Botoks

Burun Botoksu Ankara

Burun Botoksu Nedir?

“Burun Botoksu; cerrahi olmayan uygulamalar arasında sunduğumuz estetik yöntemlerden biridir”. Burun civarında oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Botolinum toksininden elde edilen botoks, kas doklarına etki ederek uygulandığı bölgedeki çizgilerin azaltılarak geçirilmesinde kullanılır.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Bunny Lines olarak nitelendirilen burun kenarlarındaki çizgilerin tedavi edilmesinde uyguluyoruz. Estetik bir yöntem olarak, kesiye gerek olmadan cilt altına enjekte yöntemiyle pratik şekilde yaptığımız bir uygulamadır. Tavşan çizgileri niteliğindeki, burnun kenarlarında dikey uzanan çizgileri bu uygulama dahilindedir. Gülme mimiklerinin zaman içerisinde belirgin hale gelmesi ve orta yüz kısmında her iki taraftan kapalı parantez görünümü vermesiyle, Bunny Lines adını alır.

“Burun botoksu yaptıranlar, düzenli uygulamalar sayesinde bu çizgilerin görünmemesi ve cildin daha dinamik görünmesini sağlıyorlar.”

Bunny Lines Botoksu

Esasen yüz bölgesinde çok belirgin ve işlevsel fonksiyonları olmayan bunny lines kasları, cilt yapılarına göre bazı kişilerde daha yoğun ve belirgin niteliktedir.

Bu bölgeye botoks uygulaması yapılmasında herhangi bir işlevsel sorun yoktur. Kliniğimizde cilt ve doku analizlerinize göre kolay ve konforlu şekilde burun botoksu uygulamasını yapıyoruz. Tavşan çizgilerinin kas dokularına enjektasyon sağlayarak, fonksiyonlarını botoks süresince durduruyoruz.

Burun Botoksu Nasıl Yapılır?

Depressor Septi Nasi adı verilen ve burun ucundan, kıkırdak kısmın altından aşağı doğru uzanan kas grubu ile çalışılır. Botoks maddesi, bu kısmın protokolünde olan noktalara uygulanır.

Bahsettiğimiz kas grubu, özellikle gülme işlevinde burnun aşağı kısımda minik öbek oluşmasına neden olur. Zamana bağlı bir durum olup, kişilerin cilt ve doku yapılarıyla bağlantılı olarak daha erken yaşlarda da görülebilir. Burnun kalkık yapıda olması, zamanla değişerek formda farklılıklar olmasına neden olur.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dudak Botoksu Ankara

Burun botoksu öncesi sonrası görsellerini danışanlarımıza sunarak, uygulamanın etkisini ve sonrasında nasıl bir görünüm elde edileceğini öncelikle belirtiyoruz. Uygulama ile dudak hareketleri daha az etkilenir hale gelir.

Bu kas grubunun fonksiyonu durdurularak, burun ucu biraz daha yukarı çekilir. Ortalama 1-2 mm yukarı kalkan form, işlevlerde hareket etmez. Örneğin yemek yerken ya da gülerken, burun ucu hareket etmez.

Burun Botoksu Ne Kadar Sürer? Ne Kadar Kalıcıdır?

Burun botoksu son derece kolay uygulanan ve kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. 5 ila 10 dakikada steril ortam koşullarında uyguluyoruz. Kliniğimiz bu niteliklerde dizayn edilmiştir. Burun botoksunun kullanımı ise yüz estetiği botoks uygulamaları gibi 6 ay sürer. İlk uygulamadan sonra 1 hafta içerisinde belirginleşmeye başlar ve her 6 ayda bir tekrarlanabilir bir yöntemdir.

Burun Ucu Kaldırma Uygulamasında Botoks

Burun ucu botoksu, burnun uç kısmında birkaç milimetrelik bir uygulama sağlar. Bu ortalama 1 ya da 2 mm civarındadır. Daha fazla oranda değişiklik isteyenler için burun ucu estetiği uyguluyoruz. Burun ucu botoksu tek işlem olarak yapılabildiği gibi kombine olarak diğer estetik uygulamalarla da yapılabilir.

Burun kanatlarına uygulanan botoks tedavisi; Levator Alaque Nasi olarak bilinen kas grubuna etki ederek yapılıyor. Gülme sırasında kanatların yan kısımlara doğru açılması zamanla belirgin izlerin oluşmasına neden olur.

Burun kanatlarına botoks uygulamasında bahsettiğimiz bu kas grubunun fonksiyonlarını durdurarak, estetik açıdan istenilen görüntüyü kazandırıyoruz. Burun kanatlarının gülme, yemek yeme gibi işlevlerde hareket etmemesini sağlayan botoks, çizgilerin ve kırışıklıkların giderilerek daha berrak bir ten görünümü sunuyor.

Burun Botoksu Fiyatları

Ankara burun botoksu ve burun ucu botoksu uygulamalarında, yapılacak bölgeye göre fiyat belirlenir. Kliniğimizde yapılan analiz sonrasında yapılacak başka ek uygulamalar var ise belirleyerek, fiyatları sunuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by