Lazer Uygulamaları

Lazerle Leke Tedavisi Ankara

Lazer Leke Tedavisi

Ciltte hem dış faktörler sebebi ile hem de doğuştan gelen özellikler ile izler meydana gelebilmektedir. Bu izlerin ve lekelerin özellikle kadınların günlük hayatta sıkıntılar çektiğinin altı çizilmelidir. Son dönemlerde kullanılan teknolojiler ile bu izlerin silinmesi çok daha kolay bir hale gelmiştir. Lekelerin tam manası ile tedavi edilmesi kadar önemli olan bir diğer nokta da lekelerin yeniden ortaya çıkmasını engellemektir. Yeni yöntemler ile bu iki amaca da net olarak ulaşılmaktadır.

Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisi

Lazer leke tedavisi uygulamaya alınan yöntemlerin etkinlik alanlarının çok daha artış gösterdiği görülmektedir. Lazer yönteminin her ciltte uygulamaya alınmayacağının da farkında olmalısınız. Özellikle hassas ve tahrişe açık olan ciltlerde yüksek dozda olan lazer uygulamalarının sizin için çok da uygun olmayacağının farkında olmalısınız. Muayene sonrasında doktor tarafından leke tedavisine uygun olup olmadığınız belirlenecektir.

Lazer leke tedavisi yöntemleri konusunda kullanıldığında bu işlem öncesinde cilde bir katman uyuşturucu krem sürülmektedir. Uyuşturucu kremin uygulanması ile beraber yöntemin uygulanması sırasında herhangi bir acı çekmemeniz de mümkün kılınmaktadır.

Lazer Leke Tedavisi Uygulamaları

Medlite C6 Q-Switched

Lazer leke tedavisi alanında en yenilikçi yöntemlerin başında gelen Qswitch yöntemi şu başlıklar altında incelemeye alınmalıdır;

  • Cildin gençleşmesini sağlayan bu ışın tedavisi lekelerin birkaç seans içerisinde silinmesini de mümkün kılmaktadır.
  • Tüm renklerdeki lekelerin ve dövmelerin silinmesinde oldukça etkilidir.
  • 1064 nm boyutundaki dalgalar oldukça derine işlemiş olan lekelerin bile silinmesini sağlayabilmektedir.
  • Lekenin yapısına ve genişliğine göre kişilerin alacakları dalga boyutunda farklılıklar meydana gelecektir.
  • Bu yöntem hassas ciltlerde de kullanılabilmektedir. Fakat yöntemin sıkıntısız bir biçimde işlemesi için kişilerin cildinde iltihaplı sivilce ya da açık yaranın bulunmaması gerekmektedir.
  • ND Yag Tedavisi
Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Dövme Sildirme Ankara

Aynı şekilde 1064 boyutunda verilen ışın dalgaları ile işlem veren bu sistemin leke tedavilerinde ve tüy dökme işlemlerinde büyük bir etkisi söz konusudur.

Leke Tedavisi Yöntemleri

  • Mikropor Tedavisi

Mikropor yöntemi adından da anlaşılacağı gibi ciltte minik deliklerin açılması ile ortaya koyulan yöntemlerdendir. Siz de kısa ir süre içerisinde bu yöntemi lekeleriniz üzerinde uygulatarak cildin kendini yenilemesini sağlayabilir ve bütün lekelerinizden hızlı bir biçimde kurtulma imkanını elde edebilirsiniz.

  • Dermaroller:

Bu yöntemin kozmetik sektöründe kullanıldığı adı dermaroller olarak bilinmektedir. Minik bir rolon üzerinde bulunan küçük iğneler ciltte canınızı acıtmayacak delikler açmaktadır. Bu delikleri kapatmaya çalışan cilt iyileştirici bir hormon yaymaktadır. Tam da bu sebep ile kişilerin hem lekeleri hem de ciltlerinde meydana gelen sorunlar ortadan kalkmaktadır. Ayrıca yağların ve nemlendiricilerin de cilde daha iyi nüfuz edebilmesi için de dermaroller yöntemi uygulanabilmektedir.

  • Kimyasal Peeling

Peeling cildin ölü derilerinden arındırılması manasına gelmektedir. Bu aşamada kimyasal peeligler ile sivilce lekeleri ya da hafif derecedeki güneş lekelerinden kurtulmanız mümkündür. Siz de kimyasal peeling uygularken cildinizin hassas bir dönemden geçmemesine özen göstermelisiniz. Özellikle sivilceli ciltlerde peeling uygulamak hassasiyeti artırabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by