Thermage CPT
Stacks Image 557

Thermage CPT

Ankara’da hastalarına kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunmak adına çalışmalarını yürüten kliniğimiz, dünya üzerinde yüz gençleştirme uygulamalarında lider kabul edilen Thermage CPT cihazını 3 yıldan bu yana kullanan tek merkez olma özelliğine sahiptir.

Thermage CPT;

  • 1 milyondan fazla hastaya uygulanmış,
  • 80’den fazla ülkede kullanılmakta olan,
  • 2500’den fazla seçkin doktorun tercih ettiği,
  • 10 yıldan fazla hasta takip sonuçları sunan, çok özel bir uygulamadır.

Oldukça güvenli bir uygulama olan Thermage CPT, tek seans halinde uygulanmaktadır ve işlemin ardından bir dinlenme süresi gerektirmemektedir. İşlem; cildin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha sağlıklı ve genç bir görünüm oluşturmaktadır. Thermage CPT; uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken, FDA onaylı bir monopolar radyo frekans tedavi yöntemidir. Uygulama, cildin dermiş tabakasını ısıtarak kollajen dokunun harekete geçmesini sağlamaktadır. Bu ısıtma işlemi sonucunda mevcut kollajenler sıkışır, kopmuş kollajenler onarılır ve yeni kollajen üretimi tetiklenir. Sonuçlar işlemin ardından hemen görülür ve 6 ay ile 1 sene süresince gençleşme ve sıkılaşma işlemi devam eder. Sürecin uzama sebebi ise kollajen yapım sürecinin 2 ile 6 aylık bir süreç olmasıdır. İşlemin ardından en iyi sonuç 1 yıl sonra elde edilir. İşlemin 1 yıl ara ile tekrar edilmesi durumunda elde edilen sonuç çok daha kalıcı ve olumlu olmaktadır.

İşlemin uygulanması çok kolay, kısa ve hızlıdır. Günlük aktivitelerin engellenmesi söz konusu değildir. Lazer ile yüz gençleştirme işlemlerinin aksine erkeklere, esmerlere rahatlıkla uygulanabilir ve bu işlem yılın her döneminde gerçekleştirilebilir.

Thermage CPT uygulamasının süresi işlem yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişir. İşlem süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Thermage CPT cihaz başlığının her temasında CRF( kapasitif radyofrekans) enerjisi deri altındaki dokulara kısa ve derin bir ısı uygulamaktadır. Bu ısının hissedilmesi kollajenleri harekete geçirecek ısı seviyesine gelindiğinin işaretidir. Epidermis olarak adlandırılan üst cildi korumak adına CRF enerji uygulamasının öncesi, sonrası ve uygulama esnasında cilt yüzeyi cihaz tarafından soğutulmalıdır.

thermage CPT Uygulamaları

Uygulanan ısının hissedildiği an doktora verilecek olan bu bilgi işlemin uygulanması ve maksimum sonucu elde etmek hususunda doktora yardımcı olacaktır. Uygulama oldukça kolaydır ve öncesinde bir hazırlık yapılması gerekmez. Bazı durumlarda işlem ardından ufak kızarıklık ve şişlikler gözlenebilmektedir. Bu durumlar 24 saatin ardından geçmektedir. Thermage CPT uygulaması var olan kollajenleri sıkıştırarak sonucunu işlemin ardından hemen gösterir. İlk 6 aylık süreçte ise kollajen üretimi sağlayarak her geçen gün sonucun daha iyi olmasını sağlamaktadır.

Bu uygulama muhteşem bir güvenlik kayıt sistemine sahiptir. Üretici firma olan SoltaMedikal tarafından 1 milyon hasta üzerinden elde edilen verilere göre bildirilen yan etki sayısı %0,4’ten azdır. En çok gözlenen yan etkiler ise; şişme, kızarma, kabarma ve derinin su toplamasıdır. Bu etkiler birkaç gün ya da birkaç hafta içerisinde ortadan kalkmaktadır. Radyofrekans enerjisi kullanan başka sıkılaştırma işlemleri olmasına rağmen Thermage CPT, yalnızca kendinde var olan kapasitif radyofrekans uygulaması ile deri ve deri altı dokuların sıkılaştırılmasına yetecek dip ısı iletimini etkili biçimde sunar. Diğer teknolojilerde etkili sonuç için 5 seans gerekirken Thermage CPT’de ise tek seansla istenen sonuç elde edilir.

Thermage CPT uygulaması öncesinde elde edilecek sıkılaştırma konusunda hastanın beklentisi çok yüksek tutulmamalıdır. Sonuç olarak uygulanan işlem bir yüz germe, karın germe ya da göz kapağı ameliyatı değildir. Thermage CPT işlemi, yüz ve boyun bölgesi için yüz germe ameliyatından önce yaşlanmayı yavaşlatan safha olarak görülmelidir.

Özetle Thermage CPT; yüzün doğal oval görünümünü toparlayan en iyi ameliyatsız estetik yöntemidir. İşlemin bir diğer adı Ameliyatsız Yüz Germe işlemidir. Ameliyat olmak istemeyen 35-60 yaş arası kişilere uygulanan bir işlem olan Thermage CPT, aşırı derecede kırışıklığı olmayan ve yüz hacmi azalmamış kişilere uygundur.

thermage CPT Uygulamaları

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR
Uğur Mumcu Cad. No: 14/3 G.O.P.
Çankaya / ANKARA

Telefon : 0090 (312) 4482361
Mobil : 0090 (533) 5693103
E-posta : info@artplastestetik.com


2019 © Copyright ,Orhan Murat ÖZDEMİR | Tüm hakları saklıdır.

Powered by Infoart Consulting | www.infoart.com.tr