Yüz Dolgusu

Nazolabial dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Burun kanatlarının yanından ağız köşelerine uzanan oluğa nazolabial çizgi veya oluk denir.

Bu oluk bebeklerde bile vardır ve yaş ilerledikçe çok daha belirgin hale gelmektedir. Dolgu uygulamalarının en fazla yapıldığı yerdir.

Play Video

Nazolabial dolgu nasıl uygulanır?

Bu çizgilerin belirginliği insanı mutsuz, yorgun, yaşlı gösterebilir. Dolgu ile buradaki oluk doldurulur ve mimik kaslarında bir problem olmadan sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Burun ve dudak çevresi yüzün en hassas bölgeleridir bu nedenle mutlaka kremle veya iğne ile uyuşturma yapmak gerekir. Nazolabial çizgilerin derinliğine göre en az 1 veya 2 ml dolgu ihtiyacınız olacaktır. İşlem uyuşturma sonrası 15-20 dakika sürmez. Birkaç günlük hafif şişlik ve kızarıklık olur ama sonucu hemen görebilirsiniz. 10.günden sonra kontrolünüzde gerekiyorsa takviye edilebilir. Hyaluronik asit içerikli dolgular bu bölgede bir yılı biraz geçen bir kalıcılık sağlarlar. Tamamen erimeden yenilenmesi dolgunuzun ömrünü uzatacaktır. Dolgu uygulamalarının kırışıkların derinleşmesini ve oluşumunu önlemede etkili olduğunu da söylemeden geçmemek gerekir.

Nazolabial bölge kırışıklığının veya oluğunun azaltılmasında giderilmesinde dolgular birinci sırada tercih edilen malzemelerdir. Alternatifi de pek yoktur. Özellikle yüz bölgesinde hacim sağlamak gerekiyor ise dolgular güvenli ve kolay uygulama sundukları için bugün dünya da sıklıkla kullanılmaktadır. 

burun kenarı dolgusu
Nazolabial oluk aslında yüzün aşağı hareketinin göstergesi olan önemli bir yerdir. Eskiden en sık dolgu yapılan bölgeydi. Ancak artık yüzün daha yukarılarına yaparak burada ki sorunlar azaltılabilmektedir.

Özellikle hyaluronik asit içerikli dolgular allerji ve olumsuz reaksiyonlara çok az neden oldukları için tercih edilmektedirler.

Nazolabial bölge başka nasıl tedavi edilebilir?

Son zamanlarda nazolabial bölge belirginliğinin azlatılması için yanak bölgesine, zigomatik kemik üzerine bu oluğun oluşmasını sağlayan gülme kaslarının üzerine dolgu yapılmasının hem bu hattın belirginliğini azalttığını hemde yanağı yükselttiği için daha yüksek bir yüz görüntüsü elde edildiğini gösteren uygulamalarda yaygınlaşmıştır.

Bu iki farklı nazolabial bölge dolgu uygulamasının arasında dolgu hacminde fazlalık ikinci yönteme de konuşulması gereken bir detaydır. Size uygun yönteme doktorunuz ile yüz yüze yapacağınız muayene sonrasında karar verebilirsiniz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dolgu sonrası meydana gelebilecek sorunlar nelerdir?

Kliniğimizde nazolabial dolgu uygulamaları için idea ve juvaderm marka hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılmaktadır.

nazolabial dolgu
Op. Dr. Orhan Murat Özdemir Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah

Nazolabial dolgu fiyatları ne kadardır?

Öncelikle en az 1 ml dolguya ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Ücretlendirme kullanılacak dolgu miktarına, markasına ve doktorunuzun tecrübesine göre değişir. Bizi arayarak veya mail atarak üsret bilgisi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı