Ameliyatsız Estetik

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Ankara

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Nedir?

Kadınların geçen yıllara rağmen cildini taze tutma arzusu senelerdir süre gelmektedir. Cildin daha dinç ve kırışıksız görünmesi için muhakkak bakım konusunda eksiksiz bir işlem listesi ortaya koyulmalıdır. 

Kırışıklıkların meydana gelmesinden başlayarak mimik çizgilerinin derinleşmesine kadar hemen her olayın arkasında bakım aşamalarının ve temizliğin gerektiği gibi yerine getirilmemesi yatmaktadır. Bu nedenle ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları ile cilde daha genç bir görünüm kazandırılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulamaları

Ameliyatsız yüz gençleştirme süreci içerisinde en etkin yöntemlerin başında lazer gelmektedir. Lazer ile cilt daha sıkı bir hale gelmekte ve her cilt tipine uygun olarak da farklı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Hem hassas ciltlerde hem de normal cilt tiplerinde bu yöntem kullanılarak burun kenarlarındaki gözeneklerden başlayarak göz kenarlarında meydana gelen kırışıklıklara göre her bir nokta için çözüm bulabilirsiniz.

Gözeneklerin oluşma sebeplerinin başında makyaj sonrası gerekli olan temizliğin uygulanmamasıdır. Tam olarak bu sebep ile burun kenarlarında yer alan gözeneklerin çok daha derin bir hale gelmesine neden olabilirsiniz. Kimyasal peeling bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Çok hassas bir cilt yapısına sahip değilseniz kimyasal peeling ile dilediğiniz gibi kirlerden arınabilir ve cildinizi ölü derilerden arındırma imkanını da elde edebilirsiniz. Yüz gençleştirme işlemlerinin yanı sıra hayatınıza aktif olarak da su tüketimini sokmalısınız. Su tüketiminin düşük olması hem uygulamaların performansını düşürmekte hem de yeni kırışıklıklara davetiye çıkarmaktadır.

İnnea Aqua Biolojik Lifting Aşısı

biolift innea aquaİçindeki iki ayrı moleküler büyüklükte ki saf hyaluronik asit ve çöl bitkilerinin bir damla suyla aylarca yaşamasını sağlayan Trehaloz molekülünün kendilerine uzun süre su çekerek cildi sıkılaştırması ve kollajen sentezini uyarması etkisiyle mevcut gençlik aşılarından ayrılan bir formüldür.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Biyolojik lifting aşısı / İnnea Aqua Uygulaması

Biyolojik lifting aşısı Bir ay içinde 2 kez uygulanması genellikle yeterli olur. 3. uygulama ağır ciltler için önerilir. Sonrasında ise 4-6 ay arayla tekrarı ciltteki lifting etkisinin devamında yardımcı olacaktır. Cildi çalıştırıcı etkisi sayesinde kollajen sentezini uyarması cildin daha parlak canlı ve nemli görünmesinden sorumludur.

Gençlik Aşısı

cilt gençleştirmeAmeliyatsız yüz gençleştirme sürecinde adından sıkça söz ettiren noktaların bir diğeri de gençlik aşısıdır. Bu konu hakkında dikkate alınması gerekenler;

  • Hyalüronik asit kullanılarak üretilmiş olan aşıların cilde uygulanması ile hem daha canlı bir görünüm hem de kırışıklıklarda azalma meydana gelecektir.
  • Cildinizin hangi yaşta olursanız olun bu aşılar ile esneklik kazanacağından emin olabilirsiniz.
  • Gençlik aşısının en önemli özelliği Hyalüronik asitten başka hiçbir kimyasalı içerisinde barındırmamasıdır.

Bu aşının haricinde günlük hayatta da kişilerin cildi yoracak olan besinlerden uzak durması önerilmektedir.

Plexr

orginal plexrAmeliyatsız yüz gençleştirme işlemleri başlığı altında söz konusu durum göz altları olduğu zaman Plexr oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle torbaların giderilmesinde ve gözaltı kırışıklıklarının yok edilmesinde plexr yöntemi ile ortaya çıkan sonuçların muazzamlığı sizi de etkisi altına alacaktır. Uygulama yapılacak olan alanın lokal anestezi ile uyuşturulması söz konusu olduğu için herhangi bir acı hissinin de meydana gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by