Burun EstetiğiEkstra yazılarMeme Estetiği

Öncesi sonrası fotoğraf paylaşımı

Öncesi sonrası fotoğrafların önemi nedir?

Normal hayatımızda olduğu gibi her işin başında hepimiz yapacağımız veya yaptıracağımız herhangi bir şeyin sonucunu merak ederiz. Neye benzeyeceğini, nasıl görüneceğini önceden görmek ve ona göre karar vermek isteriz.  Beğenmediğimiz, beğenmeyeceğimiz, sorunlu bir şeyi almak da istemeyiz. Bunlar da en doğal hakkımızdır. Estetik ameliyat olmadan önce de ameliyat olmaya karar vermek için iyi sonuçları referans almak ve ona göre ameliyatınızı olacağınız doktor seçimi yapmak istersiniz. Doktorunuzun önceki ameliyatlarının before after fotoğraflarını veya daha önce ameliyat ettiği hastaları görmek istersiniz. Bu sayede daha rahat karar verebilirsiniz. Kliniğimize geldiğinizde burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafları, silikon meme (göğüs) büyütme ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Hasta fotoğraflarının paylaşımı yasal mıdır? Etik midir?

burun estetiği öncesi sonrası fotoğraflarıBurun estetiği öncesi sonrası veya meme estetiği öncesi sonrası fotoğraflarının izinsiz paylaşılması TCK 134, 135 ve 136. maddelerinde “Özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı suçlar” başlığı altında suç olarak kabul ediliyor. 

Sağlık bakanlığı ise Hasta hakları ve bilgilerinin mahremiyeti kanunları ile fotoğraf paylaşımının ve doktorların reklam yapma ile ilgili sınırlamalarına dair kanunlarla bu ve benzeri faaliyetleri sınırlamışlardır.

Ancak sağlık turizmi çerçevesinde diğer ülkelerle rekabet edebilmek için yurt dışı reklamlara izin verilmiş ve before after fotoğraf paylaşımı tam olmasa da yarım bir şekilde yasal zemine oturtulmaya çalışılmıştır. Önümüzde ki yıllarda mutlaka bu konularda gelişme olacak ve bugün suç olarak değerlendirilen birçok konu normal kabul edilmeye başlanacaktır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Kapalı burun ameliyatı için uygun kişiler kimlerdir?

Etik açıdan bakıldığında da hastaların izinleri olmadan resimlerinin sosyal mecrada açık bir şekilde paylaşımı uygun değildir. 

Bazı doktorlar fotoğraf paylaşıyorlar. Biz neden before after fotoğrafları paylaşmıyoruz?

Sosyal medya özellikle Facebook ve Instagram da doktorların öncesi ve sonrası hasta fotoğrafları paylaşması hastalarımızın siz neden paylaşmıyorsunuz soruları ile muhatap olmamıza neden oluyor. Yukarıda anlattığım nedenler ve etik yaklaşımımız nedeniyle before after fotoğraf paylaşımları yapmıyoruz. Ancak kliniğimize muayeneye gelirseniz o zaman öncesi ve sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafları

Kliniğimizde kullandığımız 3D Vectra cihazı sayesinde üç boyutlu burun estetiği planlaması sırasında; kendi yüzünüzde before after sonucunuzu görebilirsiniz. Böylece kararınızı ameliyat olmadan önce sonucunuza göre verebilirsiniz. 3D Vectra cihazı ile ilgili daha detaylı bilgiye kendi internet sayfasından https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/3d-vectra/ ulaşabilirsiniz.

Silikon ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları

Silikon meme (göğüs) büyütme ameliyatı planlamasında kliniğimizde kullandığımız 3D Vectra cihazı sayesinde;

  • Ameliyat olmadan önce ilk muayeneye geldiğinizde,
  • Sizin kendi vücudunuzda,
  • Sizin ölçüleriniz göz önüne alınarak,
  • Göğüs kafesi genişliğinize uygun,
  • Varsa tüm asimetrileriniz analiz edilerek,
  • Hangi marka, hangi yüzey, hangi şekil ve formda,
  • Sizin için uygun olan hacmi birlikte belirleyerek,
  • Daha silikon ameliyatı olmadan before after fotoğrafları görebilirsiniz. 
  • İlk muayene yani yukarıda ki planlamanın yapılabilmesi yarım saatlik bir randevu almanızı gerektirir. Göğüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp

22 yıldır Ankara’da

aynı adreste

hizmet veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah