Burun Estetiği

Burun eğriliği

Burun eğriliği, septum deviasyonu problemi nedir? 

Burun eğriliği veya septum deviasyonu sorunu genellikle doğuştan bazen de travmatik olarak burnun orta hat üzerinde ki yer değiştirmiş, eğilmiş, nefes alma sorunları yaratan durumlarını tanımlar. Beraberinde sıklıkla solunum problemleri ve burun içi anatomik bozukluklar eşlik eder. Burun hem estetik, hem de fonksiyonel bir organdır. Estetik olarak burun şeklinin değiştirilmesi ameliyatına Rinoplasti, sadece solunum problemlerinin düzeltilmesi ameliyatına da Septoplasti ameliyatı denilmektedir.

Eğer hem estetik hem de solunum problemleri birlikte düzeltiliyor ise ameliyatınızın adı Septorinoplasti olacaktır. 

Burun estetiği ile ilgili çok daha fazla bilgi almak isterseniz burun estetiği ve ameliyatını genel olarak ele aldığımız bilgiler ve videoların olduğu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:
https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/burun-estetigi-ankara/

 • Burun fonksiyonları nelerdir?

Burun koku duyusunu alan nörolojik bağlantıları olan bir organdır. Havanın geçişini sağlar. İç yüzey özellikleri ile geçen havanın nemlenmesini, filtre edilerek tozdan ve alerjenlerden temizlenmesini temin eder. Orta kulak ve sinüslerin havalanmasını sağlar. Ayrıca konuşma sesimizin şekillenmesinde hoparlör gibi bir rolü de vardır.

Videoyu oynat
 • Burun eğriliği, septum deviasyonu neden tedavi edilmelidir?

Burun içini örten yüzeye mukoza denir ve bu yüzeyler damar salgı açısından zengindir. Hava burun boşluğundan geçerken hem ısınır hem de yüzey salgısı sayesinde nemlendirilir. Örneğin 20 °C bir odada burundan nefes alan bir kişinin soluduğu hava akciğere geldiğinde 32 °C ve % 98 oranında nemlenmiş olur. Ağzından solunacak hava ise akciğere geldiğinde 30 °C ve % 80 nemlenmiş olur. Ayrıca ağızdan alınan nefes ile havanın toz temizliği filtre de edilememiş olacaktır. Bu nedenlerle sıcak, soğuk ve kuru hava üst ve alt solunum yolları için tahriş edicidir. 

Septum deviasyonu, burun içi eğriliği sonucunda; burun tıkanıklığı, ağız açık uyuma, horlama, ağızda boğazda kuruluk, yorgun uyanma, kalıcı burun tıkanıklığı, sık üst solunum yolu enfeksiyonları geçirme eğilimi, sık burun kanamaları gibi şikayetler gelişir. Burundan yeterli seviyede sağlıklı nefes alınamıyor olması ayrıca giderek artan seviyelerde; kişinin fizik performansının düşmesine, kanın oksijenlenmesinin azalmasına, kalbin zorlanmasına da neden olabilmektedir.

burun eğriliği septum deviasyonu ameliyatı
 • Burun eğriliği ameliyatı ile neler düzeltilebilir?

  • Septum kıkırdağında eğrilik, 
  • Burun içi nefes alma kapakcıklarında (internal nazal valv) yapısal yetersizlik
  • Burun girişinde kemik yapının düzensizlikleri ve darlıkları
  • Nazal kemik denilen burun sırtını yapan kemik eğrilikleri 
  • Burun etlerinde büyüme (konka hipertrofisi)
  • Burun içi polipler

Burun eğriliği burun estetiği ameliyatı ile düzeltilebilir mi?

Evet, burun eğriliği, burun estetiği prosedürü olan rinoplasti ile düzeltilebilir. Rinoplasti, burun şeklini ve boyutunu iyileştirmek için cerrahi tekniklerin kullanıldığı bir operasyondur. Burunun eğriliği genellikle doğal bir durumdur ve kişinin burun yapısının şekline, büyüklüğüne veya travmaya bağlı olarak oluşabilir.

Burunuzun eğriliğinin düzeltilmesi amacıyla yapılan rinoplasti, burun kemiği ve kıkırdaklarında yeniden şekillendirme yaparak burun simetrisini ve doğal görünümünü restore etmeyi hedefler. Cerrahi işlem sırasında, burun kemiği veya kıkırdaklarda kesme, kırma gibi işlemler yapılabilir. Ayrıca, burun ucunun şekli ve burun deliklerinin boyutu da değiştirilebilir.

Ancak, burun estetiği prosedürünün sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve tamamen simetrik bir burun garanti edilemez. Ayrıca, rinoplasti, yalnızca estetik düzeltme değil, aynı zamanda burun fonksiyonlarını iyileştirme amacıyla da gerçekleştirilebilir.

Burun eğriliği ameliyatı şart mı?

Burun eğriliğini düzeltmek için ameliyat genellikle en etkili ve kalıcı çözüm olarak kabul edilir. Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı, burun kemiklerini ve kıkırdaklarını yeniden şekillendirerek burunda ki eğriliği düzeltir. Bu, istenmeyen burun şekli ve simetri sorunlarını gidermeye yardımcı olur.

Ancak, eğrilik hafifse ve semptomlara neden olmuyorsa, ameliyat olmadan bazı noncerrahi yöntemler de denenebilir. Örneğin, rinoplasti olmadan eğriliği gizlemek için makyaj tekniklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, burunda ki eğriliğin neden olduğu nefes alma sorunlarını hafifletmek için burun içi bantlar veya splintler kullanılabilir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Burun yamukluğu nasıl düzelir?

Ancak, noncerrahi yöntemler genellikle geçici çözümlerdir ve eğriliği tamamen düzeltmek için genellikle ameliyat gereklidir. Rinoplasti, burun yapısını yeniden şekillendirerek burnunuzda ki eğriliği kalıcı olarak düzeltebilir. Ameliyat sonrasında, burun şekli ve simetri daha dengeli ve estetik olarak hoş bir görünüm kazanır.

Septum deviasyonu ameliyatı (Septoplasti) nasıl yapılır?

 • Genel anestezi altında, hastane şartlarında yapılır. “Burun ameliyatlarında uygulanan anestezi teknikleri” hakkında ki sayfamı inceleyebilirsiniz.
 • Burun eğriliği ameliyatı 1-1,5 saat arasında sürebilir.
 • Beraberinde burun estetiği ameliyatı ile birlikte de gerçekleştirilebilir.
 • Burun eti, polip, septum deviasyonu, internal nazal valv sorunları kontrol edilir ve varsa problemleri düzeltilir.
 • Septum deviasyonu ameliyatından çıktığınızda burun içinde silikon veya gerekirse sünger tamponlar ile çıkabilirsiniz.
 • Genellikle sonrasında ağrıya neden olan bir ameliyat değildir. İlk gün baskı ve dolgunluk hissi daha fazla olur.
 • Septum deviasyonu ameliyatı sonrası süreç nasıldır?

Burun eğriliği ameliyatından sonra ameliyat günü hastanede gece kalmanıza genellikle gerek yoktur. Burun içi tamponlarınızla evde 45 derece açı ile saatte 20 dakika buz uygulayarak istirahat etmeniz istenir. Sünger tamponlar için 3. gün silikon tamponlar için 5. gün kontrole gelmeniz istenir. Sonraki kontroller de solunum fonksiyonunuz takip edilir. Erken dönemde 3-6 aya kadar uzayan burun içi ödem kaynaklı ara ara açılan ara ara kapanan bir nefes alma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sürelerde burun içi tuzlu su spreyleri ve nem veren spreyleri kullanmanız faydalı olacaktır. 

 • Septoplasti, burun eğriliği ameliyatı estetik bir ameliyat mıdır?

Septum deviasyonu ameliyatı sadece nefes alma sorunlarını çözmek için yapılan bir ameliyattır. Burun içinde ki eğrilikleri, burun içinde ki tıkanıklıkları, burun içi yapışıklıkları çözmeyi amaçlar. Burnun destek yapılarını koruyarak burnun şeklini ilgilendiren değişiklikler yapmadan burun içinde yapılan bir ameliyattır. Septoplasti estetik burun ameliyatı değildir ama burun estetiği ile de birlikte yapılarak burnun tüm sorunları da hem şekil hem de estetik yapılabilir.

 • Deviasyon ameliyatı nedir?

Deviasyon kelimesi eğrilik demektir. Burun aks sorunu burun septum kıkırdağının yani burun içini iki ayrı boşluğa ayıran ortada ki kalın kıkırdağın eğriliğini tanımlamak için kullanılmaktadır. Septoplasti ameliyatına deviasyon ameliyatı da denmektedir. Sadece septoplasti veya deviasyon ameliyatı ile burun içi eğrilik düzelebilir ama burun şeklinde ki eğrilik düzeltilemez. Bunun için burun estetiği ameliyatı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 • Deviasyon ameliyatı ile burun ucu düşer mi?

Yukarıda da bahsettiğim gibi deviasyon ameliyatı septum kıkırdağını ilgilendiren bir ameliyattır. Olurda ameliyatı gerçekleştiren doktor burun ucu desteğini sağlayan septum kıkırdağının ön kısmını da alır ve bu bölümü koruyarak burun eğriliği ameliyatını gerçekleştirmezse burun ucu düşmesi gibi burun şekil değişikliklerine neden olma ihtimali artacaktır.

 • Septoplasti, deviasyon ameliyatı, burun aks sorunu (eğriliği) ameliyatı sonrası burun şekli değişir mi?

Değişmemelidir. Eğer septoplasti sonrası burun şeklinde değişiklik oluyorsa ki bu hemen değil genellikle 3 ay sonra ortaya çıkmaya başlar cerrahi olarak burnun desteklerinin korunmadığını gösterir. Septoplasti ameliyatında burnun şeklini koruyarak varsa eğrilik, varsa tıkanıklık, varsa yapışıklık, her nasıl bir sorun varsa onlar düzeltilmeli, burnun şeklinin değişmemesi için çaba harcanmalıdır.

 • Kıkırdak eğriliği ameliyatı nedir?

Burun içinde ki septum denilen kıkırdağın eğriliğinin düzeltilmesi ameliyatının türkçe karşılığı kıkırdak eğriliği ameliyatıdır. Septoplasti veya deviasyon ameliyatı da denir. Hepsi aynı işlemi tarif eder.

Septum Deviasyon ameliyatı fiyatları ne kadardır?

Burun eğriliği ameliyat fiyatları aslında ameliyatınız için gerçekleştirilecek cerrahi işlemlerle orantılı olarak artma eğilimindedir. Ameliyatınızı olacağınız doktorun tecrübesi, ameliyatınız için seçilen hastanenin rakamları belirleyici faktörlerdir. O nedenle ameliyat öncesi doktorunuz ile yüz yüze görüşmelerden sonra net ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Burun eğriliği ameliyatı fiyatları 

Genellikle burun eğriliği ameliyatı, estetik ve fonksiyonel düzeltmeler içeren rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı olarak gerçekleştirilir. Bu tür ameliyatlar özel bir uzmanlık gerektirir ve bu nedenle maliyeti diğer cerrahi işlemlere göre daha yüksek olabilir.

Fiyatın belirlenmesi sırasında dikkate alınan faktörler arasında şunlar bulunabilir:

 1. Hastanenin veya cerrahın ünü ve deneyimi
 2. Ameliyatın karmaşıklığı
 3. Hastanenin konumu
 4. Anestezi türü
 5. Ameliyat sonrası bakım ve takip hizmetleri
 6. Kullanılacak materyaller ve teknolojiler

Bu nedenle, burun eğriliği ameliyatı düşünüyorsanız, öncelikle uzman bir plastik cerraha danışmanız ve burun eğriliği ameliyatının maliyetini ve detaylarını öğrenmeniz önemlidir. 

Burun eğriliği ameliyatı tavsiye ve yorumları 

Aşağıda ki yorum bölümünden burun eğriliği ameliyatı olanların sorularını, yorumlarını okuyabilir ve benim onlara verdiğim cevaplardan yararlanabilirsiniz. Eğer sizin de bana yöneltmek istediğiniz sorunuz varsa iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

89 Yorum

 1. Burnumun üstünde eğrilik var. Düzelttirmek istiyorum. Çok sıkıntılı erkek burun estetiği sonuçları gördüm. Bu nedenle de ameliyattan korkuyorum. Sizi önerdiler. İnstagramdan da sizi takip ediyorum. Bana mail yoluyla burun eğriliğimin giderilmesiyle ilgili fiyat verirmisinuz.

  1. Mahir bey,
   Burun eğriliği ameliyatsız düzeltilemez. Bu konuda ameliyat sonucunuzu 3D Vectra XT cihazımızla aşağı yukarı sonucunuzu gösterebiliriz.
   Mail yoluyla burun eğriliği fiyat bilgisi gönderilmiştir.

    1. Burun eğriliği Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayarak randevu almanızı rica edeceğim. 03124482361 numaralı telefondan size arkadaşlarım yardımcı olacaktır.

   1. Merhaba hocam bir konu hakkında bilgi almak istiyorum ben kapalı septoplasti ameliyatı oldum geçen dönem nefes almakta zorluk çekmiyor o geçti ama burnumun ucu düştü bu ameliyat sonrası estetik olmamın zor olduğu söyledin burnumun şuanki görünüşünden mutlu değilim olmak istiyorum sakıncası var mıdır

    1. Tüm estetik ameliyat fiyatları gibi burun estetiği fiyatlarının da internet ortamında paylaşılması ülkemizde maalesef yasal değildir. 03124482361 numaralı telefonlardan randevu ve bilgi alabilirsiniz.

  2. Merhabalar, nazal septum deviasyonu ameliyatı olurken burnumuzda estetik olup olmayacağı konusunda doktor bize soruyor mu bizim özellikle söylememiz mi gerekiyor? Bir de eğer burnumuzun görünümünde değişiklik olması durumunda ek ücret mi ödüyoruz

   1. Ameliyat olacağınız doktor ile tüm detayları öncesinde konuşmanız neler yapılacağını öğrenmeniz ve neler isteyip neler istemediğinizi anlatmalısınız.

 2. Merhabalar, burun kemiğimde eğrilik var ve sürekli burnum tıkalı oluyor. Geniz akıntım da var. Rahat nefes almak istiyorum. Fiyat konusunda bilgi alabilir miyim?

  1. Burun eğriliği sorunu bahsettiğiniz sıkıntıları size yaşatabilir elbette ve bu sorunun tedavisi de cerrahidir. Ancak bu probleminiz için öncelikle sizi görüp muayene etmek ve nasıl bir müdahale yapılacağına da karar vermek gerekir. Bunun için de randevu almanızı öneririm. Birlikte gerekiyorsa burun şekli ile ilgili 3 boyutlu planlamanızda yapılır ve sonrasında kararınızı verebilirsiniz. 03124482361 ve 05424482361 numaralı telefonlarımızdan randevu alabilirsiniz.

 3. Merhaba burnumda hem kemik eğriliği hemde etlerde şişlik var. Bazen nefes almakta çok zorlanıyorum. Ameliyat olmak istiyorum ancak yanında rinoplasti ile birleştirilmesinide istiyorum. Fiyat konusunda bilgi verebilir misimiz?

  1. Burun içi nefes alma sorunları ile burun şeklinin birlikte düzeltilmesi mümkündür ve bu ameliyata septorinoplasti ameliyatı denir. Ancak ücret bilgisini buradan sizi görmeden paylaşmak hem etik hem de yasal değildir. Lütfen 03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşınız.

 4. merhaba burnumda kemik eğriliği var ve şekli de bu yüzden kemikli görünüyor sadece kemik eğriliği ameliyat fiyatını söyleyebilir misiniz ? Ve hem görünümünü düzeltmek hem eğriliği düzeltmek için olan ücreti de öğrenebilir miyim. Bir de burun için 3 boyutlu planlamayı randevuya geldikten sonra mı yapıyorsunuz illa ?

  1. Burun bir bütündür ve sadece kemik eğriliği ameliyatı diye tanımlanmış bir ameliyat yoktur. Burnun kemiklerinde ki eğrilik burnun öndeki kıkırdak yapılarda da soruna neden olacağından burada yapacağımız değişikliğin burun kıkırdakları ile ilişkisinin de yeniden düzeltilmesini gerektirir. 3 boyutlu planlama işlemi 3D vectra (https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/3d-vectra/) cihazı ile gerçekleştirildiği için bu çalışmayı ancak siz kliniğimize geldiğinizde gerçekleştirebiliriz. Ameliyat ücretlerine gelince maalesef ameliyat ücretleri içinde internetten bilgi vermek yasal değil. Kliniğimizi arayarak ücret bilgisi ve randevu alabilirsiniz. Telefonlarımız; 03124482361 veya 05424482361

 5. Merhaba
  Bazı darbelerden dolayı burnumda eğrilik oluştu. Sanırım kıkırdak kırılması var. Birde burun akıntısı fazlalaştı saydam renkli.ameliyat mı gerekli ve fiat aralığı nedir?

  1. Burun da şekil ve fonksiyon bozukluklarının tedavisi sizin de dediğiniz gibi burun estetiği ile burun içinin düzeltilmesi ameliyatlarının birlikte yapıldığı Septorinoplasti ameliyatıdır. Burun estetiği ameliyat fiyatlarının internette açık bir sayfada paylaşılması maalesef ülkemizde yasal ve etik değildir. Kliniğimizi arayarak 03124482361 veya 05424482361 whatsapp üzerinden randevu ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 6. Benim nefes almam da fln herhangi bir problem yok. Kardeşimin ayağı denk geldi ve burnumun orta aşağı tarafı yamuldu dümdüz değil hafif sola doğru gitti. Şeklinin değişmesini istemiyorum. Sadece eskisi gibi düz olmasını. Mail olarak fiyat verebilirisiniz rica etsem?

  1. Öncelikle geçirdiğiniz travmanın üzerinden en az 3-6 ay geçmiş olması gerekir. Nasıl ve ne şekilde yani sizin istediğiniz gibi bir cerrahi işlem yapılıp yapılamayacağı da ancak muayene sonrasında netlik kazanabilir. 03124482361 veya 05335693103 numaralı telefonlardan randevu alarak muayene gelebilirsiniz.

 7. İyi günler burnumda eğrilik var yani nazal septu deviasyon var ameliyat fiyatı alabilir miyim?

  1. Burun eğriliği ücreti gibi diğre hiçbir ameliyatın ücretini buradan paylaşmamız etik ve yasal değildir. 03124482361 – 05424482361 – 05335693103 numaralı telefonlardan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 8. Burnumda et ve kemik eğriliği var.. çok uzun zamandır nefes problemi yaşıyorum. Estetik olmadan sadece bu işlem için yapilacak ameliyatin fiyatı nedir acaba?

  1. Burun eğriliği ve solunum problemi ameliyatları sosyal güvencenizin karşılayacağı sağlık sorunu olduğu için sigortanız tarafından ödenir. Ben özel çalıştığım için ameliyatınızı bir plastik cerrah olarak ben yaparsam maalesef bu imkanlardan yararlanamazsınız. Ancak yine de ameliyat olmak isterseniz 03124482361 numaralı telefondan randevu ve burun eğriliği ameliyatı ücret bilgisi alabilirsiniz.

 9. Merhaba burumda kemik egriligi var uzun zamandır burun tıkanıklığı yaşıyorum hastaneye gittim suan amilayat durduruldu hazırlan gibi gel tekrar dedi nasıl bir işlem uygulanıyor amilayat ve estetik ile birleşince

  1. Burun da kemik eğriliği olması genellikle burun tıkanıklığı ile kendini gösterir ve sıklıkla hem iç sorunların düzeltilmesi hem de şekil ile sorunların düzeltilmesi yani septorinoplasti ameliyatı gerekir. Pandemi döneminde devlet hastaneleri elektif yani isteğe bağlı olan, acil olmayan ameliyatları erteliyorlar. Ancak özelde bu ameliyatlar devam ediyor. https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/covid-19-estetik-ameliyat-olunur-mu/#Pandemi_de_burun_ameliyati_nasil_gerceklestirilebilir sayfasından bu konuda benim yazdığım metni incelemenizi öneririm. Sağlıkla kalın.

 10. Merhabalar,
  Ben yaklaşık 3 sene önce burun konka ameliyatı oldum. Fakat ameliyattan sonraki süreç içerisinde burnum giderek sola doğru kaymaya başladı. Artık sol taraftan nefes almakta zorlanıyorum ve burnumdaki şekil bozukluğundan dolayı rahatsızlık duymaya başladım. Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
  İyi çalışmalar dilerim.

  1. Sadece konka ameliyatı sonrası böyle bir kayma olmaz. Beraberinde septuma da müdahale edilmiş olabilir. O nedenle öncelikle burun içinde kalan yapıların incelenmesini sağlayan bir burun tomografisi sonrasında da detaylı bir muayene ile yapılabilecek işlemeler konuşulabilir.

 11. merhabalar

  burnumda bulunan kemik nefes alıp vermemi zorlaştırıyor yardımınıza ihtiyacım var nasıl bir tol izlemeliyim …

  1. Öncelikle muayene olmalısınız. Peşinden de fonksiyonel sorunlar var ise ameliyat olmanız gerekebilir. Bizden 03124482361 numaralı telefondan veya size yakın bir plastik cerrahtan randevu alarak muayeneye gitmenizi öneririm. Sağlıkla kalın.

 12. Septoplasti ve rino-septoplasti fiyatı ayrı ayrı alabilir miyim bir de sadece septoplasti olsam acaba lokal olur mu

  1. Merhabalar burnumda kemik egriligi yuzunden disarda da hafif bir yamulma meydana geldi biylelikle kapali amwliyat yapilirken disarida duzeltilebiliyor mu etkisi oluyor mu

 13. Hocam merhabalar burnumda sola doğru kemik eğriliği var bazen nefes almakta zorluk çekiyorum mail üzerinden sorunun giderilmesi ićin bir fiyat bilgisi verirseniz sevinirim

 14. Hocam merhabalar burnumda sola doğru kemik eğriliği var ve bazen nefes almakta zorlanıyorum.Rica etsem mail üzerinden sorunun giderilmesi için bir fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

  1. Mail adresinize burun eğriliği ücret bilgisi en kısa zamanda gönderilecektir.
   Sağlıkla kalın.

 15. Merhaba, burun kemiğimde eğrilik var. Nefes almakta zorlanıyorum. Rica etsem fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz?

 16. Doktor burnumda kemik eğriliği olduğunu söyledi ve amaliyat için yaşımın küçük olduğunu söyledi 15 yaşındayım ve bir burun spreyi ve hap yazdı 15 gün kullanmamı söyledi ilaçların da etkisi olmadı amaliyat olamazmıyım ve burnumun estetik olamasını da istiyorum sizce yaparlarmı

  1. Burun estetiği ameliyat yaşı eğrilik olsun veya olmasın 18 üzeredir.
   Kimse sizi 15 yaşında burun ameliyatı yapmaz.

 17. Merhaba,
  Bir ay önce KBB uzmanına septoplasti ameliyatı oldum. Ama hala nefes alırken zorlandığımı hissediyorum. Rinoplasti ameliyatıyla burnumun şekli değiştiğinde nefes alma sorunum düzelebilir mi? Yoksa rinoplasti sadece estetik amaçla mı yapılıyor.?

  1. Septoplasti ile sadece burnun fonksiyonel sorunlarına yönelik müdahaleler yapılırken, rinoplasti ile de estetik sorunlarına yönelik cerrahi işlemler yapılır. Her iki durumun birlikte yapıldığı ameliyatın adı da septorinoplasti ameliyatıdır.
   Sizin durumunuz da yani ameliyattan 1 ay sonrasına kadar devam eden rahat nefes alamama sorunu ödemlere bağlı olarak normal olabileceği gibi doktorunuzun kontrolüne gittiğiniz de mutlaka söylemeniz gereken bir durumdur. Geçmiş olsun.

 18. Hocam hayırlı günler,
  5,5 yaşında bir oğlum var ve yaklaşık 1,5 sene önce düşmeye bağlı olarak burun kıkırdağı kırıldı. Burundaki eğrilik ,rahat nefes almasını zorlaştırıyor, gece tıkanmalara sebep oluyor. 18 yaşına kadar spreylerle idare edecek dendi ama özellikle kış dönemlerinde çok sıkıntı yaşıyoruz.Küçük yaşlarda da ameliyatın yapılabileceğini öğrendim. Ameliyatı şu an yaptırabilir miyiz?Artıları eksileri nelerdir? Ne tavsiye edersiniz ? Yapılabiliyorsa mail yoluyla fiyat bilgisi de alabilir miyim?Çok teşekkür ederim ,kolay gelsin.

  1. Bu yaşta çocuk KBB uzmanına gidebilir ve onun önerilerine uyabilirsiniz.
   Yüz gelişimi devam ederken bu kadar küçük yaşta kemik ve kıkırdak yapılara cerrahi işlem çocuğunuzun yüzünde gelişim sorunları yaratabilir.
   Geniz eti, yumuşak doku ameliyatları olabilir belki ama kemik ve kıkırdağa yönelik bir müdahale bizim tarafımızdan yapılması mümkün değil.
   Geçmiş olsun.
   Sağlıkla kalın.

  1. Burun estetiği sırasında burun içinde ki sorunlar da mutlaka düzeltilir.
   Bu konu sizi ameliyat edecek doktor ile detaylarını konuşacağınız bir konudur.

 19. Hocam merhaba,

  Devuasyon sorunum var ama burnumda da büyüklük vs durumlardan ötürü estetik gerektiğini de düşünüyorum.
  Devuasyonumu özel sağlık sigortam karşılıyor lakin estetik kısmını değil. Devuasyonu özel sigortadan ve estetiği de benim ödemem durumunda daha uygun şekilde yapılabilir mi?

  1. Bahsettiğiniz sigortanızdan ancak özel hastane de çalışan bir KBB uzmanı ile görüşerek faydalanabilirsiniz.

  2. Merhaba. Burnumda alerji eti bulunmakta. Ve doktor da çok şiş olduğunu söyledi. Görüntü olarak ve nefes alamama sorunum da burun eğriliği olduğunun farkına vardırdı. Ameliyat olmak istiyorum. Fakat sadece tedavi maksatlı. Görünüm acısından değilde tedavi amaclı olarak estetik yapmam zorunlu mu? Eğer değilse, estetiksiz bir şekilde ameliyat olacak olursam görüntü olarak farklılık oluşur mu? Yanı burnum büyük, geniş, eğri ve ucu düşük duruyor. Etin büyüklüğünden ve egrilikten kaynaklı olabilir mi acaba? Estetiksiz ameliyat yapmamla bu noktalarda değişiklik olabilir mi?

   1. Sadece fonksiyonel yani burun içinde ki sorununuzu hedef alan bir ameliyat olursanız burun dış şeklinde bir sorun oluşmaz.
    Bu durumu sizi ameliyat edecek olan doktor ile konuşmanız yeterli olacaktır.

 20. Merhaba. Ben uzun süredir bu sorunlar ile birlikte yaşıyorum, küçükken aldığım bir darbe sonucu burnumda kemik eğriliği ve bir tarafının kavis bir tarafininda hafif duz burnumun iki profilde değişik şekillerde olduğunu fark ettim darbeyi aldıktan sonra hastaneye gitmemize ragmen akla hizmet bir şey yapıldığı söylenemez lütfen bana yardımcı olun.
  Nefes almakta bazen zorlandığim oluyor ayrıca migrenimle beraber baş ağrısı yapıyor durup dururken kanamalar oluyor fiyatını, verdiğiniz WhatsApp adresine gondericegim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Geçmiş olsun. Bizimle 054244482361 veya 05335693103 numaralı telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.

 21. Benim burnumda kemik eğriliği olduğu söylendi.Rahat nefes almam için ameliyat olmam lazım. Burun kemiği eğrilik ameliyatı süreci nasıl oluyor. Ameliyat ücreti hakkında Bilgi almak istiyorum. Tşkler

  1. Burun eğriliği ve estetiği ile ilgili ameliyat süreci öncelikle muayene ile başlıyor. Sizden bunun için kliniğimizi arayarak randevu almanızı rica edeceğiz. Ayrıca ücret bilgisini de telefonda öğrenebilirsiniz.

 22. Burnumda kemik eğriliği var aynı zamanda yapısında bozukluk varmış doktor ikisini aynı anda ameliyat olmamı söyledi bu ameliyatın adı nedir ayrıca fiyat alabilirmiyim

  1. Burun estetiği ve burun içi sorunların birlikte çözüldüğü ameliyatın adı Septorinoplasti olarak geçer. Ücret bilgisi için 03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlardan randevu için arayabilirsiniz.

 23. Merhaba öncelikle benim burnuma 2 sene önce burnuma tekme attılar burdumda eğrilik var nefes almakta zorlanıyorum ağızdan nefes alıyorum ve sabah uyandığımda ağzımda çok kötü kuruluk oluyor ve burnumda kemer ve ucunda düşme oldu eskiden guzelken şimdi kötü ve herkes dalga geçiyor param yok hiç devlet karşılar mı ameliyat parami ve siz yapsanız kaça yaparsınız

  1. Devlet hastaneleri veya üniversite hastanelerinde ki Plastik cerrahi kliniklerine başvurabilirsiniz.
   Mutlaka size yardımcı olacaklardır. Sağlık sorununuz da var.

 24. Hocam merhabalar burnumda sağa doğru kemik eğriliği var bazen nefes almakta zorluk çekiyorum mail üzerinden sorunun giderilmesi ićin bir fiyat bilgisi verirseniz sevinirim

  1. Ücret bilgisinin internet ortamında açık paylaşılması etik ve yasal değildir. 03124482361 numaralı telefonumuzu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 25. Hocam bende ağız çatısı dar aynı zamanda geniz eti ve deviasyon mevcut geceleri mahalleye serenat yapıyomuşum ameliyat için ne kadar zaman ve ücret biriktirmeliyim

 26. Hocam merhaba.10 yaşında olan oğlumda burun eğriliği var.Son günlerde burun tıkanıklığı daha da arttı.Sprey kullanmak,odasını nemli tutmak hiç işe yaramıyor.Uykusuzluktan yorgun düştü.8 yaşında gittiğimiz doktorumuz”Ancak 18 yaşında ameliyat olabilir .”dedi.Çocuğun çaresizliğini gördükçe üzülüyorum.Erken ameliyat imkanı olamaz mı?

  1. Mutlaka bir Çocuk KBB uzmanı ile görüşmelisiniz.
   Mümkünse üniversite hastanesi olmalı.
   Geçmiş olsun.

 27. Merhaba hocam 3 ay önce septoplasti ameliyatı oldum tamponlar çıktığından beri nefes alamıyorumdum başka doktorlara gittim nazal valf daralması olmuş tekrar ameliyat olman lazım diyorlar bulunduğum ildeki doktorlar 2.ameliyat yapmaya hem yanaşmıyor hemde garanti vermiyor artık iyice psikolojim bozuldu sprey kullanmaktan size gelmek için erkenmi nasıl bir yol izlemem gerekiyor

  1. Bir yılı doldurmadan yapılacak işlemler olumsuz sonuçlara neden olabilir. O nedenle bir yılı tamamlamalı ve durumunuzu o gün değerlendirmenizi öneririm.
   Geçmiş olsun.
   Sağlıkla kalın.

 28. burnum da yamukluk oldugu için septumum da normal olarak kaymış oluyor. ve septum kaydığı için üst dudağım da kaydı. burun estetiği sonrası üst dudakta otomatik olarak düzeliyor mu. ve ameliyat ücreti ne kadardır efendim

  1. Burun ameliyatı ile dudak deformiteleri düzelmez genellikle ama sizi görüp muayene ederek daha net bilgi verebiliriz. Ücret ve ameliyata uygunluğunuzun değerlednirilebilmesi için 03124482361 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

 29. Merhaba, burnumun ucunda çok az bi düşüklük var kıkırdak aşşağı doğru yandaki derilerse geriye doğru olduğu için burnumun içi gözüküyor beni çok fazla rahatsız ediyor, ameliyatsız duzelir mi, düzelmez ise fiyatı mailden gonderirmisiniz?

  1. Probleminizi değerlendirmek için muayeneye gelmeniz gerekiyor.
   Mail adresinize talep ettiğiniz burun estetiği fiyat bilgisi gönderilmiştir.

 30. Merhaba Hocam, ben 15 yıl önce nefes almakta zorlandığım için deviasyon ameliyatı oldu. Ameliyatı yapan hekim, burun içindeki kıkırdak dokuyu temizlendiğini söylemişti. Son dönemde verimli nefes alma konusunda tekrar problem yaşıyorum. Özellikle sol burun deliğimden randımanlı nefes alamıyorum. Tekrar ameliyat olmak ve aynı zamanda burun estetiği de yaptırmak istiyorum. Benim sorum ve korkum; daha önce ameliyat yapan hekim bey ikinci deviasyon ameliyatlarının zor ve riskli olduğunu, burun delinmesi yaşanabileceğini söylemişti. Bu risk alınabilecek bir risk midir? Bu durumdan korkmalı mıyım? Ayrıca bu işlemin ücreti ne kadardır?

  1. Ücret bilgisini buradan paylaşmak yasal değil. O nedenle hem muayene hem de bilgi almak için muayeneye gelmenizi öneririm.

 31. Benim burnumda saga dogru bi egrilik var ve bu dışaridan belli oluyor ozellikle fotograf cekindigim zaman sadece egriligin duzelmesini istiyorum çünkü burun şeklimden çok memnunum şekli değişir ve fiyat bilgisi alabilir miyim mailime.

  1. Sadece burun eğriliğinin düzeltilmesi için bir müdahalenin size uygun olup olmadığına karar verebilmek için yüz yüze görüşme ve muayene şarttır.
   03124482361 veya 05424482361 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

 32. Merhaba Orhan Bey,
  normal nefes alamıyorum
  devamlı allerjik rinit,ve deviasyon tanısı konmaktadır.
  korku nedeni ile bugüne kadar üzerine gitmedim.
  ancak şu anda deviasyon ameliyatı olmak istiyorum.
  sorularımı cevaplayıp e-mail adresime gönderebilirseniz sevinirim.
  1-ameliyat sonrası takılan tampon?? nedeni ile nefes alma yüzdesi nedir?
  2- tampon kaç gün kalmaktadır?
  3-Başarı yüzdesi nedir?
  4-Operasyon nerde yapılmaktadır?
  4-operasyon fiyatı nedir?
  a-serbest
  b-SGK
  c-Özel sigorta
  ilginiz için teşekkür ediyorum.
  0532xxxx

  1. Ben plastik cerrahi uzmanıyım. Bu nedenle hiçbir özel veya kamu sigorta kurumu masraflarınızı karşılamaz. Ayrıca sadece fonksiyonel sorunlarınız var. Önerim size yakın bir KBB uzmanına başvurmanızdır. Hem sigortanızdan faydalanır hem de tedavinizi olursunuz. Ben hem estetik hem de fonksiyon problemi olan hastalara müdahale ediyorum. Cep numaranızı ben gizledim.

 33. Benim burnumda kıkırdak yamukluğu var, en azından böyle tanımlıyorum. Özellikle soğuk havalarda ufak bir üşütmede yattığım zaman nefes alamamaya başlıyorum, iki burnum da tıkanıyor. Bazen aldığım nefes yetmiyor gibi hissettiriyor. Ağzımdan nefes almaktan ise nefret ediyorum. Burun deliklerime bakıldığında bir burun deliğimin daha dar olduğu belli oluyor. Daha önce doktora gittim, KBB. Doktora söylediğimde pek bir sorun görmediğini söyleyip burun spreyi verdi. Ki yaklaşık bir aydır, burun spreyi kullanmadan bile dışarıda aldığım nefes burnumu aşırı yakıyor. Eğer tıkanıklık için burun spreyi kullanırsam bu evde bile devam eder. Ayrıca bu yamukluk, orantısızlık, kemik ya da kıkırdak olarak sadece içeride var ama dar olan burun deliğimin olduğu kısım dışarıdan da belli olacak şekilde genişlemiş bir vaziyette. Bunun dar burun deliğine adaptasyonu için olduğunu düşünüyorum. Septoplasti teknik olarak “estetik” bir ameliyat değil ama bu genişleme zamanla kendiliğinden düzelmez mi öyle bir durumda? Yoksa onun için estetik ameliyatı da mı olmalı?

  1. Probleminizi çok güzel anlatmış olmanıza rağmen size cevap verebilmem için muayene etmem gerekmektedir.

 34. Hocam merhaba, benim burnumun 1 tarafı sürekli tıkalı duruyor, doktora gittik nazal septum deviasyonu dediler 16 yaşındayım daha 18 yaşına kadar nasıl idare edebilirim, sprey kullanıyorum ve ameliyat olursam kalıcı olarakmı düzeliyor.

  1. Muayene olduğunuz doktor ameliyat önerdiyse size detayları anlatmıştır.
   Ameliyat önermişse de elbette ki ameliyat olabilirsiniz.
   Geçmiş olsun.
   18 yaş nefes alma sorunu olmayan ve estetik ameliyat olmak isteyenler için geçerlidir. Ameliyat olması mecbur kişiler için geçerli değildir.

 35. Burun kıkırdak kemiğinde eğrilik mevcut ; Burun deliklerinden biri diğerinden daha aşağıda duruyor bunu operasyon ile düzeltmek istiyorum fiyat bilgisi ve süreci öğrenebilir miyim ?

  1. Sorunuzu yorumlar bölümünden yönelttiğiniz için ücret bilgisinin paylaşamayacağız ancak 03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlardan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah