Ameliyatsız EstetikEkstra yazılarYüz Estetiği

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe nedir?

Yüzümüzün aşağı doğru yer değiştirmesi durumu; yaşa, genetik faktörlere, yaşam şekillerine bağlı olarak farklılıklar gösterir. Artan sıklıkla artık 40 yaş üzeri kadın ve erkek popülasyon cildinde ki gevşekliği kabul edememektedir. Bunun sonucunda da ameliyatsız yüz germe, iple yüz germe gibi işlemlere daha sıcak bakmaya başlanmıştır. Bu sayfada örümcek ağı estetiği, yüze kalıcı fransız ip askı gibi yine iple gerçekleştirilen işlemlerden bahsedilmeyecektir.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri nelerdir?

Yüzde ki yaşlanma belirtilerinin azaltılması için başvuran kişilere; öncelikli çözüm seçenekleri cerrahi olmayan işlemlerden (dolgu, botox, innea aqua, jaluproi gençlik aşıları gibi) fayda görüp göremeyeceği, hastanın beklentilerini bu yöntemlerin karşılayıp karşılayamayacağı detaylı bir şekilde değerlendirilmelidir.

Daha önce dolgu botoks gibi uygulamaları yaptırmamış, estetik cerrahi işlemler hakkında bilgisi olmayan direk yüz germe ameliyatı olmak isteyen hastalara daha dikkatli yaklaşılmalı ve beklentileri de iyi değerlendirilmelidir. Çünkü yüz germe ameliyatı elimizde ki en güçlü kozlardan biridir. Daha basit işlemlerle aynı hastanın beklentileri karşılanabilir. Bu nedenle ameliyatsız iple yüz germe yöntemleri klasik yüz germe ameliyatı öncesinde önerilmektedir.

 • İple yüz germe nedir?

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri son 10 yılda çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmış çok sayıda ip teknolojisi gündeme gelmiş ve kullanıma girmiştir. Kalıcı ve eriyebilen ipler, kılçıklı ve konik yapılı ipler gibi birçok değişik ip tanımlanmıştır. Burada yüzün mekanik olarak yukarı kaldırılmasında geliştirilmiş tüm iplerden bahsedilmemektedir. Kliniğimizde de iple yüz germe için tercih ettiğimiz Silhouette Soft eriyebilen, konik şemsiyeler kullanılan ipler ile iple yüz germe işlemleri ve detayları anlatılmıştır. 

  • Silhouette Soft konik, iki taraftan çekmeye izin veren iplerin özellikleri

   • Bu ipler vücut tarafından absorbe edilebilir yani emilebilir.
   • İçerik olarak polylactic acid (PLA) ve glicolic acid (GA) barındırırlar ve bu özellikleri sebebi ile dokudaki kollagen sentezini hızlandırırlar.
   • Asimetrik duruş ya da zaman içinde yer değiştirme ihtimali yoktur.
   • Etkileri ortalama 1,5 – 2 yıldır. Vücuttan çıkarılmalarına gerek yoktur.
yuze ip uygulama
Videoyu oynat
  • Ameliyatsız iple yüz germe, iple yüz askısı hangi alanlara uygulanır?
   • İple yüz askılama ve yüz sıkılaştırma işlemlerinde,
   • Kaş kaldırma,
   • Yanak kaldırma ve yanak asma,
   • Boyun ve çene hattının (Jaw line) belirginleştirilmesinde,
   • Gıdı bölgesinde cildin gerilmesi ve sıkılaştırılmasında,

Vücut ile ilgili uygulamalar da bulunmaktadır ancak bunlar henüz deneme aşamasında olduğu için güvenilirliğinin kesinleşmesi için zaman geçmesi gerekmektedir. Bu sebeple kliniğimizde iple vücut uygulamaları yapılmamaktadır.

  • Silhouette Soft Güvenli midir?

Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) güvenli bir seçenektir. SilhouetteSoft™ Süturlar, Michigan, Amerika’da geliştirilmiş olup 7 yıllık deneyimle yüksek kalite konili askı süturu olarak bilinir. 2014 yılında, uygulanan ip teknikleri arasında en iyi ip ünvanını alarak tanınmıştır. FDA (Food and Drug Administration) tarafından 2015 yılında onaylanarak güvenilirliğini kanıtlamıştır. Üretici şirket, ISO 13485 kalite sistemine uyumlu olarak çalışmakta ve Silhouette Soft™, Avrupa Direktifi 93/42/EEC standartlarına göre üretilmiştir. Ayrıca, Silhouette Soft™ CE Sertifikası (CE 0499) ile Avrupa pazarına sunulmuştur.

İple yüz germe işleminde lokal anestezi ile birlikte sedasyon tercih edilir. İşlem klinikte gerçekleştirilir. İple yüz askılama sonrası 2-3 gün istirahat etmek önerilir.

Silhouette Soft ameliyatsız iple yüz germe işlemi ile yüz germe ameliyatına ihtiyacınız azalır. Yüzün aşağı hareketi bir buçuk iki sene durdurulur. İfade daha zinde hale gelir. Yanaklar toplanır, çene hattı belirginleşir. İple yüz askılama için uygun olup olmadığınıza kararı ancak bir plastik cerrah ile görüşerek verebilirsiniz.

 • İple yüz germe (Askılama) işlemini hangi doktorlar yapar?

Estetik işlemlere artan ilgi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artmaktadır. Bu talebi karşılamak içinde hekim ve hekim olmayan kişiler bu boşluğu doldurmak istemektedirler. Ancak yüz estetiği konusu Estetik ve Plastik Cerrahi’nin konusudur. Uzmanlık gerektiren konulardır. Piyasada dermatoloji uzmanları, pratisyen hekimler, KBB uzmanları gibi doktorlar yanında maalesef güzellik uzmanları dahi bu konulara eğilmekte ve işlemler yapmaktadırlar. Sorunlar ile bize gelen ve düzeltmeye çalıştığımız vakalar sayesinde haberdar olduğumuz durumlar da bizi oldukça üzmektedir. İple yüz germe işlemleri Estetik ve Plastik Cerrahlarının işidir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Jalupro V lift Super Hydro

İple yüz gerdirme işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 • Silhouette Soft uygulaması sonrası ip askı yapılmış alanlar üzerine 4-7 gün duracak ten rengi bantlar yapıştırılır. Bu bantların üzerine baskı ve masaj yapılmaması çok önemlidir. Konilerin gevşememesi gerekir.
 • 1 haftaya kadar yüz üstü yatmamanız önerilebilir.
 • İşlemin ertesi günü duş almanızda sakınca yoktur.
 • İp askı işlemleri sonrası genellikle ağrı olmaz ancak ilk gece bir adet ağrı kesici almanız iyi olur.
 • İlk bir hafta 10 güne kadar uzayan süreler de iplerin geçtiği hatlarda geçici, hafif çöküntüleriniz normaldir.

İple yüz askılama işlemleri ne kadar kalıcıdır?

Yüze Silhouette Soft konik ip askılama işlemi uygulaması sonrası kalıcılık 1,5 – 2 yıl arasındadır. Ancak iplerin içeriğinde ki polylactic acid (PLA) ve glicolic acid (GA) ciltte kollajen sentezini başlatır. Buda cildin kendini korumasına ve yaşlanma hızının yavaşlamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca Silhouette Soft istenildiği zaman tekrarlanabilecek kadar da güvenli bir uygulamadır.

İp askı yaptıranlar memnun mu?

Piyasada çok sayıda ip askılama aparatları ve yöntemleri var ve uygulayıcıların tecrübesinin de çok önemli olduğu bir konu. O nedenle çevrenizden yüze ip askı yaptırmış kişilerle mutlaka irtibat kurun.

Yüze ip askı yaptıranlardan memnun olanlar kadar belki bir o kadar da pişman olanlar ile karşılaşabilirsiniz. Uygun olmayan kişilere yapılan işlemler hastaların memnun olmamasında en önemli faktördür. Bu yüzden öncelikle uygun bir yapıda olup olmadığınıza karar verilmelidir. Bu konuda görüşeceğiniz kişiler de mutlaka bir Estetik ve Plastik Cerrah olmalıdır.

Sıvı yüz germe nedir?

Yüzün azalan hacminin hyaluronik asit dolgular ile yeniden tamamlanması ve bazı özel noktalara (elmacık kemiği, çene köşesi gibi) belirginleştirici miktarda dolgular yapılarak yüzün V şeklini almasının sağlanmasını amaçlayan yeni bir yaklaşımdır. Dolgu uygulayıcılarının dozu kaçırması, yeterli tecrübe sahibi olmamaları sonucu istenmeyen sonuçların ortaya çıkması gibi sorunları vardır. Yüz estetiği konusu çok önemli, özel bir konudur. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah olmayan kişilerin bu uygulamaları yapmaları hatta değerlendirme de bulunmaları bile doğru değildir.

Lazer ve benzeri enerji bazlı cihazlar ile ameliyatsız yüz germe

Lazer, radyofrekans, altın iğne, hi-fu, thermege, ulthera gibi daha adını unuttuğum ve bundan sonra piyasaya sürülecek hiç bir cihaz yüz germe ameliyatı gibi bir sonuç elde edemez. Elde edecekler sonuç ciltte sıkılaşma, cildin daha sağlıklı görünmesi ve bunun dereceleri şeklinde olacaktır. Pazarlama firmaları ameliyatısız yüz gerdirme şeklinde bu cihazları hem doktorlara hem de hastalara pazarlarlar. O nedenle kandırılan sadece hastalar değildir. Cihaz uygulamalarında sizin beklentiniz cildinizin canlanması ve sıkılaşması olmalıdır. Mekanik olarak yüzün yukarıya yer değiştirmesi gibi bir sonuç beklememeniz mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Ameliyatsız yüz germe fiyatları

Ameliyatsız işlemler klinik ortamında yapılabildiği için normal yüz germe ameliyatı ücretlerinden çok daha ucuzdur. Uygulanacak işleme göre ameliyatsız yüz germe işlem ücretleri farklılıklar gösterebilir. Size uygun teknik ile ilgili bilgi alabilmeniz için muayene olmanız şarttır. 

İple yüz germe fiyatları

İple yüz germe fiyatı kullanılacak iplerin sayısına ve cinsine göre farklılıklar gösterir. Problem ettiğiniz sorunlarınız ip ihtiyacınızı ve doğal olarak da işlem fiyatını artıracaktır. Öncelikle işleme uygun olup olmadığınıza karar verebilmek ve sizin için kaç adet ipin kullanılacağına karar verebilmek için muayene olmanız gerekmektedir.

Yüze ip askı fiyatları

İp askı fiyatları kullanılan ipe, yüze uygulanacak ip sayısına, uygulayacak doktorun tecrübesine gibi faktörlerden etkilenir ve kişisel olarak değişken fiyatlar olabilir. Bu nedenle öncelikle hastanın bu işlem için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Sonra kaç ip ile işlem yapılacağı kararlaştırılır. Peşinden de ip askı işleminin hangi tür anestezi ile gerçekleştirileceği planlanır. Yüze ip askı fiyatı en son konuşulacak konudur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah