Burun Estetiği

Burun revizyonu

Burun estetiği ameliyatları sonrasında bazen yeniden müdahale gerektirecek durumlarla karşılaşılabilir. Yeniden müdahale yapılan burun estetiği ameliyatlarına da burun revizyon ameliyatı denmektedir. Ameliyat sürecinde meydana gelen sorunlar, iyileşme sürecinde meydana gelen sorunlar bazı sıkıntılar doğurabilir. Öncelikle doktorunuz ile yapacağınız değerlendirme önem kazanır. Doktorunuzun değerlendirmesi sonucunda size yeniden ameliyat önerebilir veya dolgu gibi işlemlerle sorunların kamufle edilmesini önerebilir.

Yapılacak müdahaleye karar vermek yine sizin ve doktorunuzun görüşmesi sonucunda netleşir. Yeniden müdahale planlanması birinci yıldan sonra yapılırsa daha sağlıklı olacaktır. 

burun estetiği ameliyatı sırasında bir görüntü Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
Burun estetiği ameliyatı sonrasında ağrı olmaz.

Hiç bir hastanın yeniden ameliyat olmak istemeyeceği gibi hiç bir doktor da hastasını yeniden ameliyat etmek istemez. Ama bazen süreçler olumsuz ilerleyebilir ve ikinci kez burun estetiği ameliyatı gündeme gelmelidir.  

Play Video

Revizyon burun ameliyatları planlaması nasıl olmalıdır?

Üç, dört kez burun estetiği ameliyatı olmuş hastalara rastlamak nadir olsa da mümkün olabilmektedir. Bu gibi hastalarda ise detaylı muayene, inceleme ve planlama yapılmalı ve eğer yardımcı olunamayacağına karar verilirse hasta bir ameliyata daha zorlanmamalıdır. Bu hastalarda bazen lokal anestezi ile yapılabilecek küçük müdahaleler bile yeterli olurken bazen de kaburgadan veya kulaktan alınacak kıkırdağa bile ihtiyaç duyulabilir. 

burun ucu ameliyatı
2 veya daha fazla kez burun ameliyatı olan hastalara doktorlar zarar vermemek için daha çekinerek yaklaşırlar

Kısacası yeniden burun estetiğinin cerrahisi çok değişkendir. Probleme göre seçenekler değişir. Ama hasta da doktor da ameliyat seçeneğini çok zorlamamalıdır.
O yüzden önce mutlaka sizi ameliyat eden doktorunuz ile görüşmeli sonra diğer doktor seçeneklerine yönelmelisiniz.

Burun estetiği ile ilgili çok daha detaylı bilgi verdiğimiz sayfamızı ziyaret edebilir ve videolar ile detaylı bilgi alabilirsiniz: https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/burun-estetigi-ankara/

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Burun eğriliği

Yeniden burun estetiği ameliyatına ihtiyacı olacak hastaların mutlaka bilmeleri gereken bazı detaylar vardır;

  • Yeniden müdahaleye ihtiyaç duyan bir sonucu ne hasta ne de doktor arzu eder.
  • Hiçbir doktor bir hastasını tekrar tekrar ameliyat etmek istemez yani hiçbir ameliyat çok güzel oldu demeden bitmez.
  • Burun estetiğinde de tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi doktorun da hastanın da kontrol edemediği bir yara iyileşme süreci vardır ve bu süreçte bazen istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.
  • Yukarıda da belirttiğim gibi hasta ve doktor bu işlemin bir ekip işi olduğunu, kontrollerin önemli olduğunu, tüm sorumluluğun doktorda veya sadece hastada olmadığını iyileşme sürecinin birlikte takip edilmesi gerektiğini bilmelidir.

Burun revizyon ameliyatlarının fiyatları ne kadardır?

Burun revizyon ameliyatlarının fiyatları yapılacak işleme göre değiştiğinden çok farklı rakamlar duyabilirsiniz. O nedenle telefon veya internetten bilgi almanız maalesef mümkün değildir. Randevu alarak gelirseniz sizi gördükten sonra size en doğru cevabı verebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı