Lazer Uygulamaları

Lazerle göz altı morluğu tedavisi

Lazer göz altı morluk tedavisi nedir?

Gözaltı morlukları çoğunlukla nedeni bilinmeyen ama aşırı yorgunluk gibi geçici nedenlerle de görülebilen, bazen geçici, bazen de kalıcı görsel bir kusurdur. Genetik kökenli de olabilmekle birlikte sıklıkla sonradan da gelişebilmektedir. Genellikle koyu tenlilerde görülen bu durum açık tenli insanlarda da rahatsızlık yaratır. Ayrıca ciltte meydana gelen renk değişiklikleri de sıklıkla eşlik etmektedir. Alt kapakta olduğu kadar bazen üst kapakta da morluk problemi görülebilir.

Gözaltı morluğu nasıl oluşur?

Göz altı morlukları çevresel koşullardan kolaylıkla etkilenir. Stres gibi, yorgunluk gibi, uykusuzluk gibi durumlar ile sigara, alkol gibi alışkanlıklarda morlukları artırabilir. Bu morlukların giderilmesi hastadan hastaya değişmekle birlikte düzgün ve uzun süreli bir tedavi gerektirmektedir. Gözaltında ve göz çevresinde etkili olan bazı dolaşımı hızlandırıcı, cildi yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morlukları bazen biraz hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamaz. Gözlerinizi çok yormamaya çalışmak; ya da gözü yoran bir işte çalışıyorsanız ara ara gözlerinizi dinlendirmek bir önlem olabilir. Piyasada satılan gözaltı kremleri bakım losyonları gibi pek çok ürün etki etmez ve genellikle net bir fayda sağlamaz.

Gözaltı morluğu nasıl tedavi edilir?

Morluklar için en iyi tedavi yöntemi Lazer tedavisidir. Bazen zorlu vakalarda Mikropor veya Plexr tedavisi gerekebilmektedir. Kliniğimizde göz altı morluğu tedavisi için Q-Switched Nd-YAG lazer kullanılmaktadır.

Lazer göz altı morluğu tedavisi hastadan hastaya değişmekle birlikte 3 – 4 hafta aralarla seanslar uygulanmakta ve 6-10 seans bazen daha da uzun sürebilmektedir. Hastanın güneş koruyucu kremler kullanması gerekmektedir. Bu işlem sizi normal hayatınızdan almaz ve rahatsız edici bir dönem yaşatmaz. Uygulama 15-20 dakika arasında sürer ve çok hafif bir ısınma hissi verir. Nadiren hafif bir kızarıklık işlem sonrası birkaç saat görülebilir.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Lazerle yüz gençleştirme

Gözaltı ışık dolgusu morluğu azaltır mı?

Dolgular göz altında çukur varsa sadece o çukur görüntüyü azaltmak, geçişi düzeltmek için yapılır ve sadece o çukur alanda rengin açılmasına katkı sağlar. Onun dışında göz altı morluğu hem alt hem de üst göz kapağı çevresini kaplayan alanın sorunu olduğu için göz altı ışık dolgusu ile diğer bölgeler de bir etki elde edilemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 448 23 61