Ameliyatsız Estetik

Mikropor tedavisi

Mikropor (Derma-pen) tedavisi nedir?

Mikropor tedavisi; dermastamp, dermaroller, dermapen ve fraksiyonel lazerler ile gerçekleştirilen işlemlerin mantıkları aynıdır. Hepsinde amaç dermise kadar delikler açarak bu delikciklerin kapanması için ciltte iyileşme süreçlerinin başlamasını tetiklemektir. Bu sayede kollajen ve fibroblast sentezi başlar. Tüm etkileri de bu yara iyileşmesinin tetiklenmesi sonucu ortaya çıkar. Fraksiyonel lazer diğerlerinden bu delikleri açmak için karbondioksit lazer ve Er-YAG lazer ışınlarını kullanır. Derma-pen, derma roller ve benzeri elektrikli veya elle kullanılan silindirler ise nikel iğneler kullanırlar. Lazerin ciltte açtıkları ışınların çevrelerinde termal zone denilen ısıdan etkilenen bir alanının olması iyileşme süresini uzatır ve hastanın acı ve benzeri rahatsızlıklarının uzun sürmesine neden olur. Derma-pen elektrikli bir cihazdır. İğneleme devri ve hızı ayarlanabilen kişiye özel başlıklarla uygulanan ve oluşturulması amaçlanan delikler dışında ciltte bir hasar oluşturmayan güvenlik marjı geniş bir cihazdır. Bu deliklerden hastanın sorunlarına göre uygun ilaçlar dermise kadar yedirilerek etkinliği de artırılabilir.

Mikropor (Derma-pen) tedavisi ne işe yarar?

dermapen mikropor tedavisi
Mikropor tedavisi uygulaması Derma-pen cihazı ile yapılmaktadır

Cildimiz 30 yaşından sonra çalışmaz. Yani kollojen ve fibroblast gibi cildin sıkılığından, parlaklığından, canlılığından sorumlu maddelerin yapımı durur.

Cilt iki şekilde çalışır. Birincisi ya yandım zannedecek yada yara oldum zannedecek. Kısacası yara iyileşmesi dışında cilt bu kollajen ve fibroblastı üretmiyor. Burada mikropor veya dermapen veya dermaroller, fraksiyonel lazer hangisi olursa olsun amaç yara iyileşmesi süreçlerini başlatmaktır.

Biz de bu iyileşme süreçleri kısa sürsün, hasta acı duymasın ve bir an önce normal hayatına dönsün istediğimizden ve etkinlik çeşitliliği kontrol edilebilen dermapen cihazını kullanıyoruz.

Mikropor (Derma-pen) tedavisi ne işe yarar?

 • Cilt sıkılaştırma
 • Gözenek daraltma
 • Leke tedavisi
 • Akne izlerinin azaltılması
 • Göz altı morluğu tedavisi gibi rahatsızlıkların tedavisinde alternatif bir yöntem olarak düşünülmelidir.
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Jalupro Göz Altı Estetiği

Mikropor (Derma-pen) tedavisi sonrası normal hayata dönüş nasıl olur?

İşlem nadiren uyuşturucu krem gerektirir. Yüz, boyun, dekolte ve ellere rahatlıkla uygulanabilir. Sadece yüz uygulaması 30-40 dakika civarında sürer. Hafif pembe, kızarık işlem sonrası görünümünüz genellikle 12 saat içinde geçer. Bu 12 saat boyunca ıslatmamanızı isteriz. Ayrıca yine bu kızarık dönemde makyaj yapmamanız da önemlidir. Ertesi güne nadiren pembelik kalır ama makyaj yapabilir ve ıslatabilirsiniz.

Mikropor (Derma-pen) tedavisi ne sıklıkla yapılır?

İşlemin verimi, etknlik seviyesi, hasta memnuniyeti, hastanın cildinin durumuna, yaşına, kalınlığına, inceliğine, deformasyon seviyeleri gibi kişisel farklar nedeniyle değişiklikler gösterebilir. Üç dört hafta aralıklarla 5-6 seanslık uygulamalar genellikle görülebilir bir etkiyi hastaya hissettirir. Bu etkiyi korumak için 3-5 ay arayla birer, ikişer seansla desteklemek gerekmektedir. 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Tamamen ortadan kaldırılamaz. Yok edilemez ama azaltılabilir. Plexr, fraksiyonel lazerler, mikropor tedavisi gibi.

 1. Merhaba. Ben 70yaşında bir kadınım. Gıdımda yağlanma ve sarkma. ağız kenarlarımda yağlanma ve sarkma var. Göz çevresi, göz kapağımdaki çizgileri yok etmek ve kalıcılığını 3-4 sene sürmesini sağlamak için neler tavsiye edersiniz. Bana kaç liraya malolabilir.Teşekkürler.

  1. Gayet güzel anlatmışsınız ancak sizi görüp değerlendirmek en doğru yaklaşım olacaktır.
   Lütfen 03124482361 numaralı telefondan randevu alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp