Yüz Dolgusu

Burun Dolgusu Ankara

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu burun şeklinin düzeltilmesi amacıyla, hacim ihtiyacı da varsa kesinlikle ilk seçenek dolgu olmalıdır. Burun estetiğinin bir parçası da burun dolgusudur. Burna dolgu uygulaması genellikle 2-3 kez ameliyat geçirmiş, burun sırtında veya yanlarda hacim problemleri olan bölgelerde gündeme gelir. Bazende darbelere bağlı olarak oluşan benzer problemler bazende yapısal hacim problemleri olabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun tabanının yüksekliğinin yetersizliği söz konusu olan ameliyat olmamış kişilerde de bu bölgeye yapılacak dolgu uygulaması burnun kalkmasını, daha iyi görünmesini sağlayabilir.

Burun bölgesinin hareketsiz bir bölge olmasından dolayı da buraya yapılan dolgu uygulamaları daha uzun süre kalıcılık göstermektedir.

İşlem iğne vasıtasıyla cilt altına burun sırtına hyaluronik asit enjeksiyonu işlemidir. Bu işlem sırasında rahatsızlığınızı azaltmak için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülür. İşlem sırasında kullanılacak dolgu miktarı probleme göre değişiklik göstermektedir.

Burunda meydana gelen şekil bozukluklarından mağdur olmanıza rağmen herhangi bir operasyon geçirecek cesarete sahip değilseniz burun dolgusu sizin için oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Şekil bozukluklarının büyük bir çoğunluğunu bu yöntem ile ortadan kaldırmanız mümkündür. Ameliyat ya da narkoz gibi ciddi işlemler gerektirmediği için burun dolgusu işlemleri sonrasında ne bir morluktan ne de iyileşme sürecinin zorlu aşamalarından etkilenmeyeceksiniz.

Yaş Sınırlaması: Burun dolgusu cerrahi bir müdahale olmasa da yine de bir yaş sınırlaması olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. 18 yaşından küçük olan kişilerde bu dolgunun uygulanmasına izin verilmemektedir.

Burun Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun dolgusu ile burun yapısının düzeltilmesi sağlanmaktadır. Bu süreç ile alakalı olarak dikkate alınması gereken temel noktalar;

  • Burunda bulunan eğriliklerin giderilmesi için olmazsa olmaz dokunuşlardandır. Eğriliğin olduğu kısım ile diğer noktaları dengelemek için dolgu kullanılmaktadır.
  • Bu dolgunun seneler içerisinde rötuşlara ihtiyaç duyabileceğinin de unutulmaması gerekmektedir.
  • Burun estetiğinden sonra meydana gelen küçük komplikasyonların giderilmesi aşamasında da dolgudan yararlanabilirsiniz. Yeni bir operasyon geçirmektense küçük dokunuşların ortaya koyulması çok daha mantıklı olacaktır.
  • Burun ve alın ile dengesizliklerin yer alması kişilerin yüzlerinde farklılıklar meydana getirebilmekte ve kötü bir görünüme sebep olabilmektedir. Bunun giderilmesi için de burun dolgusu ideal noktalardandır.
  • Burun dolgusunun uygulanması sırasında kişilerin herhangi bir alerjik reaksiyon gerçekleştirip gerçekleştirmeyecekleri ile alakalı olarak testten geçmeleri gerekmektedir. Ancak bu biçimde sağlıklı bir operasyon ortaya koyulabilir.
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Şakak Dolgusu Ankara

Burun Dolgusu ile Burnun Düzeltilmesi

Burun dolgusu uygulaması sırasında kemerlerin düzleştirilmesinde cerrahi operasyonlardaki kadar net bir sonuç elde etmeniz söz konusu değildir. Burun dolgusu daha çok küçük değişiklikler ortaya koyabilecek bir yöntemdir. Burun ucunun kaldırılması da kişilerin olmazsa olmaz uygulamalarının başında gelmektedir. Sarkıklıkların cerrahi işlem ile değil dolgu ile halledilmesi bu sürecin acısız olarak tamamlanmasını sağlayacaktır.

Burun ve dudak yapısının birbiri ile oldukça ilişkili olduğunun altı çizilmelidir. Özellikle dudak yapısını daha kalkık bir hale getirebilmek için burun dolgularından faydalanabilirsiniz. Kullanılan dolgu materyalinin doğal olması oldukça önemlidir. Kimyevi içeriğe sahip olan dolguların doku tarafından kabul edilmesinin daha zor olacağının da unutulmaması gerekmektedir.

Burun dolgusu yaklaşık olarak bir buçuk sene gibi bir süreç geçerliliğini koruyacağı unutulmamalıdır. Bir buçuk yıllık sürecin sonunda bu dolgunun yenilenmesi gerekecektir. Dolgunun yenilenmesi sırasında daha önceden belirlenmiş olan kalıp yeniden kullanılacağı için herhangi bir muayeneye gerek duymadan işlem gerçekleştirilecek ve süreç kolaylıkla tamamlanacaktır. Uygulamanın sonrasında burun uç kısmında şişlikler meydana gelebilir ya da kızarıklıklar oluşabilir. Bu komplikasyonların meydana gelmesinin oldukça doğal olduğu belirtilmelidir. Yaklaşık olarak bir hafta içerisinde bu komplikasyonların her birinin geçeceği bilinmelidir. Aksi bir durum söz konusu olursa doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by