Botoks

Kaz Ayağı Botoksu Ankara

Kaz Ayağı Botoksu Nedir?

Kaz ayaklarına benzer perdeli ve çizgili yapısı nedeniyle, göz çevresinin kırışık içerikli yapısı kaz ayağı adını alır. Göz çevresindeki tabaka, tenin en ince olduğu bölgedir. İnce katmanlarla hassas ve narin yapıda bulunan göz çevresinde yağ katmanları da bulunmuyor.

Kaz ayağı botoksu, gözün yan kısmında ve şakaklara doğru olan kısımda estetik tedavi olarak uyguladığımız yöntemdir. Botoks enjeksiyonu ile bu bölgedeki çizgi ve kırışıklıkların tamamen giderilmesini, belirli sürede sağlıyoruz. Süre ise botoks kullanım süresiyle alakalı olarak 6 ila 8 ay arasındadır. Kliniğimizde ameliyatsız estetik uygulamalar dahilinde tekli kaz ayağı ya da kombine olarak diğer bölgelere de botoks uygulaması yapıyoruz.

Kaz Ayağı Tedavisinde Botoks Tedavisi Nasıl Yapılır?

Botoks nedir konusunda danışanlarımızı bilgilendirerek, kaz ayaklarının tedavi yöntemini ve ne kadar süre kullanabilecekleri bilgileri, değerlendirme aşamasında sunuyoruz. Muayenede kişinin cilt yapı ve dokusunu analiz ederek, kaz ayaklarına ideal dozlarda uygulama yapıyoruz.

Botoks esasen bir marka adı olup, uygulama ile aynı adı almıştır. Piyasada çıkan ilk marka olduğu için estetik tedaviyle aynı manada anılır. Botolinum toksini, sentetik bir madde olarak laboratuvarlarda üretilir. Bir bakteri türünden elde edilen protein türü olan botolinum toksini, kas dokularına etki eder. Ciltteki kırışık ve derin çizgilerin açılması için enjekte edilerek kullanılır. Kasların çalışmasına etki ederek ortalama 6- 8 ay boyunca pürüzlü bölgenin çizgisiz görünüme bürünmesini sağlıyor.

Botoks İle Göz Çevresi Estetiği

Uygulama; kaş kıvrımının bitim yerinden, göz altının alt kısmına kadar, kişinin kırışıklık yapısına bağlı olarak uygulanır. Minik enjektörler ile uygun dozlarda sıkılarak, çizgilerin tamamen yok olmasını sağlar. Kliniğimizde göz çevresi botoks öncesi ve sonrası görselleriyle, uygulamadan elde edilecek sonuçları sunuyoruz. Yaklaşık 5-10 dakikada uygulama tamamlanır. Şayet alın, kaş gibi diğer bölgelere de botoks uygulaması isteniyorsa, aynı işlem esnasında kombine şekilde yapıyoruz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Burun Botoksu Ankara

Göz Çevresi Botoks Uygulaması Sonrası

kaz ayağı botoksuAmeliyat gerektirmeyen estetik tedaviler kapsamında olduğu için uygulamadan hemen sonra normal hayata dönülebilir. Ağrısız ve kansız bir uygulamadır. Kesi izi olmadığı için enfeksiyon riski yoktur.

Gözaltına botoks yaptıranlar ilk 24 saat, yüz masajı, ovuşturma gibi etkilerden uzak durmalıdırlar. Hamam, sauna ve solaryuma ilk birkaç gidilmemelidir. Uygulamanın etkisi 7 ila 14 gün içerisinde belirginleşir. Botoksun kullanımı ise ortalama 6- 8 ay sağlanabilir. Yeniden tekrarlanabilir bir estetik yöntemdir. 18 yaşından itibaren kadın erkek herkese uygulanabilir. Sadece hamilelere ve emziren annelere uygulamıyoruz.

Kaz Ayaklarında Botoks Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Kaz ayağı ameliyatı, cerrahi işlemlerden biri olarak kesi uygulamasıyla yapılır. Botoks tedavisinde ise herhangi bir kesi izi oluşmaz, kesi açılmaz. Cerrahi uygulamaların kullanım süresi yönünden avantajı olsa da botoks, her 6 ayda bir uygulanabilir niteliktedir. Tamamen kırışıksız ve formda bir görünüm sunar.

Uygulama sonrasında da enfeksiyon riski düşük ya da çok azdır. İşlemimiz sadece kaz ayakları olduğunda 10 dakikada tamamlanır. Botokstan hemen sonra günlük aktivitelere dönülebilir. iz, kanama, şişlik, morluk gibi etkiler olmaz.

Kaz ayaklarına uygulanan botoks ile düşen kaşların uçları da form kazanır. Bakışlara canlılık kazandırırken, çekinmeden gülümseyebilmenin rahatlığı elde edilir. Kullanım süresi boyunca o bölgedeki kasların gevşemesine etki ettiği için, ilerleyen dönemlerde de yaşlılık belirtilerini ötelemeye etkide bulunur.

Kaz Ayaklarına Botoks Tedavi Fiyatları

Kazayağı botoks fiyatı, kliniğimizde yapılan muayenede belirlenir. Kişinin cilt yapısı ve kırışıklıkların formu, uygulanacak ünite miktarını belirler. Kaz ayakları ile uygulanacak diğer bölgelere botoks var ise kombine olarak yapılır ve fiyat belirlenir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by