Ameliyatsız Estetik

Ameliyatsız yüz gençleştirme

Ameliyatsız yüz gençleştirme nedir?

Günümüz insanlarının geçen yıllara rağmen cildini taze tutma, daha genç görünme arzusu hiç bitmemektedir. Teknolojik ilerlemeler sayesinde artık estetik cerrahiye başvuran kişilerde öncelikle sorunlarının cerrahi işlem yapılmadan çözülüp çözülemeyeceğini sorgulamaktadırlar. O nedenle biz plastik cerrahlarda bu teknolojik gelişimi çok yakından takip ederek onlara varsa bu imkanları sunmaya çalışmaktayız. Özellikle ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri en popüler olanlar ve en fazla bilinenlerdir.

Gün geçtikçe artan ameliyatsız seçenekler ilaçlardan, dolgulardan lazerlere, plasma enerjisi gibi gelişmelerden radyofrekans, ultrasound gibi değişik seçeneklere kadar ve daha bilmediğimiz gelişmiş ve geliştirilmekte olan bir çok ilaç veya cihaza uzanmaktadır.

Ameliyatsız yüz gençleştirme estetik işlemlerinde amaç nedir?

 • Hastalarımızın olduklarından daha genç, daha zinde görünmelerini,
 • Ciltlerinin özellikle yüz bölgesinin daha sağlıklı ve sıkı olmasını,
 • Sarkmaların ve kırışıkların azaltılmasını veya mümkünse yok edilmesini,
 • Yaşlanma hızlarının yavaşlatılmasını,
 • Hatta mümkünse yaşlanmanın durdurulmasını sağlamaya çalışmaktır.

Yukarıda saydığımız amaçlar bazen ütopik beklentilerin ortaya çıkmasına de sebep olabilir. Ameliyatlara ve hatta ameliyat ve ameliyatsız yöntemlerin kombine edilmesine gerek olabilir.

Hangi işlemlerin size uygun olduğuna yaşınız, sorunlarınız, cildiniz, cilt altı yumuşak doku miktarınız, cinsiyetiniz ve daha birçok faktör birlikte değerlendirilerek karar verilmesi gerekir. Bunu yapabilecek kişide mutlaka bir plastik cerrah olmalıdır ve kesinlikle acele etmemelisiniz. Çünkü bu uygulamaların verimi kişisel farklılıklar gösterebildiği gibi çoğu belli bir zaman sonra etkili olmakta ve bazen uygulamalar sonrasında sıkıntılı, kabuklu veya şişlik ve morlukların olabileceği bir nekahet dönemine ihtiyaç duymaktadır.

Çoğu ameliyatsız uygulama belli aralıklarla tekrar gerektirir. Bu tekrarların sıklığı uygulamaya göre değişmekle birlikte genelde 6 ay ile bir yıldır. Kısacası kalıcı bir iyilik hali beklemeden, düzenli uygulamalar ile olduğunuzdan daha iyi bir görünüme ulaşırsınız ve bu duruma ulaşmakta mutlaka zaman ve sabır ister.

Beklentilerinizin problemlerinizin ciddiyetine göre düzenlenmesi gerekebilir. Bazen insanlar “Gideyim bir uygulama yaptırayım, gençleşeyim ve bir daha böyle bir şey yaptırmayayım” düşüncesinde olabilirler. Bu doğru ve gerçekçi bir yaklaşım değildir. Evde ki çiçeğinizi nasıl düzenli olarak sulamanız gerekiyorsa sizinde cildinize aynı özeni göstermeniz şarttır.

Kırışıklıkların meydana gelmesinden başlayarak mimik çizgilerinin derinleşmesine kadar hemen her olayın arkasında sizin sildinize ve kendinize verdiğiniz önemin sonuçları yatmaktadır.

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları

Ameliyatsız yüz gençleştirme süreci içerisinde en etkin yöntemlerin başında lazer gelmektedir. Lazer ile cilt daha sıkı bir hale gelmekte ve her cilt tipine uygun olarak da farklı tedavi yöntemleri önerilebilmektedir. Yüz gençleştirme işlemleri kadar su tüketimi ve güneş koruyucu krem kullanımı çok önemlidir ve her ikisini de mutlaka hayatınıza sokmalısınız. Su tüketiminin düşük olması ve güneş koruyucu krem kullanmamanız hem uygulamaların performansını düşürmekte hem de yeni kırışıklıklara davetiye çıkarmaktadır.

 • Botoks uygulamaları

ameliyatsız yüz gençleştirme kaş arası botoks ne kadardır?
Botoks kasları gevşeterek etki eder ve 6 ay aralarla tekrar edilmesi önerilir

En meşhur, hem en iyi bilinen, hem de en yanlış bilinen, zehir zannedilen, dolgu zannedilen bir bakterinin toksinidir. Mimik kaslarına yapılır ve kasları gevşetir. 4-6 ay süreyle mimiklerinizin kuvveti azaltıldığı için yüzünüzde tekrar edecek olan hareketlerle oluşacak, derinleşecek kırışıklıklarınızın derinleşmesine engel olarak yüz gençleştirme işlemleri arasında koruyucu etki gösterir.

Botoks ile ilgili çok uzun yazılarımız ve detaylı bilgilerimizi direk menüden veya https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/botoks-ankara/ sayfasından ulaşablirsiniz. Bir de tamamı videolardan oluşan soru cevap sayfamı   https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/botoks-botox-dysport-nedir/ izleyebilirsiniz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dolgu Botoks nedir? Farkları nelerdir?
 • Dolgu uygulamaları

dudak dolgusu ücreti nedir?
Yüzde hacim ve kırışıklık tedavisinde ortalama 1 yıl kalıcılığı olan dolguların yaşlanma hızın azaltıcı etkisi vardır

Yüze hacim vererek hacim sorunlarının yarattığı yaşlı, yorgun görünümü gidermesinin yanında, kırışıklıkların ciltte yarattığı sorunların ilerlemesine de engel olarak cilt gençleştirme işlemleri arasında koruyucu etkisi olan bir işlemdir. Hyaluronik asit içerikli dolgular günümüzde sorun yaratmayan, güvenlik marjları en geniş dolgu malzemeleridir. Bir ile bir buçuk yıllık kalıcılık süreleri vardır. Bir yıl aralıklarla erimeden takviyeler yapılması o bölgenin hacminin korunmasını ve kırışıklıkların derinleşmelerini önleyici etkisinin görülmesini sağlar. Daha detaylı bilgi için menüden veya https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/yuz-dolgusu-ankara/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • Biolojik Lifting Aşısı

ameliyatsız yüz gençleştirme biolift innea aqua
Erken dönem lifting etkisi ile gençlik aşılarından ayrılır

İnnea aqua İçindeki iki ayrı moleküler büyüklükte ki saf hyaluronik asit ve çöl bitkilerinin bir damla suyla aylarca yaşamasını sağlayan Trehaloz molekülünün kendilerine uzun süre su çekerek cildi sıkılaştırması ve kollajen sentezini uyarması etkisiyle mevcut gençlik aşılarından ayrılan bir formüldür.

Biyolojik lifting aşısı bir ay içinde 2 kez uygulanması genellikle yeterli olur. 3. uygulama ağır ciltler için önerilir. Sonrasında ise 4-6 ay arayla tekrarı ciltteki lifting etkisinin devamında yardımcı olacaktır. Cildi çalıştırıcı etkisi sayesinde kollajen sentezini uyarması cildin daha parlak canlı ve nemli görünmesinden sorumludur. 

 • Gençlik aşısı uygulamaları

Ameliyatsız yüz gençleştirme sürecinde adından sıkça söz ettiren işlemlerin bir diğeri de gençlik aşısıdır. Cilde faydalı, iğne ile aralıklarla enjekte edilen hemen tüm uygulamalara artık gençlik aşısı denilmektedir. Biz de kliniğimizde kombine formda aşılar yaparak cildin ihtiyaçlarını daha kuvvetli bir şekilde yerine koyuyor ve onarımı hızlandırmaya çalışıyoruz. Bu konuda uzun bir yazı yazdım. https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/genclik-asisi-ankara/ lütfen okuyunuz.

 • Plexr

orginal plexrAmeliyatsız yüz gençleştirme işlemleri başlığı altında söz konusu durum göz altları olduğu zaman Plexr oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle torbaların giderilmesinde ve gözaltı kırışıklıklarının yok edilmesinde plexr yöntemi ile ortaya çıkan sonuçların muazzamlığı sizi de etkisi altına alacaktır. Uygulama yapılacak olan alanın lokal anestezi ile uyuşturulması söz konusu olduğu için herhangi bir acı hissinin de meydana gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

 • Lazer ile yüz gençleştirme

Kliniğimizde bu amaçla Q-Swiched Nd-YAG lazer kullanılmaktadır ve cildin alt tabakası olan dermisde ısı yaratarak kollajen ve fibroblast aktivitesini, sentezi artırarak etkili olmaya çalışır. 3-4 hafta aralarla 4-5 seanslık uygulamalar genelikle tatmin edici sıkılaşma ve gözeneklerde daralma sağlar. Yılda 2-3 kez birer seanslık uygulamalarla desteklenmesi de önerilmektedir. Bu konuda da https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/lazerle-yuz-genclestirme-ankara/ sayfamızdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 • Mikropor tedavisi ile cilt gençleştirme

Derma-stamp de denilen mikropor tedavisi özellikle gözeneklerin daraltılmasında, cildin çalıştırılarak sıkılaştırılmasında yine lazer yüz gençleştirme işlemi gibi 3-4 hafta aralarla seans seans uygulanan bir işlemdir.

Mikropor işleminin amacı cildin içine yani dermise kadar gözle görünmeyen delikler açarak hem bu deliklerden cildi sıkılaştıran, renk sorunlarını azaltan, hem de büyüme faktörleriyle cildi besleyen ilaçlar verilmesini sağlayarak cildi çalıştırmaktır.

Videoyu Oynat

Ameliyatsız yüz ve cilt gençleştirme fiyatları ne kadardır?

Öncelikle hangi işlemin sizin sorunlarınıza ve beklentilerinize uygun olduğuna karar verilmesi gerekmektedir. O nedenle de fiyat konusunu ancak doktorunuz ile görüştükten sonra size uygun işlem veya işlemler konuşulduktan sonra belli olabilir. Bunun için randevu alarak gelmelisiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah