Yüz Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Ankara

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Yüz ifademizi ve yaşımızı en etkili biçimde ortaya koyan göz kapakları, sarkma ve deride fazlalık gibi sorunlara sahip olabilmektedir. Bazı durumlarda genç yaşa rağmen genetik sebeplerden ötürü sarkma ve torbalanmanın mevcut olduğu göz kapakları, çeşitli estetik işlemleri ile bu sorunlardan arındırılabilmektedir. Göz kapakları kimi zaman alt ve üst kısım bir bütün olarak ele alınırken kimi durumlarda ise birbirinden bağımsız olarak ele alınmaktadır.

Kafatasının kemik yapısında ki çukur kısımlarda yer alan gözler; kemik yapıdan zarar görmemesi adına üstte 2, altta ise 2 yağ yastıkçıklarının arasında koruma altındadır. Zaman içerisinde bu yağ yastıkçıkları yer çekimi ve genetik faktörlere yenik düşerek yerinden çıkarak aşağıda doğru bir hareket içinde olabilir. Bu durumlarda fıtıklaşma ve torbalanma gibi sorunlar boy gösterir.

Göz kapaklarında gözlenen sarkma, torbalanma ve katlantı gibi sorunlar gerek cerrahi gerek ise cerrahi olmayan yöntemler ile tedavi edilebilirler. Yapılacak tedavinin ne olacağına ise doktor tarafından yapılan muayenenin ardından karar verilecektir.

Göz Kapağı Estetiğinde Tedavi Seçenekleri

Göz kapağında bir sorun ile mücadele eden kişiler ilk önce bir estetik cerraha görünmelidir. Çünkü her sorunun çözümü cerrahi operasyon olmayabilir.

Estetik cerrah tarafından yapılacak kontrollerin ardından hastaya çözüm için gereken işlemin ne olacağı anlatılacaktır. Doktor hastaya kafatasında ki çukur kürelerde yer alan gözlerin zaman içerisinde yer çekimi ve genetik sebeplerden ötürü öne çıkıp sarkacağını anlatacaktır. Yağ yastıkçıklarının ileri doğru hareketinden ya da ya da yumuşak dokunun azalması durumunda ortaya çıkacak torbalanma sorununun birbirinden ayırt edilmesi gerekmektedir. Yumuşak doku azalması sebebi ile oluşan torbalanmaların cerrahi işlem olmadan çözümü mümkündür. Dışarıdan hacim arttırma ile bu sorun ortadan kalkacaktır. Bio-expander yani ışık dolgusu uygulaması ile bu torbalardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Boyun Germe Ameliyatı Ankara

Alt veya Üst (Blefaroplasti) Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

göz kapağı estetiği ameliyatıGöz kapağı sorunlarını ortadan kaldırmak için uygulanacak estetik işlemlerinde genel olarak lokal anestezi uygulanmaktadır. İşlemlerin büyük çoğunda ağrı gözlenmemektedir. Yapılacak göz kapağı estetik işlemi 1,5 ile 2 saat arasında sürmektedir. Ameliyat ile gözaltında ki torbalar ve sarkmış olan deri kısmı düzeltilerek kişi daha estetik bir yüz görünümüne kavuşacaktır. Bu işlemde üst kapakta yer alan torbalanmalar da düzeltilebilir.

Göz Kapağı Plexr Uygulaması

orginal plexrAmeliyatsız bir göz kapağı olan Plexr, hem alt hem de üst kapakta ki fazlalıklara yönelik müdahalelerin yapıldığı bir işlemdir. Yapılacak işlemde elde edilecek sonuç tamamen doğaldır. İşlem öncesi bölgeye uyuşturucu krem uygulanarak hasta işleme hazır hale getirilir. Her noktaya yapılan plasma enerjisi ile cildin en üst kısmı buharlaştırılır. Kalın cilt kasılıp gerilerek katlantıların düzeltilmesi sağlanır. İşlemin ardından bölgede 7 ile 10 gün arası hüküm süren bir kabuklanma gözlenir ve ardından ise kızarıklıklar olabilmektedir. Bu işlemin ardından yaralara sürülen bir fondöten kullanımı önerilmektedir. Gerektiği durumlarda işlem tekrar edilebilir. Etki süresi genel olarak 3-5 yıldır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by