Meme Estetiği

Meme Estetiği Ankara

Meme Estetiği Nedir?

Göğüs estetiği ameliyatları sorunlara göre özel olarak planlanması gereken ameliyatlardır. O nedenle öncelikle mutlaka bir plastik cerrah tarafından muayene olmanız ve onun önerilerine göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Meme estetiği ameliyatlarının planlanmasında etkili olan durumlar;

  • Göğüslerin büyüklüğü
  • Göğüslerin küçüklüğü
  • Meme dokusunun kıvamı ve formu
  • Meme cildinin durumu, gevşeklik veya çatlak olması
  • Hastanın emzirme süresi ve sayısı
  • Meme katlantı çizgisi ile meme başlarının ilişkileri
  • Meme dokularının hacim farkları
  • Meme başlarının asimetrileri
  • Hastanın boyu, kilosu, göğüs kafesinin çapı gibi çok sayıda etkin ve değerlendirilmesi gereken konu vardır.

Yukarıda saydıklarım sadece operasyon bölgesini ilgilendiren değişkenlerden bir de hastamızın genel sağlık durumu, sigara kullanımı veya diğer alışkanlıkları, kronik hastalıkları ve ailesel meme kanseri hikayesi gibi faktörlerde mutlaka birlikte değerlendirilecektir.

Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı

Meme estetiği ameliyatlarından hangisi planlanacak olursa olsun 40 yaş ve üzerinde ameliyatlardan önce mutlaka tedbirden mammografi veya meme ultrasound tetkikleri de istenir. Ailede meme kanseri hikayesi olmasa da bu tetkikler 40 yaşının üzerinde düzenli olarak yapılması gereken incelemelerdir.

Göğüs büyütme estetiği ameliyatı için dışarıdan silikon protezler kullanılacakken, dikleştirme ameliyatlarında fazla olan deri çıkarılır ve meme dokusu şekillendirilerek sonlandırılır. Bazen de beraberinde silikon protezlere ihtiyaç duyulur. Göğüs küçültme estetiği ameliyatlarında da yine fazla olan deri ile birlikte uygulanan tekniğe göre bir miktar da meme dokusu çıkarılacaktır. Küçültme ameliyatlarında çıkarılan meme dokusu mutlaka patolojik incelemeden geçmelidir.

Göğüs estetiği ameliyatlarında amaç formda, sıkı, aşağı yukarı simetrik, fonksiyonel yani meme başı duyusu korunmuş ve emzirme yeteneği devam eden memeler elde etmektir. Çok nadir, aşırı büyük memelerde bazen fonksiyon kaybı gibi durumlar olabileceği ameliyattan önce hastaya anlatılır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Göğüs (Meme) Büyütme Ankara

Meme estetiği ameliyatları arasında meme büyütme için memelere yağ enjeksiyonu veya dolgu enjeksiyonu gibi tekniklerde kullanılmaktadır. Ancak bu tekniklerin sorun olma ihtimalleri yüksek olduğu için kliniğimizde uygulanmamaktadır.

meme estetiği

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by