Vücut Estetiği

Kol germe (Kol inceltme)

Kol estetiği ne demektir?

Estetik cerrahi vücudun her bölgesiyle ilgilenir ve doğumsal, sonradan gelişen ve zamana bağlı sorunlarının düzeltilmesini amaçlayan bir yaklaşım içindedir. Kollarımızın üst bölümü de giderek artan sıklıkta düzeltilmesinin talep edildiği bir bölge haline gelmiştir. Üst kol yağ depolanabilen, kilo alımına bağlı genişleyebilen, yaşın ilerlemesi ile sarkık ve gevşek görüntüsü rahatsızlık verici olan bir bölgedir.

Üst kol bölgesinin kalınlaşma sorunlarının çözümü için problemin derecesine göre iki farklı yaklaşım söz konusudur.

  • Kolların inceltilmesini sağlayacak olan izsiz sonuç veren liposuction ameliyatı
  • Kolların hem inceltilmesini hemde sarkma probleminin giderilmesini sağlayan üst kol germe ameliyatı

Üst kol inceltme (liposuction) ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

 Üst kolun inceltilmesi kol altı ve dirsek seviyesinden yapılacak 0,5 cm’lik kesilerle gerçekleştirilen liposuction (yağ alma) ameliyatı ile mümkündür. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. 1 saatlik bir ameliyat süresi vardır. Ameliyattan üst kollarınızı saran özel bir kolluk ile çıkarsınız ve bu korseyi 1 ay giymenizi isteriz. Dren kullanılmaz. İyileşmesi germe ameliyatına göre nispeten daha hızlıdır. 

Play Video

Liposuction hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/liposuction-ankara/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kol germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Üst kol bölgesi özellikle hızlı kilo alıp verme, bariatrik cerrahiler sonrası aşırı kilo verme ve yaşa bağlı olarak gevşeme, sarkma eğilimindedir. Bu durumda birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Gevşeklik ve sarkıklık var ise o zaman kol germe ameliyatı gündeme gelir.

Kol germe ameliyatı yağ alma ameliyatı ile birlikte yapılabileceği gibi tek başına da uygulanabilir. Genellikle 1-2 saat sürer. Koltuk altı bölgesi ve kolun iç yüzüne doğru uzanan bir iz ile sonuçlanır. İz erken dönemde kızarık sonra pembe bir renk alır ve 3-6 ay sonunda ten renginize gelerek belli belirsiz olur. Ameliyattan özel korse ile çıkarsınız. her iki tarafta birer dren olur. Gece hastanede kalmanıza gerek yoktur. Dreniniz ertesi gün çıkarılır. İlk bir hafta boyunca yakın pansuman takibine alınırsınız. Sonrasında aylık kontrolleriniz bir yıl boyunca sürer.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Vücut estetiği

Kol germe ameliyatı ile gevşek, sallanan görüntü ortadan kalkar ve daha ince bir üst kol görünümüne ulaşırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı