Yüz Estetiği

Boyun germe

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

boyun germe ameliyatıVücutta yer çekimine en çok maruz kalan bölgeler olan çenenin yan kısımları ile çene altında yer alan gıdı bölgesindeki deformasyonlar sebebi ile boyun germe metotlarına başvurulmaktadır. Yer çekimi etkisi ile bu bölgelerde zaman içerisinde aşağı yönlü bir sarkma gözlenmektedir. Yanaklardan başlayan sarkma çene bölgesinde kendini fazlası ile hissettirir. Sonuç olarak boyun bölgesinde estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Boyun ve Gıdı Problemlerinin Sebepleri

 • Genetik Sebepler
 • Çene kemiğinde gelişimin geri kalması
 • İdeal kilonun üzerinde olma durumu
 • İlerleyen yaş sebebi ile yanak bölgesinin aşağı yönlü hareketi
 • Cildin gevşekliği ve esnekliğinin artması

Yukarıda sıralanan sebeplerden ötürü çene hattı düzleşebilir ya da görünmez bir hal alabilir. Ağız çizgisinden başlayarak çeneye kadar süregelen katlantı çizgisi çenede bombeli bir görünüm alarak estetiği bozabilir. Bu gibi durumlarda estetik bir müdahalede bulunmak gerekir.

Boyun Germe Ameliyatı nasıl yapılır?

Estetik cerrah orhan murat özdemir
Op. Dr. Orhan Murat Özdemir

Bu operasyon önceki pek çok değişken hesaba katılmalıdır. Kişinin yaşı, çene ve gıdı bölgesi özellikleri, cildin gevşeklik ve sarkıklık derecesi gibi değişkenler uygulanacak işlemin detaylarını belirlemektedir.

Her estetik işleminde olduğu gibi boyun germe işleminde de hasta beklentileri büyük önem taşımaktadır. Bu işlemde esas amaç hastanın çene hattı görünümünü normal seviyeye taşımaktır. Böylelikle gıdı bölgesi de fazla yağdan kurtularak sarkık halinden arınacaktır. Aşırı sigara kullanımı ya da şeker hastalığı gibi periyodik sağlık sorunlara boyun germe ameliyatında engel teşkil edebilmektedir. Bunların dışında daha önce boyun bölgesinden herhangi bir cerrahi işlem geçirilmişse ameliyat ertelenebilir. İşlemin olup olmayacağı konusunda nihai kararı estetik cerrah verecektir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  İp Askı Yöntemleriyle Gençleşme; Cerrahi Olmadan Yüz Germe

Boyun germe ameliyatı nadiren tek başına sıklıkla yüz germe ameliyatı ile kombine edilerek gerçekleştirilir.

Boyun estetiğinde hem genel hem de lokal anestezi uygulanabilmektedir. Çoğu durumda genel anestezi daha uygundur. İşlem ortalama 2 saat sürmektedir ve ilk gün dışında ağrı görülmemektedir. Kulak önü ya da arkasında giriş olduğunda küçük izler dışında iz kalmaz ve bu izler dışarıdan görülmez.

Operasyonda hastalara en çok sorun çıkaran kısım ise işlemin ardından 10 gün süre ile bandaj uygulanacak olmasıdır. Bu bandaj baş ve boyun kısmını sıkıca sarmaktadır. Operasyonun ardından uzman tarafından hastaya gereken uyarılar yapılacaktır. İşlem öncesi ile sonrası kıyas edildiğinde hasta kendini oldukça sağlıklı ve genç hissedecektir. Planlamada dikkat edilmesi gereken unsur hastanın yaş ilerlemesine bağlı olarak orta ve üst yüz bölgesinde şekil bozukluklarının olmasıdır. Bu durumlarda tek başına yapılmaması gereken bir ameliyat olduğunu hastaya anlatmak gerekir. Hacim problemi olmaması da işlemin başarısını etkiler.

Gıdı Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

Çenenin alt kısmında fazla bir yağlanma söz konusu ise Lipossuction uygulaması ile bölge bu yağdan arındırılır. Bazı durumlarda hastanın genç olması ve boyun bölgesinde bir sarkmanın olmaması gerekebilir. Yukarıda ki şartların mevcut olduğu durumlarda en etkili tedavi metodudur.

Videoyu oynat
 • Gıdı liposuction yapıldıktan sonra sarkma olur mu?

Videoyu oynat

Kulak önünden ya da çene altından birkaç nokta ile girilir. Cilt altında mevcut olan fazlalık çıkarılır. Başı ve boynu aynı anda saran bandaj uygulaması ile işlem sonlandırılır. Operasyon 1 saat sürmektedir ve operasyonun ardından herhangi bir ağrı ya da sızı oluşmaz. Bandajın 7 ile 10 gün arasında bölgede kalması gerekir.

Ameliyatsız boyun germe yöntemleri

Çene hattının belirginliğini artıran işlemler ile boyun daha gergin bir görünüm kazanabilir. Bu amaçla aşağıda ki işlemlerden fayda görebilirsiniz.

Boyun germe ameliyatı fiyatları ne kadardır?

Boyun germe ameliyatı aslında yüz germe ameliyatının bir komponentidir. Birlikte yapılan bir ameliyattır ve birlikte fiyatlandırılır. Kliniğimizi arayarak randevu alabilirseniz size uygun yöntemi yüz yüze görüşebiliriz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhaba Hocam 57 yaşında erkek olarak, gözaltı torbası ameliyat yaptırmayı düşünüyorum, lokal mi , genel anestezi altında yapıyorsunuz? Ameliyat Ücretiniz ne kadar. Tşk,

  1. Göz altı torbalarına cerrahi müdahaleleri lokal anestezi ile değil genel anestezi ile yapmak hastanın konforu için daha uygun bir yaklaşım olmaktadır. Ancak belki biliyorsunuz Plexr gibi ameliyatsız göz çevresi sorunların çözümünde kullandığımız cihazlarda var. Üst kapak ile ilgili sorunları da değerlendirmek ve size net bir cevap verebilmek için kliniğimize randevu alarak gelmenizi öneriyorum. 03124482361 ve 05424482361 numaralı telefonlar ile bize ulaşabilirsiniz.

 2. Mrb erkek boyun germe ile byn boyun germe fiyati değisiyormu? Ücret nedir? Ve nekadar sure kaliciligi vardır

  1. Öncelikle uygun olup olmadığınıza karar vermek gerekir.
   O nedenle 03124482361 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah