Vücut Estetiği

Bacak Estetiği Ankara

Bacak Estetiği Nedir?

Bacaklar kadınlar için çok önemlidir. Estetik görüntüsü, bacak cildinin durumu, kalınlığı veya inceliği, uzunluğu gibi çok fazla faktör insanları etkiler. Topuklardan başlayarak genital bölgeye kadar uzanır ve bacak iç kısmında birbirine yaklaşan ve uzaklaşan bölümler vardır. Bu yaklaşıp uzaklaşmalar güzel bacakları tanımlamamıza yardımcı olur.

Bacak cildinde ki sorunlar, çatlaklar, selülit problemleri, gevşemeler en sık karşılaşılan sorunlardır ve çok sayıda değişik cihazlarla tedavi önerileri hemen her gün dergi ve gazetelerde yer alır. Selülitler masajdan ameliyata kadar giden bir yelpazede tedavi edilmeye çalışılır ancak kadınlara özgü yapısal bir sorun olduğu için mutlu bir sona ulaşmaz genellikle. Çatlak tedavisi içinde benzer şeyleri söylemek mümkündür. Hastayı tatmin edecek sonuçlar elde etmek maalesef mümkün olamamaktadır.

kalın bacak inceltme Bacak cildinde ki gevşeklikler de de gevşekliğin seviyesi ön plana çıkar. Zayıflamalar ve ileri yaşa bağlı gevşeklikler de bacak germe gibi cerrahi işlemler önerilebilir. Ancak erken ve orta yaş problemlerinde cerrahiden önce Thermage Body uygulamasından fayda görmeniz mümkün olabilir.

Bacakların kalın veya ince olması da başka bir problemdir ve her iki durumun tedavisinde de cerrahi seçenekler vardır. Cerrahi dışı seçenekler genellikle önerilmez.

Kalın Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacakların kalın olması her zaman inceltilebileceği anlamına da gelmemelidir. Çünkü inceltme ancak yağ doku için söz konusudur. Kas ve kemik dokunun inceltilebilmesi mümkün değildir. O nedenle mutlaka muayene olmalı ve plastik cerrahınızı dinlemelisiniz. Yağ dokunun inceltilmesi için bizim meşhur ameliyatımız liposuction ameliyatıdır. Kısaca yağ alma anlamına gelir ve yağ dokunun fazla olduğu hemen her bölgeye uygulanabilir. Ancak bacaklar söz konusu olduğunda bacaklarınızda dolaşım sorunlarınızın olmaması, varis ve benzeri problemlerin olmaması tercih sebebidir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Karın Germe Ameliyatı Ankara

Bacaklarının kalınlaştırılmasını arzu eden hastalarımız için ise silikon baldır protezleri mevcuttur. Baldır dışında herhangi bir bacak bölgesi için maalesef silikon protez yoktur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Yağ aldırma yani liposuction ameliyatı her hastaya uygun bir yöntem değildir. O nedenle sizi görüp muayene ettikten sonra bahsettiğiniz detayları konuşmak daha doğru olur. Lütfen 031234482361 nolu telefonu arayarak randevu alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by