Yüz Estetiği

Kaş Kaldırma Ameliyatı Ankara

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kaşlar; gözlerimizin üzerinde, şiirlere konu olacak kadar önemli olan, fonksiyonu olmayan, yüzümüzün özel bölümlerinden biridir. Yaş ve yer çekiminin etkisiyle kaşlar aşağıya doğru yer değiştirir. Aşağı doğru inen kaşlar ve kaşların altındaki dokular, göz kapaklarının üzerine yığıldığından göz kapaklarının görüntüsünü de olumsuz etkiler.

Kaşların pozisyonunu tek başına değerlendirmek doğru olmaz.

Göz kapaklarıyla, alınla, birbirleriyle olan ilişkisiyle, altında ki dokunun hacmiyle ve tüm yüzle birlikte değerlendirmek gerekir.
Dış kenarları aşağıya dönük olan kaşlar bizi yorgun, mutsuz ve mahsun gösterir. Böyle durumlarda kaş kaldırma ameliyatları gündeme gelebilmektedir. Gerçi tek başına birkaç noktadan yapılacak toksin enjeksiyonu ile bile kaşların pozisyonları yukarı kaldırılabilirken süresinin ortalama 4 ay olması bazı hastaların kalıcı yöntemlere yönelmelerine neden olmaktadır.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Tercih edilebilecek yöntemler arasında endoskopik teknik, açık teknik ve ip ile askılama sayılabilir. Bahsedilen tüm cerrahi işlemler genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir. İp ile kaş kaldırma ameliyatı en popüler olan, en çabuk uygulanan ve en sıkıntısız şekilde sonuçlanan yöntem olması nedeniyle endoskopik ve açık tekniğe göre daha çok tercih edilmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı önerilen kişilere göz kapağı estetiği ameliyatı, alın toksin uygulaması, ip ile yanak askılama işlemleri sıklıkla önerilebilen diğer estetik cerrahi ameliyatlardan dır. Sonuçta bakışlarınız değişir, daha güzel ve genç görünebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by