Botoks

Migren botoksu

Migren nedir?

Migren bir çeşit tedavisi ve seyri kişisel farklar gösteren, yetişkin kadınlarda sık karşılaşılan bir çeşit baş ağrısı problemidir. Sebebi çok açık olmayan, ataklarla seyreden, şiddetine göre insanları normal hayatlarından birkaç gün alıkoyan zor bir rahatsızlıktır. Maalesef günümüz tıbbı migren için kesin bir tedavi yöntemi bulamamıştır. Migren botoksu uygulaması bu sıkıntılı rahatsızlığın azaltılması seçenekleri arasında hızlı kolay ve hastayı sosyal hayata döndürebilen etkileri olan, zor olmayan etkili bir işlemdir.

Play Video
 • migren botoksu yaptıranlar
  Botoks sadece migren tipi baş ağrında etki olabilir. Diğer baş ağrılarında etkili değildir.

  Migren botoksu migren ağrısına nasıl faydalı oluyor?

Migren kafa derisine giden sinirlerin boyun alın şakak bölgelerinde kaslar tarafından baskı altında kalmasıyla ortaya çıkan bir baş ağrısı türü olduğu bilindiği için botoks ile bu kas spazmları çözüldüğü için etkili olduğu bilinmektedir. 

Migren ataklarının sıklığını, şiddetini ve hastaya hissettirdiği tüm olumsuzlukları azaltabilir veya geçirebilir. Kişisel farklar hastalığın şiddeti burada etkili olmaktadır.

 • Migren botoksu yaptıranların yorumlarını dinleyiniz

Play Video

Migren botoksu yaptıranlar genellikle baş ağrılarının yarı yarıya azaldığından bahsederler. Bu azalma hem ağrının etkisinde hem de baş ağrısı ile geçen gün sayısında görülüyor.

Botoksun migren tedavisindeki temel hedefi, hastalığı tamamen geçirmek değil hastanın baş ağrılarının azaltılması ile hayat kalitesini artırmk, sosyal ve çalışma yaşamını daha nitelikli hale getirmektir. 

Play Video
 • Migren botoksu ne zaman etki eder?

Botoks enjeksiyonu yapıldıktan 4-7 gün sonra etki etmeye başlar ve birinci ay dolmadan kontrol ve ek enjeksiyonlar yapılır. birinci aydan sonra yapılacak ek dozlar genellikle 4. aya kadar etkili olmaz. Bu konuda daha detaylı bilgiye https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/botoks-ankara/ sayfasında ki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dolgu Botoks nedir? Farkları nelerdir?
 • Migren botoksu nasıl uygulanıyor?

Botoks migren tedavisinde saçlı deri içinde şakak bölgesine, enseye, alna yapılan enjeksiyonlar ile etkili olur.

Migrende botoks uygulaması, migren protokolüne göre yapılır. Estetik uygulamalarda olduğu gibi uygulama ortalama 15 dakika sürer. Migren botoksu uygulamasında sadece baş ve alın bölgelerine değil, boyun kaslarına da enjeksiyon yapılıyor. Ayrıca omuz kaslarına yaptığımız uygulama ile 40’a yakın enjeksiyon noktasına tam bir flakon botoks uyguluyoruz.

Migren botoksu ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Ağrı eşiği çok düşük olanlar, hassas olan kişilere anestezik krem uygulayarak işlem yapılabilir. Uygulama sonrasında kişi normal aktivitelerine, sosyal yaşamına dönebilir.

 • Migren botoksunun ne sıklıkla tekrar edilmesi gerekir?

Botoks etki süresi 4-6 ay arasındadır ve migren botoksunda da bu süre değişmez. 5 ay aralarla tekrarlanabilir. Kronik olmayan kişilerde ilk seans sonrası ağrıların %50 oranında azalmaya başladığı görülmüştür. Çok yoğun migrenlerde ise 2. seanstan sonra daha etkili olmakta, her 10 hastadan biri ancak 3. seanstan sonra iyileşmeye başladığını bildirmektedir. 

 • Migren tedavisinde botoks kimlere uygulanmaz?

Botoks hamileler ve emziren annelere uygulanmaz. Ayrıca; Bell paralizisi, nöropatiler, Miyastenia Gravis türü nörolojik rahatsızlıklarda da botoks uygulamıyoruz.

 • Botoks baş ağısına iyi gelir mi?

Botoks sadece migren tipi baş ağrısında etkilidir. Botoks enjeksiyonu sonrasında baş ağrınız geçmiyorsa sizin baş ağrınız migren değildir. 

Migren botoksu fiyatı ne kadar?

Migren botoks fiyatı normal estetik amaçlı kozmetik botoks fiyatlarından daha pahalıdır. Sebebi bir hasta için tam bir flakon botoks şişesinin tamamının uygulanmasıdır. Migren botoksunun fiyatını kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button