Yüz Dolgusu

Yanak dolgusu

Yanak dolgusu nedir?

Ağız köşesinden, kulak önüne uzanan elmacık kemiği çıkıntısının altından çene hattına kadar uzanan alana yanak denir ve anatomik olarak yumuşak yağ ve kas dokudan oluşan bir alandır. Altında kemik destek olmadığı için bu bölgenin inceliği kişileri zayıf gösterirken kalın ve hacimli olması da kilolu bir görünüm vermektedir. Bu yüzden de insanlar yanaklarının duruşundan, hacminden sıklıkla rahatsız olurlar. Yanak dolgusu da bu bölgeye hacim verme konusunda en kolay ulaşılabilen ve sorunsuz tedavi seçeneğidir.

Yanaklar yeterli hacimde olduklarında dolgun, canlı, sağlıklı görüntümüzü sağlayan önemli bir bölgedir. Cilt yapısı yüzün diğer bölgelerine göre kalın ve gözeneklidir. Ön yanak bölümünü oluşturan kısmın hacmi genellikle biraz daha azdır. Gözümüzün dış ve alt kısımlarında en yüksek hacime ulaşır ve kulak önüne doğru yine hacmi azalır. Yanakların özellikle ön ve orta bölümlerinin belirginliği kişilerin daha güzel ve sağlıklı görünmelerini sağlar. Bu nedenle bu bölgelere dolgu uygulaması orta ve ileri yaşlar da sıklıkla gerekmektedir.

  • Yanaklara dolgu yapılması ne sağlar?

Yanaklar yüzün her iki yanında bizim ne kadar sağlıklı olduğumuzu karşı tarafa ve ayna karşısında bize gösteren bir çeşit gösterge gibidir. Buranın hacimsizliği yüzün her yerine yansıyan ve yorgun, zayıf algısı yaratan bir etkisi varken, yanakların fazla belirginliği de kilolu görünmemize neden olmaktadır. Bu nedenle yeterli hacimde olması önemlidir.

  • Kaç cc dolgu yanaklar için yeterli olur?

Yanaklar yukarıda tanımladığımız gibi yüzün büyük bir bölümünü işgal ederler. Burada ki hacim kayıpları (aşırı kilo kaybı, bişektomi sonrası, genetik, yapısal, yaşa bağlı, vs.) yüz ifadesinin olumsuz etkileyebilir. Yanak dolgusu en az birer ml dolgu uygulaması sonrası daha fazlası için 10 gün aralarla ilaveler yapılmasının daha kabul edilebilir sonuçlar verdiğini söylemek isterim. Yetersiz miktarlar yapılan işlemin etkisini görememenize ve mutsuz olmanıza neden olacaktır. Aynı durum fazla yapılmasıyla da olabilir. O nedenle aralıklı ilave dozlar kararında sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Burun dolgusu

Yanak dolgusu nasıl uygulanır?

Uyuşturucu kremler sayesinde kanül kullanarak minimum rahatsızlıkla uygulanabilen bir bölgedir. Genellikle morarma veya aşırı şişlik, ödem gibi sorunlar görülmez. ama 10 gün aralarla ek dozlar aynı şekilde yapılabilmektedir.

cilt gençleştirme yanak dolgusu Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
  • Ne kadar süre etki eder? Yanak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Hyaluronik asit dolgularının kalıcılık süreleri 9-18 aydır. Çok nadiren daha kısa veya daha uzun süreler kalabilirler. Kalıcı dolgu değildirler. Yanak bölgesinin hacim sorunu belirgin seviyede ise kullanılması gereken dolgu miktarının fazla olmasına neden olabilir. Az veya yetersiz miktarlarda dolgu yapılmış olması dolgunun sert, elle hissedilebildiği ilk 10-15 günlük süre sonrasında eridiği hissine neden olabilir. Halbuki dolgunuz enjekte edildiği yerde durmakta ancak siz elle artık hissedemiyor olabilirsiniz.

Yanak dolgusu fiyatı ne kadardır?

Dolgu ücretleri kullanılan dolgunun markasına, miktarına ve uygulayan doktorunuzun tecrübesine göre değişiklik gösterebilir. Yanaklar altında kemik destek olmadığı için yapılacak dolgunun istenilen seviyede dolgunluk vermesi için biraz fazla bir hacim gerekli olabilir. Bu nedenle her yanak için en az birer ml’lik dolgu düşünülmelidir. Ek dozlar da kontrollerde yapılabilir. Yanak dolgusu ücretlerini kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

    1. Dolgu fiyatları kullanılacak dolgu miktarına göre değişmektedir ve sizin ihtiyacınıza göre belirlenmektedir. Bunun için mutlaka muayeneye gelmeli ve yüz yüze Op. Dr. Orhan Murat Özdemir’e muayene olmalısınız. 1 ml dolgu için ücret bilgisini saat 12:00 ile 17:30 arasında telefon ederek kliniğimizden öğrenebilirsiniz.

  1. Merhaba benim yanahimin tek tarafı çok çökmüş bir şekilde buraya kalıcı bir dolgu ve ya estetik tarzı birşey oluyor mu

    1. Burcu hanım, sorununuzu güzel anlatmışsınız ancak sizi görüp değerlendirirsem daha fazla ve daha doğru bilgi verebilirim. Bu nedenle 03124482361 nolu telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61