Vücut Estetiği

Kol İnceltme (Germe) Ameliyatı Ankara

Kol İnceltme Ameliyatı Nedir?

Kollarımızın üst bölümü yağ depolanabilen, kilo alımına bağlı genişleyebilen, yaşın ilerlemesi ile sarkık ve gevşek görüntüsü rahatsızlık verici olan bir bölgedir. Üst kolun inceltilmesi yine liposuction yağ alma ameliyatı ile gerçekleştirilebilir.

Kol germe ameliyatı Bu bölgenin yağ alma ameliyatı için uygunsanız ameliyat sonrası dönem sıkıntılı değildir. Sadece bir ay boyunca özel bir kol korsesi giymeniz yeterli olacaktır. AĞRI veya başka bir sıkıntı olmaz. Eğer liposuction ile birlikte germe ameliyatı da düşünülecek durumda ise yani gevşeklik ve sarkıklık var ise o zaman kol germe ameliyatı yapmak gerekebilmektedir.

Kol germe ameliyatı yağ alma ameliyatı ile birlikte yapılabileceği gibi tek başına da uygulanabilir. Genellikle 1-2 saat sürer. Koltuk altı bölgesi ve kolun iç yüzüne doğru uzanan bir iz ile sonuçlanır. İz erken dönemde kızarık sonra pembe bir renk alır ve 3-6 ay sonunda ten renginize gelerek belli belirsiz olur. Ameliyattan özel korse ile çıkar ve ilk bir hafta boyunca yakın pansuman takibine alınırsınız. Sonrasında aylık kontrolleriniz bir yıl boyunca sürer.

Bazen de Thermage Body uygulaması ile cildin sıkılaştırılması işlemi ile cilt gevşekliğinizin giderilmesi önerilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by