Meme EstetiğiSoru Cevap Videoları

Silikon meme protezlerinin özellikleri [Video – Soru Cevap]

Silikon meme protezleri ve özellikleri nedir? 

Silikon meme protezleri çok kullandığımız ve merak edilen malzemelerdir. Bu silikon protezler hakkında da halk arasında, sosyal mecralarda ve internette oldukça fazla yanlış bilgiler vardır. Tıbbi olmayan bir dil ile silikon protezler hakkında kısa kısa videolar hazırladım. Biraz zaman ayırarak izleyebilir ve merak ettiğiniz sorulara cevap alabilirsiniz.

Silikon meme protezlerinin özellikleri nelerdir?

Meme silikonları hakkında sırayla olabilidiğince fazla detaylı bilgi vermeye çalıştım. Özellikle silikon meme protezleri ile ilgili bilgi verdim. İyi seyirler.

Play Video

Meme silikonlarının şekilleri, kıvamları nasıldır?

Silikon meme protezlerinin çok fazla değişik özellikleri vardır. Bunun nedeni her hastanın ve her memenin birbirinden farklı olmasıdır.

Play Video

Silikon meme protezlerinin yüzey özellikleri nelerdir?

Pütürlü yüzeyli, mikropütürlü yüzeyli ve pürüzsüz yüzeyli protezler vardır ve bunlar protezin vücutta sorun çıkarmaması için geliştirilmiş özelliklerdir.

Play Video

Silikon protezlerinin yüzey özellikleri neden önemlidir?

Silikon meme protezlerinin yüzey özelliklerinin kapsül kontraktürü gelişiminde önemli bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir.

Play Video

Silikon meme protezleri ve detaylar

Meme silikonu ameliyatı sonrası kapsül kontraktürü reaksiyonu neden oluşur?

Meme silikonu ameliyatlarında geç dönem olmasını istemediğimiz ve neredeyse aldığımız tüm önlemlerin hedefi olan kapsül kontraktürü aslında nadir görülen bir sorundur. Kapsül kontraktürü gelişiminin dereceleri vardır. İleri derecelerde silikon meme protezlerinin çıkarılması gerekir. Bu konuda yazdığım sayfayı https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/silikon-protez-cikarma-ameliyati/ da inceleyebilirsiniz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Öncesi ve sonrası fotoğraf paylaşımı
Play Video

Damla protez mi doğal durur yoksa yuvarlak protez mi?

Şekli ayakta meme formunu andıran damla silikonların daha doğal bir sonuç vereceği algısı yaygındır. Ancak bu durum her hasta için doğru olmayabilir.

Play Video

Hangi silikon meme protezi daha güvenlidir ve daha doğal durur?

Yuvarlak ve damla meme silikonu şekilleri birbirinden farklıdır. Memenin ayakta ve yatarken pozisyonu değişir. Doğal meme büyütme ameliyatı sonrasında da doğal memenin hareketlerine benzer özellikleri olması arzulanmalıdır.

Play Video

%100 dolu meme protezleri neden önemlidir?

Doğal meme görünümüne ulaşabilmek için sürekli gelişen teknolojiler son zamanlarda bize tam dolu silikon protezleri sunmuştur. Daha önce %70 dolu olan protezler yerine şimdi tam dolu silikon meme protezlerini kullanarak tabanı daha dar ama projeksiyonu yani vücuttan daha yüksek memelerin oluşmasını sağlayabiliyoruz.

Play Video

Silikon meme protezleri patlar mı? Kesilirse akar mı? 

Video da bir silikon meme protezini bisturi ile kesip içeriğinin akmadığını, yer değiştirmediğini gösteriyorum. Lütfen izleyiniz.

göğüs silikonu patlar mı dr. orhan murat özdemir anlatıyor
Play Video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button