Lazer Uygulamaları

Lazerle Yüz Gençleştirme Ankara

Lazerle Yüz Gençleştirme Nedir?

Yüz gençleştirme veya cilt gençleştirme hatta cilt sıkılaştırma işlemleri aynı anlama gelen çok falza seçenekle tedavi edilebilen bir durumdur.

Öncelikle bilmeniz gereken şey; “Tek bir uygulamanın veya tek bir cihazın tüm problemlerinizi gidermeyeceğinin farkında olmanızdır”. Cildin genç kalması, cildin daha genç görünmesin sağlanması için önce ihtiyaçlarının belirlenmesi sonra bu ihtiyaçlara göre işlemlerin planlanması gerekmektedir.

Her yaş grubu için farklı planlamalar yapılmalıdır. Her cilt tipi, her cilt sorunu ayrı ayrı göz önüne alınmalıdır. Cildin yaşlanmasında etkili faktörler; zaman (durdurulamaz), yer çekimi (durdurulamaz), güneşin etkileri (güneş koruyucular ile korunulabilir), sigara gibi alışkanlıklarımız (azaltılabilir veya bırakılabilir), aileden veya kişisel olarak cilt yapımız (önlemler alınabilir) ve cilt kuruluğu (nem veren kremler kullanılabilir) gibi faktörlerdir. Bunlar ile bilinçli bir şekilde mücadele edilmeli ve elde edilecek başarı bu faktörlerden ne kadar etkilendiğinize bağlıdır. Planlama da mevcut sorunlarınıza yönelik olarak planlanmalıdır.

Yüz Gençleştirme için Ameliyat Dışı Seçenekler

Lazer Cilt sıkılaştırma – Gözenek daraltma olarak da tanımlanabilir. Dermise yani cildin alt tabakasına etkili dalga boyu üreten lazerlerle yapılır. Kliniğimizde bu amaçla Medlite Q Swithed Nd-YAG lazer kullanılmaktadır. Dermis içinde gerilimden ve sıkılıktan sorumlu olan kollajenleri ısıtarak etki eder ve sıkılaşmalarını sağlar. İstenilen seviyede iyileşme ancak 6-8 seansda görülebilir.İşlem 1 saat civarında zaman alır, hafif ısı ve uçuk bir pembelik oluşmasına neden olur. Seans aralıkları 15-30 gün civarındadır.

Thermage CPT Yüz – Body

Bilinen en iyi cilt sıkılaştırma cihazıdır. Yüzde, boyunda ve vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilir. Hedef yine dermis içinde ki kollajenlerdir ve TEK bir seans ile uygulama bölgesinin sıkılaşmasını sağlar.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dövme Sildirme Ankara

Alında, kaş ortasında, göz çevresinde, üst dudak üzerindeki kışıklıkları azaltır ve kaşlarınızın daha güzel durmasını sağlayarak etkili olur.

IALSistem

Cildin en önemli ihtiyacı olan, zamanla giderek azalan saf hyaluronik asit enjeksiyonudur ve cildin nemlenmesini sağlayarak çok ince kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Bio-ekspander

Yer çekimine bağlı olarak yanakların aşağıya yer değiştirmesi sonucu yanaklardaki hacim kaybının yerine konmasını, göz altı çukurunun giderilmesini sağlayan çok ince bir dolgu malzemesidir.

Dolgu

Bazı kırışıklıklar, çizgiler ancak hacim ilave edilmesiyle tedavi edilebilir. Hyaluronik asit içerikli dolgular en sağlıklı dolgular dır. Uygulama bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte 9-18 ay enjekte edildikleri bölgede kalırlar ve yer değiştirmezler.

Güneş Koruyucu kremler

Özellikle yirmili yaşlarda kullanılmaya başlanırsa ilerde cildinizin aşağıya doğru hareketini durdurmada, yıpranmasına engel olmada alabileceğiniz en önemli tedbirlerden biridir. Yaz kış kullanılmalıdır ve 3 saat aralarla güneş gören cilt bölgelerinize sürmeniz yeterlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by