Lazer Uygulamaları

Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi Ankara

Lazer Göz altı Morluk Tedavisi Nedir?

Gözaltı morlukları çoğunlukla nedeni bilinmeyen ama aşırı yorgunluk gibi geçici nedenlerle de görülebilen, bazen geçici, bazen de kalıcı görsel bir kusurdur. Genetik kökenli de olabilmekle birlikte sıklıkla sonradan da gelişebilmektedir. Genellikle koyu tenlilerde görülen bu durum açık tenli insanlarda da rahatsızlık yaratır. Ayrıca ciltte meydana gelen renk değişiklikleri de sıklıkla eşlik etmektedir. Alt kapakta olduğu kadar bazen üst kapakta da morluk problemi görülebilir.

Göz altı morlukları çevresel koşullardan kolaylıkla etkilenir. Stres gibi, yorgunluk gibi, uykusuzluk gibi durumlar ile sigara, alkol gibi alışkanlıklarda morlukları artırabilir. Bu morlukların giderilmesi hastadan hastaya değişmekle birlikte düzgün ve uzun süreli bir tedavi gerektirmektedir. Gözaltında ve göz çevresinde etkili olan bazı dolaşımı hızlandırıcı, cildi yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morlukları bazen biraz hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamaz. Gözlerinizi çok yormamaya çalışmak; ya da gözü yoran bir işte çalışıyorsanız ara ara gözlerinizi dinlendirmek bir önlem olabilir. Piyasada satılan gözaltı kremleri bakım losyonları gibi pek çok ürün etki etmez ve genellikle net bir fayda sağlamaz.

Morluklar için en iyi tedavi yöntemi Lazer tedavisidir. Bazen zorlu vakalarda Mikropor tedavisi gerekebilmektedir.

Kliniğimizde göz altı morluğu tedavisi için Q-Switched Nd_YAG lazer kullanılmaktadır.

Lazer göz altı morluğu tedavisi hastadan hastaya değişmekle birlikte 3 – 4 hafta aralarla seanslar uygulanmakta ve 6-10 seans bazen daha da uzun sürebilmektedir. Hastanın güneş koruyucu kremler kullanması gerekmektedir. Bu işlem sizi normal hayatınızdan almaz ve rahatsız edici bir dönem yaşatmaz. Uygulama 15-20 dakika arasında sürer ve çok hafif bir ısınma hissi verir. Nadiren hafif bir kızarıklık işlem sonrası birkaç saat görülebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by