Dudak Estetiği

Kalıcı dudak dolgusu

Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakların şekillendirilmesi, dolgunlaştırılması, kalınlaştırılması veya büyütülmesi tarih boyunca önemli estetik sorunlardan biri olmuştur. Sıvı silikondan çeşitli plastik maddelere kadar değişen seçenekler denenmiş ve sonunda dolgu uygulamaları ve bunlar içinde de hyaluronik asit içerikli dolgular da karar kılınmıştır. Çünkü dudaklar çok iyi kanlanan, sadece kas dokudan oluşan, özel, fonksiyonel ve estetik bir yapıdır. Denemelerin sonuçları özellikle sıvı silikonda çok ciddi sıkıntılar doğurmuştur. Kısacası kalıcı dolgu uygulamaları sağlıklı işlemler değildir ve kliniğimizde uygulanmamaktadır. 

permalip implant

Dudaklarda kalıcı hacim vermek amacıyla en sağlıklı yöntem meme protezleri gibi katı silikondan üretilmiş Permalip dudak protezleridir.

Bugüne kadar dudakların sağlıklı bir şekilde kalınlaştırılması için ulaşılmış en uygun yöntem hyaluronik asit dolguları olmuştur.

Ancak kalıcı olmaması, kısa sürede dudakların eski haline dönmesi gibi dezavantajları vardır. Kalıcı olarak dudakların dolgunlaştırılması, kalınlaştırılması içinde değişik tıbbi malzemeler, değişik ameliyatlar tanımlanmıştır. Ancak bunların da ciddi sıkıntıları olmuştur. Daha önceleri sıvı silikon ile dudaklar kalınlaştırılmış ancak aşırı doku reaksiyonları nedeniyle kullanımı yasaklanmıştır.

lip lift planlaması

Katı tıbbi silikon olan Permalip dudak implantının böyle bir sıkıntı yaratmadığı, aynı meme silikon implantı gibi sorunsuzca kullanılabildiği gösterilmiştir. 

Permalip dudak şeklinde üretilmiş katı silikon implantlar kullanıma girene kadar kalıcı bir yöntemi kliniğimizde kullanmıyor ve önermiyorduk. Ama şimdi 30 dakikalık lokal anestezi ile dudak iç kısımlarından (ağız köşeleri) hem alt dudağa hem de üst dudağa yerleştirilebilen bu dudak protezi sayesinde dudağınızın tüm estetik detayları ortaya çıkarılmakta, doğal bir dolgunluk kazandırılmaktadır. Bu işlem de magic lip surgery olarak adlandırılmıştır.

Dudaklarına Permalip uygulanmasını arzu eden hastaların öncelikle en az bir kez hyaluronik asit içerikli dolgularla yapılan ve elde edilen sonucu görmelerini önermek gerekiyor. Çünkü kalıcı dudak protezi olan Permalip işlemini en azından uygulamadan önce yüzlerinde kalınlaşmış dudaklarının nasıl duracağını aşağı yukarı görmeleri ve hayal kırıklığına uğramamaları sağlanmalıdır. Dudak dolgusunu görüp beğenen kişilere rahatlıkla uygulanabilir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dudak estetiği
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı