Lazer Uygulamaları

Lazerle yüz gençleştirme

Lazerle yüz ve cilt gençleştirme nedir?

Yüz gençleştirme veya cilt gençleştirme hatta cilt sıkılaştırma işlemleri aynı anlama gelen ve çok fazla seçeneği olan; lazerleri, radyofrekans uygulamalarını, dolgu botoks enjeksiyonlarını, gençlik aşılarını ve daha birçok uygulamayı kapsayan bir tanımlamadır.

Öncelikle bilmeniz gereken şey; “Tek bir uygulamanın veya tek bir cihazın tüm problemlerinizi gidermeyeceğinin farkında olmanızdır”.

Cildin genç kalması, cildin daha genç görünmesin sağlanması için önce ihtiyaçlarının belirlenmesi sonra bu ihtiyaçlara göre işlemlerin planlanması gerekmektedir.

dövme sildirme doktor ankara

Cilt yaşlanmasının nedenleri nelerdir ve nasıl önlenebilir?

Cilt gençleştirme işlemleri her yaş grubu için farklı planlamalar yapılmalıdır. Her cilt tipi, her cilt sorunu ayrı ayrı göz önüne alınmalıdır.

Cildin yaşlanmasında etkili faktörler;

  • zaman (durdurulamaz),
  • yer çekimi (durdurulamaz),
  • güneşin etkileri (güneş koruyucular ile korunulabilir),
  • sigara gibi alışkanlıklarımız (azaltılabilir veya bırakılabilir),
  • aileden veya kişisel olarak cilt yapımız (önlemler alınabilir) 
  • cilt kuruluğu (nem veren kremler, hyaluronik asit içeren enjeksiyonlar ve tabletler kullanılabilir) gibi faktörlerdir.

Bunlar ile bilinçli bir şekilde mücadele edilmeli ve elde edilecek başarı bu faktörlerden ne kadar etkilendiğinize bağlıdır. Planlama da mevcut sorunlarınıza ve beklentinize yönelik olarak yapılmalıdır.

Lazer yüz gençleştirme işlemi nasıl yapılır?

Lazer cilt gençleştirme işlemi gözenek daraltma olarak da tanımlanabilir. Dermise yani cildin alt tabakasına etkili dalga boyu üreten lazerlerle yapılır. Kliniğimizde bu amaçla Medlite Q-Swithed Nd-YAG lazer kullanılmaktadır. Dermis içinde gerilimden ve sıkılıktan sorumlu olan kollajenleri ve fibroblastları ısıtarak etki eder ve sıkılaşmalarını sağlar. İstenilen seviyede iyileşme ancak 6-8 seansda görülebilir. İşlem 1 saat civarında sürer, hafif ısı ve hafif bir pembelik oluşmasına neden olur. Seans aralıkları 15 ile 30 gün arasında hastanın cilt yapısına göre değişiklik gösterir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Lazerle gözenek tedavisi

Lazer cilt gençleştirme işleminin alternatifleri nelerdir?

Lazerler ve diğer cildi gençleştiren işlemlerin amacı cildi çalıştırmaktır. Cildin çalışması demek yara iyileşmesinin tetiklenmesi demektir. Yani cilt ya yandım zannedecek yada yara oldum zannedecek. Piyasada bulunan tüm cihazlar tüm lazerler, tüm işlemler bu yara iyileşmesini tetiklemeyi amaçlarlar. Kliniğimizde lazer dışında mikropor tedavisi, dolgu botoks uygulamaları, Fotoage cihazı, kombine gençlik aşısı (somon DNA, saf hyaluronik asit, kollajen aşısı), biolojik lifting aşısı gibi alternatifler mevcuttur. Bu konuda detaylı bilgiye https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/ameliyatsiz-yuz-genclestirme-ankara/ sayfasını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Lazer cilt gençleştirme fiyatları ne kadardır?

Lazer yüz gençleştirme işlemi seans seans yapılan 6-8 seans sürebilen bir tedavi seçeneğidir ve kliniğimizi arayarak ücretleri hakkında bilgi ve randevu alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61