BotoksDudak Estetiği

Dudak botoksu

Dudak Botoksu Nedir?

Dudak botoksu ile;

  • Dudak çevresinde zaman ve çeşitli faktörlere (özellikle sigara) bağlı olarak meydana gelmiş çizgilerin (barkod çizgileri) azaltılması ve derinleşme hızının yavaşlatılması,
  • Üst dudak inceliği gibi aslında dudağın kalınlaştırılmasına ihtiyacı olan ama dudağın kırmızı (mukoza) bölümünün içe dönük pozisyonu olan kişilerde dolgu uygulamasının daha iyi sonuç vermesi için,
  • Dudak köşelerinin aşağıya dönük mutsuz, bezgin ifadeye neden olan durumun giderilmesinde, dudak köşelerinin kaldırılmasında,
  • Gummy Smile” olarak da bilinen ve gülerken üst dişlerin fazlaca görünmesi durumunun da düzeltilmesinde tercih ettiğimiz bir ilaçtır.
  • Dudak botoksu ileri teknik bir uygulamadır ve doza bağlı geçici de olsa ciddi sorunlar oluşabilir. O nedenle deneyimli olan doktorların yapması önerilmektedir.
Play Video

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır?

dodak dolgunlaştırmaDudak botoksu yukarıda da belirttiğim gibi ileri teknik bir uygulamadır. Öncelikle sizin dudak botoksu ileilgili kafanızda ki soruların yanıtlanması, neden dudak botoksu istediğiniz ve nasıl bir sonuç arzu ettiğiniz konusu konuşulmalıdır. Sonrasında ise diğer bölge botoks uygulamalarıyla kombine veya tek başına da uygulanabilen bir işlemdir.

Dudak Botoksu Kalıcı mıdır?

Dudak bölgesine uygulanan botoksun etkisi ortalama 4-5 aydır. Kalıcı değildir. Yeniden tekrarlanması sizin elde edilmiş sonuç ile ilgili fikrinize bağlıdır. Yenilenmesinde de bir sakınca olmayan yöntemdir. 

Diş etlerinin aşırı görünmesi (Gummy Smile) botoks ile nasıl tedavi edilir?

Dudak botoksu ileri düzey botoks uygulamalarındandır

Dudak botoksu ile uygulanan yöntemlerden birisi olarak Gummy Smile, gülüş estetiği ana başlığı altında değerlendirilmelidir. Gülümsemek, gülmek insanlara yakışan en muhteşem aktivitedir. Fakat gülerken diş etlerinin görünmesi, estetik açıdan düzeltilmesi gereken bir durum olabilir.

Gummy smile uygulamasında üst dudağa botoks yapılır ve üst dudak hareketi kısıtlanarak gülme sırasında geriye çekilmesi önlenmiş olur. Burada da dudak hareketlerinin aşırı azaltılması kukla dudak görünümü gibi istenmeyen bir duruma neden olabilir. o nedenle tercihen tecrübeli kişilerin yapması gereken bir uygulamadır. 

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dudak dolgusu (fiyatları) nasıl yapılır? [Video – Soru Cevap]

Dudak botoksu fiyatları ne kadardır?

Kullanılacak botoks miktarına göre değişebileceği gibi uygulama sebebine, uygulama hassasiyetine ve uygulayıcıya göre de değişiklikler gösterebilen ileri teknik bir işlemdir. Tüm diğer bölge botoks uygulamalarıyla birlikte kombine edilebilir. Kliniğimizin fiyatlarına telefon açarak ulaşabilir, randevu alabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı