Botoks

Burun botoksu

Burun botoksu nedir?

Burun Botoksu; cerrahi olmayan uygulamalar arasında sunduğumuz estetik yöntemlerden biridir”. Burun üzerinde oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Clostridium botolinum isimli bir bakteriden elde edilen botoks; mimik kaslarına etki etmesi için uygulanır ve bu kasları gevşetir.

Play Video
  • Burun botoksu ile burun ucu kaldırma mümkün mü?

Her hastada olmasa da cevap; Evet.

Son zamanlarda giderek artan ameliyatsız burun estetiği talepleri hastaların yanlış bilgilendirilmelerine, yanlış beklentiler içine girmelerine neden olabilmektedir. Özellikle yaşı burun estetiği için uygun olmayan 18 yaş altı hasta grubu ile anesteziden çekinen veya ailesi destek olmayan genç hasta grubunun en önde gelen estetik sorunudur. 

Botoks kasları gevşetir dedik. Burnumuzda da burun ucumuzu aşağıya çeken kaslar var. Bu kaslar bazılarımızda çok aktif bazılarımızda hiç aktif değil. Siz de botoks ile burun ucu kaldırma işlemini talep ediyorsanız öncelikle uygun olup olmadığınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bu muayeneyi aynanın karşısına geçerek konuşma sırasında burun ucunuzda bir hareket oluşup oluşmadığına bakarak yapabilirsiniz. Burun ucunuz konuşurken aşağı doğru hareket ediyorsa burun tabanına yapılacak botoks işleminden fayda görebilirsiniz. 

Bildiğiniz gibi botoks aynı zamanda burun dolgusu ile de kombine edilebilen ameliyatsız burun estetiği işlemleri arasıdadır.

  • Burun Botoksu nerelere ve nasıl yapılır?

Burnun bir çok bölgesinebotoks işlemi gerçekleştirilebilir.

  • Burun kaş arasında ki yatay çizgilere,
  • Burun göz arasında ki açılı (oblig) çizgilere,
  • Burun kanatlarını yukarı çeken ve gülerken burun kanatlarını (deliklerini) büyüten kaslara,
  • Burun ucunu aşağı çekerek burun ucunun düşük görünmesine neden olan kaslara uygulanabilir.
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Botoks sonrası meydana gelebilecek sorunlar nelerdir?

Genellikle diğer uygulama alanları ile kombine edilen bir bölgedir. Kas aktiviteleri kontrol edilerek kalemle işaretlenir ve ardından da botoks enjeksiyonu yapılır. 

  • Botoks burun kanatlarına uygulanabilir mi?

Bazılarımızda burun kanatlarının gülerken dışa çekilmesi rahatsız edici olabilmektedir. Hepimizde de olan bazılarımızda oldukça aktif olabilen bu kasların botoks ile gevşetilerek kasılmalarının önlenmesi mümkündür. Bu sayede botoks ile burun kanatlarının genişlemesi geçici olarak önlenebilir.

  • Burna Botoks uygulaması ne kadar kalıcıdır?

Bilindiği üzere botoks hemen etki etmez. birkaç günden bir haftaya kadar değişen bir sürede etkisinin ortaya çıkmasını bekleriz. Bu sürede yapmamanız gereken tavsiyeleri içeren broşürünüzü okumanız faydalı olacaktır. Botoks kalıcı bir etki yaratmaz. Etkinliği genellikle 4 ay sonunda geçen bir ilaçtır.

Bunny Lines Botoksu

Tavşan çizgileri de denilen “Bunny Lines” botoksu burun üzerinde mimik hareketleriyle meydana gelen çizgilenmeleri tanımlamaktadır.

burun botoksu
Burun çevresinde ki kaslara burunun botoksu ile yüzün merkezinde ki çizgiler azaltılabilir ve burun ucu uygun hastalarda kaldırılabilir.

Bu bölgeye botoks uygulaması yapılmasında herhangi bir işlevsel sorun yoktur. Alın, göz çevresi, kaş arası botoks uygulamalarıyla birlikte sıklıkla yapılır.

Hatta üst yüz bölgesine botoks uygulanmış olması burun üzerinde ki çizgileri eğer buralara botoks yapılmamışsa belirgin hale gelen kas aktiviteleri nedeniyle rahatsız edici de olabilir. Kontroller de en sık işlem yapılan bölge burun üzeri ve yanlarına botoks uygulamasıdır.

  • Burun Botoksu Fiyatları ne kadardır?

Burun ucunun botoks ile kaldırılması, burun üzerinde gülme ile oluşan çizgiler (Bunny lines) ve burun kanatlarının gülme sırasında genişlemesi gibi sorunlar botoks ile geçici bir süre için düzeltilebilir. Tüm bu botoks uygulamaları ile ilgili fiyatları da kliniğimizi arayarak öğrenebileceğinizi belirtmek isterim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı