Ameliyatsız Estetik

Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) nedir?

Göz kapaklarında ki fazla cildin ameliyatsız bir şekilde kesi yapmadan ve iz bırakmadan uzaklaştırılmasını sağlayan işlemlere ameliyatsız göz kapağı estetiği denir. Bu sonucu veren cihazın adı da Plexr‘dır.

Plasma enerjisi ile çalışır ve cildin en üst tabakasının yani epidermisin buharlaşmasını sağlayarak etkili olur. Cildimizin bu işleme cevabı da kasılmak olur. Yani epidermis buharlaştırılınca kalan cilt, dermis kasılır ve fazla olan göz kapağı ameliyatsız olarak uzaklaştırılmış olur.

Play Video

Plexr cihazının çok sayıda taklidi ve sahtesi vardır.

Plexr sadece doktorların kullanabileceği bir cihazdır.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) kimlerde faydalı olur?

Göz kapağında cilt fazlalığı olan herkese uygulanabilir. Ancak cildi ince olanlarda daha verimli sonuçlar elde edilir. Cilt kalınlığı arttıkça etkinlik azalma eğilimindedir. O nedenle doktorunuz ile görüşme sonrasında karar vermek daha doğru olacaktır. 

Play Video
Play Video

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) nasıl uygulanır?

Plexr uygulaması sırasında açığa çıkan enerji uygulama alanında hafif bir yanma hissi oluşturur. Göz çevresinde hastanın konforunu artırmak için işlem öncesi uyuşturucu kremler, bazen lokal anestezik enjeksiyonlar nadiren de sedasyon ile gerçekşetirlebilir. Nokta nokta uygulanan Plexr fazla cilt katlantılarının ortadan kalktığı gözle görülene kadar hem alt hem de üst göz kapağı için uygulanır. Toplam yarım saat ile bir saat arasında bir zaman alır.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) işlemi sonrası süreç nasıldır?

Plexr uygulaması öncesi mutlaka işlem sonrası süreçleri gün gün gösteren hasta fotoğraflarını doktorunuzun göstermesini isteyiniz. Çünkü Plexr alt veya üst göz kapağı uygulaması sonrası göz kapaklarınızda ve çevresinde size anlatılandan daha fazla şişme, kabuklanma olacaktır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Gençlik aşısı

Uygulamanın hemen sonunda kapaklarınızda bir kahverengilik görürsünüz ve hemen yaraya sürülebilen bir fondöten ile kapatılır. Henüz şiş olmayan göz kapaklarınız akşama doğru şişmeye başlar. Buz uygulaması işe yarayabilir.

Ertesi gün şişlik çok daha fazla artabilir. Yine buz uygulaması yapılabilir. Yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Duş alabilirsiniz. Ancak bebek şampuanları tercih etmelisiniz. 3Üçüncü günle birlite şişlikler azalmaya başlar. Kabukların artma eğilimi günbegün devam eder. Hergün bir kez fondöten sürmeniz yeterlidir. Kabukların arasında sarımtırak iyileşme sıvıları görebilirsiniz. Bunlar iltihap değildir. Kabukların kendisinin düşmesine müsaade edin.

4-5.günden sonra kaşınma ve kabuklarda kenarlardan dökülme başlar. 7-10.günlerde fazla bir kabuk kalmaz. Nadiren biraz daha uzayabilir. Kabukların altından kızarık bir cilt görünümü belirir. Kapatıcı fondöteninizi tüm kızarıklıklar geçene kadar kullanmalısınız. Kızarıklıklar 1 ay içinde genelde geçer ancak nadiren 3 çok nadir de 6 aya kadar uzayabilir. Kontrolleriniz sırasında ek tavsiyelerde bulunabiliriz. 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) sonrasında iz kalır mı?

Hayır. Fakat uygulama alanının renk değişikliğinin geçmesi nadiren uzayabilir. Bu dönemde güneş koruyucunuzu ve fondöteninizi kullanmanız çok önemlidir. Esmer kişilerde, demir, çinko eksikliği olanlarda da bu sürenin uzadığı gözlenmektedir.

Plexr etkisi ne kadar sürer?

Plexr ile göz kapağı uygulamalarının etkileri kişisel farklılıkları olan sonuçlar vermektedir. En az 2-3 sene etkisi devam etmektedir. Cildi kalın olanlarda daha çabuk etkinin kalktığını görmek mümkün olmaktadır. İşlemin tekrar edilmesinin daha kalıcı sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Plexr göz kapağı estetiği ameliyatı olma ihtiyacınızı erteler. Ama kalıcı olarak tamamen ortadan kaldırmaz. O nedenle göz kapağı estetiği konusunda yazdığım sayfayı https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/goz-kapagi-estetigi-ankara/ okumanızı öneririm.

Plexr ne sıklıkla tekrar edilebilir?

Tamamen iyileştikten sonra tekrar edilebilir. Bu süre de en erken 3-6 ay gibi bir zamandır. Göz kapaklarının ameliyat ihtiyacını ve zamanını öteleyici etkisi en belirgin etkisidir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) fiyatları ne kadardır?

Uygulayan doktorun tecrübesine ve hangi bölgelere uygulanacağına göre fiyatlarda değişiklikler olabilir. Siz kliniğimizi arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Öncelikle plexr için uygun olup olmadığınıza karar vermek gerektiğinden ameliyat ihtiyacınız varsa birlikte değerlendirilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı