Botoks

Terleme botoksu

Terleme botoksu nedir? Aşırı terleme neden olur?

Ter bezlerinin fazlaca çalışması (hiperhidroz) sonucu bizi rahatsız eden, üzerine kokunun da eklenmesiyle (bromohidrozis) çevresel rahatsızlığa da neden olabilen, kıyafetlerimizden görünmesiyle birlikte sosyal ve kişisel sorunu arttıran önemli ve özel bir sorundur. Botoks bu konuda ter bezlerine gelen terleme sinyalini keserek bölgesel olarak terleme faaliyetini durdurabilir. Terleme botoksu olarak bilinen bu etkinlik ter bezi olan tüm vücut bölgelerinde etkili olabilir. En sık koltuk altı terlemesi, el terlemes, ayak terlemesi, bel terlemesi, yüz terlemesi gibi bir çok alanda sadece cilt içi yapılan enjeksiyonlarla hastaların sosyal sorun haline gelmiş ıslaklık ve ıslak görüntü problemini ortadan geçici de olsa kaldırabilen bir işlemdir.

Terleme vücut ısı dengesinin korunması için gerçekleşen FİZYOLOJİK bir olaydır.

  • Terleme botoksu hakkında detaylı anlatım videosu
Zamanımızı daha verimli kullanmak adına artık videolar üzerinden daha hızlı bilgiye ulaşmak istiyoruz. Ben de videolarla daha hızlı bilgi vermek için tüm sayfaları ve konuları videolarla anlatmaya başladım.
Play Video
  • El botoksu uygulama videosu ve Koltuk altı botoks uygulama videosu

Botoks ile terleme tedavisinde yapılan enjeksiyonlar biraz can yakıcı ve rahatsız edici olabilir. O nedenle işlem öncesi uyuşturucu krem veya buz uygulamalarının faydası olmaktadır. Ancak elde edilecek kuru el hissi el terleme sorunu ile yaşayan birisi için oldukça kolay ve kıymetli bir sonuçtur. Aynı verimi koltuk altı terleme sorunu ve ayak terleme sorunu yaşayan kişiler için de tarif etmek gerekir.

Play Video
Play Video
  • Terleme botoksu nedir?

Terlemenin botoks ile azaltılması veya durdurulması bir sağlık sorununun giderilmesi değil bir sosyal sorunun giderilmesi işlemidir. Bu nedenle de her sağlıklı ve sosyal yaşamına dikkat eden kişinin özen gösterdiği, normal hayat düzeni içinde yılda bir veya iki kez başvurduğu standart bir uygulama olmaya başlamıştır. 

  • Terleme botoksu kimlere yapılır?

Botoks 18 yaş üzerindeki kişilere yapılır. Fakat sağlık açısından ve ter bezleri ile ilgili konularda doktor uygun görüyor ise 18 yaştan daha önce de uygulanabilir. Kadın ve erkek, aşırı terleme olan veya terlemeden rahatsız olan herkese uygulanabilir (Hamile olanlara ve bebek emzirenler hariç).

  • Botoks ter bezlerine nasıl etki eder?

Vücudumuzda sempatik ve parasempatik diye isimlendirilmiş sinir sistemleri vardır. Sempatik sinir sistemimiz ter bezlerine giden terleme uyarısından sorumludurlar. Botoks da bu iletiyi bloke eder ve etkisi süresince o ter bezlerinden (nereye enjekte edildiyse koltuk altı, ayak tabanı, avuç içi gibi) ter salgısı gerçekleşmez.

el terlemesi botoksu ağrılı bir işlemdir
El terlemesi botoksu uyuşturucu kremler sonrasında uygulanabilir
el terlemesi için botoks uygulaması
Terleme botoksunun etkinlik süresi 6 ay civarındadır. Mayıs ayında yapılan botoks yazın konforlu br sğreç yaşamanıza katkı sağlar
  • Koltuk Altı Botoksu (Terleme Botoksu) Nasıl Yapılır?

Diğer botoks uygulamalarından farklı olarak burada ilaç kas dokuya değil cilt içine enjekte edilir. O nedenle uygulama biraz daha can yakıcı olabilir. Bu yüzden buz uygulaması veya uyuşturucu krem sonrasında uygulamak gerekebilmektedir. Tüm bir flakon botoks ilacının tamamının yapılması kolaltı botoks işlemi için yeterlidir. Bazıen şüpheli durumlarda ter bezlerinin yerlerinin tespit edilmesi için nişasta ve batikon kullanılarak yapılan bir teste ihtiyaç duyulabilir ama genellikle kol altı botoks işlemi için gerek yoktur. İşlem sonrası böcek sokmuş gibi hafif kabarıklıklar olur. birkaç saat içinde geçer.

  • Terleme botoksu sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlem 5 – 10 dakikada tamamlanır ve kişi günlük hayatına normal bir şekilde devam edebilir. Morluk, şişme, kabuk ya da pullanma gibi belirtiler görülmez. Koltuk altı botoksunun bilinen herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi dikkat etmenizi gerektirecek bir durumda değildir. Alerjiye neden olmaz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Kaş arası botoks
  • Koltuk altı terleme botoksu etki süresi ne kadardır?

Botoksun bilinen etki sürelerinden farklılıklar gösterebildiğine şahit olduğumuz bir bölgedir. Normalde 4-6 ay etkinliğinin devam ettiğini ve bu sürelerde konforlu bir dönem geçireceğini söylediğimiz hastalarımıza koltuk altı terleme botoksu etkisinin birçok insanda 8-10 aya kadar da uzadığı görülmektedir. Sosyal alanda ki konforu ciddi şekilde arttırdığı için birçok insan yaz aylarına girmeden bu işlemi düzenli olarak yaptırmaktadır. Estetik olmayan botoks uygulamaları arasında en fazla tercih edilen botoks işlemidir denebilir.

koltuk altı botoks nasıl yapılır
Koltuk altı terleme botoks işlemi sırasında ilacın cilt içine verilmesi gerekir bu yüzden 30 dakika içinde geçecek kabarcıklar oluşur
  • Terleme botoksunun ne zaman tekrar edilmesi gerekir?

Botoks etkisi vücudun hangi bölgesine yapılırsa yapılsın geçicidir. Terleme sorunu çok belirgin olan kişilerin 6 ay arayla yaptırmasını önerirken yazları rahatça gömlek giyebilmek için yani sosyal sorun yaşamamak için yaptıran hastalarımıza önerimiz özellikle Mayıs ayında yaptırmalarını ve yaz boyunca rahat etmelerini öneriyoruz.

Avuç içi terleme problemi de botoks ile tedavi edilebilir mi?

El terlemesi ciddi ve sosyal bir problemdir. Toplumun %10’luk bir bölümünde görülür. Islak elle dolaşmak, tokalaşmak, yazı yazmak sorun olur ve çekilmez olabilir. 

Ellerde ki ter bezleri cilt içinde yer alır. Aktif ter bezlerinin faaliyetlerinin azaltılması için botoks uygulaması etkili bir yöntemdir. Parmak uçlarından avuç içi bölgelerine ve el bileğine kadar olan alana aralıklarla cilt içi botoks enjeksiyonu yapılır. İşlem biraz ağrılıdır. Ağrıyı azaltmak için uyuşturucu kremlerden yararlanabiliriz. El terlemesi botoksu hemen etki etmez. 4 – 7 güne kadar etki edecektir. El botoks uygulamasının etki süresi 6 ay civarındadır. Bu süre sonunda yenilenerek elde edilen iyilik hali sürdürülebilir.

ayak botoksu

Ayak terlemesi için Botoks uygulaması nasıl yapılır? 

Ayaklar da terleme problemi tüm herkesin problemidir ve genellikle insanlar bu konuyu pek birbirleriyle de paylaşmazlar. Normal sınırlar dışında ayak terlemesi olan kişilerin tedavi seçenekleri arasında botoks hızlı ve etkili olmasıyla öne çıkmaktadır. Ayak tabanında da avuç içi gibi çok sayıda ter bezi vardır. Bu ter bezlerinin aktivitesi Botoks ile azaltılabilir.

Ayaklara botoks işlemi ağrılıdır. Bu nedenle uyuşturucu kremler fayda etmeyebilir. Sedasyon ile ayak tabanına botoks uygulaması yapmak hastanın konforu açısından iyi olacaktır. Etkisi hemen başlamayan botoks ilacının etki süresi de 6 ay civarındadır.

Terleme Botoksu Fiyatları

Terleme botoksu fiyatları uygulama yapılacak bölgeye göre belirlenir. Koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı botoks uygulamaları aynı amaçla yapılır. Probleminizin seviyesine, birlikte uygulanıp uygulanmayacağına göre değişiklikler gösterebilir. Uygulama bazen sedasyon anestezisi eşliğinde de gerçekleştirilebilmektedir. Terleme botoks fiyatlarını kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button
Kapalı