Yüz Dolgusu

Kaş Arası Dolgu Ankara

Kaş Arası Dolgu Nedir?

Kaş ortası çizgileri kızgın, yorgun, sinirli görüntü verir. Genellikle zamanla artma eğilimindedirler.
Özellikle kaşları çattığımızda ortaya çıkarlar. Ancak cildi kalın veya ince olmasına rağmen cildi kuru bazı insanlarda istirahat halinde bile belirgin olarak görünüyor olabilir.

Kaş ortası çizgilerine dolgu uygulaması her durumda gerekmeyebilir. İstirahat halinde iken görünmeyen çizgilere, kırışıklıklara dolgu uygulanmaz. Eğer istirahat halinde yani mimik yapmıyor iken kırışıklıklarınız görünüyor ise dolgu için uygun adaysınız denilebilir.

Uygulama lokal anestezik kremler veya direk lokal anestezi ile yapılabilir. Kırışıklıklarınız bu işlem ile hemen düzelir ve çukur görüntü ortadan kalkar. Hyaluronik asit cilt içi uygulanır ve buna bağlı olarak birkaç gün kızarıklık ve hafif şişliğe neden olabilir. Kırışıklığın derinliğine göre kullanılacak dolgu miktarı değişiklik göstermekle birlikte genelde 1-2 ml yeterli olacaktır. Birlikte ihtiyaç varsa diğer bölgelere de birlikte yapılabilmektedir. 10 gün sonra kontrol yapılır ve klasik olarak hyaluronik asit dolgular bir bir buçuk sene kalır.

İşlem sonrasında 1 hafta aşırı sıcak hamam veya sauna gibi bir ortama girmemeniz önerilir. Başka da dikkat edilecek bir detay yoktur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by