Ameliyatsız Estetik

Gençlik aşısı

Gençlik aşısı nedir?

“Gençlik aşısı” ismi oldukça başarılı bir pazarlama ismidir. Cilt içine uygulanan besleyici tüm ilaçların ortak adıdır ve giderek artan sıklıkta uyguladığımız, hızla gelişen bir teknolojinin ürünüdürler. Yani tek bir ürünü tanımlamaz. Damardan yapılarak tüm vücudu gençleştiremez. Bir iksir değildir. İçilmez.

Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşısı nedir
 • Gençlik aşısının etkileri nelerdir?

  • Somon DNA, saf hyaluronik asit, kollajen aşısı, innea aqua(biolift) gibi ürünler tek tek veya kombine edilerek uygulanabilir,
  • Cildin ihtiyaçlarını karşılarlar, eksiklerini giderirler ve cildi çalıştırırlar
  • Düzenli aralıklarla tekrarlanırsa etkinliğinin daha da arttığı ve gençleşmenin gözle görünebilir hale geldiği uygulamalardır.
  • Düzenli uygulamalarla cildi sıkılaştırıp lifting etkisi yaptıkları (innea aqua) gösterilmiştir.
  • Cilt daha nemli, daha sıkı, daha diri ve sağlıklı görünür.
Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşısının faydaları
 • Gençlik aşısı kimlere uygulanır?

18 yaş üzeri kadın, erkek hemen herkese uygulanabilir ama daha çok 30 yaş üzeri cilt sorunları belirginleşmeye başlamadan uygulamak daha doğrudur. Çünkü koruyucu etkilerinden faydalanmak yaşlanma hızını yavaşlatacaktır. Daha ileri yaşlarda uygulanması da hastaların ihtiyaçlarına göre planlandığında oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşısı kimlere uygulanır

Gençlik aşıları cildinizin ihtiyacına göre hazırlanan kombine cilt gençleştirici ürünlerden oluşur. Yüz Dolgusu ve Botoks ile aynı anda da yapılabilir.

 • Gençlik aşısının içeriğinde neler vardır?

Günümüzde cilde enjekte edilerek faydalı olduğu bilinen hemen her ürüne, ilaca gençlik aşısı denmektedir ve sayılacak maddeler her geçen gün artmaktadır. Ben burada sadece kendi kliniğimde kullandığım, faydası olduğu bilinen ve benimde etkisini gördüğüm ürünlerden bahsedeceğim.

Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşılarının içeriği
 • Gençlik aşısı en erken hangi yaşta uygulanır?

20 yaş öncesi bu işlemleri uygulamıyoruz. 20 yaş sonrasında da aslında ihtiyaç tanımlayıp uygulamak biraz zorlama bir durum olarak düşünülmelidir. Koruyucu olarak 25-30 yaşından sonra yılda bir gibi başlanabilir. 30-35 sonrası 6 ayda bir, 45-50 sonrası ise doktorunuzun önerisine göre daha sık aralıklarla uygulanması önerilebilir. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları hemen herkes için koruyucu işlemlerdir.

 • Gençlik aşısı ne zaman etki eder?

İçeriğinde ki saf hyaluronik asit moleküllerinin etkisiyle canlanma ve parlama etkisi en erken ortaya çıkan bulgudur. Diğer sıkılık, gerginlik gibi etkiler daha geç veya sonraki seanslar da görülebilir.

 • Ne sıklıkla tekrar edilmesi gerekir?

Gençlik aşısının tekrar dozlarının yapılması cildinizin durumuna, yaşınıza, ilk uygulamadan aldığınız verime, koruyucu amaçlı mı yoksa onarıcı amaçlı mı uygulanmasına göre değişmektedir. Koruyucu amaçlı 4-6 ayda bir uygulama yeterli iken onarıcı amaçlı gençlik aşısı uygulamasının ilk 3 hafta arayla 2-3 doz yapıldıktan sonra elde edilecek sonuca göre 3-4 ay aralarla tekrarı sonrasında aralıkların uzatılması gündeme alınabilir.

Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşısı ne sıklıkla uygulanır
 • Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır?

Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller en sık uygulanan bölgelerdir. El gençleştirme uygulamaları ile ilgili sayfamızı a incelemenizi öneririm.

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamalarının standart bir protokolü yoktur, tamamıyla doktorun hastanın ihtiyacı karşısındaki oluşturacağı tedavi protokolüne göre uygulanmaktadır. İşlem iğnelerle cildin alt tabakası yani dermis içine verilecek aşıların uygulamasıdır. O nedenle hasta işlem sırasında rahatsızlık hissetmesin diye 30-45 dakika uyuşturucu kremle bekletildikten sonra enjeksiyon yapılır. Uygulama günü uygulama bölgesinde hafif şişlikler, kızarıklıklar ve nadiren morluklar görülebilir.

Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşısı nasıl uygulanır

Bu rahatsız edici görüntü 2-5 gün sürebilir. Gençlik aşısının etkisini de hastalar yine 2-5 gün içinde canlılık, parlaklık, sıkılaşma, dirilik şeklinde görmeye başlarlar.

Bazı durumlarda özellikle cildi aşırı kuru olan hastalarımızın ağızdan da hyaluronik asit ve kollajen içeren tabletler kullanması önerilebilir. 3-5 ay arayla tekrar edilmesi cildin nemini korumasını, sıkılığının artmasını, parlaklığının ve taze görünümünün devam etmesini sağlar. Cildinizin aşağıya hareketini durdurmaya çalışır.

 • Gençlik aşısı yaptırdıktan sonra normal hayatıma devam edebilir miyim?

Gençlik aşıları hangi formu olursa olsun çok sayıda cilt içi enjeksiyon şeklinde gerçekleştirilir. En az enjeksiyon noktası olan Innea Aqua biolojik lifting aşısında bile yüzün her iki yanında 6’şar adet noktaya enjeksiyon vardır. Hemen hemsinde geçici de olsa hafif cilt içine enjeksiyondan kaynaklı kabarıklıklar oluşur. Morarma ihtimali de olan bir işlemdir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Mikropor tedavisi
Videoyu oynat

Gençlik aşılarının avantajları nelerdir?

  • Koruyucu etkileri olan bir uygulamadır.
  • 20 yaş üzeri hamile olmayan herkese uygulanabilir.
  • Yaşlanma, güneş, sigara ve benzeri cildi yıpratan durumların yarattığı hasarları onarmaya çalışır.
  • Klinik ortamında rahatlıkla uygulanabilir.
Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşısı avantaj
 • Gençlik aşısının zararları var mıdır?

Bilinen bir zararı yoktur. Ancak bazı aşılara, onların içinde ki bazı proteinlere bazı kişilerin hassasiyeti, alerjisi olabilir. 

Gençlik aşısının yan etkileri nelerdir?

Gençlik aşısının bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyonlara bağlı çok ufak kızarıklık, eritem gibi geçici sıkıntılarla karşılaşılabilir. Bir tek iğnelere aşırı hassasiyeti olan (Ucuz metal allerjisi – Nikel allerjisi) kişilerde uygulanmaz. İşlem sonrası dönemde önerilen bol su tüketimi ve varsa tütün ile alkol tüketiminin mümkünse azaltılması, güneş koruyucu kremler kullanılması başlıca dikkat edilecek hususlardır.

Hakkındaki Videoyu Oynat gençlik aşıları yan etki

Innea Aqua (Biolojik lifting aşısı) nedir?

Son zamanların trend aşısıdır. Hatta biraz aşıların üzerinde bir etkiye sahiptir. İçindeki iki farklı moleküler ağırlıklı saf hyaluronik asit molekülüne ilaveten Trehaloz molekülünün birlikte etkisiyle yüzde nemlendirici etkisi yanında lifting etkisi de belirgindir. Innea Aqua ile ilgili daha detaylı bilgiye https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/biolift-innea-aqua/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Hakkındaki Videoyu Oynat innea aqua biolift

Somon DNA nedir?

Pİ Sistem Somon DNA aşısı cilt rejenerasyonunda klinik olarak kanıtlanmış, vücudun tamamen doğal elemanlarından olan Somon DNA’sından elde edilmiş polinükleotidler  ve saf hyaluronik asit moleküllerini içeren güvenli bir üründür.

 • Cildi güçlendirir,
 • Elastikiyeti ile birlikte cildin sıkılığını artırır.
 • Azalan hyaluronik asit nedeniyle meydana gelen nem dengesini düzenler.
 • Böylece cildin fizyolojik revitalizasyonunu sağlar. Kombine gençlik aşısı içinde kullandığımız ürünlerdendir.
Hakkındaki Videoyu Oynat somon DNA nedir

Bioregen nedir?

Hyaluronik asitin beş farklı molekül ağırlığında moleküllerinin bir arada bulunduğu bir üründür. Bu sayede cildin her katmanına etki eder ve cildin en üst seviyede nemlenmesini sağlar. Zamanla ciltte azalan hyaluronik asitin cilt altına  tekrar ulaşmasını sağlar. Yüksek alkali ortamda hazırlanması sayesinde enjekte edildiği bölgeye maksimum oranda oksijen taşır. Yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulandığı anda etkisi hızla görülür.

Hakkındaki Videoyu Oynat bioregen nedir

Bio-Expander Nedir?

Hyalüronik asit içerikli dolguların sorunsuz oluşu, alerjik reaksiyon ve kalıcı sıkıntılar yaratmaması güvenli kullanım alanlarını artırmıştır. Bioexpander uygulaması da bir hyalüronik asit dolgu içeren markadır ve bunun uygulamasıdır. Yani tatbik edildiği yerde hacim ihtiyacını karşılar. Özel yapısı çok ince olmasını sağlar ve normal kalınlıktaki dolgulara göre özellikle göz çevresi gibi bölgelerde güvenle ve sorunsuzca kullanılır. Normal kalınlıktaki dolgular göz çevresinde bazen sertlik, bazen düzensizlik yaratabilmektedir.

Hakkındaki Videoyu Oynat bioexpander nedir

Bioexpander özellikle bu bölgede diğer dolguların neden olduğu rahatsızlığı yaratmadığı için çok avantaj sağlamış ve biz plastik cerrahların elini güçlendirmiştir.

İçerisinde saf hyalüronik asit bulunması uygulandığı bölgenin canlılığını da artırmaktadır. Özel bir kutuda 3 adet 1,1 ml enjektörler halinde gelen bioexpander; emla krem ile sağlanacak anestezi sonrasında rahatlıkla uygulanabilmektedir. İşlem sırasında künt uçlu iğneler kullanıldığı için morarma gibi sıkıntılarda nadiren görülür. Gözaltı, elmacık kemiği üzeri, şakak bölgesi ve yanaklar özellikle kullanım alanlarındandır. Kişisel farklar olmak üzere 6-12 ay gibi bir kalıcılık ve hacim sağlamaktadır.

Jalupro V lift Super Hydro nedir?

Tek seans, 8 nokta uygulaması, içeriğinde ki hyaluronik asit molekülünün miktarı ile diğer gençlik aşılarından ayrılır. Aminoasit içermesi ve kuvvetli lifting etkisi yeni nesil aşılar arasında ayrışmasını sağlamıştır. Jalupro V lift Super Hydro sayfasındann daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kollajen aşısı nedir?

Kollajen cildin %72’sini oluşturan tüm organ, damar ve kaslarda bulunan, eksikliği ciddi hastalıklara neden olan çok önemli bir yapı taşıdır. Cildin elastikiyeti, esnekliği ve sağlamlığından sorumludur.
Cilt ülserleri, yatak yaraları, ameliyat sonrası iyileşmeyen yaralarda 30 yıldan fazla zamandır kullanılan Tip I kollajenin yara iyileşmesine olan olumlu etkilerinin görülmesi ile kozmetik uygulamalar arasında ki yerini almıştır. Linerase Kollajen aşısı piyasada ki markasıdır.

IAL System nedir?

Gençlik aşısı isminin ilk kullanıldığı üründür. IAL System ve IAL System ACP isimli iki farklı ürünün aralıklı enjeksiyonlarla uygulandığı bir prosedürde etki eder. IAL saf hyaluronik asit ve IAL-ACP kendinden çapraz bağlı hyaluronik asit molekülleri içerir. IAL-ACP yavaş salınımlı bir etki yaratmasıyla diğer molekülden ayrılır.

Kombine gençlik aşısı nedir?

Yukarıda tek tek anlattığım gençlik aşısı formlarının her biri gerçekten etkili ve etkinliğini kanıtlamış ürünlerdir. Tek başlarına da etkili olmakta ve 3-4 seans tekrarlanmaları önerilmektedir. Kombine adından da anlaşılacağı gibi bunların aynı anda da yapılması mümkündür. O zaman 1-2 hafta aralıklarla değil 3-4 ay aralıklarla yapılması daha kabul edilebilir bir süre olduğu ve etkileri birleşince hastayı daha mutlu ettiği için tercih edilmeye başlanmıştır.

Hakkındaki Videoyu Oynat kombine gençlik aşısı

Gençlik aşısı fiyatları ne kadardır?

Gençlik aşısı ücretleri ürüne göre ve kombine edilme sürecinde kombinasyona dahil edilen ürün sayı ve cinsine göre değişiklik göstermektedir. Telefon ederek fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Videoyu oynat
Videoyu oynat
Videoyu oynat
Videoyu oynat

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Biolift yani innea aqua biolojik lifting aşısının en önemli özelliği yüze hacim vermeden, dolgu etkisi yaratmadan yanakları şişirmeden yüzde lifting etkisi yaratmasıdır. İnnea aqua her cit tipine uygulanabilir. 18 yaş üzerinde hermen her yaşta innea aqua yapılabilir. Çok daha detaylı bilgi için sizi kliniğimize bekliyoruz.

    1. Gençlik aşıları yukarıda sizin de okuduğunuz gibi bir çok ürünü içermektedir. O nedenle öncelikle sizin ihtiyacınıza karar verilmeli ve uygulanacak gençlik aşısı protokolü belirlenmelidir.
     Ücretlendirmede kullanılacak ürüne göre değişir.
     Lütfen 03124482361 numaralı telefondan randevu alınız.
     Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 1. Tendonlar icin dogrudan enjekte kullanilabilirmi, kullanilirsa hangi asi kullanipmasi gerekir bu konuda bilgi alabilirmiyim

  1. Tendon sorunları için gençlik aşılarının formunda olan hyaluronik asitler kullanılmaz. Bu konuda el cerrahisi ile ilgilinen bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

 2. Merhaba üç seans kolajen aşısından sonra gençlik aşısı yaptırmak için ne kadar süre beklemeliyim

  1. Gençlik aşıları arasında herhangi bir keskin süre kısıtlaması yoktur. İyilik halini gördüyseniz 1-1,5 ay cildinizin durumuna göre 3 ay yeterli aralıklar olabilir. Doktorunuz ile size uygun bir takvim oluşturabilirsiniz.

 3. Merhabalar yüzümde asi uygulamasını yapılmasını istiyorum. Fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

 4. Merhaba yüzüme gençlik aşısı yaptırdım fakat 1 ay gibi bir süre geçmesine rağmen hiç bir Etki göremedim sizce nedendir ?

  1. 1- Gençlik aşıları çok çeşitlidir. O nedenle size hangi ürün uy7gulandığına göre etkinlik seviyesi değişir.
   2. Cildinizin yapılan işleme ihtiyacı fazladır o nedenle yetersiz kalmıştır.
   3. Uygun ürün tercih edilmemiştir.
   4. Beklentiniz ürünün yapabileceğinden daha yüksel oluşmuş veya oluşturulmuş olabilir.

   Kliniğimizde Jalupro V lift (https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/jalupro-v-lift-super-hydro/) ve İnnea Aqua (https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/biolift-innea-aqua/) gibi lifting etkili ürünler tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp