Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Ankara

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu uygulamaları Ameliyatsız estetik işlemleri arasından en çok tercih edilen işlem, Yüz dolgusu işlemidir. Gelişen teknoloji ve teknik yöntemler ile yüze dolgu işleminin uygulama alanı da gittikçe genişlemiştir. Oldukça basit bir işlem olan dolgu işlemi güven vermesi sebebi ile oldukça tercih edilmektedir.

Geçici Kalıcı Yüz Dolgusu

Yüz dolguları geçici ve kalıcı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İçeriğinde bulunan hyalüronik asit sebebi ile erime özelliğine sahip olan geçici dolgular, kalıcı dolgulara oranla daha çok tercih edilmektedir. Kalıcı dolgularda yan etki görülme olasılığının yüksek olması kişilerin geçici dolguyu daha çok tercih etmelerine sebep olmaktadır.

Yüz Dolguları Güvenli Midir?

Akışkan özelliği ile fark oluşturan dolgular, bu özelliği ile dışarıdan enjekte edilebilirler. Belli bir bölgeye enjekte edilen dolguların geri alınması mümkün değildir. Kalıcı dolgu konusunda hastalar başlangıçta oldukça istekli davranmaktadır ancak genellikle elde edilen sonuçlar hastaların beklentileri doğrultusunda olmamaktadır. Kalıcı dolgu uygulamasında geri dönüş mümkün değildir, uygulanan dolgu bu bölgede sürekli olarak kalacaktır. Bu özellik sebebi ile kalıcı dolguda arzu edilen sonuçlar elde edilmediğinde çok ciddi cerrahi müdahaleler gerekebilir. Geçici dolgu uygulamasında memnuniyetsiz gözlendiğinde masaj uygulaması ve belli bir zaman sonra bu dolgudan kurtulup işlem öncesi görüntüye geri dönmek mümkün olmaktadır.

Vücutta ve Yüzde Dolgu Uygulama Alanları

Dolguların uygulanma amacı hacim sorunu bulunan bölgelerde bu sorunu ortadan kaldırarak vücudun daha estetik görünmesini sağlamaktır. Dolgu uygulaması ile tedavi edilmesi mümkün olan sorunlar aşağıdaki gibidir ;

  • Dudak kalınlaştırma uygulaması
  • Kırışıklıkların azaltılması, mümkünse tamamen ortadan kaldırılması
  • Alın ve ağız bölgesi kırışıklılarının giderilmesi
  • Burundaki yükseklik sorunlarının giderilmesi
  • Yanakların belirginleştirilmesi
  • Göz altlarındaki hacim problemlerinin ortadan kaldırılması
  • Şakaklardaki çökmüş görüntünün ortadan kaldırılması
  • Çenenin öne ya da yanlara doğru genişletilebilmesi
  • Liposuction ya da burun estetiği uygulamaları sonrası ortaya çıkan çöküntülerin dolgu ile giderilmesi mümkündür. Ancak özellikle meme bölgesine dolgu uygulamasını önermemekteyim.
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Çene Ucu Dolgusu Ankara

Hyalüronik asit içeren dolgular çok çeşitli biçimlere sahiptir. Bu çeşitlilik sebebi ile yukarıda bahsedilen çok farklı alanlarda dolgu ile çözüm üretmek mümkün olmaktadır. Dolgu uygulamasında amaçlanan sonuca işlemin hemen ardından ulaşılmaktadır. Dolgunun bu özelliği dolgu uygulamasını çok cazip kılar. Kırışıklıklarda belirginliğin azaltılması ya da tamamen giderilmesinde yüz dolgusu oldukça yararlanılır. Yüz dolgusu ile dudakların kalınlaştırılması da mümkündür. Biz kliniğimizde hyalüronik asit içeren dolguyu tercih etmekteyiz.

Hyalüronik asit ciltte, eklemlerde ve damarlarda bulunmaktadır. En temel özelliği suyu çekici özelliğe sahip olmasıdır. Uygulandığı alanda 6 ile 18 ay arasında değişen sürelerde etki gösterir.

Kalıcı yüz dolgusuTüm dolgu uygulamaları arasında etkisi en kısa süre Dudak dolgusu uygulamasıdır. Dudak dolgu uygulaması genel olarak 4 ile 6 ay arasında değişen sürelerde dudaklara hacim kazandırarak dolgunluk verir. Aynı sonucu elde etmek için uygulamanın bu sürelerin ardından bir daha tercih edilmesi gerekir. Son yıllarda El gençleştirilmesi için de dolgudan faydalanılmaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılmasında dolgunun etkinliği ispat edilmiştir.

Genel olarak hyalüronik asit içeren dolgunun vücutta alerjiye sebep olduğu söylenir ama bu aslı olan bir durum değildir. İleri teknolojinin hükmü ile üretilen bu malzemeler kesin olarak güvenilirdir. Önümüzde ki yıllarda hastadan alınacak hücre kültüründen elde edilecek dolgu maddeleri ile dolgu uygulaması yapılabileceğini söylememiz mümkündür. Bu sebeple dolgu uygulama biçiminin yakın zamanda değişebileceğini söyleyebiliriz.

Son yıllarda kullanmaya başladığımız Needle Shaping uygulaması sayesinde yüz dolgusu yerine ihtiyaç bulunan bölgeye kişinin kendi dokusunu kaydırarak daha etkili ve uzun süreli sonuç almak mümkün olur.

Bu uygulama ile hacim verilmesi düşünülen alana verilen düşük seviyedili galvanik akımlar sayesinde komşu alanlarda yer alan kollagen dokuyu eksik bölgelere taşıyarak 3 sene sürelerinde etki gösteren sonuç elde etmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by