Ameliyatsız Estetik

Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) nedir?

Göz kapaklarında ki fazla cildin ameliyatsız bir şekilde kesi yapmadan ve iz bırakmadan uzaklaştırılmasını sağlayan işlemlere ameliyatsız göz kapağı estetiği denir. Bu sonucu veren cihazın adı da Plexr‘dır. Plexr plasma enerjisi ile çalışır ve cildin en üst tabakasının yani epidermisin buharlaşmasını sağlayarak etkili olur. 

Videoyu oynat

Cildimizin bu işleme cevabı da kasılmak olur. Yani epidermis buharlaştırılınca kalan cilt, dermis kasılır ve fazla olan göz kapağı ameliyatsız olarak uzaklaştırılmış olur. Ameliyatsız üst göz kapağı ve ameliyatsız gözaltı estetiği işlemleri gerçekleştirilebilir.

Plexr cihazının çok sayıda taklidi ve sahtesi vardır.Plexr ise sadece doktorların kullanabileceği bir cihazdır.
Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
Orhan Murat Özdemir
Estetik Cerrah

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) kimlerde faydalı olur?

Göz kapağında cilt fazlalığı olan herkese uygulanabilir. Ancak cildi ince olanlarda daha verimli sonuçlar elde edilir. Cilt kalınlığı arttıkça etkinlik azalma eğilimindedir. O nedenle doktorunuz ile görüşme sonrasında karar vermek daha doğru olacaktır. 

Videoyu oynat

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) nasıl uygulanır?

Plexr uygulaması sırasında açığa çıkan enerji uygulama alanında hafif bir yanma hissi oluşturur. Göz çevresinde hastanın konforunu artırmak için işlem öncesi uyuşturucu kremler, bazen lokal anestezik enjeksiyonlar nadiren de sedasyon ile gerçekşetirlebilir. Nokta nokta uygulanan Plexr fazla cilt katlantılarının ortadan kalktığı gözle görülene kadar hem alt hem de üst göz kapağı için uygulanır. Toplam yarım saat ile bir saat arasında bir zaman alır.

Videoyu oynat

Üst göz kapağı PLEXR videosu

Videoyu oynat

Alt göz kapağı PLEXR videosu

Videoyu oynat

Burun üzeri PLEXR videosu

Videoyu oynat

Üst dudak PLEXR videosu

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) işlemi sonrası süreç nasıldır?

Plexr uygulaması öncesi mutlaka işlem sonrası süreçleri gün gün gösteren hasta fotoğraflarını doktorunuzun göstermesini isteyiniz. Çünkü Plexr alt veya üst göz kapağı uygulaması sonrası göz kapaklarınızda ve çevresinde size anlatılandan daha fazla şişme, kabuklanma olacaktır. Uygulamanın hemen sonunda kapaklarınızda bir kahverengilik görürsünüz ve hemen yaraya sürülebilen bir fondöten ile kapatılır. 

Videoyu oynat

Henüz şiş olmayan göz kapaklarınız akşama doğru şişmeye başlar. Buz uygulaması işe yarayabilir.

Ertesi gün şişlik çok daha fazla artabilir. Yine buz uygulaması yapılabilir. Yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Duş alabilirsiniz. Ancak bebek şampuanları tercih etmelisiniz. 3Üçüncü günle birlite şişlikler azalmaya başlar. Kabukların artma eğilimi günbegün devam eder. Hergün bir kez fondöten sürmeniz yeterlidir. Kabukların arasında sarımtırak iyileşme sıvıları görebilirsiniz. Bunlar iltihap değildir. Kabukların kendisinin düşmesine müsaade edin.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  El gençleştirme işlemleri

4-5.günden sonra kaşınma ve kabuklarda kenarlardan dökülme başlar. 7-10.günlerde fazla bir kabuk kalmaz. Nadiren biraz daha uzayabilir. Kabukların altından kızarık bir cilt görünümü belirir. Kapatıcı fondöteninizi tüm kızarıklıklar geçene kadar kullanmalısınız. Kızarıklıklar 1 ay içinde genelde geçer ancak nadiren 3 çok nadir de 6 aya kadar uzayabilir. Kontrolleriniz sırasında ek tavsiyelerde bulunabiliriz. 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) sonrasında iz kalır mı?

Hayır. Fakat uygulama alanının renk değişikliğinin geçmesi nadiren uzayabilir. Bu dönemde güneş koruyucunuzu ve fondöteninizi kullanmanız çok önemlidir. Esmer kişilerde, demir, çinko eksikliği olanlarda da bu sürenin uzadığı gözlenmektedir.

Plexr etkisi ne kadar sürer?

Plexr ile göz kapağı uygulamalarının etkileri kişisel farklılıkları olan sonuçlar vermektedir. En az 2-3 sene etkisi devam etmektedir. Cildi kalın olanlarda daha çabuk etkinin kalktığını görmek mümkün olmaktadır. İşlemin tekrar edilmesinin daha kalıcı sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Plexr göz kapağı estetiği ameliyatı olma ihtiyacınızı erteler. Ama kalıcı olarak tamamen ortadan kaldırmaz. O nedenle göz kapağı estetiği konusunda yazdığım sayfayı https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/goz-kapagi-estetigi-ankara/ okumanızı öneririm.

Plexr ne sıklıkla tekrar edilebilir?

Tamamen iyileştikten sonra tekrar edilebilir. Bu süre de en erken 3-6 ay gibi bir zamandır. Göz kapaklarının ameliyat ihtiyacını ve zamanını öteleyici etkisi en belirgin etkisidir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği kalıcı mı?

Plazma tedavisi uygulanan göz kapağı problemleri veya diğer kırışıklık tedavileri 2-3 yıl boyunca bu bölgelerde meydana gelen dermal biostimülasyon nedeniyle korunur. Ancak yaşlanan, zamana ve yer çekimine direnemeyen varlıklar olduğumuz için diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi kalıcı bir işlem değildir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği Plexr Plazma tedavisi yaptıranlar memnun mu?

Uygulamanın öncesinde uygun hastaya süreçler fotoğraflarla ve detaylıca anlatılmazsa ilk 2-3 gün herkesi zorlayacaktır. Ancak hasta plazma tedavisi öncesinde güzelce bilgilendirilir, yaşağacağı süreçler fotoğraflarla anlatılır, ameliyatsız göz kapağı estetiği sonuçları ayrıntılı bir şekilde gösterilirse hasta memnuniyet oranları oldukça yüksek bir işlemdir.

Plazma Pen ve PLEXR arasında ki farklar nelerdir?

Plexr orjinal tüm dünyada patentli Plasma enerjisini kullanan bir cihazken Plazma Pen denilen cihaz Plexr’ın replikası yani taklididir. 

Plexr tüm dünyada sadece doktorlara satılan ve doktorlar tarafından uygulanan tıbbi bir cihazken, Plasma Pen alışveriş sitelerinde (Gitti Gidiyor, Hepsi Burada) dahi satılmakta ve doktor olmayan kişiler tarafından ve evde dahi kullanımı önerilmektedir.

Hakkındaki Videoyu Oynat plexr plasma pen farklar

Plexr plasma enerjisini kullanır ve patentlidir. Plasma Pen de plasma enerjisi kullandığını iddia eder ancak kullandığı enerji radyofrekans yada elektrokoterdir.  

Plexr ciltte sadece buharlaşma ile epidermal hasar yaratıp, dermal bir hasar yaratmaz hatta dermiste biositimülasyon yaratarak cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar. Plexra bağlı iz kalamaz. Plazma pen ise ciltte ve çevre dokularda kontrolsüz yanık oluşturarak dermal hasarı takip eden uygulamalar sonrasında iz kalmasına neden olabilir.

Göz yüzeyinde kuş kanadı olarak da bilinen Pterjium tedavisinde dahi kullanılabilen Plexr ne kadar güvenilir olduğunu bu uygulamada ki etkinliği de kanıtlamış bir cihazdır.

Plexr ile ilgili yukarıda saydığım tüm detaylara üretici firmanın internet sitesinden ulaşabilirsiniz. https://gruppogmv.com/en/products/plexr-plus/  

Ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr) fiyatları ne kadardır?

Uygulayan doktorun tecrübesine ve hangi bölgelere uygulanacağına göre fiyatlarda değişiklikler olabilir. Siz kliniğimizi arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Öncelikle plexr için uygun olup olmadığınıza karar vermek gerektiğinden ameliyat ihtiyacınız varsa birlikte değerlendirilecektir. Ayrıca randevunuza geldiğinizde işlemin hemen sonrasında nasıl görüneceğinizi, öncesi sonrası sonuç fotoğraflarını görebilir ve bu işlemin sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. Göz kapağı torbası fiyatı için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz ancak sorununuzun derecesinin değerlendirilmesi, ne şekilde tedavi edileceği, cerrahiye ihtiyacınız olup olmaması, alt mı yoksa üst göz kapağı torbasından mı rahatsızsınız bunların tespiti için kliniğimizden randevu alarak muayeneye gelmenizi rica edeceğim. 03124482361 veya 05424482361 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

   1. Öncelikle kliniğimize gelip muayene olmalısınız.
    Üst göz kapağı estetiği ameliyat ücretini de kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.
    Telefon numaramız 03124482361’dir.

 1. Bu uygulama İstanbul’da nerede ve kim uyguluyor acaba Tavsiye edebileceğiniz biri veya birileri var mı acaba

  1. Plexr uygulaması kaş ile ilgili sorunların giderilmesinde pek işe yaramaz.
   Kocaeli’nde tanıdım önerebileceğim bir doktor arkadaşım yok. Siz araştırabilirsiniz.

 2. Merhaba goz kapaklarim icin plazma uygulamasi yaptirdim bugun 3. Gunum ve goz altlarim sisti bu normalmidir. Goz altlarima bi uygulama yaptırmadım.tesekkurler

  1. Hem yapılan işlem hem kullanılan lokal anestezi alt kapaklarda da şişlik ve morluğa neden olabilir.
   Ancak takip ve kontrollerinizde karşılaştığınız durumlar işlemi yapan doktorunuza haber vermelisiniz.
   Geçmiş olsun.

   1. Merhabalar bugun islem yaptirali 20 gun oldu ama hicbir fark goremiyorum kapaklarimda ve kirmizilik gecmedi hala normalmi bu acaba. Farki nezaman gorebilirim

    1. En ödemli dönemdesiniz.
     Kızarıklık devam ettiği sürece iyileşme devam ediyor demektir.
     1-3 ay nadiren 6 ay sürer.
     Bu süre içinde size tavsiye edilen ürünleri kullanın ve kontrollerinizi aksatmayın.
     Geçmiş olsun.

 3. Merhabalar plexr yaptirdiktan sonra kabuklar düseli 2 ay oldu.Ancak hala göz kapaklarım kıpkırmızı doktorum bu durumla ilk kez karşılaştığını söylüyor.Gece yatarken Oksizinc kullaniyorum sabahlari da temizleyip hemen kapaticiyla kapatiyorum.Ancak artik kremden dolayi sanirim göz kapaklarimda yag bezeleri bile olusmaya başladi.Bu durumda ne yapabilirim, lütfen yardimci olur musunuz?

  1. Yaşadığınız kızarıklık Plexr sonrası normaldir. 3-6 aya kadar sürebilir. Güneş koruyucu ve kapatıcı ile kapatmanız gerekir.
   Sudo krem ve Efla – C tabletler işe yarar.
   Sıcak ve soğuktan etkilenir ve bu sorunlar mutlaka geçer.
   Doktorunuzun kullandığı cihazın https://www.plexr.com.tr/ doğrulamasını yapmanızı öneririm.

   1. Evet hocam uygulamayı yaptirmadan önce sayfadan kontrol etmistim kullanilan cihazı, tavsiyeleriniz ve zaman ayırdıgınız icin cok tesekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp