Dudak Estetiği

Dudak Estetiği Ankara

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği denildiğinde kişinin aklında ilk canlanan geçici dudak dolguları ile şişirilmiş, rahatsız edici büyüklükteki dudaklar gelmektedir. Oysa dudakların anatomik özelliklerinin ön planda olduğu ve belirgin olan dudaklar estetik dudaklar olarak adlandırılmaktadır.

Dudakların;

  • Pembe renkli mukoza bölümleri dolgun,
  • Alt ve üst dudak arasında 2/3 gibi bir oran bulunan,
  • Hatları yüksek ve belirgin olan iki dudak arasında ki çizginin yere paralel olduğu,
  • Üst dudağın alt dudağa göre hafifçe önde olduğu,
  • Burun tabanından dudaklara doğru kolon olarak adlandırılan yükseklikler arasında hafif kavisli bir çöküntünün olduğu dudaklar güzel görünüme sahip dudaklardır.

Bunlar dışında abartılı şişik dudaklar estetik dudaklar değildir.

Dudak estetiğinde yukarıda sayılan özelliklere sahip dudaklar elde edilmeye çalışılmaktadır. Yapılacak olan uygulamada mümkün mertebe bu özelliklere erişmek için çaba gösterilmelidir.

dudak dolgusu ankara

Dudak Estetiği Uygulamaları

Dudak biçim ve hacminde meydana getirilecek olan değişimin nasıl olacağı mevcut olan sorunun ne olduğuna göre değişiklik gösterir. Mevcut olan her sorun için farklı bir analiz yapılması ve çözüm üretilmesi gerekmektedir. Amaçlanan dudak kalınlaştırılması ve hacim arttırılması ise dışarıdan enjeksiyon uygulanması gerekmektedir. Uygulanabilecek olan yöntemlere ilişkin bilgiler aşağıdadır ve bilgi edinmek için tıklamanız yeterlidir.

Seçenekler arasında yağ enjeksiyonu seçeneği yer almamaktadır. Ben bu yöntemi uygulamıyorum. Çünkü yağ enjeksiyonundan sonra düzensizlikler meydana gelmektedir.

  • Kalıcı dudak dolgusu
  • Geçici dudak dolgusu
  • Dudak inceltmek için ise uygulanabilecek olan tek işlem cerrahi işlemdir.

Dudak estetiği denildiğinde sadece dudak kalınlaştırmanın akla gelmesi doğru değildir. Dudak estetiğinde dudağın sahip olduğu özel anatomik ve estetik üniteler söz konusudur. Bu detayların dikkatli bir şekilde dudak estetiği konusu için bilinmesi gerekir.

Dudaklar kas doku ve mukoza adı verilen ağız içi dokudan meydana gelmektedir. Dudakların yüz ile birleştiği hat çok özel bir yapıya sahiptir. Beyaz çizgi olarak adlandırılan bu hat çok özeldir. Üst dudak ise eros yayına benzemektedir. O sebeple bu bölgeye uygulanan estetik işlemine eros yayı estetiği adı verilmektedir. Dudakların kalın ya da ince olması çok doğal bir durumdur ama kadınların hayali kalın dudaklara sahip olmaktır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dudak Dolgunlaştırma Ankara

Dudak bölgesinde yaşa, genetik nedenlere, sigara kullanımına ve yer çekimine bağlı olarak bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Genç yaşlarda güzel bir görünüme sahip olan dudaklar sigara kullanımı sebebi ile şekil bozukluğuna uğrayabilir. Sigara kullanımına bağlı olarak üst dudakta çizgilenme baş gösterir. İlerleyen yaş ile birlikte ise dudakta hacim azalması gözlenebilir. Tüm bu sorunların çözümü dudak estetiğinin konusuna girmekte olup dolgulu ya da dolgusuz metotlar ile bu sorunlar iyileştirilebilmektedir. Çok ender durumlarda dudak estetiğinde cerrahi işlemlere de başvurulabilmektedir. Sizin için uygun işleme karar vermek için bir plastik cerrah ile görüşmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by