Lazer Uygulamaları

Lazerle Gözenek Tedavisi Ankara

Lazer Cilt Gözenekleri Daraltma

Lazer cilt gözenekleri daraltma işlemleri ile cildinizde yer alan o gözenekli görüntüden kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Gözenekler kişilerin ne makyajlarında ne de doğal hallerinde muntazam bir görünüme sahip olmalarını engellemektedir. Gözeneklerin belirginleşmesinde birçok farklı sebep bulunmaktadır. Bunların başında genetik faktörler gelmektedir.

Kadınların bir kısmının yaptığı makyaja ve özensiz yaşam tarzına rağmen gözeneksiz bir surat yapısı varken bir grup kadının ise yapmış oldukları bakıma rağmen gözeneklerden kurtulamadığı bilinmektedir. Lazer ile uygulanan yöntemlerin sizin bütün gözenekleriniz de daralma yaratacağı ve bu soruna kesin bir çözüm bulacağı da bilinmelidir. Lazer cilt gözeneklerini sıkılaştırma uygulamaları ile gözenek tedavisi yapılmaktadır.

Lazer Cilt Gözeneklerin Daraltma Uygulamaları

Q-Switched ve 4 Dalga Boyutlu Tedavi

Cildin bulunduğu duruma göre lazerin uygulandığı dalga boyutu değişim gösterecektir. Örneğin gözeneklerin yaygın ve çok geniş olduğu durumlarda direkt olarak 1064 dalga boyutundan uygulamalar başlatılmaktadır.
İnce Başlık: Uygulama başlığının oldukça ince olması sebebi ile en küçük alanlara bile başarı ile temas etmeniz sağlanacaktır. Bu cihazı kullanacak olan kişilerin konusunda uzman olması lazımdır. Aksi takdirde yanlış uygulamalara sebebiyet verilmektedir.

ND Yag Lazer Cilt Gözeneklerinin Daraltılması

Lazer cilt gözenekleri daraltma işlemleri sırasında ND Yag yöntemi de kullanılan metotlardan bir tanesidir. Bu yöntem ile alakalı olarak dikkate alınması gereken temel bilgiler şu biçimde sıralanmaktadır;
• Yöntemin tam verim sağlaması için seansın tamamlanması gerekmektedir 6-8 haftada bir olmak sureti ile uygulanan bu yöntemin aralıklarının dikkatli bir biçimde belirlenmesi gerekmektedir.
• Lazer uygulamalarının aralığı çok sık olduğu zaman tende tahrişlere de sebebiyet verebilmektedir.
• Vücudun en hassas bölgelerinde bulunan alanlarda bile uygulamaya alınabilmektedir.
• Sadece gözeneklerin azaltılmasında değil artık kullanmak istemediğiniz dövmelerin silinmesinde de lazer tedavisini kullanabilirsiniz.
Bu nitelikler sayesinde aynı zamanda epilasyon seanslarında da kullanılabilmektedir. Hassas ciltler ile uyumlu olduğu için açık tenli kişilerin bile epilasyonlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Lazerle Yüz Gençleştirme Ankara

Kimyasal Peeling

Lazer cilt gözenekleri daraltma yöntemleri arasında en etkililerden biri olmasına rağmen hassas ciltli kişiler tarafından kullanılması çok da mantıklı olmayacaktır. Oldukça agresif bir yöntem olduğu için ciltte irritasyonlara sebep olabilmektedir. Fakat sağlıklı bir cildiniz varsa ve tek sorununuz gözenekler ise gönül rahatlığı ile kimyasal peelingi kullanabilirsiniz.

Mikropor Tedavisi

Ciltte dermis tabakasına kadar iniş yapan minik iğneler kullanılarak delikler oluşturulacaktır. Bu deliklerin yaratılmasının akabinde cilt bakımınız yapılabilir ve cilt tüm kirlerden arındırılabilir. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde cildin genç bir görünüme kavuşmasını mümkün kılabilirsiniz. Özellikle makyaj yapan kişilerin mikropor yöntemi ile bakım yapmaları oldukça yararlı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by