Ameliyatsız Estetik

Mikropor Tedavisi Ankara

Mikropor Tedavisi Nedir?

Mikropor tedavisi, estetik cerrahinin oldukça ilerlediği ve güçlendiği şu döneme özellikle bizi zorlayan işlemlerde elimizi güçlendiren ve gerçekleştiren işlemin verimini arttıran bir uygulamadır. Bu tedavinin detayından önce son dönemlerde sıklıkla dile getirilen ve mucize olarak adlandırılan fraksiyonel yöntemler hakkında bilgilendirmede bulunmak istiyorum. Çünkü bu işlem fraksiyonel lazer işleminde sonra ortaya çıkmış bir işlemdir. Fraksiyonel karbondioksit lazer, fraksiyonel erbium yag lazer, fraksiyonel erbium glass lazer gibi işlemler son dönemlerde oldukça gündeme gelmektedir.

Bu işlemlerde amaç cildin alt tabakası olan dermişe kadar inen gözle görülmeyen sık delikler açmak ve bu deliklerin iyileşmesi ile cildin sıkılaşmasını sağlamaktır. Buradaki amaç büyük ya da küçük tüm yaraların çapını küçülterek ve cildi sıkılaştırarak iyileşmesi prensibinden yararlanmaktır. Ancak lazer ile yapılan bu işlemde bazı handikaplar mevcuttur. Delik açılması sebebi ile çevre dokuda hasar meydana gelme ihtimali bulunmaktadır. Çevre dokuya hasar vermeden delik açmak lazerler ile mümkün olmamaktadır. O sebeple bu handikabı ortadan kaldırmak için derma-roller, derma-pen ve mikropor sistemleri gündeme gelmiştir. Derma-roller denen yapı bir silindirin etrafından çelik çok ince iğnelerden oluşur.

Derma-pen ise istenen açıda istenen derinliklere kadar bu iğnelerin uygulanmasına izin veren bir sistemdir. Derma-roller ve derma-pen sistemlerinin birlikte kullanıldığı sisteme ise mikropor tedavisi adı verilmektedir. Uygulama esnasında hastada oluşacak acıyı azaltmak için işlemin uygulanacağı bölgeye işlemden önce 30-45 dakika uyuşturucu krem sürülür. Sonrasında ise 30-60 dakika mikropor tedavisi uygulanır. İşlemin olduğu gün ve ertesi gün uygulama bölgesinde kızarıklıklar gözlenebilir. 2 günlük süreç boyunca makyaj yapılmaması istenebilir. İşlemin yapıldığı gün bölgenin ıslatılmaması gerekmektedir. Micropor tedavisi ile açılan bu deliklerden cildin ihtiyacı olan nanoteknoloji ile üretilmiş ürünler rahatlık ile cilde ve daha derinlere etki edecek şekilde yedirilir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  İple Yüz Germe (Silhouette Soft) Ankara

Mikropor tedavisi neden tercih edilir?

  • Cilt sıkılaştırma
  • Gözenek daraltma
  • Leke tedavisi
  • Akne izlerinin azaltılması
  • Göz altı morluğu tedavisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by