Ameliyatsız Estetik

Gençlik Aşısı Ankara

Gençlik aşısı nedir?

Gençlik aşıları cilt içine uygulanan besleyici tüm ilaçların ortak adıdır ve giderek artan sıklıkta uyguladığımız, hızla gelişen bir teknolojinin ürünüdürler.

Gençlik aşısı kimlere uygulanır?

18 yaş üzeri kadın, erkek hemen herkese uygulanabilir ama daha çok 30 yaş üzeri cilt sorunları belirginleşmeye başlamadan uygulamak daha doğrudur. Çünkü koruyucu etkilerinden faydalanmak yaşlanma hızını yavaşlatacaktır. Daha ileri yaşlarda uygulanması da hastaların ihtiyaçlarına göre planlandığında oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Gençlik aşısının etkileri nelerdir?

  • Somon DNA, saf hyaluronik asit, kollajen aşısı, innea aqua(biolift) gibi ürünler tek tek veya kombine edilerek uygulanabilir,
  • Cildin ihtiyaçlarını karşılarlar, eksiklerini giderirler ve cildi çalıştırırlar
  • Düzenli aralıklarla tekrarlanırsa etkinliğinin daha da arttığı ve gençleşmenin gözle görünebilir hale geldiği uygulamalardır.

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamalarının standart bir protokolü yoktur, tamamıyla doktorun hastanın ihtiyacı karşısındaki oluşturacağı tedavi protokolüne göre uygulanmaktadır. İşlem iğnelerle cildin alt tabakası yani dermis içine verilecek aşıların uygulamasıdır. O nedenle hasta işlem sırasında rahatsızlık hissetmesin diye 30-45 dakika uyuşturucu kremle bekletildikten sonra enjeksiyon yapılır. Uygulama günü uygulama bölgesinde hafif şişlikler, kızarıklıklar ve nadiren morluklar görülebilir. Bu rahatsız edici görüntü 2-5 gün sürebilir. Gençlik aşısının etkisini de hastalar yine 2-5 gün içinde canlılık, parlaklık, sıkılaşma, dirilik şeklinde görmeye başlarlar.

Bazı durumlarda özellikle cildi aşırı kuru olan hastalarımızın ağızdan da hyaluronik asit ve kollajen içeren tabletler kullanması önerilebilir. 3-5 ay arayla tekrar edilmesi cildin nemini korumasını, sıkılığının artmasını, parlaklığının ve taze görünümünün devam etmesini sağlar. Cildinizin aşağıya hareketini durdurmaya çalışır.

Gençlik aşısının yan etkileri nelerdir?

cilt gençleştirmeGençlik aşısının bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyonlara bağlı çok ufak kızarıklık, eritem gibi geçici sıkıntılarla karşılaşılabilir. Bir tek iğnelere aşırı hassasiyeti olan (Ucuz metal allerjisi – Nikel allerjisi) kişilerde uygulanmaz. İşlem sonrası dönemde önerilen bol su tüketimi ve varsa tütün ile alkol tüketiminin mümkünse azaltılması, güneş koruyucu kremler kullanılması başlıca dikkat edilecek hususlardır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Bio-Expander Uygulaması
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by