Lazer Uygulamaları

Lazer Epilasyon Ankara

Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon işlemi sadece kadınlara özgü olan bir işlem değildir. Dönemimizde pek çok erkek lazer epilasyon işlemini tercih etmektedir. Ancak lazer epilasyon kadınların talebi ve ihtiyaçları doğrultusunda üretilmesi sebebi ile genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Dünya üzerindeki tüm kadınlarda tüysüz ve kılsız bir görünüme kavuşma isteği mevcuttur. Bu sebepler yüzyıllardır bu konuda çözüm aranmaktadır.

Günümüzde lazer epilasyonu konusunda pek çok ayrıntı ile ilgili hastalar bilgi sahibidir. Lazer isimleri (diod, alexandrite), markaları (Soprano Accord vs.), türleri (lazer ütüleme vs.), kaç seans gerektiği, hormonal ve herhangi bir nedenden ötürü yeniden tüylenme olabileceği, lazer epilasyon işleminin bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiği tüm kadınlar tarafından bilinmektedir.

Kadınlarda Buz Lazer Epilasyon Uygulanması

buz lazer ankaraKadınlara uygulanan ütüleme epilasyon işlemi erkeklere uygulanana kıyasla daha hızlı ve etkili sonuç vermektedir. Çünkü kıllar testosteron hormonundan fazlaca etkilenmektedir. Testosteron hormonunda dengesizlik gözlenen kadınlarda işlemin beklenenden uzun sürmesinin sebebi de kılların testosterondan etkilenmesidir. Bu sebeple uygulama sırasında veya öncesinde doktorunuz ya da siz testosteron kontrolü için bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz.

Kadınlarda istenmeyen tüylenmenin nedeni ise genel olarak genetiktir. Özellikle bacak ve kollarda mevcut olan kıllar genetik sebeplerden ötürü ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple bu bölgelere lazer epilasyon uygulaması ile kalıcı sonuçlar elde edilir. Genital bölge ve koltuk altı kılları ise yetişkin her erkek ve kadında gözlenen bir durumdur. Bu bölgelerdeki kıllanma normal fizyolojik bir süreç sebebi ile oluşur. Kalıcı lazer epilasyon bu bölgelere de uygulanmaktadır.

İyonize ışın içermeyen lazer epilasyon uygulamaları yumurtalık ve lenf bezlerinde herhangi bir soruna yol açmamaktadır.

buz lazerKadınların yüz bölgesinde oluşan tüylerin sebebi hormonaldir. Hormonlarda bir rahatsızlık mevcut ise bu tedavi edilmelidir. Hormonal tedavi ile birlikte lazer epilasyona başlanmalıdır.
Hamilelik gibi geçici hormonal değişimler de tüylenmeye sebep olmaktadır. Hamileliğin ardından lazer epilasyon uygulanmasında bir sakınca yoktur. Hamilelik sürecinde lazer uygulanmamalıdır.

Bu yazımız bu konu ile ilgili en çok okunanlardan:  Lazerle Gözenek Tedavisi Ankara

Kadınların lazer epilasyon uygulamasında en çok tercih ettikleri bölge koltuk altıdır. Bu bölgenin ardından tercih edilen ikinci bölge genital bölgedir. En sık tercih edilen bölge ise bacaklardır.

Erkeklerde Buz Lazer Epilasyon

İstenmeyen kıllanma ve tüylenme kadınlar gibi erkekleri de rahatsız etmektedir. Bu sebeple geçen her dönemde erkeklerin lazer epilasyon uygulamalarına olan ilgisi artmıştır. Erkeklerin lazer epilasyon uygulamalarından en çok tercih ettikleri bölgeler aşağıdaki gibidir ;

  • Sakal üstü (Elmacık Kemiği)
  • Kaşlar Arası
  • Ense Bölgesi
  • Boyun Bölgesi
  • Eller ve Parmaklar
  • Omuz Bölgesi
  • Sırt ve Göğüsler

erkek lazer epilasyon ağrılı mı?Erkek lazer epilasyon uygulamaları ile kadınların uygulamaları arasında bir fark vardır. Erkekler genel olarak kıllarından tamamen kurtulmak istememektedir. Genel olarak erkekler kıl yoğunluğunu azaltarak kıl oluşumunu kontrol altına almak isterler. Bu sebepler seans sayısı kadınlara göre daha azdır.

Sakal üstü, boyun ve ense bölgesine yapılmak istenen uygulama yaş ilerlemesi sonucu bu bölgelerde oluşan kıllanma artışı ile doğru orantılıdır. Erkekler bu bölgede boy gösteren kılları ağda ya da jilet gibi uygulamalar ile almaya çalışırlar. Bu uygulamalar bölgede çıkan kıllanmayı arttırmanın yanı sıra çıkan kılın sertliğini de arttıracaktır. Kalın çıkan kılların yanı sıra kıl ve tüy çıkmayan bölgelerin de harekete geçmesi ile kıl oranında bir artış gözlenecektir.

Not: Kliniğimizde erkeklerin bacak ve genital bölgesine lazer epilasyon uygulaması yapılmamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Hemen Soru Sorun
Powered by