Meme Estetiği

Meme Dikleştirme Ankara

Meme Dikleştirme Estetiği Nedir?

Hamilelik sonrası, genetik nedenler, doğuştan gelen yapı bozuklukları ve zamanın ilerlemesi ile beraber göğüslerde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu sarkmalar ile cerrahi olmayan yöntemlerle başa çıkmanın çok da mümkün olmadığını bilmelisiniz. 

Özellikle hızlı kilo kayıpları da göğüslerde yüksek oranda sarkma meydana getirmektedir.

Operasyon Zamanlaması

ankara da göğüs dikleştirme doktoruMeme dikleştirme ameliyatı planlamasında probleminizin seviyesi, uygulanacak dikleştirme ameliyatının şekli, silikon protez gerekip gerekmediği, emzirme durumlarınız, hamilelik planlarınız birlikte doktorunuzla detaylı görüşme sonrasında karar verilecek durumlardır. Meme dikleştirme ameliyatını lüzum halinde 18 yaş üzerinde göğüs gelişimi tamamlandıktan sonra planlanmasında sakınca yoktur. Seçilecek tekniğe bağlı duyu ve emzirme fonksiyon kaybı olup olmayacağı konusunda yine doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında 3-4 hafta denize giremez, 7-10 gün uçak yolculuğu yapamaz, 1 ay kadar yüz üstü yatamazsınız.

Göğüs (Meme) Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ameliyatları hakkında dikkate alınması gereken temel özellikler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Ameliyat size uygun seçilecek tekniğe göre 3-4 saat sürebilir.
  • Mutlaka hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır.
  • Ameliyat sonrası ilk günü saymazsak genellikle ağrı olmaz. Ancak beraberinde silikon protez kullanılacaksa 2 -3 gün ağrı kontrolü gerekecektir.
  • Ameliyattan drenlerle çıkarsınız ve 2 yada 3.gün drenleriniz çekilir. Dren kullanımı tamamen hastanın yararına bir uygulamadır.
  • Aynı geceyi hastanede geçirirsiniz.
  • Sonra ki tüm kontrol ve pansumanlar klinikte gerçekleştirilecektir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı geçiren hastalar ömürlerinin sonuna kadar göğüslerinin bu formda kalamayacağını, zamanla ve geçirilecek muhtemel hamileliklerle yeniden sarkma olabileceğini bilmeliler.

Sarkık Meme (Göğüs) Toparlama Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ameliyatı için uygun olan hastalar; Özellikle kan pıhtılaşması sorunu olmayan, sigara içmeyen, şeker gibi kalp yetmezliği gibi yara iyileşmesini olumsuz etkileyen hastalıkları olmayan kişilerdir. Bu nedenle ameliyat öncesinde birçok farklı kan testi yaparak operasyonun uygulanmasına uygun olup olmadığınızın da kontrol edilmesi gerekir. Kişilerin göğüs dikleştirme işlemleri için bağışıklık sistemlerinde de sorun olmaması ve bunun yanı sıra yüksek tansiyon ya da solunum sistemi ile alakalı ciddi sorunların bulunmaması gerekmektedir.
Sarkmış olan göğüslerin toparlanması için uygulanacak cerrahi işlemler arasından size uygun olanın seçilmesi ancak muayene ile mümkündür. Cildinizin durumu, göğüslerde ki çatlaklar, meme başınızın pozisyonu, meme dokunuzun durumu gibi çok fazla faktör göz önüne alınmaktadır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Jinekomasti Ankara
dikleştirme için silikon gerekebilir

Meme (Göğüs) Toparlama Estetiği

Piyasada göğüs dikleştiren kremler, masajlar, egzersizler ile başarılı olduklarını iddia eden cihazlar kafanızı karıştırabilir. Boş yere para zaman ve umut kaybedersiniz. Dikleştirme mekanik bir işlemdir ve cerrahi dışı yöntemlerle mümkün değildir. En güzel ve en sağlıklı bilgiyi size en yakın plastik cerrahtan alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by