Dudak Estetiği

Dudak inceltme ameliyatı

Kalın dudaklar neden sorun olur?

Kadınların bir kısmı dudaklarının inceliğinden şikayetçiyken erkeklerinde bir kısmı dudaklarının kalınlığından ve bu durumun toplum içinde sorun olmasından rahatsızdırlar. Köfte dudak veya bal dudak diye dalga konusu olan erkek hastalar bu dikkat çeken ve alay edilen durumlarından kurtulmak isterler. Bu nedenle gündeme gelen dudak inceltme ile ilgili müdahaleler için uygun olup olmadığınıza karar vermek gerekmektedir.

Sebepleri bilinmese de genetik olduğu düşünülmektedir. Kalın dudaklar doğu toplumlarında ve özellikle zencilerde daha sık görülmektedir.

Ameliyatsız dudak küçültme mümkün mü?

Dudaklar kas, cilt ve mukoza denilen ağız içi derisinden oluşur. Çok kanlanan ve yüz mimik kaslarıyla dengede tutulan özel bir yapısı vardır. Dolgu enjeksiyonlarıyla kalınlaştırılması mümkünken maalesef dudakların ameliyatsız inceltilmesi mümkün değildir.

erkeklerde dudak inceltme
Dudak inceltme ameliyatına genellikle erkekler ihtiyaç duyarlar

Dudak inceltme küçültme ameliyatı nedir?

Dudakların kalınlığının bir başka ifadesi de büyük dudaklar olduğu için dudakların küçültülmesi ile dudakların inceltilmesi aynı işlemi tarif etmektedir. Dudak inceltme ameliyatı ile ilgili detaylar da aşağıdadır.

Dudak inceltilmesi ameliyatı kimlere yapılabilir?

Genetik olarak kalın dudakların bireylere verdiği rahatsızlıklar kişisel olarak değişik seviyelerde olabilir. Kimi zaman bu dudak kalınlığı sorunu gerçekten rahatsızlık verici seviyelerde olurken kimi zaman da halk/çevre baskısı ile yanlış değerlendirilmiş durumlar da söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden hasta ile iyi iletişim kurulmalı hem fiziksel durumu hem de bu işin psikolojik durumu birlikte değerlendirilmelidir. 

Dudakların kendi içinde ve yüzle yaptığı oranlar iyi değerlendirilmelidir. Özellikle alt dudağın büyüklüğü daha belirgin olabilir. Kendi içinde oranlı olsa da yüz için kaba ve belirgin olması müdahaleyi gerektirebilir. Bazen dişlerin öne doğru duruşları da dudakların şeklinde belirginliğe sebep olabilmektedir. Bu nedenle dudak estetiği hakkında bilgi sahibi olunmalı ve yüz oranlarıyla uyumu göz önüne alınmalıdır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dudak estetiği

Dudak inceltme ameliyatı nasıl yapılır?

İyi bir planlama ile dudakların üst ve alt dudak ilişkisini bozmadan nadiren tek genellikle hem alt hem de üst dudağa yapılacak bir müdahaleye ihtiyaç olur. Rahatlıkla lokal anestezi altında yapılabilir.

Videoyu oynat

Dudak içinden çıkarılacak mukoza ve/veya mokoza altı yağ dokuyu içine alan genellikle eliptik şekilli bir parça çıkarılır ve kapatılır. İşlem hem alt hem de üst dudakta aynı şekilde gerçekleştirilir. Her iki dudakta da problem varsa birlikte gerçekleştirilir. İşlem sonrası morluk, şişlik normaldir. 2-3 gün sıvı ile veslenmek dikişlerin üzerine antibiyotikli kremler sürmek iyi olur. Genellikle eriyen dikişler kullanılır. Dudakların istenilen şekle ulaşması genelde 1-3 ay arasında sürebilir. İlk zamanlarda hoş olmayan görüntüler olacağı hastaya anlatılmış olmalıdır. Dudak inceltme ameliyatı sonrasında iz kalmaz. Tüm kesiler dudak içinde kalacak şekilde ayarlanmıştır.

Dudak küçültme ameliyatını kimler yapabilir?

Estetik ameliyatlar arasında dudak küçültme inceltme ameliyatları yüzün tüm diğer estetik işlemlerinde olduğu gibi estetik cerrahinin konusudur ve mutlaka bu konuda bir estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahına ulaşmalısınız.

Dudak inceltme, dudak küçültme ameliyat fiyatları ne kadardır?

Dudak küçültme veya inceltme ameliyat fiyatları lokal veya genel anestezi ile yapılıp yapılmayacağına, her iki dudağa müdahale edilip edilmeyeceğine ve doktorunuzun tecrübesine göre farklılıklar gösterebilir. Kliniğimizi arayarak dudak küçültme fiyatları hakkında aşağı yukarı bir rakam alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

    1. Dudak inceltme fiyat bilgisinin buradan paylaşılması maalesef yasal değil. Siz 03124482361 numaralı telefonumuzu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

    1. Dudak inceltme ameliyatını plastik cerrahlar yaparlar ve eğitim araştırma veya üniversite hastanelerinde ki polikliniklerine başvurmanız yeterli olacaktır.

    1. Dudak inceltme ameliyat ücreti veya herhangi bir estetik ameliyat ücretinin internet üzerinden paylaşımı yasal ve etik değildir.
      03124482361 numaralı telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61