Burun Estetiği

Nefes Almada Zorluk İçin Burun Estetiği

Burun hem estetik, hem de fonksiyonel bir organdır. Estetik olarak burun şeklinin değiştirilmesi ameliyatına Rinoplasti denirken, solunum problemlerinin düzeltilmesi ameliyatına da Septoplasti ameliyatı denilmektedir. Eğer hem estetik hem de solunum problemleri birlikte düzeltiliyor ise ameliyatınızın adı Septorinoplasti olacaktır. Nefes alma sorunu yaratan bu problem burun estetiği ameliyatı ile birlikte yapılarak sonuç elde edilebilir.
Burun estetiği ile ilgili çok daha fazla bilgi almak isterseniz burun estetiği ve ameliyatını genel olarak ele aldığımız bilgiler ve videoların olduğu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/burun-estetigi-ankara/

Burnun fonksiyonları arasında en önemli olanı hava geçişini sağlıyor olmasıdır. Yani akciğerlerimizin havalanmasını sağlar. Burundan alınan nefes temizlenir, nemlendirilir ve akciğerlerimize bu şekilde burun sayesinde ulaştırılır.

Burundan yeterli seviyede sağlıklı nefes alınamıyor olması giderek artan seviyelerde; kişinin fizik performansının düşmesine, kanın oksijenlenmesinin azalmasına, kalbin zorlanmasına neden olur.

Septorinoplasti ameliyatı burun estetiği saflarında anlattığımdan daha farklı bir ameliyat değildir. Tüm detaylara oradan ulaşabilirsiniz. Genel anestezi altında, hastane şartlarında yapılır ve operasyon burun tamponu ve alçı ile sonlandırılır. Septumdaki problemler (eğrilik, kırılma, vs), konkalardaki (burun eti) problemler düzeltilir. Genellikle ağrıya neden olan bir ameliyat değildir. Nefes almayı sağlayan yapı sadece burun içindeki boşluk değildir. Burun sırtında internal valv denilen yapının da korunması veya yeniden yapılandırılması bu ameliyatın en önemli kriterlerinden biridir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by