Yüz Dolgusu

Şakak Dolgusu Ankara

Şakak Dolgusu Nedir?

Şakak bölgesi yüzümüzün belki de en fazla ihmal ettiğimiz bölgelerindendir.

Yanaklarımızın kaşımızın ve alnımızın arasında saç çizgimizin önünde bulunur. Bu bölge genellikle bir çok insanda hacimlidir. Bazı durumlarda (yaş, genetik, yapısal) şakak bölgesinin hacminin azalması; kaşlarımızın ortaya çıkması bizi olduğumuzdan daha zayıf, bitkin ve yaşlı gösterir. Bu gibi durumlarda bu şakak bölgesine dolgu uygulamaları ile hacim kazandırılması işlemleri gündeme gelmektedir.

Şakaklara dolgu yapmadan önce bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması veya uyuşturucu kremlerle beklenmesi uygulamanın yapılmasını kolaylaştıracaktır. Dolgu miktarının tayini ancak muayeneniz sonrasında netleşecektir ancak en az bir ml dolgu kullanılacağını düşünmenizde de yarar vardır. Şakak dolgusunu kanül vasıtasıyla yapmak daha kontrollü bir sonuç elde edilmesini sağlayacağı gibi daha az morarmaya da neden olacaktır. İşlem sonrasında 1-2 günlük bir şişlik olabilir. Ağrı sızı olmaz. Kontrole geldiğinizde gerekiyorsa takviyeleriniz de yapılır. Bu bölgede cilt içi değil cilt altı plana dolgu yapılacağından daha kalın hyaluronik asit dolguları tercih edilir. Kalıcılıkları yine bir yılı geçecektir.

Uygulama sonrasında hemen elde edilen sonucu görebiliyor olmanız, yorgun ve zayıf görüntünüzün ortadan kalkmış olması, kolay bir işlem olması gibi avantajları vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by