Yüz Dolgusu

Nazolabial dolgu

Nazolabial dolgu nedir?

Burun kanatlarının yanından ağız köşelerine uzanan oluğa nazolabial çizgi veya oluk denir. Bu oluk bebeklerde bile vardır ve yaş ilerledikçe çok daha belirgin hale gelmektedir. Nazolabial dolgu uygulaması ile bu bölgenin sorunları rahatlıkla azaltılabilir. Hayatında ilk kez dolgu yaptırmış kişilerin bir çoğunun ilk dolgu uygulamaları bu bölge dolgu uygulamasıdır.

Videoyu oynat

Nazolabial çizgi neden oluşur?

Doğuştan beri var olan bu hat içinde çizgi oluşumu cilt kuruluğu, zaman ve tekrar eden mimik hareketlerinin gücünden kaynaklanır. Aynı zamanda cilt yapısı da nazolabial çizgi olumunda rol oynayan bir diğer faktçrdür. Bu çizgilerin belirginliği insanı mutsuz, yorgun, yaşlı gösterebilir. Dolgu ile buradaki oluk doldurulur ve mimik kaslarında bir problem olmadan sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Videoyu oynat

Nazolabial dolgu nasıl uygulanır?

Burun ve dudak çevresi yüzün en hassas bölgeleridir bu nedenle mutlaka kremle veya iğne ile uyuşturma yapmak gerekir. Nazolabial çizgilerin derinliğine göre en az 1 veya 2 ml dolgu ihtiyacınız olacaktır. İşlem uyuşturma sonrası 15-20 dakika sürmez. Birkaç günlük hafif şişlik ve kızarıklık olur ama sonucu hemen görebilirsiniz. 10.günden sonra kontrolünüzde gerekiyorsa takviye edilebilir. Hyaluronik asit içerikli dolgular bu bölgede bir yılı biraz geçen bir kalıcılık sağlarlar. Tamamen erimeden yenilenmesi dolgunuzun ömrünü uzatacaktır. Dolgu uygulamalarının kırışıkların derinleşmesini ve oluşumunu önlemede etkili olduğunu da söylemeden geçmemek gerekir.

Nazolabial bölge kırışıklığının veya oluğunun azaltılmasında giderilmesinde dolgular birinci sırada tercih edilen malzemelerdir. Alternatifi de pek yoktur. Özellikle yüz bölgesinde hacim sağlamak gerekiyor ise dolgular güvenli ve kolay uygulama sundukları için bugün dünya da sıklıkla kullanılmaktadır. 

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Elmacık kemiği dolgusu

Özellikle hyaluronik asit içerikli dolgular alerji ve olumsuz reaksiyonlara çok az neden oldukları için tercih edilmektedirler.

burun kenarı yanak dolgusu nazolabial dolgu nasıl yapılır
Nazolabial oluk aslında yüzün aşağı hareketinin göstergesi olan önemli bir yerdir. Eskiden en sık dolgu yapılan bölgeydi. Ancak artık yüzün daha yüksek noktalarına, elmacık kemiği üzerine dolgu yaparak burada ki sorunlar azaltılabilmektedir.
Videoyu oynat
 • Nazolabial bölge başka nasıl tedavi edilebilir?

Son zamanlarda nazolabial bölge belirginliğinin azlatılması için yanak bölgesine, zigomatik kemik üzerine bu oluğun oluşmasını sağlayan gülme kaslarının üzerine dolgu yapılmasının hem bu hattın belirginliğini azalttığını hemde yanağı yükselttiği için daha yüksek bir yüz görüntüsü elde edildiğini gösteren uygulamalarda yaygınlaşmıştır.

Bu iki farklı nazolabial bölge dolgu uygulamasının arasında dolgu hacminde fazlalık ikinci yönteme de konuşulması gereken bir detaydır. Size uygun yönteme doktorunuz ile yüz yüze yapacağınız muayene sonrasında karar verebilirsiniz.

Kliniğimizde dolgu uygulamaları için idea ve juvaderm marka hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılmaktadır.

alın çizgisi dolgusu nasıl yapılır
Op. Dr. Orhan Murat Özdemir Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah

Nazolabial dolgu fiyatları ne kadardır?

Öncelikle en az 1 ml dolguya ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Ücretlendirme kullanılacak dolgu miktarına, markasına ve doktorunuzun tecrübesine göre değişir. Bizi arayarak veya mail atarak ücret bilgisi alabilirsiniz.

Videoyu oynat

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. Dolgu ücretleri kullanılacak dolgu miktarına göre belirlenir ve probleme göre bu miktar da artabilir. Probleminizin yüz yüze değerlendirilmesi sonrasında size uygun olup olmadığınız varsa diğer ihtiyaçlarınız hakkında da bilgi verilecektir. Bunun için randevu alarak muayeneye gelmelisiniz.
   Açık sayfalarda ücret bilgisi paylaşımı yasal olmadığı için kliniğimizi hafta içi saat 12:00 ile 17:30 saatleri arasında arayarak 1 ml dolgu ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz.

  2. Nazolabial dolgu için uygun bir yaş aralığı var mıdır?Ben 20 yaşındayım yaptırmam sorun olur mu? ve fiyat hakkında bilgi almak istiyorum.

   1. Dolgu uygulaması için yaşa değil probleme göre yaklaşım gerekir.
    Eğer nazolabial bölgede belirgin oluk varsa yaş sınır olmaktan çıkar. 03124482361 numaralı telefondan randevu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 1. Merhabalar ,
  32 yaşındayım aşırı derin olmamakla beraber gülme çizgilerim mevcut,dolgu fiyat bilgisi verir misiniz?

  1. Pınar hanım,
   Sizin de bahsettiğiniz gibi dolgular ile gülme çizgilerinin azaltılması mümkün. Ancak her zaman her hasta için aynı miktar yeterli olamıyor. O nedenle kişisel farklar kullanılacak dolgu miktarını değiştiriyor. Fiyat bilgisini buradan eğil de telefon ile kliniğimizden öğrenebilir aynı zamanda randevunuz da alabilirsiniz.

  1. Herhangi bir tıbbi işlemin ücretinin internet ortamında paylaşılması maalesef yasal değildir. Sizden kliniğimizin 03124482361 ve 05424482361 numaralı telefonlarından nazolabial dolgu ücretini öğrenmenizdir. Kusura bakmayın.

 2. Merhabalar ben nazonabial bölge için dolgu yaptırmak istiyorum birde elmacık kemiği ve dudak dolgusu. 1 ml dolgu fiyatını öğrenebilir miyim?

   1. Juvaderm ve Regenyal idea marka dolgular dışında kliniğimizde başka dolgu kullanılmamaktadır.

  1. Dolgu fiyatlarımız ile ilgili bilginin buradan paylaşılması maalesef yasal olmadığı için sisteme kayıtlı mail adresinize bilgilendirme maili gönderilecektir.
   Ayrıca sizde telefon ile 03124482361 bize ulaşabilirsiniz.

  1. Dolgu fiyatları hakkında size sisteme kayıtlı mail adresiniz üzerinden gün içinde ulaşılacaktır.
   Buradan dolgu fiyatlarının paylaşılması maalesef yasal ve etik değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp