Yüz Dolgusu

Göz Çevresi Dolgu Ankara

Göz Çevresi Dolgu Nedir?

Göz çevresinde çizgiler, kırışıklıklar önce gülmemizle, yüzümüzün mimik hareketleri ile belirir sonraları bu çizgiler giderek derinleşir ve gülmesek de görünür hale gelmeye başlar.

Bu çizgilerin giderilmesi, azaltılması çizgilerin derinliğine, cildin yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Göz çevresi cildi yüzümüzün en ince cildine sahiptir ve bu bölgeye yapılacak işlemler çok özen ister. Göz çevresi kırışıklıklarının dolgu ile belirginliğinin azaltılması için çok ince dolgu malzemeleri kullanılmalıdır. Aksi takdirde bu bölgede kırışıklıklar değil tümsekler görünebilir.

İstirahat halinde iken görünmeyen çizgilere, kırışıklıklara dolgu uygulanmaz.

İşlem iğne vasıtasıyla cilt içine hyaluronik asit enjeksiyonu işlemidir. Bu işlem sırasında rahatsızlığınızı minimuma indirmek için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülür. İşlem sırasında kullanılacak dolgu miktarı probleme göre değişiklik göstermektedir. Dolgu uygulamasının etkisi hemen ortaya çıkar ve kırışıklıklar düzelir. Ancak 1-2 gün kızarıklık ve şişlik olabilir. En iyi görüntü 3-4 günde ortaya çıkacaktır. Birinci hafta sonunda kontrol yapılır ve elde edilen sonuç 9 – 18 ay süreyle korunur.

Hyaluronik asit içerikli dolguların etkinlik süreleri kişisel farklar gösterse de en az 9 ay süreyle bu bölgede kalıcılık sağlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by