Meme Estetiği

Meme dikleştirme (Mastopeksi)

Meme Dikleştirme [Mastopeksi] Nedir?

Hamilelikler, genetik nedenler, doğuştan yapı bozuklukları, zamanın ilerlemesi ile göğüslerde sarkmalar meydana gelir. Özellikle hızlı kilo kayıpları da göğüslerde yüksek oranda sarkma meydana getirmektedir. Bu sarkmaların en iyi tedavi seçeneği cerrahi müdahalelerdir. Mastopeksi denilen meme (göğüs) dikleştirme ameliyatlarını da plastik cerrahlar gerçekleştirir. 

Videoyu Oynat

Kısacası sarkmış, formunu kaybetmiş göğüslerde kendi dokunuz kullanılarak toparlama ve dikleştirme gerçekleştirilebilir. Bazı durumlarda gerekiyorsa silikon protezler de hacim vermek için tercih edilirler.

 • Göğüs sarkması neden olur?

Meme dokusu anatomik ve fizyolojik olarak kas doku üzerindedir. Meme cildi ile birlikte altında ki fasia (zar) sistemleri sayesinde bir formu olur. Tüm bu yumuşak doku yapıları ile yer çekimi ve büyümelere direnmeye çalışır ancak mutlaka sarkar. Memeler genetik, yapısal nedenlerle değişen hızda sarkma eğilimi gösterirler. Ergenlik, kilo alıp verme süreçleri, hamilelik çatlakların oluşmasına neden olarak sarkma eğilimini artıran faktörlerdir.

 • Memelerin sarkık olduğu nasıl anlaşılır?

Meme estetiği konularının matematiksel olarak en önemli kısmını meme dokusu ve meme başının pozisyonları belirler. Nipple denilen meme başlarının pozisyonuna göre göğsün sarkma seviyelerini tanımlayan sınıflamada 4 ayrı seviye tanımlanmıştır. Meme başının meme katlantı çizgisine göre pozisyonu sarkmanın derecesi hakkında biz estetik cerrahlara planlama için bilgiler verir. Ayrıca yalancı sarkma denilen durumda meme başı katlantı çizgisi üzerinde kalmasına rağmen meme dokusunun meme katlantı çizgisinin altına yer değiştirmesi durumunu tanımlamaktadır.

Meme (göğüs) dokusunun form bozuklukları ise tübüler meme gibi rahatsızlıklarda karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda ki sayfamızı da ayrıca inceleyebilirsiniz. (https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/keci-memesi-tubuler-meme/)

göğüs (meme) dikleştirme ölçüleri mastopeksi

Meme dikleştirme (mastopeksi) ameliyatı planlamasında ise tüm bu noktalar ve ölçümler hesaplanarak ve hasta ayaktayken yapılacak çizimlerle gerçekleştirilir.

Mastopeksi göğüs dikleştirme ameliyatı için;

 • Sarkmış ama büyük memelerde; reduction yani küçültme ile birlikte dikleştirme ameliyatı,
 • Sarkmış ama küçük memelerde; augmentation yani büyütme ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı
 • Sadece sarkmış ancak meme doku hacmi vücut ölçüleri için yeterli ise sadece meme dikleştirme ameliyatı gereklidir.
 • Tüm yukarda saydığımız bu hastalar ile detaylı muayene ve ön görüşme sonrasında karar verilmesi gerekir. 
meme de sarkma dereceleri mastopeksi göğüs dikleştirme
 • Meme dikleştirme ameliyatından sonra yine sarkma olur mu?

Göğüs (Meme) dikleştirme ameliyatı ile memeye yeni form ve şekil kazandırılır. Ameliyattan sonra yeni form kazandırılmış memenin yer çekimine direnci eski haline kıyasla artar. Yaş ve zamanla yine bir miktar aşağı değişiklik olur ancak asla göğüsleriniz eski haline dönemez. Kısacası yıllar içinde cildin deformasyon durumuna göre sınırlı seviyede bir sarkma yine de olacaktır. Göğüsleriniz ömür boyu aynı formda kalamaz. 

 • Silikon ile sarkmış göğüsler dikleşir mi?

Silikon protezler memeye hacim vermesi için tasarlanmış malzemelerdir. Sarkmayı değil hacim sorununu çözmek için üretilmişlerdir. Ancak nadiren hafif sarkmalarda planlanandan biraz daha büyük protez; sarkma görüntüsünü azaltır. Bunun için uygun olup olmadığınıza doktorunuz ile birlikte karar vermeniz gerekir. Eğer sarkma hafiften biraz fazlaysa silikon protezle elde edilecek sonucun sizi mutsuz etme ihtimali vardır. Bu sebeple detaylı bir muayene çok önemlidir. Doktorunuz meme (göğüs) dikleştirme önerebilir.

Aklınıza takılan soruları göğüs dikleştirme ameliyatı olmadan önce mutlaka doktorunuz ile detaylı konuşmalı ve kafanızda sorularla bu ameliyata girmemelisiniz.

 • Bekarken göğüs dikleştirme ameliyatı olur mu?
Bazen göğüsler ergenlik döneminin sonunda yapısal olarak, bazen de büyüme çağında hızlı büyür. Bu nedenle ciltte aşırı çatlaklara bağlı form bozukluğu görülür. Sonuçta meydana gelen sarkma ciddi bir rahatsızlık yaratıyorsa evlenmeden de meme (göğüs) dikleştirme ameliyatı gündeme gelir. Ancak doktorunuz ile kalacak izleri, ameliyat sürecini detaylı konuşmanızı öneririm. Sizi muayene eden estetik cerrah size hamilelikler sonrası ameliyat olmanızı önerebilir. Bu durumda doktorunuzu dinlemeniz iyi olur.
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası emzirme mümkün mü?

Dikleştirme ameliyatları emzirmeye engel değildir. Silikon protez kullanılsın veya kullanılmasın meme dokusu ile meme başı arasında ki süt kanalları zarar görmez. Bu sebeple de iyileşmeniz bittikten sonra hamile kalmanızda ve emzirmenizde bir engel yoktur.

 • Mastopeksi ameliyatı sonrası hamilelik

Hamileliğin ikinci 3 aylık döneminde meme dokusu büyür. Bu dönemde yara iyileşmenizin bitmiş olmasını isteriz. Kısacası hamile kalmadan en erken 1 yıl önce ameliyat olmalısınız. Bu sürenin sonunda bebeğinizi de rahatlıkla emzirirsiniz. Göğüsleriniz eğer aşırı büyümezse deforme de olmayacak ve ekstra sarkmayacaktır. Meme dikleştirme yapılmış memeler emzirme sonrasında emzirme bittikten 3-6 ay sonra değerlendirilir. Çünkü eski çatlaklar veya yeni çatlaklar memenin sarkma ihtimalini artırır. Tam da bu yüzden bazen ek dikleştirme prosedürleri gerekir. 

 • Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası iz

Meme dikleştirme (Mastopeksi) ameliyatı sonrası mutlaka iz kalır. Genellikle bu iz Ters T veya çapa şeklindedir. İzin durumunu meme dokunuzun sarkma seviyesi ve uygulanacak cerrahi teknik belirler. Bu konuyla ilgili en doğru bilgiyi de yapacağınız görüşme de doktorunuz anlatacaktır. 

 • Sigara ve tütün bağımlılarında,
 • Daha önce her hangi bir yarasında keloid veya hipertrofik skar gelişmiş kişilerde,
 • Şeker hastalığı veya astım gibi yara iyileşme sorunu yaratabilen kronik rahatsızlıklarda,
 • Özellikle esmer kişilerde yara izlerinde sorun olma şansı yüksektir.

O nedenle biz hastalarımızı en az bir yıl süreyle yakından takip ediyoruz. Sigara ve estetik cerrahi ilişkisi hakkında yazdığım sayfayı “Ekstra yazılar” menüsünden incelemelisiniz. Ayrıca bu sayfada meme toparlama ameliyatı öncesi sigara içiyorsanız ne zaman bırakacağınız ile ilgili ve sigaranın olumsuz etkileri hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Gögüs Sarkmaları Nasıl Düzeltilir?

Göğüs sarkmaları, doğal yaşlanma süreci, gebelik, emzirme, kilo değişiklikleri veya genetik faktörler gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Göğüs sarkmalarını düzeltmek için farklı tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Hangi tedavi yönteminin size uygun olduğu, sarkmanın derecesine, kişisel tercihlere ve sağlık durumuna göre değişebilir. 

    • Göğüs Dikleştirme (Mastopeksi) Ameliyatı: Sarkmış göğüsleri daha yukarıya taşımak ve meme dokusunu yeniden şekillendirmek için gerçekleştirilir. Bu ameliyatta fazla cilt ve gerekiyorsa bazen dokular çıkarılır ve meme başı uygun bir konuma getirilir. Meme dokusu ve cilt sıkılaştırılır, böylece daha dik ve formda bir görünüm elde edilir.

    • Dikleştirme ile birlikte Meme Protezileri: Sarkmış göğüsleri daha dolgun hale getirmek ve hacim vermek için meme protezi implantları kullanılabilir. Bu yöntem, meme hacmini artırmak ve dolgun bir görünüm elde etmek için tercih edilebilir. Meme protezi implantları, dikleştirme ameliyatı ile kombinasyon halinde kullanılabilir.

Göğüs sarkmalarının düzeltilmesi için en uygun tedavi seçeneğini belirlemek için bir plastik cerrahla görüşmek önemlidir. 

Göğüs dikleştirme ameliyatı için uygun adaylar;

  • Özellikle kan pıhtılaşması sorunu olmayan,
  • sigara içmeyen,
  • bağışıklık sistemlerinde sorun olmayan,
  • yüksek tansiyon ya da solunum sistemi ile alakalı ciddi sorunları olmayan,
  • şeker, astım gibi kalp yetmezliği gibi yara iyileşmesini olumsuz etkileyen hastalıkları olmayan kişilerdir.

Bu nedenle ameliyat öncesinde bazı testler yaparak operasyon için uygun olup olmadığınıza karar vermek gerek

Sarkık göğüslerin toparlanması için uygulanacak cerrahi tekniğin seçimi ancak muayene ile mümkündür.

 • Cildinizin durumu; sıkılığı veya gevşekliği,
 • Göğüslerde ki çatlaklar, 
 • Meme başınızın pozisyonu, boynun en alt noktasına uzaklığı,
 • Meme dokunuzun durumu, duruşu, meme dokusunun hacmi gibi çok fazla faktör göz önüne alınır.

Göğüs dikleştirme ameliyatında operasyon zamanlaması

Meme dikleştirme ameliyatı planlaması yaparken;

 • Göğüslerde ki sarkma derecesi,
 • Planlanan göğüs dikleştirme ameliyatının şekli,
 • Silikon protez gerekip gerekmediği,
 • Emzirme durumlarınız,
 • hamilelik planlarınız birlikte doktorunuzla detaylı konuşmanız gereken durumlardır.

Mastopeksi yani meme dikleştirme ameliyatının 18 yaş üzerinde göğüs gelişimi tamamlandıktan sonra planlanmasında sakınca yoktur. Ameliyatınıza bağlı duyu ve emzirme fonksiyon kaybı olup olmayacağı yine doktorunuz anlatması gereken bir konudur. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında 3-4 hafta denize giremezsiniz. 7-10 gün uçak yolculuğu yapamazsınız. 1 ay kadar da yüz üstü yatamazsınız.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Meme küçültme mammoplasti

Meme Dikleştirme Ameliyatı nasıl yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatları hakkında dikkate alınması gereken temel özellikler;

 • Ameliyat size uygun seçilecek tekniğe göre genellikle 3-4 saat sürer.
 • Mutlaka hastane ortamında ve genel anestezi gerekir.
 • Ameliyat sonrası ilk günü saymazsak ağrı olmaz. Ancak beraberinde silikon protez kullanılacaksa 2 -3 gün ağrı kontrolü ihtiyacı olur.
 • Ameliyattan çıktığınızda drenler vardır ve bu drenler 3 gün duracaktır. Dren kullanımı tamamen hastanın yararınadır.
 • Ameliyat günü hastanede kalırsınız.
 • Sonra ki tüm kontrol ve pansumanlar kliniğimizdedir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı geçiren hastalar ömürlerinin sonuna kadar göğüslerinin bu formda kalamayacağını bilir.

Sonuç olarak zamanla ve geçirilecek muhtemel hamileliklerle yeniden sarkma ihtimali vardır.

Göğüs dikleştirme (Mastopeksi) ameliyatı sonrası 

 • Ameliyat sonrası bir gece hastanede yatışınız olacağından refakatçiniz olsa iyi olur.
 • Ameliyat sonrasında önü fermuarlı bir eşofman giymeniz pansumanlar için önemli bir detaydır.
 • 3 gün drenleriniz olur. Çıkarken hafif rahatsız eder.
 • Üzerinizde özel bir sutyen olur ve bunu 1 ay giymenizi isteriz.
 • İlk bir hafta duş almanızı istemeyiz ama sutyenin altını ve üstünü yıkamanızda bir sakınca yoktur.
 • İlk bir hafta yan, 3-4 hafta yüz üstü yatmamanız önemlidir.
 • 10 gün fazla omuz hareketi yapmamanız ve istirahat etmeniz, 2 hafta ağır yük taşımamanız iyi olur.
 • 10-15 gün uçak yolculuğu yapmamanız hatta bu kararı iyileşme sürecinizde doktorunuza sorarak vermeniz iyi olur.
 • İlk 2 hafta sonunda yürüyüşlere başlar ancak 6-8 hafta sonra aktif spora dönersiniz.
 • Dikleştirme ameliyatı zor mu?

Meme şeklini düzeltmek ve meme başını uygun bir konuma getirmek için meme içindeki dokuların düzenlenmesi, sarkma düzeyi, meme boyutu, cilt elastikiyeti gibi faktörler ameliyatın karmaşıklığını etkileyebilir.

Ameliyatın zorluğunu ve başarı şansını artırmak için aşağıdaki unsurlara dikkat edilir:

   • Uzmanlık ve deneyim: Plastik cerrahi uzmanı olan deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Uzmanlık ve deneyim, ameliyatın başarısını ve komplikasyon riskini etkileyebilir.

   • Hastanın durumu: Hastanın genel sağlık durumu ve varsa mevcut tıbbi durumlar ameliyat planlamasında göz önünde bulundurulmalıdır.

   • Ameliyat planlaması: Doğru ameliyat planlaması, uygun tekniklerin seçilmesi ve bireysel ihtiyaçların karşılanması açısından önemlidir.

   • Hastanın beklentileri: Hastanın ameliyat sonrası beklentileri ve ameliyatın potansiyel sonuçları hakkında gerçekçi bir şekilde bilgilendirilmesi önemlidir.

   • Sonrası bakım: Ameliyat sonrası doğru bakım ve takip, iyileşme sürecini etkileyebilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, estetik ve fonksiyonel sonuçlar elde etmek için dikkatli bir şekilde planlanmalı ve uygulanmalıdır. Cerrahınızla açık bir iletişim kurmak, ameliyat öncesi ve sonrasında talimatları takip etmek ve uygun bir iyileşme süreci geçirmek, ameliyatın başarısını artırmak için önemlidir.

 • Gögüs Diklestirme ameliyati ağrılı mı?

Dikleştirme ameliyatı sonrasında ağrı hissetmek mümkündür, ancak ağrı seviyesi kişiden kişiye değişebilir. Ameliyat sonrası ağrı, hastanın cerrahi yöntemine, genel sağlık durumuna, ağrı eşiğine ve kişisel farklılıklara bağlı olarak değişir. Ameliyat sonrasında ağrı genellikle en yoğun ilk birkaç gün içinde olur ve zamanla azalır. Ağrı, çoğu hastada hafif ila orta düzeyde olup, düzenlenen ağrı kesicilerle kontrol altına alınır.

Unutulmamalıdır ki ağrı düzeyi bireyseldir ve herkes aynı şekilde tepki vermez. Eğer ağrı şiddetli ve yönetilemez bir hal alıyorsa veya herhangi bir komplikasyon şüphesi varsa, hemen doktorunuza başvurmanız önemlidir. Meme dikleştirme önce sonra değerlendirme ve takipleri doktorunuz tarafından yapılarak ağrı kontrolü sağlanacaktır.

Meme Dikleştirme ameliyatı kalıcı mı?

Göğüs dikleştirme ameliyatı, sarkmış veya düşmüş göğüsleri kaldırmayı ve daha dik bir görünüm elde etmeyi amaçlayan bir cerrahi prosedürdür. Ancak, bu ameliyatın sonuçları tamamen kalıcı değildir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs dokusunu yeniden şekillendirir, fazla deriyi çıkarır ve meme dokusunu yukarı doğru yerleştirir. Ancak, yaşlanma süreci, genetik faktörler, kilo değişiklikleri ve hamilelik gibi çeşitli etkenler zamanla tekrar sarkmaya veya deforme olmaya neden olabilir.

Ameliyat sonrası dikkatli bir iyileşme süreci ve doğru bakım ile elde edilen sonuçlar daha uzun süreli olabilir. Bununla birlikte, yine de zamana bağlı olarak göğüslerde hafif bir sarkma veya değişiklik yaşanabilir.

Ameliyat sonrası doktorunuzun talimatlarına uymak, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, uygun destekleyici iç çamaşırı kullanmak ve düzenli olarak kontroller yapmak sonuçların daha uzun süreli olmasına yardımcı olabilir. Ancak, yaşlanma süreci ve diğer etkenler nedeniyle göğüslerde zamanla doğal değişiklikler meydana gelebilir.

 • Memeyi kendi dokusuyla asma mümkün mü?

Memenin dikleştirilmesi konusunda tanımlanmış neredeyse tüm teknikler memenin kendi dokusunun kullanılmasını, şekillendirilmesini ve pectoral kas üzerine asılmasını teorik olarak sağlarlar. O nedenle göğüs dikleştirme ameliyatlarının hepsinde meme kendi dokusuyla asılır ve şekillendirilir. Özellikle koltuk altına uzanan kuyruğun pozisyonunun değiştirilmesi ile meme üst dokusunun oluşturulması, memenin kendi içine katlanarak dikleştirlmesi en sık gerçekleştirilen manevralardır.

 • Memeyi askıya alma ne demek?

Tüm meme dikleştirme ameliyatlarında memenin askıya alınması, iç sutyen de denilen meme dokusunun cilt altında şekillendirilmesi ve form kazandırılması işlemleri gerçekleştirilir. Geniş meme tabanı olanların daraltılması, meme kuyruğunun pozisyonunun değiştirilmesi, meme dokusunun göğüs kasına sabitlenmesi işlemleri ameliyat sırasında özellikle santral pediküllü tekniklerde rahatlıkla gerçekleştirilebilen işlemlerdir.

 • Göğüs Toparlama Estetiği

Piyasada göğüs dikleştiren kremler, masajlar, egzersizler ile başarılı olduklarını iddia eden cihazlar kafanızı karıştırmaktadır. Bu vaatlere kanarsanız; boş yere para zaman ve umut kaybedersiniz. Dikleştirme mekanik bir işlemdir ve cerrahi dışı yöntemlerle mümkün değildir. En güzel ve en sağlıklı bilgiyi size en yakın plastik cerrah verecektir.

 • Meme Kaldırma Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatının halk arasında ki isimlerinden biri de meme kaldırma ameliyatıdır. Sarkmış memelerin toparlanmasını, hacim kazandırılmasını ve form kazandırılmasını tanımlar. Bazen de sönmüş göğüs estetiği gibi tanımlamalar yapılır. Sönmüş göğüs estetiği ile göğüs büyütme ameliyatlarından bahsedilmesi gerekir. O nedenle https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/gogus-buyutme-ankara/ sayfasını incelemenizi öneririm.

Ameliyatsız meme dikleştirme yapılabilir mi?

 • Memeye örümcek ağı yapılır mı?

Yapılır evet ama işe yarar mı asıl soru bu olmalıdır. Meme dikleştirme için örümcek ağı gibi sadece cilt içine yerleştirilen incecik eriyebilen iplerle tüm bir meme dokusunun şekillendirilmesi ve sarkmış bir memenin dikleştirilmesi mümkün değildir. Erken dönem ödeme bağlı bir iyilik görülebilir ama bu süre oldukça kısadır.

 • Göğüs dikleştirme egzersizleri işe yarıyor mu?

Bir memenin nasıl sarktığı ile ilgili ve neler yapılabileceği ile ilgili yukarıda bir çok konudan bahsettim.

Göğüs dikleştirme egzersizleri konusu da burada bahsetmeden geçemeyeceğim bir konu. Egzersizler biliyorsunuz kasları etkiler ve kas gelişimine katkı sağlarlar. Memelerde meme başı ile meme dokusu arasında, meme dokusu ile meme kası (Pectoral kas) arasında kas değil sadece incecik bantlar vardır. Kısacası memede kas yoktur. O nedenle hiç bir sarkan göğsü toparlama hareketleri, göğüs dikleştirme egzersiz programları ile göğüs (meme) dikleştirme maalesef mümkün olamaz. Göğüsler ancak ve ancak cerrahi müdahaleler ile dikleştirilebilir.

Meme (Göğüs) dikleştirme ameliyatı yaptıranlar ile ameliyatınızdan önce mutlaka konuşun

Meme dikleştirme ameliyatı estetik cerrahinin sık gerçekleştirilen ameliyatlarından biridir. Çevrenizde daha önce göğüs dikleştirme ameliyatı yaptıranlar veya meme dikleştirme ameliyatı olanlar ile mutlaka konuşun ve tavsiyelerini alın. Sıkıntı yaşamış olanlar olacağı gibi çok memnun olanlar ile de tanışabilirsiniz. Herkesin yara iyileşmesi, ağrı eşikleri, beklentileri ve sonuçları birbirlerinden farklıdır. Çevrenizde varsa ameliyat olmadan önce mastopeksi ameliyatı yaptıranlardan yaşadıkları tecrübelerden fikir alabilirsiniz. Ancak her hasta farklı deneyimler yaşadığı için siz doktorunuzun ön görülerini mutlaka dikkate alınız. Daha önce meme dikleştirme olmuş kişilerden duyduğunuz ve sizi rahatsız eden durumları mutlaka ameliyatınızı yapacak doktorunuzla da konuşun ama sonuçta doktorunuzun tavsiyelerine uyun. 

Meme dikleştirme fiyatları ne kadardır?

Göğüs dikleştirme öncelikle ameliyatınızı yapacak doktorun tecrübesine bağlıdır. Ayrıca ameliyatınızı olacağınız hastane, gerekiyorsa kullanılacak silikon protez markası ve hastane de kalış süreleri fiyatları etkiler. Ortalama mastopeksi fiyat bilgisi almak için kliniğimizi aramanız yeterlidir. Hangi tekniğin size uygun olduğuna, silikon meme protezi gerekip gerekmediğine randevu ile geleceğiniz muayenenizde belli olacaktır.

Estetik ameliyat fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bu konuda yazdığım makaleye “Ekstra yazılar” bölümünden göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatı hastanın probleminin muayenesi sonrasında; kendi dokusu ile mi yoksa ek bir silikon protez ile mi, hangi teknikle yapılacağına bağlı olarak değişmektedir. O nedenle muayene sonrası netleşecek bir konudur. Ayrıca internet üzerinden fiyat bilgisi paylaşımı yasal ve etik değildir. 03124482361 numaralı telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

  1. İlginiz için teşekkür ederiz. Meme dikleştirme ameliyat ücretlerinin açık internet ortamında paylaşılması ülkemizde etik ve yasal sebeplere mümkün değildir. 03124482361 numaralı telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 1. Merhabalar,

  Meme dikleştirme ameliyatı tekrarlanabilir birşey mi? Henüz doğum yapmadım ama sonranda da göğüslerim deforme Louisa tine başvurabileceğim bir durum. Bilgilendirir misiniz.

  1. Elbette.
   Dikleştirme ameliyatlarını cildin durumuna göre değişen sürelerde yeniden toparlama ihtiyacı olabilir.
   Burada en önemli faktör meme cildinin üzerinde ki çatlaklar, doğumlar, kilo değişimleri, ve ilerleyen zamandır.
   03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  1. Meme dikleştirme ameliyat ücretlerini öğrenmek için muayeneye gelmeniz en doğrusu olacaktır. Fiyatların belirlenmesinde tercih edilecek yöntem önemlidir.
   Emzirme bittikten 6 ay sonra değerlendirmek ve ameliyata karar vermek daha doğru olacaktır.

  1. Serap hanım,
   Ücret bilgisi için telefon ile randevu alabilir ve muayeneye gelebilirsiniz. 03124482361
   Buradan maalesef sizi görmeden fiyat bilgisi paylaşmamız mümkün değil.

  1. Fiyat bilgisi ve randevu için 03124482361 numaralı telefonumuzu aramanızı rica edeceğiz.

 2. Merhaba benim de sorum olacak ben yaklaşık iki ay önce meme dikleştirme ve protez ameliyatı oldum hala kollarımı kaldırırken meme ucuma doğru kasma oluyor bu normal mi bir de mememin biri ameliyattan 1 ay sonra aşağı indi diğeri biraz yukarda daha inmedi inmezse diye endişeleniyorum

  1. Zamanla sorularınız azalacaktır.
   Kontrollere gitmeyi unutmayın.
   Doktorunuz iyileşme sürecinizde ki durumunuzu daha iyi değerlendirebilir.
   Geçmiş olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah