Dudak Estetiği

Kalıcı dudak dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu nedir?

Dudakların şekillendirilmesi, dolgunlaştırılması, kalınlaştırılması veya büyütülmesi tarih boyunca önemli estetik sorunlardan biri olmuştur. Sıvı silikondan çeşitli plastik maddelere kadar değişen seçenekler kalıcı dudak dolgusu elde etmek için denenmiş ve sonunda dolgu uygulamaları ve bunlar içinde de hyaluronik asit içerikli dolgular da karar kılınmıştır. Çünkü dudaklar çok iyi kanlanan, sadece kas dokudan oluşan, özel, fonksiyonel ve estetik bir yapıdır. Denemelerin sonuçları özellikle sıvı silikonda çok ciddi sıkıntılar doğurmuştur. Kısacası kalıcı dudak dolgusu uygulamaları sağlıklı işlemler değildir ve kliniğimizde uygulanmamaktadır. Dudaklarda kalıcı hacim vermek amacıyla en sağlıklı yöntem meme protezleri gibi katı silikondan üretilmiş Permalip dudak silikonu yani implantlarıdır.

permalip dudak silikonu kalıcı dudak dolgusu

Bugüne kadar dudakların sağlıklı bir şekilde kalınlaştırılması için ulaşılmış en uygun yöntem hyaluronik asit dolguları olmuştur.

 • Neden kalıcı dudak dolgusu, dudak implantı (Permalip) tercih edilir?

Hyaluronik asit dolgularının kalıcı olmaması, kısa sürede dudakların eski haline dönmesi gibi dezavantajları vardır. Kalıcı olarak dudakların dolgunlaştırılması, kalınlaştırılması içinde değişik tıbbi malzemeler, değişik ameliyatlar tanımlanmıştır. Ancak bunların da ciddi sıkıntıları olmuştur. Daha önceleri sıvı silikon ile dudaklar kalınlaştırılmış ancak aşırı doku reaksiyonları nedeniyle kullanımı yasaklanmıştır. Katı tıbbi silikon olan Permalip dudak implantının böyle bir sıkıntı yaratmadığı, aynı meme silikon implantı gibi sorunsuzca kullanılabildiği gösterilmiştir. 

Pandemi sonrasında maalesef tedarik sorunları hala bu üründe devam ettiği için artık kliniğimizde Permalip Dudak Silikonu uygulaması yapılmamaktadır.

 • Permalip kalıcı dudak silikonu yaptırmadan önce önemli ayrıntı

Dudaklarına Permalip uygulanmasını arzu eden hastaların öncelikle en az bir kez hyaluronik asit içerikli dolgularla yapılan ve elde edilen sonucu görmelerini önermek gerekiyor. Çünkü kalıcı dudak protezi olan Permalip işlemini en azından uygulamadan önce yüzlerinde kalınlaşmış dudaklarının nasıl duracağını aşağı yukarı görmeleri ve hayal kırıklığına uğramamaları sağlanmalıdır. Dudak dolgusu görüp beğenen kişilere rahatlıkla uygulanabilir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dudak botoksu
lip lift planlaması permalip kalıcı dudak dolgusu

Permalip dudak şeklinde üretilmiş katı silikon implantlar kullanıma girene kadar kalıcı bir yöntemi kliniğimizde kullanmıyor ve önermiyorduk. Ama şimdi 30 dakikalık lokal anestezi ile dudak iç kısımlarından (ağız köşeleri) hem alt dudağa hem de üst dudağa yerleştirilebilen bu dudak protezi sayesinde dudağınızın tüm estetik detayları ortaya çıkarılmakta, doğal bir dolgunluk kazandırılmaktadır. Bu işlem de magic lip surgery olarak adlandırılmıştır.

Permalip dudak silikonu (Kalıcı dudak dolgusu) nasıl yapılır?

Lokal anestezi veya sedasyon anestezisi altında dudak implantı yerleştirilebilir. Bu ameliyatı gerçekleştirmek için özel bir tendon tutucu aparata ihtiyaç vardır. Alt dudak veya üst dudak fark etmez ikisinin de permalip implant yerleştirme işlemleri aynıdır. Dudak köşelerine yapılacak küçücük bir kesiden bu aparat ile girilir ve diğer uçtan Permalip tutularak dudak içine çekilir ve istenilen pozisyona getirildiği düşünüldüğünde de bırakılır. Sonrasında birkaç gün şişlik olması normaldir. Genellikle sonrasında ağrı olmaz.

Videoyu oynat
 • Kalıcı dudak implantı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Dudaklara yapılan her müdahale şişlik ve morluklarla gidebilir bu durum dudak silikonu yerleştirilmesi sonrasında da meydana gelecektir. Bu süreçte mümkün olduğunca az dudak hareketi yapmaya, ilk günlerde buz uygulamaya ve doktorunuz ile kontrollerinizi aksatmamaya özen göstermelisiniz.

 • Dudak silikonu kayar mı?

Çok nadiren de olsa mümkündür. Genellikle erken dönem de hastanın dudak hareketlerine dikkat etmemesi, eliyle dudak implantını araması gibi iyileşmenin bitmediği dönemde kayma gibi sorunlar gelişebilir. Fark ettiğinizde mutlaka doktorunuz ile hemen temasa geçmelisiniz.

 • Dudak silikonu, Permalip çıkartılabilir mi?

Evet. İstenildiği zaman rahatlıkla, yerleştirilmesinden daha kolay bir cerrahi işlem ile çıkartılabilir.

Kalıcı dudak dolgusu, dudak silikonu, Permalip fiyatları ne kadardır?

Permalip yukarıda da anlattığım gibi meme protezi gibi dayanıklı bir silikon malzemedir ve pahalıdır. İşlem lokal anestezi veya sedasyon ile gerçekleştirilebilir. Ameliyatınızı yapacak doktorun tecrübesi, kullanılacak malzeme sayısı ve anestezi türü dudak implantının fiyatlarında değişikliğe neden olacaktır. Kliniğimizi arayarak bu konuda ücret bilgisi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Probleminizi çok iyi anlatmış olmanıza rağmen sizi görüp değerlendirmek ve sonrasında karar vermek daha doğru olur. Çünkü dudak silikonu için uygun değilmişsiniz gibi düşündüm. Lip lift yani dudak kaldırma işlemi (https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/lip-lift-dudak-kaldirma-ameliyati-ankara/ ) sizin için daha uygun olabilir. Belki de dudak dolgusu (https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/dudak-dolgusu-ankara/ ) yeterli olabilir. O nedenle 03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlardan randevu alarak muayeneye gelirseniz size uygun yönteme birlikte karar verebiliriz. Ücret bilgisi maalesef buradan paylaşılamıyor ama telefon ile öğrenebilirsiniz.

 1. Merhaba Dudaklarım çok ince Daha önce bikaç kez hyalüronik asit ile dolgu gerçekleştirdim fakat bikaç aya etkisi çok çok azaldı Permalip dolgu fiyatını öğrenebilir miyim

  1. Permalip fiyatlarından önce uygunluğunuzu değerlendirmek gerekir. Ayrıca fiyat bilgisi paylaşımı da ülkemizde maalesef yasal değildir. 03124482361 numaralı telefonumuzdan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 2. Merhaba permalip kalıcı dudak implantınin. Fiyatları nekadar dir. Fiyat aralıkları hakkinda bilgilendirebilirmisiniz

  1. Kalıcı dudak kalınlaştırma işlemi olan Permalip implant fiyatı için sizden kliniğimizi aramanızı rica edeceğim. Çünkü ücret bilgilerinin paylaşılması maalesef yasal ve etik değil. 03124482361 numaralı telefonumuzdan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  1. Permalik kalıcı dudak implantı bu Covid-19 döneminde ithalatı sorunlu bir ürün haline geldi. O nedenle ülkemizde bu ürün temin edilememektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah