Botoks
Stacks Image 430

Lazer Uygulamaları

Buz Lazer Epilasyon

Buz lazeri diğer lazer cihazlarından ayıran birçok avantajı bulunmaktadır. En önemlisi 810 nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışan Buz Lazer epilasyon başlığının -3oC dereceye kadar soğuması sayesinde buz etkisi yaratarak vücutta ekstra yanma ve acı hissi vermemesidir. Bunun yanı sıra büyük spot size’a sahip tedavi başlığı sayesinde, her atışta çok daha büyük bir alana etki ederek diğer lazer sistemleriyle saatler süren tüm vücut lazer epilasyon işlemi Buz Lazer (Soprano Ice) ile sadece 30 dakikada tamamlanabilmektedir. Ayrıca yazın bronz tende ve ince tüylerde dahi uygulanabilmektedir.

Kalıcı lazer epilasyon için kliniğimizde Buz Lazer Soprano Ice diode (FDA onaylı Alma Lasers patentli) cihazı kullanılmaktadır.

Dövme Silme

Son dönemlerde oldukça tercih edilen lazer ile dövme silme, başarı ile uygulanan bir işlemdir. Çoğu kişi tarafından bir sanat olarak algılanan dövmeler bazen kişiyi pişman edebilir. Dövmeler çok geniş renklere başvurularak yapılan bir işlem oldukları için ve derine işledikleri için dönemimize kadar bunları silme konusunda çaresiz kalınmıştır. Lazer dövme silme uygulamasında dikkat edilen birkaç değişken bulunmaktadır. Bunların en önemlisi ise dövmede kullanılan renk ile dövmenin etki ettiği derinliktir. Açık mavi, açık sarı ve açık yeşil gibi renklerin mevcut olduğu dövmelerin lazer ile silinmesi oldukça zordur. Ancak siyah ve kırmızı gibi koyu renkler lazer ile kolayca silinebilmektedir.

Lazer Epilasyon

Ütüleme lazer epilasyon işlemi sadece kadınlara özgü olan bir işlem değildir. Dönemimizde pek çok erkek lazer epilasyon işlemini tercih etmektedir. Ancak lazer epilasyon kadınların talebi ve ihtiyaçları doğrultusunda üretilmesi sebebi ile genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Lazerle Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirme veya cilt gençleştirme hatta cilt sıkılaştırma işlemleri aynı anlama gelen çok falza seçenekle tedavi edilebilen bir durumdur.

Öncelikle bilmeniz gereken şey; “Tek bir uygulamanın veya tek bir cihazın tüm problemlerinizi gidermeyeceğinin farkında olmanızdır”. Cildin genç kalması, cildin daha genç görünmesin sağlanması için önce ihtiyaçlarının belirlenmesi sonra bu ihtiyaçlara göre işlemlerin planlanması gerekmektedir.

Lazer Leke Tedavisi

Ciltte hem dış faktörler sebebi ile hem de doğuştan gelen özellikler ile izler meydana gelebilmektedir. Bu izlerin ve lekelerin özellikle kadınların günlük hayatta sıkıntılar çektiğinin altı çizilmelidir. Son dönemlerde kullanılan teknolojiler ile bu izlerin silinmesi çok daha kolay bir hale gelmiştir. Lekelerin tam manası ile tedavi edilmesi kadar önemli olan bir diğer nokta da lekelerin yeniden ortaya çıkmasını engellemektir. Yeni yöntemler ile bu iki amaca da net olarak ulaşılmaktadır.

Lazer Cilt Gözenekleri Daraltma

Lazer cilt gözenekleri daraltma işlemleri ile cildinizde yer alan o gözenekli görüntüden kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Gözenekler kişilerin ne makyajlarında ne de doğal hallerinde muntazam bir görünüme sahip olmalarını engellemektedir. Gözeneklerin belirginleşmesinde birçok farklı sebep bulunmaktadır. Bunların başında genetik faktörler gelmektedir.

Kadınların bir kısmının yaptığı makyaja ve özensiz yaşam tarzına rağmen gözeneksiz bir surat yapısı varken bir grup kadının ise yapmış oldukları bakıma rağmen gözeneklerden kurtulamadığı bilinmektedir. Lazer ile uygulanan yöntemlerin sizin bütün gözenekleriniz de daralma yaratacağı ve bu soruna kesin bir çözüm bulacağı da bilinmelidir. Lazer cilt gözeneklerini sıkılaştırma uygulamaları ile gözenek tedavisi yapılmaktadır.

Ameliyatsiz Estetik
Lazer Gözaltı Morluğu Tedavisi

Gözaltı morlukları çoğunlukla nedeni bilinmeyen ama aşırı yorgunluk gibi geçici nedenlerle de görülebilen, bazen geçici, bazen de kalıcı görsel bir kusurdur. Genetik kökenli de olabilmekle birlikte sıklıkla sonradan da gelişebilmektedir. Genellikle koyu tenlilerde görülen bu durum açık tenli insanlarda da rahatsızlık yaratır. Ayrıca ciltte meydana gelen renk değişiklikleri de sıklıkla eşlik etmektedir. Alt kapakta olduğu kadar bazen üst kapakta da morluk problemi görülebilir.

Op. Dr. Orhan Murat ÖZDEMİR
Uğur Mumcu Cad. No: 14/3 G.O.P.
Çankaya / ANKARA

Telefon : 0090 (312) 4482361
Mobil : 0090 (533) 5693103
E-posta : info@artplastestetik.com


2019 © Copyright ,Orhan Murat ÖZDEMİR | Tüm hakları saklıdır.

Powered by Infoart Consulting | www.infoart.com.tr