Yüz Dolgusu

Şakak dolgusu

Şakak dolgusu nedir?

Şakak bölgesi yüzümüzün belki de en fazla ihmal ettiğimiz bölgelerdendir. Yanaklarımızın üzerinde, kaşlarımızın dış kısmında ve alın ile kulak arasında saç çizgimizin önünde bulunan bölgedir. Bu bölgenin hacimsiz görünümünün azaltılması için tercih edilecek şakak dolgusu en sorunsuz seçeneklerdendir.

  • Şakak bölgesinin hacim sorunu neden olur?

Bu bölge genellikle bir çok insanda yeterli hacme sahiptir. Temporal fossa diye tanımlanan bu boşluğu dolduran yelpaze şeklinde aynı ismi taşıyan bir kas bulunur.

Videoyu oynat

Bazı durumlarda (yaş, genetik, yapısal ve aşırı kilo kaybı gibi) şakak bölgesinin hacminin azalması; kaşlarımızın, göz çevresi kemik yapının ortaya çıkması, cildin incelip damarsal yapıların görünmesi bizi olduğumuzdan daha zayıf, bitkin ve yaşlı gösterir. Bu gibi durumlarda bu şakak bölgesine dolgu uygulamaları ile hacim kazandırılması işlemleri gündeme gelmektedir. Şakak dolgusu sonrasında yüz ovaline katkısı ve göz çevrenize vereceği zinde görüntü yüzünüzün yüksek ve dinç görünmesini sağlar.

Şakak bölgesi altında temporal kas bulunan düz ve cilt altı yağ dokudan fakir bir bölgedir ve kilo kayıplarından çok fazla etkilenir.

şakak dolgusu kaç liradır?

Şakak dolgusu nasıl yapılır?

Şakaklara dolgu yapmadan önce bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması veya uyuşturucu kremlerle beklenmesi uygulamanın yapılmasını kolaylaştıracaktır. Dolgu miktarının tayini ancak muayeneniz sonrasında netleşecektir ancak en az 1’er ml dolgu yani her bir taraf için 1 ml kullanılacağını düşünmenizde yarar vardır.

Videoyu oynat

Şakak dolgusunu kanül vasıtasıyla yapmak daha kontrollü bir sonuç elde edilmesini sağlayacağı gibi daha az morarmaya da neden olacaktır. İşlem sonrasında 1-2 günlük bir şişlik olabilir. Ağrı sızı olmaz. Kontrole geldiğinizde gerekiyorsa ek dolgular da yapılır. Bu bölgede cilt içi değil cilt altı plana dolgu yapılacağından daha kalın hyaluronik asit dolguları tercih edilir. Kalıcılıkları genellikle bir yılı geçecektir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Çene dolgusu

Uygulama sonrasında hemen elde edilen sonucu görebiliyor olmanız, yorgun ve zayıf görüntünüzün ortadan kalkmış olması, kolay bir işlem olması gibi avantajları vardır.

Şakak dolgusu kaç liradır?

Her iki taraf için en az birer ml dolgu düşünmelisiniz. Daha azı yapılacak işlem ile ilgili bir fark görememenize neden olacaktır. O nedenle genellikle 1’er ml dolgu yeterli olur ama daha fazlası içinde kontrolünüzde yapılması daha sağlıklı bir sonuç verecektir.

göz çevresi botoks şakak dolgusu uygulaması
Şakak dolgusu için kanüller ile enjeksiyon yapmayı tercih ederiz. bu sayede damar hasarı oluşturmadan işlem gerçekleştirilebilir.

Şakak dolgusu fiyatları dolgu markasına miktarına, uygulayan doktorun tecrübesine göre değişiklik gösterir. Kliniğimizi arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61