Botoks

Kaz ayağı botoksu

Kaz ayağı botoksu nedir?

Göz çevresinin ince çizgili yapısı nedeniyle kaz ayağı diye adlandırıldığını biliyoruz. Gözümüzün kapatılmasını sağlayan; göz kapakları ve çevresini dairesel bir şekilde saran incecik göz kasının kasılmasıyla gülme çizgileri oluşur. Orbikuler adele denen bu kasa yapılan kaz ayağı botoksu enjeksiyonları; çizgilenmeleri azaltıp, kaşları yukarı kaldırarak daha gergin bir göz çevresi oluşturabilir. Göz çevresi botoksu da denilen bu işlem genellikle ağrıya neden olmadan yapılabilmektedir.

Videoyu oynat
  • Kaz ayağı botoksu nerelere uygulanır?

Gözün yan kısmında ve şakaklara doğru olan bölge ve kaşın uç ve alt kısımlarına uygulanır. Botoks enjeksiyonu ile bu bölgedeki çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, kaşların yukarı kalkmasını, üs göz kapağının sarkıklıklarının kısmen de olsa azalmasını ve uygulama yapılan hastamızın gülüşünün bozulmamasını bekliyoruz. 

kaz ayağı botoksu ankara
  • Kaz ayağı botoksu nasıl yapılır?

Doktorunuz bu bölgeyi kasmanızı yani gülmenizi, gözlerinizi kısmanızı ister. Bu sayede o bölgelerde ki çizgilenmeler, kırışıklıklar ortaya çıkar. Kaz ayakları botoksu yapılacak noktaları işaretler ve 2-3 dakikalık buz uygulaması veya 20-30 dakikalık uyuşturucu krem uygulaması sonrasında da enjeksiyonlarını yapar. işlem sırasında genellikle ağrı, acı hissedilmez. 5-10 dakika süren bir kabarıklık olabilir. Bir hafta bu bölge üzerine baskı uygulamamanız önerilir.

Kliniğimizde yaptığımız uygulamalardan sonra hastalarımızın 2-3 hafta sonra kontrole gelmelerini istiyoruz. Bazı hastalarımızda ek dozlar gerekli olabiliyor.

Botoks ne kadar güvenlidir?

Botoks güvenli bir uygulamadır. 2002 yılında FDA tarafından onaylanmıştır. Botolinum toksininden elde edilen, laboratuvar ortamında hazırlanan estetik ve kozmetik alanda kullanılan bu ürün bir bakterinin proteinidir. Kas fonksiyonlarına etki eder ve geçici süreliğine uygulandığı bölgedeki kasların kasılma fonksiyonlarını durdurur veya azaltır. Böylelikle kırışıklıklar açılır, azalır. Cilt gençleşmiş bir görünüme kavuşur.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Migren botoksu
  • Göz çevresi botoksu ne işe yarar? 

Kaz ayakları botoksu ile düşen kaşların uçları yukarı kalkar ve form kazanır. Bakışlara canlılık kazandırır. Gülerken göz çevresinde kırışıklık oluşmaz. Tekrar eden kırışıklara engel olduğu için kırışıkların derinleşmesine engel olarak yaşlanma hızını yavaşlatır.

  • Göz çevresi botoks uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Göz çevresi botoksu hemen sonra normal hayata dönülebilir. Ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Enfeksiyon riski yoktur.

Göz çevresi botoksu işlemi sonrası ilk 24 saat yüz masajı ve ovuşturma gibi hareketlerden uzak durmalı, hamam, sauna ve solaryuma ilk birkaç gün gitmemelidir. Uygulamanın etkisi 4-7 gün içerisinde belirginleşir ve etki süresi ortalama 4-6 aydır. İkinci veya üçüncü haftalarda kontrole gelmenizi isteriz. 

kaz ayağı botoksu

Yeniden tekrarlanabilir bir işlemdir. 18 yaşından itibaren kadın erkek herkese uygulanabilir. Sadece hamilelere ve emziren annelere uygulanmaz. Botoks uygulaması ile ilgili uygulama sonrası sorunlar hakkında yazdığım sayfaya detaylı bilgi için göz atabilirsiniz. Göz çevresi sorunlarının azaltılması için doktorunuz kaz ayağı botoks uygulamasına ilaveten göz altı ışık dolgusu veya göz çevresi çizgilerinize dolgu önerebilir.

Kaz ayağı botoksu fiyatları ne kadardır?

Kaz ayakları botoks fiyatı uygulanacak botoksun ünite miktarına, diğer bölgelerle kombine edilip edilmediğine göre belirlenir. Telefon ile randevu alırken ücret bilgisi de alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Ücret bilgisi paylaşımı yapılması yasal ve etik olmadığı için sizden ricamız 03124482361 numaralı telefonumuzu aramanızdır.
      Sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp