Lazer Uygulamaları

Lazerle gözenek tedavisi

Lazer ile gözenekleri daraltma

Öncelikle gözenekler cildin normal yapılarıdır ve bir hastalık veya anormallik değildirler. Bu gözeneklere cilt içinde bulunan ve cildin ihtiyaçlarını karşılayan bezcikler küçücük tüplerle açılırlar ve salgılarını bu gözenekler sayesinde cildin ihtiyaçlarını karşılarlar. Lazer cilt gözenekleri daraltma işlemleri ile cildinizde yer alan o gözenekli görüntüden kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Gözenekler kişilerin ne makyajlarında ne de doğal hallerinde muntazam bir görünüme sahip olmalarını engellemektedir. Gözeneklerin belirginleşmesinde birçok farklı sebep bulunmaktadır. Bunların başında genetik faktörler ve cilt yapısı faktörleri gelmektedir.

Lazer Cilt Gözeneklerin Daraltma Uygulamaları 

Q-Switched Nd-YAG Lazer ile Tedavi

medlite C6 lazerCildin durumuna, gözeneklerin genişliğine göre uygulamada değişiklikler planlanabilir. Örneğin gözeneklerin yaygın ve çok geniş olduğu durumlarda direkt olarak 1064 nm dalga boyutundan uygulamalar ile tedaviye başlanır.
Cildin alt tabakasında bulunan kollajen ve fibroblastların uyarılarak sentezinin artırılması cildin sıkılaşmasını sağlayan faktörlerdir. 1064 nm dalga boyu ile dermal ısı artışı sağlanır ve bahsi geçen kollojen ve fibroblast yapımı uyarılmış olur. Bu işlem 3-4 hafta arayla 6-8 seans uygulandığında arzu edilen değişiklikler ortaya çıkmaya başlar.

Fotoage Tedavisi

Lazer ve Led ışık tedavilerinin karışımı bir teknolojidir ve cildin hem leke, kem kızarıklık, hem damarsal sorunlarını hemde gözeneklerin daraltılmasını sağlayıcı etkileri olan bir uygulamadır. Birer hafta aralarla 6-8 seas uygulanması hem gözeneklerin daralmasını hem de lekelerin ve kızarıklıkların azalmasını sağlayıcı etkiye sahiptir.

Daha detaylı bilgiye fotoage tedavisi sayfasını okuyarak ulaşabilirsiniz.

Kimyasal Peeling

Lazer cilt gözenekleri daraltma yöntemleri arasında en etkililerden biri olmasına rağmen hassas ciltli kişiler tarafından kullanılması çok da mantıklı olmayacaktır. Oldukça agresif bir yöntem olduğu için ciltte irritasyonlara sebep olabilmektedir. Fakat sağlıklı bir cildiniz varsa ve tek sorununuz gözenekler ise gönül rahatlığı ile kimyasal peelingi kullanabilirsiniz.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Lazerle yüz gençleştirme

Mikropor Tedavisi

Ciltte dermis tabakasına kadar iniş yapan minik iğneler kullanılarak delikler oluşturulacaktır. Bu deliklerin yaratılmasının akabinde cilt bakımınız yapılabilir ve cilt tüm kirlerden arındırılabilir. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde cildin genç bir görünüme kavuşmasını mümkün kılabilirsiniz. Özellikle makyaj yapan kişilerin mikropor tedavisi ile bakım yapmaları oldukça yararlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61