Burun Estetiği

3D Vectra (Üç boyutlu planlama)

Estetik cerrahi de 3D Fotoğraf Simülasyonu Nedir ?

Dünyada medikal fotoğraflamanın öncüsü sayılan Canfield Imaging System tarafından üretilmiş olan 3d Vectra XT cihazı yüz ve vücut fotoğraflanmasını 360 derecede birleştirebilen 3 boyutlu görüntü verebilen ileri bir teknoloji ürünüdür.

Vectra Nedir ?

3 boyutlu görüntüleme sistemi olan Vectra, ameliyat sonrası beklenen görüntüyü ameliyat öncesinden ortaya koyar. 3 boyutlu olan bu görüntüde hastaya her açıdan görünüm gösterilmektedir. Böylelikle hasta fikir ve planlarında değişikliğe gidebilme avantajına sahip olmaktadır.

Vectra Hangi İşlemlerde 3D Fotoğraf Avantajı Sunar ?

Göğüs büyütme, göğüs dikleştirme ve burun estetiği işlemlerinde Vectra aracılığı ile 3 boyutlu görüntü avantajı sunulur. Burun estetiği, göğüs büyütme ve göğüs dikleştirme gibi ameliyatlar öncesinde elde edilecek sonucun tasarımını yapmak, oluşan sonucu 3 boyutlu olarak ortaya koymak mümkündür. Bunu en iyi yapabilen sistem ise tüm dünyanın tercihi olan 3D Vectra görüntüleme sistemidir. Çok sayıda yeni uygulama çıkmış olmasına rağmen Vectra gibi gerçeğe yakın görüntü ve sonuçları bu seviyede hızlı verebilen başka bir platform yoktur.

3D Vectra burun estetiği ameliyatının 3 boyutlu tasarımı

Ameliyat sonrası burnun alacağı şekli her açıdan göstererek kişiye fikir verip işlemi olup olmama konusunda net kararı almasını sağlamaktadır. Çok özel bir cihaz ile çekilen 3 boyutlu resimler bilgisayar ortamına aktarılarak yapılacak değişimler işlem öncesi kişiye sunulmaktadır. Burun estetiğinde en önemli amaç hastanın beklentilerine en yakın sonucu ortaya koymaktır. Bu amaca ulaşmak için kullanılacak en teknolojik uygulama 3D Vectra’dır.

Play Video
Play Video

 

3D Vectra meme büyütme ameliyatının 3 boyutlu tasarımı

İşlemin ardından göğüslerin alacağı şekil işlem öncesinden hastaya gösterilerek hastada bir fikir oluşması ve işlemi yaptırıp yaptırmama konusunda karar almasını kolaylaştırır. Göğüslerini büyütmek isteyen kişilere uygulanacak protezin markası, şekli (damla ve yuvarlak) ve hangi boyutta protezin kişiye uygun olacağına 3d Vectra aracılığı ile daha doğru şekilde karar verilmektedir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Burun revizyonu

3D Vectra meme dikleştirme ameliyatının 3 boyutlu tasarımı

Ameliyat ardından göğüslerin alacağı şekli her açıdan görüp karar almak mümkündür. Sarkmanın derecesine göre tercih edilecek tekniğe bağlı olarak oluşacak izin derecesini ve yerini, gerekirse uygulanacak protez sonrası elde edilecek olan görüntüyü gösterebilen bu sistem sayesinde kafadaki sorunların yanıt bulması daha da kolaylaşacaktır.

3D Vectra ile Burun Estetiği Öncesinde Her Açıdan Görünüm Mümkün müdür ?

Burun estetiği işleminden önce 3D Vectra ile burnun her açıdan görünümü hastaya sunulabilmektedir. Hasta yaptırmak istediği burnu önden, sağdan ve soldan görerek fikir sahibi olabilmektedir. Böylelikle hasta burnun kendine yakışıp yakışmayacağı konusunda karar verebilme avantajına ulaşmaktadır.

Göğüs Küçültme ve Büyütme İşlemlerinde 3D Vectra İle Sonucu Görmek Mümkün müdür ?

3D Vectra, göğüs büyütme ve dikleştirme işlemleri öncesi sonucu hastaya sunarak karar alma aşamasında büyük avantajlar sunarak göğüs küçültme işlemlerinde ise aynı avantajı sunamamaktadır. Kısacası 3D Vectra ile işlem sonrası durum görülerek oluşabilecek sorun ve sıkıntılara işlemden önce müdahale edebilme şansına sahip olunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı