Meme Estetiği

Silikon meme ameliyatı

Silikon meme (göğüs) nedir?

Estetik cerrahinin en çok bilinen ve merak edilen konularının başında gelen silikon ameliyatı konusu hakkında merak ettiğiniz hemen tüm soruları bu internet sitesinde bu ve diğer meme estetiği sayfalarında cevaplamaya çalıştım. Ayrıca kafanıza takılan merak ettiğiniz silikon göğüs ameliyatı hakkında ki tüm soruları da mail yoluyla veya telefonla hatta en güzeli direk randevu alıp gelerek bana sorabilirsiniz.

Silikon meme (göğüs) anlaşılır mı?

Meme büyütme ameliyat sonucu ameliyatta silikon protezin yerleştirilme yerine, silikonun büyüklüğüne, ameliyat ettiğimiz hastanın göğüs yapısına ve meme doku miktarına hatta meme şekline bağlı olarak dışarıdan anlaşılabilir durumda olabilir. Eğer hastanın yapısından daha büyük bir silikon protez tercih edilmezse, meme protezi kas altına yerleştirilirse ve hastanın meme dokusu miktarı yeterliyse silikon olduğu pek anlaşılmaz. 

Yani hastanın vücut ve meme ölçüleri göz önüne alınarak planlama yapılan hastaların silikon ameliyatı sonuçları dışarıdan kolay kolay anlaşılmaz. Meme silikonu büyük tercih edilirse o zaman kolayca meme estetiği ameliyatı olduğu anlaşılabilir. Hastanın meme doku miktarı az ise veya kas üstüne meme protezi yerleştirildiyse meme estetiği ameliyatı olduğu rahatlıkla anlaşılabilir ve hatta bu belli olan sonuçlar hem hastayı hem de partnerini mutsuz edebilmektedir.

Aslında uygun hastaya uygun büyüklükte meme protezleri tercih edilmiş ise kolay kolay silikon ameliyatı olduğu anlaşılmaz. Ama hasta çok zayıf ise, kas üstü silikon yerleştirilmiş ise, hastanın meme dokusunun tabanından daha büyük bir silikon tercih edilmiş ise ellemeye bile gerek kalmadan karşıdan keskin hatları olan, yuvarlak çıkıntılar şeklinde silikon estetiği ameliyatı olmuş birini anlayabilirsiniz. 

Silikon göğüs (meme) nasıl anlaşılır?

 Elbette ki meme estetiği ameliyatlarında amaç anlaşılması değil anlaşılmaması ve doğal sonuçlar elde edilmesini hastaya anlatmak ve bu konuda teşvik etmek gereklidir. Ameliyat olmadan önce meme silikonu düşünen hastayla yaptığımız görüşme de üç boyutlu simülasyon yapabilen özel bir cihaz yardımıyla meme silikonu öncesi sonrası görüntülerini daha silikon ameliyatı olmadan kendi vücudunda hastalarımıza gösterebiliyoruz. 3D Vectra ile üç boyutlu planlama için silikon meme ameliyatı olmadan önce bize yarım saat ayırmaları yeterli oluyor.

Doğal göğüs (meme) büyütme yöntemleri nelerdir?

Göğüslerin dolgunlaştırılması, büyütülmesi için çok eski zamanlardan beri bir çok yöntem denenmiştir. İlk zamanlardan günümüze yapılan tüm bu denemelerin sonunda ameliyatsız göğüs büyütme yöntemlerinin aslında pek işe yaramadığı en iyi göğüs büyütme yönteminin de silikon ile büyütme olduğu artık kabul edilmiştir. 

Vazelin göğüs büyütme

Göğüs büyüten doğal yöntemler arasında göğüs kasının hareketleri, masajlar sayılabilir. Düzenli egzersiz yapmak vücut şeklini olduğu kadar göğüs şeklini de forma sokar ancak büyütmez.

Vazelin kozmetikte ve ilaç sanayide yumuşatıcı olarak kullanılır. İnternet ortamında 30 günde vazelinle göğüs büyütme yöntemleri anlatılmaktadır. Ancak badem yağı gibi, vazelin gibi cildi besleyen yağlarla göğüslere masaj yapılması da lenfatik dolaşıma olumlu etkileri sayesinde memelerin sağlıklı görünmelerinde yardımcı doğal yöntemlerdir ancak göğüslerinizi büyütmez.

Ameliyatsız göğüs büyütme

Ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri arasında son zamanlarda yaygınlaşan göğüs dolgusunun da ileri dönemlerde ve erken dönemlerde meydana gelen sıkıntılı sonuçları olması uygulamanın yaygınlaşmasına engel olmuştur. Aynı durum memeye yağ enjeksiyonu işlemi için de geçerlidir. İlerleyen zamanlarda belki yağ enjeksiyonları daha güvenli hale gelebilir belki ama silikon protezlerinin yerini alması pek de mümkün görünmüyor. Kısacası doğal göğüs büyütme yöntemleri göğüslerin büyümesine değil daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir.

silikon meme ameliyatı ankara

Silikon memeyi kimler tercih ediyor?

Göğüs büyütme yöntemleri arasında meme büyütme ameliyatı dünyada en sağlıklı ve güvenli yöntem olarak kabul edilmekte ve göğüs yapısı küçük olan, meme asimetrileri olan meme gelişimi yeterli olmayan veya yaş ilerledikçe göğüs dokusunda azalma yaşayan tüm kadınlar silikon göğüs büyütme ameliyatına adaydırlar ve elde edilecek sonuçlar kadınsı hatların yeniden kazanılmasını sağlayacağı için olumlu psikolojik faydaları da olan özel ve önemli bir ameliyattır.

Meme (Göğüs) silikonu çeşitleri nelerdir?

Meme (Göğüs) protezlerinin yuvarlak, damla ve ergonomiks gibi çeşitleri vardır. Bunların yükseklik farkları, içinde ki silikon yapısının farkları, kaplayıcı silikon kalınlığının farkları, silikon protezin yüzey farkları gibi aslında her firmaya göre değişen şekiller ve formlar tanımlanabilir. Meme (Göğüs) silikonlarının bu kadar çeşitli olması doğal ve kabul edilebilir sonuçlar elde edilmesini amaçlayan, hastaların sağlıklı ve güvenli bir ameliyat sonrası dönem geçirmelerini amaçlayan teknolojinin sunduğu alternatiflerdir. 

yuvarlak silikon resmi

Yuvarlak silikon meme nasıl durur?

Merkez noktası en yüksek olan silikon protez şeklidir. Tabanı daire şeklinde üzerinde ki kubbenin de dairesel olduğu yapıdır. Özellikle kas altı yerleşimlerde tercih edilir ve doğal meme görünümüne en yakın sonuçları vermesi beklenen meme protezi şeklidir. Yuvarlak meme protezleri ile kas altı yapılan silikon ameliyatlarında hastaların sonuçları 6-12 ay sonra netleşir ve elde edilen sonuç artık çok değişmeden kalır.

Damla silikon meme nasıl durur?

Anatomik silikon şekli göz yaşına benzetildiği için verilen bir isimdir ve bu protezlere aynı zamanda anatomik protezler de denilmektedir. Memenin ayaktaki şeklinden etkilenerek dizayn edilmişlerdir. Özellikle kas üstü planlarda tercih edilmektedir. 

Ergonomiks silikon meme implantı nedir, nasıl durur?

Motiva silikon markasının bir üretim modelidir. Bu silikonlar ayaktayken damla yatarken yuvarlak form alırlar ve gerçek meme dokusunu taklit ederler. Hafızalı silikon içeriği vardır. İleri bir teknolojinin ürünüdür. Hem kas altı hem de kas üstü yerleşimde tercih edilebilmektedir.

Çipli silikon meme protezi nedir?

Çipli silikonlar Motiva silikon markasının kazandırdığı bir bakış açısının ürünüdür. Burada amaç silikonun durumu hakkında dışarıdan net bilgileri alabilmektir. Özellikle ilerleyen yıllarda silikon protezin hala sabit ve sorunsuz durabildiğinin takibi için çipin okutulması yeterlidir. MR veya CT gibi incelemelere gerek kalmadan bu çip bilgi verebilmektedir.

En iyi meme (göğüs) silikon markaları nelerdir?

Ülkemizde satışta olan ve bilinen çok sayıda FDA ve CE onaylı silikon protezler vardır. Çoğu Amerika, Fransız, Alman ve Brezilya menşeilidir. En iyi bilinen meme silikon markaları ise Mentor, PolyTech ve Motiva markalarıdır. 

Poliüretan kılıflı silikon meme protezlerinin farkı nedir?

Alman Polytech firmasının patentinde olan, diğer silikon protezler gibi içinde kohesive silikon jel bulunan ancak dış kılıf yapısının Microthane ® yani mikro poliüretan köpük kaplı implant kabuğunun tescilli adıdır. Meme büyütme ameliyatları sonrası polliüretan yüzeyli protezlerde erken dönemde nadirde olsa görülen seroma probleminin, geç dönemde kapsül kontraktürü problemleri konusunda daha düşük oranlara sahip olduklarını gösteren yayınlar vardır.

Hafif silikon protezler varmış. Bunlar nedir?

Piyasada Polytech firmasının ürettiği, eş hacimli silikon protezlere göre %30 daha hafif olan, kılıfı poliüretan veya silikon olabilen, düşük ağırlıkta olmasından dolayı uzun vadede memenin sarkmasına ekstra katkı yapmadığını iddia eden bir üründür.  Kılıfları değişse de hafif silikon protezlerin içini dolduran teknolojide değişiklik vardır ve B-Lite® microspheres denilen, Türkçe; küçük mikro bağlı kürecikler şeklinde tanımlanabilen bir silikondan bahsedilmektedir ve firma bu ürününü B-Lite® adı ile piyasaya sürmüştür. 

Meme (Göğüs) silikon boyutları nasıl ayarlanır?

Bazı kadınlar doğal bir sonuç isterken, bazı kadınlar ise doğal olmayan, daha belirgin, kendileri için büyük meme isterler. Profesyonel sporcu kadınlar için ise daha detaylı bir yaklaşım gerekmektedir. Bunun için kliniğimizde üç boyutlu tasarım yapılmaktadır.

 • Büyük silikon meme (göğüs) planlaması

Her kadın normal sınırlarda silikon meme büyütme istemez. Büyük silikon protezlerle daha iyi görüneceğini düşünen kadınlar da vardır. Dünyanın en büyük silikon memesi olmasa bile bazı kadınlar vücut ölçülerinin ötesinde büyük göğüsler arzu ederler.

Büyük göğüs silikonu isteyen kadınlar da yaklaşım doğal sonuç isteyenlerden daha farklıdır. Çünkü bazen cildin durumu daha büyük silikon protezleri için yeterli esnekliğe sahip olmayabilirler. Böyle zamanlarda iki aşamalı ameliyatlar gerekli olabilir. Bu durum hastayla detaylı olarak konuşulmalı ve mutlaka üç boyutlu çalışmayla nasıl görüneceği anlatılarak planlanmalıdır.

 • Normal büyüklükte silikon göğüs (meme) planlaması

Tercih edilecek silikon protezin boyutlarının ayarlanması aslında hastayla yapılan ön görüşmede belirlenir. Formda, sağlıklı, sıkı meme görünümüne sadece meme (göğüs) protezinin varlığı ile değil uygun meme yapısına uygun silikon meme protezinin seçimiyle ulaşılabilir.

Doğal ve hafif büyük meme isteyen hastaları için iki aşamalı esnetme ameliyatı ihtiyacı olmadığından kliniğimizde ki 3D vectra cihazı sayesinde ameliyatınız öncesi sonrası görüntünüzü ameliyat olmadan görebilir ve hangi büyüklüğün sizin vücudunuza yakışacağına karar verebilirsiniz. Hatta genelde her iki meme birbirine eşit olmadığından asimetrik büyüklükte ki memeler de dengelenmeye çalışılmaktadır. Daha belirgin meme asimetrilerinin nasıl düzeltileceği hakkında yazdığım https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/meme-asimetrisi/ sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Meme silikon ameliyatı nasıl yapılır?

Göğüs estetiği ameliyatlarının tamamında olduğu gibi silikon ameliyatları da mutlaka genel anestezi altında ve tam teşekküllü hastane ortamında gerçekleştirilmelidir. https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/estetik-ameliyatlarda-anestezi-teknikleri-nelerdir/ sayfasından estetik ameliyatlarda ki anestezi teknikleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda ki “Lokal anestezi ile silikon ameliyatı mümkün mü?” sorusunun cevabının da kesinlikle hayır olduğunu da belirtmek isterim. 

Silikon meme protezi yerleştirme ameliyatında silikon protezin yerleştirilebileceği birkaç cerrahi plan tanımlanmıştır.

 • Kas üstü yani meme dokusu altına silikon protez yerleştirme
 • Fascia altı silikon yerleştirme (Kas zarı altına)
 • Dual plana yani bir kısmı kas altı bir kısmı da meme dokusu altı plana yerleştirme
 • Kas altı plana silikon protez yerleştirme şeklindedir. 

Bu yerleştirme seviyelerinin kendilerine göre artıları eksileri olabilir. Hangi plana yerleştirileceği sonrası süreç için önemlidir. Kas altı planların daha doğal görünümler verdiği bilinmektedir.

Bir diğer önemli konu da silikon protezi yerleştirmek için yapılacak kesinin nerede olacağı konusudur. 

 • Meme başı etrafından,
 • Meme katlantı çizgisinden,
 • Koltuk altından,
 • Göbek deliğinden bile silikon meme protezleri açılacak cerrahi alana yerleştirilebilir.

Burada ki tercih de yine doktorun genel yaklaşımına ve tecrübesine bağlıdır. Hemen hepsinde belli belirsiz bir iz kalır. Hastaya sağlayacakları çok belirgin bir fark yoktur. En doğru yaklaşım doktorunuzun en kısa sürede yapabildiği ve sizin için önerdiği giriş konusunda ona güvenmeniz olacaktır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Silikon Protez Değiştirme

Göğüse silikon nasıl takılır?

Silikon meme (göğüs) büyütme ameliyatı mutlaka genel anestezi altında yapılmalı ve hastane ortamında gerçekleştirilmelidir. Ameliyat öncesi size anlatılmış olan giriş yerinden planlanan cerrahi alana silikon protezler yerleştirilir. Göğüse silikon protezlerin yerleştirilmesi ameliyatı sonrası ağrı kas dokusuna yapılan müdahaleden ve ciltte ki gerilimden dolayı ilk günlerde biraz fazla olacağından ameliyat sonrası ağrı kontrolü için hastanede kalmanız gerekebilir.

Silikon göğüs ameliyatı ne kadar sürüyor?

Göğüs büyütme ameliyatı olacak hastamızın hastanede ki hasta odasından alınıp tekrar hasta odasına gelmesi için gerekli olan süre genellikle bir buçuk saattir. Bu süre bazen yarım saat kadar da uzayabilir. İlk 1 ay sutyen kullanımı göğüs büyütme ameliyatı sonrası şarttır ve sutyeniniz ameliyattan çıkarken size giydirilmiş olur.

 • Memede silikon ameliyatı kaç saat sürer?

Memede silikon ameliyat süresi 1,5 – 2 saat arasındadır. Bazen daha kısa nadiren de daha uzun sürebilir. 

Göğsüne silikon yaptıranların yorumları nasıl?

Meme silikonu yaptıranlar genellikle ameliyatlarının ilk günlerinde göğüs duvarına olan baskıdan, omuzlarını rahat kullanamamaktan ve kısmen ağrıdan dolayı şikayet ederlerken sonrasında elde edilmiş olan sıkı, formda, sağlıklı, vücut ölçülerine uygun büyüklükte ki memelere sahip olduklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etmektedirler. Hastalarımızla yaptığımız birinci, üçüncü, altıncı ay ve birinci yıl kontrollerinde silikon ameliyatından duydukları memnuniyeti ve kendilerinde artan öz güveni duymak da bizi ayrıca mutlu etmektedir.

Silikon ameliyatı sonrası sutyen ölçüsü değişir mi?

Silikon büyütme ameliyatı sonrasında sutyen ölçüsünde cup size değişikliği olur bedeniniz değişmez. Bu konuda detaylı bilgi için https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/estetik-ameliyat-sonrasi-sutyen/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Meme büyütme estetiği yaptıranlar ne zaman omuz hareketi yapabilirler?

Omuz hareketini bir hafta süreyle kısıtlamamızın nedeni silikon meme protezini kas altı plana yerleştirmemizdir. Omuzun içe ve dışa hareketlerinde pektoral kas protezin üzerinde hareket eder ve ekstra ağrıya neden olabilir. Bu nedenle bir hafta süreyle tüm kol hareketlerini dirsekten yapmak iyileşme ve ağrı kontrolü için önemli bir detaydır.

Silikon meme yaptıranlar ne zaman yüz üstü yatabilirler?

Göğüs büyütme estetiği ameliyatı olan hastaların erken dönemde en önemli sorunlarından biri sadece sırt üstü yatmalarıdır. Özellikle yan ve yüzüstü yatan hastalarımız bu konuda rahatsız olurlar. Ancak 10 gün sonra kliniğimizde ki kontrollerinde hergün en az 10 dakika olacak şekilde yüz üstü yatmalarını isteriz. Bu sayede daha hızlı iyileşir ve ödemleri daha hızlı geçer. 

Meme silikonu yaptıranlar ne zaman denize girebilirler?

Meme büyütme estetiği ameliyatı yaptıranların ameliyattan 2 gün sonra özel sutyeni ıslatmadan vücutlarını yıkamalarına izin veriyoruz. 5. gün de ki kontrollerinden sonra aksi bir durum yoksa da duş almaları mümkün oluyor. Silikon ile göğüs büyütme ameliyatı sonrası denize en erken 15 gün sonra girebileceklerini, 1 ay sonra ise yüzebileceklerini söylüyoruz.

Silikon meme öncesi sonrası fotoğraflarını görebilir miyim?

Silikon ameliyatı öncesi ve sonrası çekilen hasta fotoğrafları hastanın takibi için çekilir ve kişisel verilerin korunması kanunu kapsamındadır. Paylaşılmasına izin verildiği zaman kliniğimizi ziyarete geldiğinizde gösterilmesine izin veren hastalarımızın öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz. Ayrıca üç boyutlu 3D vectra cihazı sayesinde siz de kendi vücudunuzda ameliyat olmadan öncesi sonrası görünümünüzü kliniğimizde ki randevunuzda görebilir ve fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Bunun için randevu alarak gelmeniz yeterlidir.

Meme (Göğüs) silikonun zararları var mıdır?

Silikon büyütme ameliyatının komplikasyonları vardır ama silikonun bilinen bir zararı yoktur. Gerçi son zamanlarda 300,000 silikon protez yerleştirilen hastanın sadece 1’inde görülen ALCL (Anaplastic Large Cell Lymphoma) denilen silikon meme kapsülünde gerçekleşen çok yavaş seyirli bir lenfomadan dolayı suçlansa da kansere neden olmadığı kanıtlanmış bir materyaldir. Bir de kapsül gelişimi konusu vardır bu doku da silikon proteze vücudun verdiği reaksiyon sonucu oluşan bir durumdur. Bu kapsül silikon implant ile vücudu birbirinden ayıran bir bariyerdir. 

Silikon protez ameliyatı sonrası emzirme sorunu yaşanır mı?

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullandığımız silikon implantlar ister kas altına ister kas üstüne ister fasia altına yerleştirilsin; anne sütüne karışamazlar. Emzirme sorunu yaratmazlar. Bu konuda yazdığım sayfayı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/meme-estetigi-sonrasi-emzirme-sorunu/

Silikon meme ameliyatı sonrası takip nasıl olmalıdır?

Meme implantı takıldıktan sonra hem memenin hem de silikon protezlerin takibi hakkında yazdığım makaleyi okumanızı öneririm. https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/silikonlu-memede/#Silikon_ameliyati_sonrasi_erken_donem_takip_sekli_nasildir

Meme silikonu çıkarılabilir mi?

Evet istenildiği zaman yerleştirildiği yerden girilerek etrafında ki kapsül ile birlikte silikon yerleştirilme ameliyatında ki gibi ağrılı bir süreç yaşamadan daha sıkıntısız bir ameliyat sonrası dönem ile rahatlıkla çıkarılabilir. Bu konuda ki sayfamızı https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/silikon-protez-cikarma-ameliyati/ linkine tıklayarak ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Silikon meme kayar mı?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında memede silikon kayması sorunu nadiren de olsa görülebilir. Burada genellikle nedenler;

 • silikon yerleştirme ameliyatı sırasında silikonun yerleştirileceği poşun büyük açılması,
 • hastanın erken göğüs kasını çalıştıran spora başlaması (Pectoral adele egzersizleri 3 ay yapılmamalıdır-Plank gibi),
 • hastanın gevşek bağ doku yapısının olması,
 • nadiren uzaktan yerleştirilen protezlerde (Koltuk altından silikon protez yerleştirme ameliyatları gibi) meme silikonu kayması daha sık görülmektedir. Cerrahi olarak tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

Meme silikonu döner mi?

Nadiren de olsa görülebilen bir komplikasyondur. Özellikle zayıf hastalar, meme doku miktarı az olan hastalar hissedebilir. Bunun dışında kolay hissedilebilen bir durum değildir. Genellikle protez değişimi sırasında fark edilen çok nadir bir durumdur. Damla (Anatomik) silikon protezlerde daha fazla görülür ve şekil bozukluğuna neden olmadığı sürece de müdahaleye gerek olmaz. 

Silikon meme patlar mı?

Silikon protezler basınca dayanıklılık testlerinden geçirilmiş özel yapılı silikondan üretilmişlerdir. İçi akışkan olmayan bir silikondur ve cohesive I-II-III şeklinde sınıflandırılmışlardır. Bu akışkan olmayan silikon yapısını çevreleyen silikon kılıfta dayanıklılığı artırılmış bir çok tabakadan oluşmaktadır. Kesilme gibi travmalar dışında dayanıklıdır. Kendi kendine patlamazlar. 

Eski silikon protezler sızabiliyorlardı. Bu protezlerden önce de içi sıvı ile doldurulabilen silikon implantlar vardı. Silikon meme protezi yırtılması diye tanımlanan bu durum kendiliğinden de gelişebiliyordu. Yeni teknolojik protez silikon meme protezler de bu durum önlenmiştir. Travmatik sebeplerle gelişmesi durumunda veya eski protezlerin yırtıldığının tespiti durumunda cerrahi müdahale gerekmektedir. Protezlerin patlaması hikayeleri de bu tarif ettiğim silikon protezlerin içinde ki sıvının dışa sızmasının medyada ki yansımalarıdır.

Silikon memede dalgalanma olması normal mi?

Silikon protezlerle gerçekleştirilen göğüs büyütme ameliyatlarından sonra dalgalanma nadir görülen bir sorundur. Genellikle ileri yaşlarda cilt altı dokunun azalmasına bağlı olarak görülür. Erken yaşlarda görülmesi;

 • kas üstü silikon protez yerleştirilmesi,
 • silikon protezin fasia altı yerleştirilmesi,
 • tam dolu olmayan silikon protezlerin tercih edilmesi,
 • hastanın hızlı kilo kaybı, gibi nedenlerle belirginleşen bir durumdur. 

Silikon memenin dalgalanması sorunu için uygulanacak tedavi silikon implantın değiştirilmesi, planın değiştirilmesi gibi müdahalelere ihtiyaç duyabilir.

Silikon memede hissizlik olabilir mi?

Büyütme ameliyatından sonra meme başlarında geçici hissizlik olabilir. Ancak kalıcı olarak hissizlik pek beklemediğimiz bir durumdur. Özellikle katlantı çizgisinden silikon implant yerleştirilmesi ameliyatlarında meme dokusu dahi görülmeden hemen kas altı plana ulaşılarak implant hazırlanan boşluğa yerleştirilir. Nadiren meme ucu duyu siniri bu hazırlanan boşlukta zorda olsa zarar görebilir. Tam kat zedelenmeler dışında duyu 6-12 ay içinde geri dönecektir. B vitamini takviyeleri bu süreci hızlandırabilir. Bir yılı aşan hissizlik durumlarında ise meme başı duyusunun geri dönmeyeceğinden bahsedilebilir. Bu durumun tedavisi de maalesef yoktur.

Silikon memede sertlik ne demektir?

Meme göğüs büyütme estetiği ameliyatları sonrası en fazla oluşmasın diye çaba sarf edilen konu meme silikonunun sertleşmesi sorunudur. Erken dönemlerde ki iyileşme döneminde görülen sıkılık sertlik normaldir. İyileşme tamamlandıktan sonraki yani bir yılı aşan hatta iki yılın üzerinde ki sertlikler bize kapsül kontraktürü denilen sorunu düşündürür. Bu konuda https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/silikon-protez-cikarma-ameliyati/#Kapsul_kontrakturu_nedir yazımı incelemenizi isterim.

Meme (Göğüs) silikonunun ömrü ne kadardır?

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan silikonun ömrü bundan 15-20 sene önce 10 yıl diye söyleniyor ve hastaların 10 yılda bir değiştirmeleri gerektiği tavsiye ediliyordu. Ancak Mentor, Motiva, Polytech gibi dünya lideri silikon meme implantı üreticileri geçtiğimiz yıllarda ömür boyu malzeme ve sızdırmazlık garantisi vermeye başladılar. Yani kapsül kontraktürü gibi sorunlar, delici kesici travmalar gibi istenmeyen durumlar gelişmediği sürece protezlere bir şey olamayacağı ve olursa da karşılayacaklarının garantisini verdiler. Biz de artık hastalarımıza kullandığımız silikonların ömür boyu garantili olduğunu söylüyoruz.

Meme silikonunun garanti belgesi var mıdır? 

Meme büyütme ameliyatları için kullandığımız implantlar çok özel paketler halinde gelirler ve içlerinde hem hasta için hem doktor için hem de hastane için özelliklerinin yazılı olduğu belgeler çıkar. Ameliyat sonrası hastalarımıza verdiğimiz belgeler kullandığımız silikonun garanti belgesidir. Kaybedilmesi halinde kliniğimizde kişisel dosyanızda bu belgenin aynısı saklanmaktadır.

Silikon fiyatları ne kadardır?

Göğüs büyütme silikon ameliyatının ücreti ameliyatınızın yapılacağı şehre, semte, hastaneye, kullanılacak silikon protezin markasına, doktorunuzun tecrübesine göre çok farklılıklar gösterse de ucuz olamayacak bir ameliyattır. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları da bazen birlikte toparlama gereken memelerde gündeme gelebilir. Tek başına göğüs büyütme ameliyatı fiyatları 2023 için aşağı yukarı bir rakam öğrenmek ve randevu alabilmek için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Silikon memenin fiyatları ne kadardır?

Meme büyütme ameliyatları silikon meme protezlerinden dolayı biraz pahalı olabilir. Ameliyatınızı olacağınız hastane, hastane de kalış ve doktorunuzun tecrübesi ve kullandığı silikon protezden dolayı farklıklar gösterebilir. Mentor silikon 350 cc fiyatları gibi bir büyüklüğe göre ücretlendirmeden çok silikonun markası, hastane ve doktorunuzun tecrübesi ameliyat fiyatını belirlemektedir. Sizin için olabilecek net rakamı muayene sonrasında öğrenebileceğiniz gibi kliniğimizi arayarak da isterseniz aşağı yukarı bir rakam alabilirsiniz.

Silikon ameliyatı kaç para?

Silikon ameliyatı estetik cerrahinin pahalı ameliyatlarındandır. Mutlaka hastane ortamında yapılması gerekir. Hasta bir gece hastanede kalmalıdır. Kullanılacak silikon meme protezleri pahalıdır. Silikon ameliyatı masraflarını devlet, SSK ve sigorta şirketleri ödemez. Ameliyatı yapan doktorun bu konuda tecrübesi de devreye girince silikon ameliyatı ücreti ucuz olamaz.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir silikon meme ameliyatı hasta tavsiye ve yorumları

Silikon meme ameliyatı ile ilgili aşağıda bana direk sorulan sorulara göz atabilir ve benim verdiğim cevapları inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde siz de buradan sorunuzu sorabilir veya daha fazla detaylı bilgi almak için randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

İlgili Makaleler

41 Yorum

  1. Silikon ameliyat fiyatları maalesef internetten paylaşımı yasal değildir. Bu durum tüm tıbbi işlemler ve estetik işlemler içinde geçerlidir. Kliniğimizi arayarak telefon aracılığı ile silikon ameliyatı fiyatı öğrenebilirsiniz.

  1. Silikon meme büyütme ameliyatı fiyatları bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.
   Üç boyutlu ameliyat öncesi planlama ve randevu için kliniğimizi arayabilirsiniz.

 1. Hocam merhabalar, ben 2017 yılında mastektomi ameliyatı oldum, suan hala ilaç tedavim devam ediyor, sol memem alındı, silikon yaptırmak istiyorum, fakat sag memeye nası uyumu yakalayacak merak ediyorum, birde yaklaşık ücretı ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  1. Hatice hanım,
   Çok geçmiş olsun.
   Öncelikle bilmeniz gereken konu meme Ca ameliyatlarının ve tüm onarım masraflarının devlet yani sağlık güvenceniz tarafından karşıladığıdır. Ancak üniversite veya devlet hastanelerine başvurmanız gerekmektedir. Size önerim oturduğunuz yere yakın bir üniversite hastanesinin plastik cerrahi kliniğine başvurmanız olacaktır. Başka sorularınız olursa da yine yazmaktan veya kliniğimize gelmekten çekinmeyin lütfen.

   1. Merhaba doktor bey. 16 yaşımda göğsümde kitle çıktığı için ameliyat oldum. Patoloji sonuçları güzel geldi. Şuan 28 yaşındayım. 7 ay önce yine kontrole gittim bir sıkıntı yoktu fakat göğsümün kist ürettiğini, bu kistlerin normal olup, bebeğim olduktan sonra emzirmemin faydalı olacağını söylediler. Protez yaptırmak istiyorum ama biraz endişeliyim. Sizce ne yapmalıyım? Birde ortalama bir ücret için mailden bilgi alabilir miyim?

    1. İyi huylu meme kistleri çok yaygın bir durumdur. Fibrokistik hastalık olarak bilinir. Sizin de dediğiniz gibi emzirme ile azalır. Bu fibrokistik yapının meme büyütme ameliyatına engel bir tarafı yoktur. Göğüs büyütme ameliyatı emzirme ve ameliyat sonrası kist takibine engel olmaz. (Detaylı bilgi) Randevu alır gelirseniz ölçülerinize uygun büyüklükte silikon protezlerin nasıl duracağını görebileceğiniz üç boyutlu 3D vectra sistemi ile planlamanız da yapılabilir. Protez ile göğüs büyütme ücretleri buradan paylaşılamadığı için mail olarak adresinize gönderilmiştir.

    1. Çok geçmiş olsun. Meme Ca ameliyat masraflarını ve sonrasında ki onarım masraflarını devlet karşılıyor diye biliyorum. Size yakın bir üniversite hastanesine başvurabilirsiniz.

  1. Silikon meme büyütme ameliyatı fiyatını buradan öğrenmeniz maalesef mümkün değildir.
   Ülkemizde estetik ameliyat veya doktorların yaptığı işlemlerin ücretlerinin kamuya açık alanda paylaşılması yasal değildir. Pazartesi günü mail adresinize biz detaylı bilgi gönderebiliriz veya siz doktor@orhanmuratozdemir.com.tr mail adresine direk yazabilirsiniz. Bir diğer seçenek de Whatsapp numaramız ile iletişime geçerek 05424482361 öğrenebilirsiniz.

  1. Silikon meme büyütme ameliyatı ücretlerini internet ortamında direk sayfada paylaşmak ülkemizde yasal ve etik kurallara aykırıdır.
   Kliniğimizi arayarak 03124482361 – 05424482361 nolu telefonlardan öğrenebilirsiniz.

  1. Damla silikon ameliyatı fiyatları için cevabımızı bu sayfadan vermemiz maalesef yasal değil. O nedenle bize telefonlarımızdan ulaşarak (03124482361 – 05424482361) bilgi almanızı rica edeceğim.

  1. Meme silikonu fiyatları için sizden kliniğimiz telefonlarını aramanızı rica edeceğim. Veya 05335693103 numaralı telefondan whatsapp üzerinden mesaj ile sorunuzun cevabını öğrenebilirsiniz.

 2. Merhaba öncelikle gene herkes gıbı klasik soru sorcam sıze benim bedenim 85 benim goguse silikon taktırmam gerekir mı gerekirse ucret ne kadar ogrenebılır miyim sımdı den tesekkurler

  1. Göğüs büyütme ameliyatları ile bedeninin büyümez. Göğüsleriniz büyür. O nedenle beden ölçülerinin hesaplanmasını https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/estetik-ameliyat-sonrasi-sutyen/#Sutyen_bedeni_ve_olculeri_nasil_hesaplanir sayfasından inceleyebilirsiniz. Göğüs büyütme ameliyatında büyüyen memelerin ölçüsü A, B, C, D diye “cup size” şeklinde tanımlanır. Bu ölçülerde değişiklik olur.
   Göğüs büyütme ameliyat planlamasında kliniğimizde üç boyutlu görüntüleme sistemi kullanılmaktadır. Randevu alır gelirseniz silikon protezlerin sizin vücudunuzda nasıl durduğunu görebilir ve ihtiyacınız olup olmadığına siz karar verebilirsiniz.
   Göğüs silikonu ameliyatı ücretlerinin internette paylaşılması diğer tüm estetik işlem ve ameliyatların ücretlerinin paylaşılması gibi ülkemizde yasal ve etik değildir. Kliniğimize ulaşarak (03124482361 – 05424482361) randevu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. Merhaba orhan murat bey,
  Ben 34 yaşımdayım ve kendimi bildim bileli hiç göğsüm olmadı, hep düz ve küçüktü. Şuan 2 yaşında bir kızım var, ocak ayında emzirmeyi bıraktık fakat emzirme sonrası sol göğsüm büyük sağ göğsüm küçük kaldı. Büyük dediysem de öyle büyük değil diğer göğsüme göre çapı daha geniş duruyor, göğüslerim şuan yine çok küçük… silikon yaptırmak istiyorum ve sizden hem fiyat hem de yapılabilecek işlemler hakkında bilgi almak istiyorum, teşekkürler…

  1. Emzirme sonrasında memelerin küçülmesi, sarkması gibi sorunlar normaldir. Asimetrik olarak birinin büyük, birinin küçük kalması da emzirme farklarından kaynaklanabilir. Memeye yönelik cerrahi girişimleri emzirme bittikten 6 ay sonrasında planlıyoruz. O nedenle hesabını yaparak ameliyatınızı planlayabilirsiniz. Kliniğimiz de 3 boyutlu planlama şansına sahibiz. Hangi büyüklükte protez nasıl durur görebilirsiniz. Asimetrik meme problemi için detaylar bu konuda ki sayfamdan incelenebilir.
   Silikon meme fiyatları ise sizinle yapacağımız görüşme sonrasında netleşir. Ortalama silikon meme fiyatları için kliniğimizi arayıp (03124482361 – 05424482361) detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Sağlıkla kalın.

   1. Merhabalar hocam meme büyütme estetiği ücreti hakkında mail yoluyla Bilgi almak istiyorum ..bir de çoğu sorulara cevabinizi okudum ama aklıma takıldı sormadan geçemeyeceğim, protezin zaman içinde dönme riski, ihtimali var mıdır varsa nadir görülen bi durum mu acaba ? Ben bu operasyonu düşünüyorum ama acikcasi bu durum ihtimali korkuttu.. bir de hamilelik döneminde slikon protezle ağrı yapar mı göğüsler doğal olarak hormonel olarak büyüdüğünden artı bi ağrı vs olur mu acaba emzirme süreçlerinde ?

    1. Meme büyütme estetiği ücret bilgisi için muayeneye gelmenizi veya 03124482361 numaralı telefonu aramanızı rica edeceğim.
     Silikon protezlerin dönmesi ihtimali nadir bir konudur. Eliptik yapılı damla protezlerde ve protezin yerleştirileceği boşluğun büyük açıldığı vakalarda bir tık fazla görülme ihtimali vardır.
     Silikon protez yerleştirildikten, iyileşme tamamlandıktan sonra hamilelik veya başka bir durumda ağrı gelişmesi normal değildir. Yani beklenen bir durum değildir. Bir yıldan sonra silikon protezler ekstra ağrıya neden olmazlar. Oluyorsa ek bir sorun var demektir.

 4. İyi günler doktor bey benim bir sorum olacaktı benim göğüslerim kizkende küçüktü simi 2 çocuk annesiyim hamilelikde ve emzirmede buyumustu ama sonrasında kizligimdaki gibi mandalina boyutuna döndü bunun için ne yapabilirim

  1. Hamilelik döneminde göğüslerin büyümesi zaten beklenen doğal süreçtir. Sonrasında küçülmesi de öyle.
   Göğüslerinizin formda ve vücut ölçülerinize uygun büyüklüğe gelmesi ancak silikon meme büyütme ameliyatı ile mümkün olabilir. Kliniğimizde bu ameliyat öncesi muayene sırasında sonucunuzu 3 boyutlu görebileceğiniz 3D Vectra teknolojisi kullanılmaktadır.
   Lütfen daha fazla bilgi ve randevu için 03124482361 05335693103 numaralı telefonlarımızı arayınız.

 5. Merhaba hocam öncelikle açık bir şekilde yapılan bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim rica etsem ben de fiyatlar ile ilgili aşağı yukarı bir bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

  1. Silikon meme büyütme ameliyatları hakkında fiyatları buradan yazmak yasal ve etik değil.
   Mail adresinize fiyat bilgisi en kısa zamanda gönderilecektir.
   Ayrıca bize 03124482361 numaralı telefondan ulaşarak da bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   İlginiz için çok teşekkür ederiz.

  1. Ülkemizde silikon ameliyat fiyatları ve tüm diğer estetik ameliyat fiyatlarının açık ortamda paylaşılması yasal değildir.
   Bu sebeple bizim meme büyütme fiyatlarımız hakkında ancak muayeneye gelerek veya telefon ederek bilgi alabilirsiniz.
   03124482361 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 6. Merhaba benm bi sorum olacaktı meme ucu olmayan hastalarda protez takiliyormu yada protez takılırken ameliyat esnasında meme ucu ckartilabilirmi merak ediyorum

  1. “Meme ucu olmayan” demişsiniz. “Batık meme ucu” demek istediğinizi düşünerek cevaplayacağım; evet batık meme ucu problemleri cerrahi olarak tedavi edilebilir ve meme protezi yerleştirilebilir.
   Tabii öncelikle muayene olmanızı öneririm.

  1. Meme silikon fiyatları ile ilgili muayeneye gelirseniz veya telefon (03124482361) ile bilgi verebiliriz.
   Buradan fiyat bilgileri paylaşılması maalesef yasal ve etik değil.
   Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah