Yüz Estetiği

Boyun Germe Ameliyatı Ankara

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Vücutta yer çekimine en çok maruz kalan bölgeler olan çenenin yan kısımları ile çene altında yer alan gıdı bölgesindeki deformasyonlar sebebi ile boyun germe metotlarına başvurulmaktadır. Yer çekimi etkisi ile bu bölgelerde zaman içerisinde aşağı yönlü bir sarkma gözlenmektedir. Yanaklardan başlayan sarkma çene bölgesinde kendini fazlası ile hissettirir. Sonuç olarak boyun bölgesinde estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Boyun ve Gıdıda Belirginliğin Sebepleri

  • Genetik Sebepler
  • Çene kemiğinde gelişimin geri kalması
  • İdeal kilonun üzerinde olma durumu
  • İlerleyen yaş sebebi ile yanak bölgesinin aşağı yönlü hareketi
  • Cildin gevşekliği ve esnekliğinin artması

Yukarıda sıralanan sebeplerden ötürü çene hattı düzleşebilir ya da görünmez bir hal alabilir. Ağız çizgisinden başlayarak çeneye kadar süregelen katlantı çizgisi çenede bombeli bir görünüm alarak estetiği bozabilir. Bu gibi durumlarda estetik bir müdahalede bulunmak gerekir.

Gıdı Boyun Germe Ameliyatı Boyun Askılama Yöntemi

Bu operasyon önceki pek çok değişken hesaba katılmalıdır. Kişinin yaşı, çene ve gıdı bölgesi özellikleri, cildin gevşeklik ve sarkıklık derecesi gibi değişkenler uygulanacak işlemin detaylarını belirlemektedir. Her estetik işleminde olduğu ibi boyun germe işleminde de hasta beklentileri büyük önem taşımaktadır. Bu işlemde esas amaç hastanın çene hattı görünümünü normal seviyeye taşımaktır. Böylelikle gıdı bölgesi de fazla yağdan kurtularak sarkık halinden arınacaktır. Aşırı sigara kullanımı ya da şeker hastalığı gibi periyodik sağlık sorunlara boyun germe ameliyatında engel teşkil edebilmektedir. Bunların dışında daha önce boyun bölgesinden herhangi bir cerrahi işlem geçirilmişse ameliyat ertelenebilir. İşlemin olup olmayacağı konusunda nihai kararı estetik cerrah verecektir. Boyun estetiğinde hem genel hem de lokal anestezi uygulanabilmektedir. Çoğu durumda genel anestezi daha uygundur. İşlem ortalama 2 saat sürmektedir ve ilk gün dışında ağrı görülmemektedir. Kulak önü ya da arkasında giriş olduğunda küçük izler dışında iz kalmaz ve bu izler dışarıdan görülmez. Operasyonda hastalara en çok sorun çıkaran kısım ise işlemin ardından 10 gün süre ile bandaj uygulanacak olmasıdır. Bu bandaj baş ve boyun kısmını sıkıca sarmaktadır. Operasyonun ardından uzman tarafından hastaya gereken uyarılar yapılacaktır. İşlem öncesi ile sonrası kıyas edildiğinde hasta kendini oldukça sağlıklı ve genç hissedecektir. Planlamada dikkat edilmesi gereken unsur hastanın yaş ilerlemesine bağlı olarak orta ve üst yüz bölgesinde şekil bozukluklarının olmasıdır. Hacim problemi olmaması da işlemin başarısını etkiler.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Yüz Estetiği Ankara

Ameliyatsız Boyun Germe Uygulamaları

Uygulanabilecek ameliyatsız tedaviler aşağıdaki gibidir :

C Vitamini Enjeksiyonu Gıdı Boyun Germe İşlemi

Ciltte katlanma ve sarkma sorunu olmayan gıdı ve çift çene görünümünden şikayetçi olan hastalarda ofis ortamında buz uygulaması ile gerçekleşebilecek bir işlemdir. 1,5 ay ara ile 3 kez uygulanması istenen sonucun alınmasını sağlayacaktır.

Needle Shaping Gıdı Boyun Germe Yöntemi

Boyun bölgesinde cilt fazlalığı, hafif sarkma ve boyunda yatay çizgilenme gibi durumlarda uygulandığında etkili bir sonuç ortaya koyacaktır. Bir ay ara ile 3 kez uygulanması önerilir. Bu işlem ile elde edilen sonuç 3 yıl süre ile kişide kalacaktır. Kollagen göçü yapılarak etkili olan ameliyatsız boyun germe metodudur.

Boyun Thermage ile Boyun Toparlama

Bu tedavi ile ciltte sıkılaşma hedeflenir. Uygulama ile cildin altında bulunan yağ dokusu etkilenmemektedir. Monopolar Thermage işlemini bir kere uygulamak yeterli olacaktır. Radyofrekans uygulaması ile sonuç hedeflenir. Senede bir kere uygulama ile elde edilen sonuç yeterli olacaktır. Bu uygulama ile ilgili detaylı bilgi almak için yandaki menüye bakabilirsiniz.

İple Gıdı Boyun Germe Yöntemi

Lokal anestezi ile uygulanan bir yöntemdir. Emilimi mümkündür ve güvenilirdir. Sihouette Soft sütürlerinin kullanıldığı uygulama ile boyundaki sarkma ve çenedeki bombe görünümün ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Pratik bir işlem olan iple gıdı boyun germe ile tatmin edici sonuçlar elde edilir.

Liposakşın İle Boyun Germe

Çenenin alt kısmında fazla bir yağlanma söz konusu ise Liposakşın uygulaması ile bölge bu yağdan arındırılır. Bazı durumlarda hastanın genç olması ve boyun bölgesine yönelen bir sarkmanın olmaması gerekebilir. Yukarıda ki şartların mevcut olduğu durumlarda en etkili tedavi metodudur. Kulak önünden ya da çene altından birkaç nokta ile girilir. Cilt altında mevcut olan fazlalık çıkarılır. Başı ve boynu aynı anda saran bandaj uygulaması ile işlem sonlandırılır. Operasyon 1 saat sürmektedir ve operasyonun ardından herhangi bir ağrı ya da sızı oluşmaz. Bandajın 7 ile 10 gün arasında bölgede kalması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by