Meme Estetiği

B Lite silikon meme protezi – Hafif silikon

B Lite silikon meme protezi nedir?

Son 10 yılda geliştirilmiş ve silikon protezlerin ağırlık sorununu çözülerek daha hafif silikon protezler kullanıma girmiştir. B Lite silikon da Polytech markasının hafif olan ürünüdür. Yüzey ve dış kılıf özelliklerine göre 4 formu vardır. B-Lite® MESMO®, B-Lite® Microthane ®, B-Lite® POLYtxt®, B-Lite® POLYsmoooth ™. 2013 yılında piyasaya sürülen ve dünya da 40’tan fazla ülkede yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış bir silikon protezdir. 

Videoyu oynat

Silikon göğüs büyütme ameliyatı sonrası oluşan göğüs duvarı üzerindeki basıncın az olduğu, çevre dokulara aşırı bir kuvvet uygulamadığı, implant ağırlığının neden olduğu veya olacağı sarkma gibi yaygın yan etkileri en aza indirmeye yardımcı olduğunu ve hastaların daha doğal bir his yaşadıklarını iddia etmektedir. 

B Lite® silikon protezlerin avantajları nelerdir?

  • Geleneksel implantlardan ~% 30 daha hafif silikondan üretilmişlerdir.
  • B-Lite® silikonlar; yarı boyuttaki geleneksel silikon protezlerle aynı basıncı alt kutbun üzerine uygular (300 ml B-Lite®; 145 ml geleneksel silikon protez ile aynı basıncı uygular).
  • B-Lite® implantları % 100 MRI uyumludur.
  • Mamografi altında B-Lite® jel; geleneksel silikona göre daha şeffaftır ve daha fazla netlik ve şeffaflık sağlar.
B-Lite silikon meme implantı
  • B-Lite® silikon da Ultrason görüntüsü; geleneksel silikon implantlara kıyasla daha az artefakt ve daha iyi kabuk tanımlanması sağlar.
  • Daha fazla günlük konfor sağlarlar.
  • Hasta daha az toplam ağırlıkla istediği daha büyük meme hacmine sahip olabilir.
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Keçi memesi (Tübüler meme) deformitesi
hafif silikon b lite protez

B-Lite® nasıl diğer silikon protezlerden daha hafif olabiliyor?

B-Lite®  silikon jel basitçe; küçük içi boş kürelerin silikon jel içinde kalıcı olarak birbirine bağlanmasıyla oluşturulur. Mikroküreler, kohezif jel içine entegre edilmiştir ve implantın yırtılması durumunda bile bozulmadan kalır. Bu gözenekli yapı; hali hazırda tıbbi cihazlarda ve kozmetikte de kullanılmaktadır.  

b lite

Evet. Mikroküreler halihazırda bir dizi uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ezilme mukavemeti testleri, B-Lite® içindeki borosilikat mikrokürelerin, uçuş ve eğlence amaçlı dalışlar da dahil olmak üzere, göğüs büyütme ameliyatı sonrasında kadınların maruz kalacağı tahmin edilen basınç aralıklarının çok ötesinde, 200 psi (> 13 atm) üzerindeki basınçlara dayanabildiğini göstermiştir.

Kaynak;

Polytech firmasının B Lite silikon implantı için hazırladığı sayfadır.

URL: https://polytech-health-aesthetics.com/en/pro/products/breast-implants/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp