Botoks

Terleme Botoksu Ankara

Terleme Botoksu Nedir?

Bazı kişilerde ter bezleri daha fonksiyonel niteliktedir. Aşırı terleme sonucunda kıyafetlerde ıslak izler, sararmış lekeler görülür. Cilt yapısı, bakteri gibi faktörlere bağlı olarak ter kokusu da yayılır ise kişinin sosyal yaşamında etkilenmeler gözlemlenebilir.

“Terleme botoksu, ter bezlerinin aşırı çalışmasına etkide bulunarak bu rahatsızlıkların giderilmesini sağlıyor. Belirli aralıklarla uygulanması gereken yöntem, daha konforlu bir yaşam için tercih ediliyor.”

Koltuk Altı Botoksu (Terleme Botoksu) Nasıl Yapılır?

Hiperhidrozis olarak nitelendirilen ve tıp alanında bir hastalık olarak gruplandırılan aşırı terleme sadece koltuk altlarında değil el ve ayaklarda da görülebiliyor. Avuç içi terlemesi olarak bilinen kimi insanlarda buz soğukluğunda serin bir terleme, bazı insanlarda aşırı sıcak ve ıslak formda olan el terlemesi, çeşitli yöntemlerle tedavi edilebiliyor.

Kliniğimiz dahilinde verdiğimiz estetik uygulama ve hizmetlerde, koltuk altı botoks işlemi yapıyoruz. Estetik uygulamalarda olduğu gibi kullanım süresi ortalama 6 aydır ve yeniden yapılabilen bir uygulamadır. İşlem 10- 15 dakikada tamamlanır. Ortalama 3 gün ile 1 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlar. Terleme fonksiyonu önlemenin yanı sıra cilt dokusunda da daha estetik bir görünüm elde edilir.

Botoks maddesinin enjekte yöntemiyle, koltuk altlarına doğrudan uygulanır. Terleme botoksu nedir ve nasıl uygulanır konusunda daha detaylı bilgi isteyen danışanlarımız, randevu alarak hem muayene hem uygulama yaptırabilirler.

Aşırı Terleme Neden Olur?

Esasen yüz bölgesinde çok belirgin ve işlevsel fonksiyonları olmayan bunny lines kasları, cilt yapılarına göre bazı kişilerde daha yoğun ve belirgin niteliktedir. Bu bölgeye botoks uygulaması yapılmasında herhangi bir işlevsel sorun yoktur. Kliniğimizde cilt ve doku analizlerinize göre kolay ve konforlu şekilde burun botoksu uygulamasını yapıyoruz. Tavşan çizgilerinin kas dokularına enjektasyon sağlayarak, fonksiyonlarını botoks süresince durduruyoruz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Burun Botoksu Ankara

Terleme Botoksu Sonrası

Uygulama cerrahi olmadığı için kesi açılmaz ve kesi izi olmaz. Enjektör ile uygulandığı için enfeksiyon riski neredeyse yoktur. Uygulama sonrası kızarıklık oluşmuş ise 10 dakika içerisinde geçer.

Ağrı sızı içermeyen bir uygulamadır. Fakat koltuk altı derisi ince olduğu için uygulama öncesinde anestezik kremler uyguluyoruz. Belirlenen noktalara enjekte ederek pratik ve hızlı şekilde işlemi tamamlıyoruz.

Terleme botoksu öncesi ve sonrası herhangi bir hazırlık, uygulama yapmaya gerek yoktur. 5- 10 dakikada tamamlanır ve kişi günlük hayatına normal şekilde devam edebilir. Morluk, şişme, kabuk ya da pullanma gibi belirtiler görülmez. Botoksun belirlenmiş herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi içeriğindeki madde esasen insan vücudunda doğal olarak bulunan bir öze sahiptir. Alerjen oluşturmaz. Bu maddeye hassas olan kişilere uygulanmaz.

Koltuk Altı Terleme Botoksu Kimlere Yapılır?

Botoks ve tüm estetik uygulamalar, 18 yaş üzerindeki kişilere yapılır. Fakat sağlık açısından ve ter bezleri ile ilgili konularda doktor uygun görüyor ise 18 yaştan daha önce de uygulanabilir. Kadın ve erkek, aşırı terleme olan herkese uygulanabilir. Fakat hamile olanlara ve bebek emziren kişilere botoks uygulamaları yapmıyoruz. Uygulama normalde kansız bir işlemdir fakat uygulamadan en az 4-5 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçların alınmaması önerilir.

Terleme Botoksu Fiyatları

Terleme botoksu fiyatları, uygulama yapılacak bölgeye göre belirlenir. Ter bezlerinin kapladığı alana ve terlemenin yoğunluğuna bağlı olarak, kliniğimizde yapacağımız muayene ile birlikte fiyatları sunuyoruz. İşlem tek başına yapılabildiği gibi farklı estetik uygulamalarla da kombinasyon şeklinde yapılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by