Botoks

Kaş arası botoks

Kaş arası botoks nedir?

Kaşlarımızın çatılması hareketinden sorumlu iki adet iki santimetre uzunluğunda kas vardır. Kaş arası botoks ile bu kasların kasılmaları azaltılabilir veya durdurulabilir. Bu etkisi sayesinde kaşlarımızın arasında kalın, bizi sert ve sinirli, gösteren çizginin oluşumu engellenmiş ve derinleşmesi hızı yavaşlatılmış olur.

Videoyu oynat
  • Kaş arası botoks kimlere uygulanır?

Videoyu oynat

Aslında erken yaşlara botoks uygulanmaya başlanması kırışıklıkların yer etmesine, derinleşmesine engel olur.

  • 18 yaşı sonrasında hem erkek hem de kadınlar için uygulanabilir.
  • Kaş arasında eğer belirgin bir derinlik yoksa genellikle botoks tek başına yeterli olacaktır. Derinlik arttıkça kırışıklığa dönüşür.
  • Kırışıklık belirginliği arttıkça çatık kaş görünümünün giderilmesi veya azaltılması için tek başına botoks yeterli olmayabilir. Dolguya da ihtiyaç olabilir.
  • Burada orta dereceli sorunlarda önce botoks yapılır. Botoks kontrolünde yani 2-3 hafta sonra gerekirse kaş arası dolgu yapılır.
  • Eğer çatık kaş görüntüsü ileri düzeyde ise hem dolgu hem de botoks aynı seansta uygulanması gerekebilir. Nadiren daha derin durumlar da olabilir. Doktorunuz o zaman size cerrahiye kadar gidebilecek seçeneklerden bahsedecektir.
  • Kaş arası botoks sonrası etki ne zaman görülür?

Botox uygulaması sonrasında etki hemen değil 4-7 gün sonra ortaya çıkar. Bu bölgede ki etkisi de kaş çatma hareketinin, kas aktivitesinin azaltılması veya durdurulmasıdır. Botoks etkisinin 4-6 ay sürmesi beklenir ve 5 ay sonra yeniden yapılması önerilir.

Estetik Cerrah Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
  • Kaş arasına botoks nasıl uygulanır?

Kaş arasına botoks ancak işinin ehli, uzmanı doktorlar tarafından yapılmalıdır. Kaşlarınızı orta hatta yaklaştıran kasın başlangıç ve bitiş noktaları önce işaretlenir. Beş dakika buz uygulaması sonrasında da botoks enjeksiyonu yapılır. Genellikle alın ve göz çevresi botoksu ile birlikte yapılır. Enjeksiyonlar sırasında çok hafif bir yanma hissi normaldir. Bu rahatsızlık hemen geçer. Noktasal bir şişliğe neden olabilir. Bu şişliklerin geçmesi de bir iki saatten fazla sürmez.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dudak botoksu
Videoyu oynat
  • Kaş arası botox sonrasında kaşlarım kalkar mı?

Kaşların kalkması ancak göz çevresi botoksu sonrasında görülebilir bir etkidir. Botoks işlemi sonrası bazen kaşların kalkması gündeme gelebilir. Bu etki sizi memnun ederse ek bir doz yapmaya gerek olmaz. Ancak görünüm sizi rahatsız ederse 2-3. haftada yapılacak olan kontrolleriniz de ek botoks dozları ile sıkıntınız rahatlıkla giderilecektir.

Videoyu oynat

Kaş arası botoks fiyatları ne kadardır?

Botoks fiyatları tüm diğer bölgelerde olduğu gibi doza bağlı olarak ücretlendirilir. Bir diğer kriter de uygulayıcının tecrübesidir. Tüm diğer bölge botoks uygulamaları ile birlikte yapılabilir. Kliniğimizi arayarak kaş arası botox fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
kaş arasına botoks nasıl yapılır
Kaş arası botox ile çatık kaş görünümünden kurtulursunuz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61