Botoks

Dudak Botoksu Ankara

Dudak Botoksu Nedir?

Dudak botoksu, dudak çevresinde zaman ve çeşitli faktörlere bağlı olarak meydana gelmiş çizgilerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatsız estetik uygulamalar arasındadır. Dudak üstü bölgede oluşan dikey çizgilere, botoks enjektesiyle kas dokularına etkide bulunuyoruz. Alt dudakta ise aşağı bakan oluk formuna estetik dokunuş kazandırıyoruz.

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır?

Kliniğimizde tamamen steril koşullarda gerçekleştirdiğimiz dudak dolgusu öncesi, analiz yapıyoruz. Kişinin cilt yapısı, dudak üstü çizgilerin derinliği ve sayısı, doku formları gibi inceleme ardından kolay ve güvenli şekilde uygulamayı yapıyoruz. Dudak botoksu sonrası ise kişi günlük yaşamına devam edebilir ve iz olmadığı için rahatlıkla günlük aktivitelerine devam edebilir.

Anestezik krem kullanılarak dudak bölgesi rahatlatılır ve ardından işlem yapılır. Dudak botoksu ortalama 5 dakika süren kolay bir işlemdir. Çizgilere enjekte yapılarak tamamlanır.

Dudak Botoksu Kalıcı mıdır?

dudak botoksu acıtır mıDudak bölgesine uygulanan botoksun kullanımı ortalama 4-5 ay sürer. Yeniden tekrarlanması gereken ve yenilenmesinde bir sakınca olmayan yöntemdir. Doğal bir görünüm sağlarken, kolay uygulama opsiyonu sunar.

Dudak Botoksu Sonrası

Uygulama ardından hafifi kızarıklık oluşabilir. Ortalama 5-10 dakika içerisinde kızarıklık geçer ve morluklar oluşmaz. Enjektörler çok ince olduğu için neredeyse hiç belli olmaz. Dudak botoksu cilt yapılarına ve doku niteliklerine bağlı olarak 3 gün ile 1 haftada net görüntüsünü verir.

Dudak Botoksu Kimlere Yapılır?

Dudak botoksu nedir, dolguya benzer mi gibi konularda danışanlarımız için, hangi durumlarda dudak botoksu yaptığımızın bilgisini sunuyoruz. Uygulama diğer tüm estetik uygulamalar gibi 18 yaş üzerine yapılıyor. Hamilelik sürecinde ve emziren annelere botoks yapmıyoruz. Kadın veya erkek isteyen herkese yapılabilir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Alın Çizgisi Botoks Ankara

Dudak Botoksu Ne İçin Yapılır?

Sigara çizgileri olarak adlandırılan ve dudak üstü bölgede dikey formda görülen girintili, çıkıntılı çizgilerin düzenlenmesi için uyguluyoruz. Zamana, yer çekimine ve fiziksel özelliklere bağlı olarak; Dudak kontürünün silinmesi, hacmin azalması, hormon kaynaklı cilt yapısındaki değişiklikler nedeniyle dudak botoksu gereklidir. Dudağın cilt yapısındaki değişiklikler ve cilt kalınlığında oluşan farklılıklar nedeniyle, dudak estetiği kapsamında uygulama yapıyoruz.

Dudak botoks ve Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu ve dudak botoksu farklı uygulamalardır. Botoks, dudak çevresine, dolgu ise doğrudan alt ve üst dudağa yapılan uygulamalardır. Dolgu; sentetik ürünler ya da yağ enjeksiyonuyla yapılır.

Dudak dolgusu yaptıranların yorumları değerlendirildiğinde, dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerde yağ enjeksiyonu veya hyalüronik asit dolgusu tercihini daha rahat yapabilirler. Fakat dudak üstündeki çizgilere dolgu yapılabiliyor. Daha ince dolgu ürünleri ile uygulama yapıyoruz. Doğal görünümü yakalamak ve çizgilerin tamamen silinmesi için botoks daha sıklıkla uyguladığımız yöntemdir.

Gummy Smile Nasıl Uygulanır?

Dudak botoksu ile uygulanan yöntemlerden birisi olarak Gummy Smile, gülüş estetiği formunda değerlendirilebilir. Gülümsemek, gülmek insanlara yakışan en muhteşem aktivitedir. Fakat gülerken diş etlerinin görünmesi, estetik açıdan düzeltilmesi gereken bir formdur.

Gummy smile uygulamasında üst dudağa botoks yaparak, estetik açıdan daha görsel bir ifade sunuyoruz. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı ise Gummy Smile uygulaması da aynı sürede, gülüşünüze güzellik katar. Ortalama 4-5 ayda bir yeniden uygulanabilir.

Botoks İle Dudak Köşelerinde Estetik

Depressor Anguli Oris tıbbi ismiyle bilinen kaslar, dudak oluklarının aşağı inik görünümü düzeltilir. Zamanla mimiklerde oluşan ve dudakların birleşim yerinde somurtkan ifadeye neden olan kıvrıklar, dudak botoksu ile düzeltilir. Bu olukların uygulaması ile hem üst dudak hem de alt dudakta daha dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Dudak botoksu fiyatları için kliniğimizden randevu talep ederek bilgi edinebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by