Yüz Dolgusu

Yanak Dolgusu Ankara

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgun, canlı, sağlıklı görüntümüzü sağlayan önemli bir bölgedir.

Cilt yapısı yüzün diğer bölgelerine göre kalın ve gözeneklidir. Kemik yapı bu bölgenin belirginliğini sağlar ama kemik ve cilt arasında ki kas ve yumuşak doku miktarı da hacimli görüntüyü sağlamakta oldukça önemlidir.

Yanaklar burun kenarından başlar ve kulak önüne kadar uzan bölümü oluşturur. Ön yanak bölümünü oluşturan kısmın hacmi genellikle biraz daha azdır. Gözümüzün dış ve alt kısımlarında en yüksek hacime ulaşır ve kulak önüne doğru yine hacmi azalır. Yanakların özellikle ön ve orta bölümlerinin belirginliği kişilerin daha güzel görünmelerini sağlar. Bu amaçla bu bölgelere dolgu uygulaması orta ve ileri yaşlar da sıklıkla gerekmektedir.

Yanak bölgesinin hacim sorunlarının nedeni oldukça farklıdır ve birçok nedeni vardır. En temel neden yaş ve yer çekimine bağlı olarak meydana gelen yer değiştirmedir. Zayıflamaya bağlı oluşan hacim sorunları da azımsanmayacak kadar çok görülür.

Hyaluronik asit dolguları bu bölgenin hacim sorunlarının çözülmesinde en çok tercih edilen dolgu çeşididir. Lokal anestezik kremler sonrasında kanül kullanılarak rahatça klinik ortamında uygulanabilir. Her iki tarafa yapılacak dolgu uygulamalarında hastaya ait asimetrilerin işlem öncesinde çok iyi değerlendirilmesi ve ayna da hastaya net olarak gösterildikten sonra dolgu yapılmalıdır. Yanakların altında kemik olmayan bölgesinin doldurulması yüksek hacim dolgu uygulamalarına ihtiyaç duyabilir. Yanak kemiğinin üzerine ise çok az miktarlarla bile çok iyi sonuçlar alınabilir.

Yanak dolgusu sonrasında ilk bir iki gün şişlik olma ihtimali vardır. Sonrasında yapılacak kontrollerde ek dozlar gerekebilir. Hyaluronik asit dolgularının kalıcılıkları bir, bir buçuk yıl arasındadır ve istenildiğinde tekrarlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by