Yüz Dolgusu

Çene Ucu Dolgusu Ankara

Çene Ucu Dolgusu Nedir?

Çene yüzümüzün alt yarısında hareketli tek bölgedir. Önden ve yandan görünümü yüzümüzü tamamlar. Bazı problemler önden çok belli olmasa da yandan profilden net bir fark yaratabilmektedir. Çene dolgusu sadece çenenin geride olduğu, hacim problemi görünen bazende çene asimetrilerinde gündeme gelen bir uygulamadır.

Çok kısa ve basit bir şekilde profil, asimetri ve hacim problemlerinin düzeltilmesini sağlar. Çene ucu bölgesi sıklıkla ihmal edilen estetik bölgelerden biridir. Profilin düzeltilmesini sağlayarak daha dinamik bir görüntü sağlar. 

Yüzün estetik hatlarının netleşmesini, çene hattında ki düzensizliklerin azalmasını sağlar ve gıdının gizlenmesine yardımcı olur. Çene hattı belirgin olan yüzler daha diri, sağlıklı ve zayıf görünürler.

çene dolgusu

Çene ucuna dolgu yapabilmek için bölgenin uyuşturulması şarttır. Sonrasında cilt altı hatta kemik dokunun üzerine yapılacak sert ve kalın yapılı hyaluronik asit dolguları tercih edilmelidir. İşlem kanül ile yapılır. Bu sayede daha düzgün ve morarmaya neden olmayacak sonuçlar elde edilebilir. Nadiren 1-2 gün süren şişlik olma ihtimali vardır. Çene ucuna ne miktarda dolgu uygulanacağına plastik cerrahınızla birlikte karar verebilirsiniz. En az bir cc dolgu gerektiğini bilmeniz yeterlidir. İşlemden sonraki onuncu günde yapılacak kontrolünüzde gerekiyorsa ek dozlar da uygulanabilir. Hyaluronik asit dolgularının kalıcılığı 1-1,5 yıl gibidir. Aynı anda ihtiyacınız var ise diğer yüz bölgelerine de birlikte dolgu yapılabilir.

Çene ucu dolgu uygulamalarını takiben aşırı sıcak hamam sauna gibi ortamlara bir hafta boyunca girmemeniz tedbiren yeterlidir. Başkaca dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur.

Marionette, Jaw Line, Çene Dolgusu nedir?

Alt çene hattı üzerinde dudak köşesinden aşağıya uzanan oluğa Marionette hattı denir. Bu hattın belirginliği yüzde aşağıya doğru bir hareketin başladığını gösteren en önemli bulgulardan biridir. BU oluğa yapılacak hacim artırıcı işlemler yüzü daha yüksek gösterecektir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Yüz Dolgusu Ankara

Jaw line ise alt çene kemiğinin alt sınırını tarif eden ingilizce kelimedir. Çene ucundan kulak önüne kadar uzanan hattı tarif eder ve bu hattın belirginliği, çene köşelerinin çıkık görünmesi yüz hatlarını netleştirir ve hastanın aşağıya doğru inmiş yüzünün daha yüksek ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Çene hattına, çene ucuna, Marionette oluğuna ve çene arka kulak önü köşesine dolgu yapılması yüzün alt sınırını netleştirerek ve boynun üst bölümünü gererek daha genç görünmeyi sağlar.

çene hattına dolgu zor mudur?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by