Botoks

Kaz Ayağı Botoksu

Kaz Ayağı Botoksu Nedir?

Göz çevresinin ince çizgili yapısı nedeniyle kaz ayağı diye adlandırıldığını biliyoruz. Gözümüzün kapatılmasını sağlayan; göz kapakları ve çevresini dairesel bir şekilde saran incecik göz kasının kasılmasıyla gülme çizgileri, kaz ayağı çizgileri oluşur. Orbikuler adele denen bu kasa yapılan botoks enjeksiyonları; çizgilenmeleri azaltıp, kaşları yukarı kaldırarak daha gergin bir göz çevresi oluşturabilir.

Kaz ayağı botoksu nerelere uygulanır?

Kaz ayağı botoksu; gözün yan kısmında ve şakaklara doğru olan bölge ve kaşın uç ve alt kısımlarına uygulanır. Botoks enjeksiyonu ile bu bölgedeki çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini bekliyoruz. 

Kaz ayağı botoksu nasıl yapılır?

Estetik Cerrah Ankara

Doktorunuz bu bölgeyi kasmanızı yani gülmenizi, gözlerinizi kısmanızı ister. Bu sayede o bölgelerde ki çizgilenmeler, kırışıklıklar ortaya çıkar. Botoks yapılacak noktaları işaretler ve 2-3 dakikalık buz uygulaması veya 20-30 dakikalık uyuşturucu krem uygulaması sonrasında da enjeksiyonlarını yapar. işlem sırasında genellikle ağrı, acı hissedilmez. 5-10 dakika süren bir kabarıklık olabilir. Bir hafta bu bölge üzerine baskı uygulamamanız önerilir.

Kliniğimizde yaptığımız uygulamalardan sonra hastalarımızın 2-3 hafta sonra kontrole gelmelerini istiyoruz. Bazı hastalarımızda ek dozlar gerekli olabiliyor.

Göz çevresi botoks uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Göz çevresi botoksu hemen sonra normal hayata dönülebilir. Ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Enfeksiyon riski yoktur.

kaz ayağı botoksuGöz çevresi botoks işlemi sonrası ilk 24 saat yüz masajı ve ovuşturma gibi hareketlerden uzak durmalı, hamam, sauna ve solaryuma ilk birkaç gün gitmemelidir. Uygulamanın etkisi 4-7 gün içerisinde belirginleşir ve etki süresi ortalama 4-6 aydır. İkinci veya üçüncü haftalarda kontrole gelmenizi isteriz. Yeniden tekrarlanabilir bir işlemdir. 18 yaşından itibaren kadın erkek herkese uygulanabilir. Sadece hamilelere ve emziren annelere uygulanmaz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Terleme Botoksu

Göz çevresi botoksu ne işe yarar? 

Kaz ayaklarına uygulanan botoks ile düşen kaşların uçları yukarı kalkar ve form kazanır. Bakışlara canlılık kazandırır. Gülerken göz çevresinde kırışıklık oluşmaz. Tekrar eden kırışıklara engel olduğu için kırırışıkların derinleşmesine engel olarak yaşlanma hızını yavaşlatır.

Göz çevresi botoks fiyatları ne kadardır?

Kaz ayağı botoks fiyatı uygulanacak ünite miktarına diğer bölgelerle kombine edilip edilmediğine göre belirlenir. Telefon ile randevu alırken ücret bilgisi de alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı