan başlayarak genital bölgeye kadar uzanır ve bacak iç kısmında birbirine yaklaşan ve uzaklaşan bölümler vardır. Bu yaklaşıp uzaklaşmalar güzel bacakları tanımlamamıza yardımcı olur.

Sellülit ve Çatlaklar tedavi edilebilir mi?

Bacak cildinde ki sorunlar, çatlaklar, selülit problemleri, gevşemeler en sık karşılaşılan sorunlardır ve çok sayıda değişik cihazlarla tedavi önerileri hemen her gün dergi ve gazetelerde yer alır. Selülitler masajdan ameliyata kadar giden bir yelpazede tedavi edilmeye çalışılır ancak kadınlara özgü yapısal bir sorun olduğu için mutlu bir sona ulaşmaz genellikle.

Çatlak tedavisi içinde benzer şeyleri söylemek mümkündür. Hastayı tatmin edecek sonuçlar elde etmek maalesef mümkün olamamaktadır. Her iki durumda da selülit ve çatlak tedavisinde kişileri cezbeden, kesin çözüm vaad eden cihazlar ve uygulamalar dünyanın hemen her yerinde pazarlanır. Ancak sonuçlar başlangıçtaki durumdan, görüntüden daha ileri bir sonuca ulaşamaz. Çünkü selülitte problem kadınların yağ doku dizilimi kaynaklıdır ve değiştirilemez belki geçici azaltılabilir. Önleme tedbirleri tanımlanmıştır. Bunların faydaları olabilir. Çatlaklarda ise cilt alttan yırtılmış sadece epidermis sağlam kalmıştır. Yani hızlı büyüme, aşırı hızlı kilo alma durumlarında cilt bu büyümeye ayak uyduramamış ve dermis yani alt tabaka yırtılmıştır. Kısacası tedavi olamaz. Sadece rengi açılabilir.

Bacakların inceltilmesi nasıl olur?

Bacakların kalın veya ince olması da başka bir problemdir ve her iki durumun tedavisinde de cerrahi seçenekler vardır. Cerrahi dışı seçenekler genellikle başarılı olmasa da son zamanlarda soğuk lipoliz cihazlarıyla yavaş yavaş da olsa başarılı sonuçlar elde edilmeye başlanmıştır.

  • Kalın bacak inceltme ameliyatı nedir?

Bacakların kalın olması her zaman inceltilebileceği anlamına da gelmemelidir. Çünkü inceltme ancak yağ doku için söz konusudur. Kas ve kemik dokunun inceltilebilmesi mümkün değildir. O nedenle mutlaka muayene olmalı ve plastik cerrahınızı dinlemelisiniz. Yağ dokunun inceltilmesi için bizim meşhur ameliyatımız liposuction ameliyatıdır. Kısaca yağ alma anlamına gelir ve yağ dokunun fazla olduğu hemen her bölgeye uygulanabilir. Ancak bacaklar söz konusu olduğunda bacaklarınızda dolaşım sorunlarınızın olmaması, varis ve benzeri problemlerin olmaması tercih sebebidir. Size özellikle daha detaylı bilgi için https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/liposuction-ankara/ sayfamızı okumanızı öneriyorum.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Karın germe (Abdominoplasti)

Bacakların kalınlaştırılması işlemi nasıl olabilir?

Bazı kişileri de bacaklarının inceliği rahatsız ve mutsuz eder. Bu gibi durumlar içinde estetik cerrahi bazı ameliyatları önermiştir ancak bu ameliyatlar da diğer tüm estetik ameliyatlar gibi her hasta için uygun olmayabilir. Burada kararı doktorunuz ile birlikte onun tavsiyelerine uyarak vermelisiniz. Size uygun olmadığını düşünüyorsa bu ameliyatlar için ısrarcı olmamalısınız.

  • Silikon protezlerle bacakların kalınlaştırılması ameliyatı

Bacaklarının kalınlaştırılmasını arzu eden hastalarımız için ise silikon baldır protezleri mevcuttur. Baldır dışında herhangi bir bacak bölgesi için maalesef silikon protez yoktur. Baldır protezleri de dizin arkasından yapılacak 5-6 cm’lik kesilerle baldır kasının zarının altına bu fusiform protezin yerleştirilmesini hedefler. Uygun büyüklükte seçilen protezlerle gerçekleştirilen ameliyatların sonuçları tatmin edici olabilir. O nedenle planlama çok önemlidir.

  • Yağ enjeksiyonu ile bacakların kalınlaştırılması ameliyatı

Vücudun başka bir bölgesinden, tercihen karın, basen bölgelerinden liposuction ile alınan yağ dokusunun steril ortamda bir takım muamelelerden geçirilerek hacim sorunu olan bölgelere enjekte edilmesi ameliyatıdır. Bir çeşit mikrogreft olan yağ dokunun enjekte edildiği yerde yaşaması, damarlanması beklenir. Damarlanamayan yağ doku eriyecektir. O nedenle enjekte edilen miktarın %40-60 oranında kalacağı hesap edilerek ameliyat gerçekleştirilir. Kalan yağ doku yeterli gelmez ise aynı ameliyat bir süre sonra tekrarlanabilir. Sonuçta kalan yağ dokunun düzensiz ve asimetrik bir sonuca neden olması ihitimali nedeniyle bu yağ enjeksiyonu ameliyatlarını ben vücut ve yüz için kendi adıma gerçekleştirmiyorum.

Bacak germe, Uyluk germe ameliyatı nedir?

bacak germe ameliyatıBacak cildinin genetik, yapısal ve kilo alıp verme süreçlerinde tüm vücut bölgeleri gibi gevşediğini biliyoruz. Bu gevşeme de en erken bacak iç kısmı ve diz iç kısmında kendini gösteriyor. Fazla cildin duruşu da giderek daha da rahatsız edici bir ha almaya başlıyor. Bu görüntünün azaltılması için tanımlanmış uyluk germe ameliyatları var. Bu ameliyatlarda kalan ize göre isimlendirilmişlerdir. Sadece kasıkta kalan iz bazı hastalarda yeterli olabilirken, baldır iç kısmına da uzanması gereken ize ihtiyacı olan hastalarda olabilir. Bazen bu iz dize kadar hatta dizi de geçen izler şeklinde olabilmektedir. 

Bu uyluk germe ameliyatları muhtemel hastanede kalış sürelerinin uzunluğu, iyileşme sorunları, fazlaca cerrahi tecrübe ve deneyim gerektiren özel bir bölge olduğundan benim yapmadığım ameliyatlardır. Burada bilgi vermek amaçlı bahsettim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Yağ aldırma yani liposuction ameliyatı her hastaya uygun bir yöntem değildir. O nedenle sizi görüp muayene ettikten sonra bahsettiğiniz detayları konuşmak daha doğru olur. Lütfen 031234482361 nolu telefonu arayarak randevu alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp