Burun Estetiği

Erkek burun estetiği nasıl olmalıdır?

Erkek burun estetiği ameliyatı kadın burun estetiği ameliyatına göre yapısal, cerrahi ve yaklaşım olarak ciddi farkları olan bir ameliyattır ve hasta ile bu detaylar mutlaka ameliyat öncesinde net bir şekilde konuşulmalı ve hasta aydınlatılmalıdır. Kliniğimiz de bu amaçla ameliyat öncesi üç boyutlu fotoğraf üzerinden öncesi sonrası çalışması yapılarak hastanın sorunlarının nasıl düzeleceği ve sonucun aşağı yukarı nasıl olacağı konuları detaylıca konuşulabilmektedir. Bu konuda ki detaylara burun estetiğinde 3D Vectra kullanımı sayfamızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Videoyu oynat

Erkeklerde burun estetiği ameliyat planlaması nasıl yapılır?

Videoyu oynat

Erkek ve kadın burun estetiği ameliyatının farkları nelerdir?

Erkek burnu kadınlara göre daha kalın derilidir. Kemik ve kıkırdak yapılar daha kalındır. Burun sırtı daha geniş, alın burun bileşkesi daha yüksektir. Burun ucu ile dudak arasında ki açı kadınlardan daha dar ve burun hatları daha belirgindir. Erkeklerde burun yüzde belirgin bir yapı iken kadınlarda belirgin olması istenmeyen bir yapıdır. 

 • Erkelerde burun estetiği nasıl olmalıdır?

  • Erkeksi, maskülen yapıyı kesinlikle bozmamalı,
  • İfadeyi yumuşatmamalı,
  • Doğal olmalı, dışarıdan ameliyat olduğu çok anlaşılmamalı, 
  • Burun sırtı düz olmalı, (Hafif kemer dahi kabul edilebilir)
  • Varsa solunum problemleri çözülmeli,
  • Burun ucu kalkık ve yüksek olmamalı,
  • Burun ucu dar ve sivri olmamalı,
  • Karşıdan bakıldığında burun delikleri görünmemeli ancak burun ucu da sarkık olmamalı,
  • Varsa eğrilik düzeltilmelidir. 
 • Erkeklerde rinoplasti yaşı kaçtır?

Çok nadir bazı rahatsızlıklar hariç 18 yaş öncesi estetik ameliyatlar yapılmamalıdır. Kişinin çocukluk çağından çıkması, kararlarını kendisinin verebileceği, sorumluluklarını kendisinin alabileceği, yasal olarak reşit sayıldığı yaşa gelmesi önemlidir. Erkek burun ameliyatı için en küçük yaş; yüz gelişiminin ve burun gelişiminin de tamamlandığının düşünüldüğü 18 yaş olmalıdır.

Videoyu oynat
 • Rinoplasti öncesi sonrası fotoğrafları

Erkek burun estetiği ameliyatlarının öncesinde öncesi-sonrası fotoğraflar üzerinden bilgi edinmek, aşağı yukarı nasıl bir sonuç elde edileceğini görmek her hastanın hakkıdır. Ancak ülkemizde ki yasalar internet ortamında bu fotoğrafların paylaşımına engeldir. Ancak kliniğimize geldiğinizde sizin kendi yüzünüzde 3D Vectra cihazı ile öncesi sonrası planlamanız yapılabileceği gibi öncesi sonrası sonuç fotoğraflarını da görebilirsiniz.

Videoyu oynat

 Bu konuda daha önce yazdığım sayfayı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.  https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/oncesi-sonrasi-fotograflar/ 

Erkekler de burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Klasik olarak yaklaşıldığında kadın burun estetiği ameliyatı ile erkek burun estetiği ameliyat şekilleri arasında teknik olarak bir fark yoktur. Her ikisi de açık veya kapalı tekniklerle yapılabilir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Açık burun ameliyatı daha mı kolay?

Burun estetiği ameliyatı yaklaşık 3-4 saat sürebilir. Ameliyat mutlaka genel anestezi altında yapılmalı ve hasta hiçbir şey hissetmemelidir. 

Videoyu oynat

Burun estetiği ameliyatı sonrası uyanınca odanıza getirilirsiniz. Burun içinde nefes almanızı sağlayan silikon burun içi tamponları ve burun üzerinde alçı veya atel vardır. Genellikle ağrı hissetmez belki bir süre baskı ve dolgunluk hisleriniz olabilir. İlk gün ve ertesi gün saatte 20 dakika aralıklarla buz uygulanması şişlik ve morlukların daha az olmasına yardımcı olabilir. . 

 • Erkeklerde burun ucu estetiği ameliyatı nasıldır?

Burun ucu estetiği ameliyatı için uygun hasta seçimi çok önemlidir. İnsanlar aynada kendilerini değerlendirirken burun ucunda yukarı bir değişikliğin sorunlarının düzeltilmesi için yeterli bir müdahale olacağını düşünselerde burun ucu estetiği için uygun hastanın seçimi ancak bu konuda uzman bir plastik cerrah ile yapacağınız görüşme sonrasında karar verilebilecek bir konudur. 

Videoyu oynat
 • Erkekler de burun estetiği ameliyatı nefes alma problemi ile birlikte tedavi edilebilir mi?

Nefes alma sorunu burnun fonksiyonlarını yerine getirememesi demektir ve zamanla ilerleme ve başka sorunlar yaratma eğilimdedir. Bu sebeple solunum problemlerine yaklaşım zamanında gerçekleştirilmelidir. Erkek burun estetiği ile birlikte varsa septumda ki eğrilikler, burun eti büyümesi gibi solunum problemleri rahatlıkla çözülebilir ve hastanın çok daha rahat nefes alması sağlanabilir.

Videoyu oynat
 • Erkekler de burun ameliyatı ne kadar sürer?

Burun estetiği ameliyatlarının süresi genellikle 2 saati geçer. Doktordan doktora, hastadan hastaya tercih edilen tekniğe ve sorunlara göre ameliyat sürelerinde değişiklikler olabilir. Beraberinde yapılacak işlemlerle bu süre bazen 3-3,5 saati bulabilir. Sebebi burun nefes alma sorunlarının olması gibi ek prosedürlerin planlanmasıdır. Ameliyatınızdan önce doktorunuz size aşağı yukarı ne kadar bir süre anestezi alacağınızı mutlaka belirtecektir. 

Videoyu oynat

Erkek burun ameliyatı (Rinoplasti) sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Burun estetiği sonrası süreç ile ilgili yazdığım yazı bu konuda oldukça detaylı ve neredeyse tüm soruların cevaplandığı bir sayfadır. 

Yandaki linke tıklayarak aklınızda ki soruların cevaplarını okuyabilirsiniz.

 • Erkek burun ameliyatı olanların yorumları önemlidir

Erkekler de burun küçültme estetiği ameliyatı estetik ameliyatlar arasında dünyada ve ülkemizde en fazla gerçekleştirilendir. 100 burun estetiği ameliyatı olanların 25’i erkekdir. 

Çevrenizde tanıdıklarınız arasından veya duyduğunuz burun estetiği ameliyatı olmuş erkek hastalarla konuşarak yaşadıkları süreçler ile ilgili bilgi alabilir ve deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Daha önce burun estetiği olmuş kişilerin yorumları sizin ameliyatınıza hazırlığınızda size daha yardımcı olabilir. 

Erkek burun estetiği fiyatları ne kadardır?

Erkek burun ameliyatı fiyatları aslında normal ameliyata göre farklı bir ücretlendirmeye tabi değildir.

Burun estetiği ücretleri bildiğiniz gibi ucuz ameliyatlar değildir. Burun estetiği ücretleri başvuran hastanın problemlerine, nefes alma sorunu olup olmadığına, daha önce travma geçirip geçirmediğine, daha önce ameliyat geçirip geçirmediğine, hangi şehirde, hangi hastanede, hangi doktor tarafından yapılacağına bağlı birçok faktörden etkilenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61