Burun Estetiği

Burun revizyonu

Burun estetiği ameliyatları sonrasında bazen yeniden müdahale gerektirecek durumlarla karşılaşılabilir. Yeniden müdahale yapılan burun estetiği ameliyatlarına da burun revizyon ameliyatı denmektedir. Ameliyat sürecinde meydana gelen sorunlar, iyileşme sürecinde meydana gelen sorunlar bazı sıkıntılar doğurabilir. Öncelikle doktorunuz ile yapacağınız değerlendirme önem kazanır.

Videoyu oynat

Doktorunuzun değerlendirmesi sonucunda size yeniden ameliyat önerebilir veya dolgu gibi işlemlerle sorunların kamufle edilmesini önerebilir. Yapılacak müdahaleye karar vermek yine sizin ve doktorunuzun görüşmesi sonucunda netleşir. Yeniden müdahale planlanması birinci yıldan sonra yapılırsa daha sağlıklı olacaktır. 

Hiç bir hastanın yeniden ameliyat olmak istemeyeceği gibi hiç bir doktor da hastasını yeniden ameliyat etmek istemez. Ama bazen süreçler olumsuz ilerleyebilir ve ikinci kez burun estetiği ameliyatı gündeme gelmelidir.  

Revizyon burun ameliyatları planlaması nasıl olmalıdır?

Üç, dört kez burun estetiği ameliyatı olmuş hastalara rastlamak nadir olsa da mümkün olabilmektedir. Bu gibi hastalarda ise detaylı muayene, inceleme ve planlama yapılmalı ve eğer yardımcı olunamayacağına karar verilirse hasta bir ameliyata daha zorlanmamalıdır. Bu hastalarda bazen lokal anestezi ile yapılabilecek küçük müdahaleler bile yeterli olurken bazen de kaburgadan veya kulaktan alınacak kıkırdağa bile ihtiyaç duyulabilir. 

Videoyu oynat

Kısacası yeniden burun estetiğinin cerrahisi çok değişkendir. Probleme göre seçenekler değişir. Ama hasta da doktor da ameliyat seçeneğini çok zorlamamalıdır.
O yüzden önce mutlaka sizi ameliyat eden doktorunuz ile görüşmeli sonra diğer doktor seçeneklerine yönelmelisiniz. Burun estetiği ile ilgili çok daha detaylı bilgi verdiğimiz sayfamızı ziyaret edebilir ve videolar ile detaylı bilgi alabilirsiniz: https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/burun-estetigi-ankara/

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Burun küçültme
burun ucu ameliyatı
2 veya daha fazla kez burun ameliyatı olan hastalara doktorlar zarar vermemek için daha çekinerek yaklaşırlar

Yeniden burun estetiği ameliyatına ihtiyacı olacak hastaların mutlaka bilmeleri gereken bazı detaylar vardır;

Bunlar;

 • Yeniden müdahaleye ihtiyaç duyan bir sonucu ne hasta ne de doktor arzu eder.
 • Hiçbir doktor bir hastasını tekrar tekrar ameliyat etmek istemez yani hiçbir ameliyat çok güzel oldu demeden bitmez.
 • Burun estetiğinde de tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi doktorun da hastanın da kontrol edemediği bir yara iyileşme süreci vardır ve bu süreçte bazen istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.
burun estetiği ameliyatı sırasında bir görüntü Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
Burun estetiği ameliyatı sonrasında ağrı olmaz. Ağrınızın bir sorun olduğunu düşünüyorsanız resme tıklayarak burun estetiği sorunları hakkında yazdığım sayfayı inceleyebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi hasta ve doktor bu işlemin bir ekip işi olduğunu, kontrollerin önemli olduğunu, tüm sorumluluğun doktorda veya sadece hastada olmadığını iyileşme sürecinin birlikte takip edilmesi gerektiğini bilmelidir.

Burun revizyon ameliyatlarının fiyatları ne kadardır?

Burun revizyon ameliyatlarının fiyatları yapılacak işleme göre değiştiğinden çok farklı rakamlar duyabilirsiniz. O nedenle telefon veya internetten bilgi almanız maalesef mümkün değildir. Randevu alarak gelirseniz sizi gördükten sonra size en doğru cevabı verebiliriz.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Merhabalar, 6 ay önce rinoplasti oldum, burun ucum hala büyük ve delikleri asimetrik. Ameliyat olmam için yeterli bir süre mi

  1. 6 ay yeniden müdahale için çok erken bir süre. Burun ucunuzun biraz gevşediğini, cildiniz ile altında burun ucuna şekil veren kıkırdak yapının tek bir parça gibi değil de birbirinden farklı olduğunu elle hissettiğiniz zaman ameliyat olunuz. Bu da genellikle 1 veya 1,5 yıl sonra ki bir süredir.

 2. Hocam iyi günler, 7 ay önce rinoplasti oldum burun ucumun bazı yerlerinden memnun değilim kemiğe dokunulmasan burun ucuna müdahale için uygun mu 7. Ay

  1. Burun ucu veya başka burun ile ilgili bir müdahale ilk ameliyatın üzerinden bir yıl geçmeden, dokular gevşemeden yapılmamalıdır. Yapılıyorsa genellikle hastaların doktorlarını sıkıştırmasından veya baskılamasından kaynaklanır. Kısaca 7 ay çok erken.

   1. Hocam revizyon ameliyatları çok daha pahalı olduğundan herhangi bir taksitlendirme yapılıyor mu en azından öğrenciler için

    1. Ameliyat ücretlerinin ödenmesi konusunda her doktorun farklı yaklaşımları olabilir. Taksit konusu kliniğimizde mümkün değildir.

 3. Hocam 2.5 ay önce burun estetiği oldum ama burun ucum yan yatmama bağlı olarak çok fazla yamuk sizce bu geçer mi geçmezse revizyon mu olmalıyım

  1. Burun ameliyatı sonrası asimetrik ödem yatış pozisyonundan etkilenir. İyileşmeniz bittiğinde ise yatış sorununa bağlı ise bu düzensiz şilik geçer. Ancak bundan kaynaklanmıyorsa elbette kalıcı olacaktır. Bu durumu değerlendirmek içinde 1 yılı beklemek gerekir.
   Sağlıkla kalın.

 4. Ben 6 yıl önce septoplasti ameliyatı oldum ve burnumda çökme oluştu revizyon ameliyatı olmak istiyorum. Riskleri nelerdir?

 5. Merhaba hocam, 2016 yılında ameliyat oldum. Burnumda yükseklik vardı yani kemik çıkıklığı ilk zamanlar bu kemik yoktu ve daha toplu görünüyordu. Ama burun ucuma dokunduğumda sağ tarafta kıkırdak hissediyorum ama sol tarafta yumuşak dokudan başka bir şey yok. Ve burnum gittikçe sanki daha fazla düşüyor ve kemik çıkıyor gibi bunun için revizyon olabilir miyim tekrar çünkü bir şeyler eksik diğer ameliyat olan arkadaşlarımdan çok farklı burnum.

  1. Probleminizi çok güzel anlatmışsınız ancak sizi görüp muayene ettikten sonra cevabınızı verevilirim. 03124482361 numralı telefondan randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61